IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

    То не е въпроса в договора. Аз нямах договор, нямах и депозити, предплати и каквото се сетиш.
    И да имаш договор не можеш да го спреш...
    Основният въпрос, е че и ти с добрите условия и избора на наематели имаш празни месеци, а какво остава за останалите? И оттам отиваме на колко доходоносно е отдаването под наем? Тук изключваме всички останали разходи за наемодателя, като ремонти и т.н
    При 3000 евра продажна цена и 6 евра наем, доходността е отрицателна.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

      Идеално, къде?

      Ся след окачените тавани освен да сменя и паркета!

      Бай Илон плати цялата сметка, тъй че кои сме ние да се стискаме!
      Юлка излагаш се.... толко борси и напрежения за 1 таван....
      В СУ да знаеш , че вече хонорарите не са толкова лоши.... Професорите са твърдо над 5К....От там ли ще пестиш за паркета ? :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

        Хахах с 60%? Гоуми сте фантазьори тук.
        Прав си , моя грешка. Чаках да се изнесат за да актуализирам на новите, а трябваше да им го вдигна по-рано евентуално провокирайкки изнасяне....
        Няма да я повторя, че сиренето в магазина е с пари....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Наемите , аз писах тази година ги актуализирах с 20-60% всички без 1 / той предстой като се върнат немателите Септември/ в зависимост от това дали е стар наемател или нов ... Печели / по-малка актуализация/ старият наемател
          Хахах с 60%? Гоуми сте фантазьори тук.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
            Гладът иде! Няколко магазина за мебели гледам обявили ликвидация. Магазините за паркети правят 25~30% дискаунт само за добър ден. Брокерази фащайте мотиките.
            Идеално, къде?

            Ся след окачените тавани освен да сменя и паркета!

            Бай Илон плати цялата сметка, тъй че кои сме ние да се стискаме!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

              Те като 2009 бре, ще говоря с шефа да ми върне нивото на заплатата от 2009 да се поуспокои инфлацията - [ATTACH=CONFIG]n4100045[/ATTACH]
              Само че с 300 евра през 2009 та можеше да напълниш 10 колички в лидл, сега я успееш 2 я не.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                Мдаааа така е, розовия домат винаги поскъпва през септември.
                Бетерчо, щях да ти кажа да бягаш от тук, но за тази работа трябват крака

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  Е то емил марков е също на пичковци, че и НИКАКЪВ транспорт няма, камо ли метро
                  Че то всичко си имаме в него...транспорт не ни трябва.
                  Иначе транспорта е супер ...има 5-6+ различни....май дори са вече повече....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                    Шся се сетих, че моя хазяйн някога при едни трудности ми е предлагал да намали наема за месеци или да не плащам един-два. Отказах му!
                    Аз го намалих по време на локдауна ... приеха , сега го върнах с плюс...пак приеха....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                      То не е въпроса в договора. Аз нямах договор, нямах и депозити, предплати и каквото се сетиш.
                      И да имаш договор не можеш да го спреш...
                      Основният въпрос, е че и ти с добрите условия и избора на наематели имаш празни месеци, а какво остава за останалите? И оттам отиваме на колко доходоносно е отдаването под наем? Тук изключваме всички останали разходи за наемодателя, като ремонти и т.н
                      Дали са седмици или месеци , е ясно че не може да има пълна заетост. Има и ремонти почти винаги след смяна и всякакви други разходи постоянно - ето сменях наскоро топломери и водомери да са с дистанционно отчитане....500 лева....и т.н.
                      Доходността в момента е бруто поне при мен около 3%, нето е твърдо под 2...по-скоро към 1.5%.... и това без да се имат предвид основни ремонти които трябва да се правят в даден момент.
                      Накратко резултата е почти нула на нула , но поне се покрива амортизацията на имота , а и наемите ще растат дългосрочно иначе никой няма да отдава като направи калкулациите.
                      Обаче сега да купя , особено на ШЗ и за наем...няма финансов смисъл.... То само довършването и обзавеждането ще трябва да ги изплащам 5-6-7 години с наеми....
                      Поради това и нищо не съм взел последните 2 години макар и да се опитвах да търся нещо миналата / тази не съм гледал и 1 обява/
                      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 04.08.2023, 13:09.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                        Sterke aanwijzing voor stijging huizenprijzen: gemiddeld hypotheekbedrag naar hoogste niveau sinds april 2022 (msn.com)

                        В Холандия вече започва новото поскъпване. В БГ то не е спирало, а само се забави, но след месец започва да става стръмно покачване.
                        Мдаааа така е, розовия домат винаги поскъпва през септември.

                        Коментар


                        • Гладът иде! Няколко магазина за мебели гледам обявили ликвидация. Магазините за паркети правят 25~30% дискаунт само за добър ден. Брокерази фащайте мотиките.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                            И оттам отиваме на колко доходоносно е отдаването под наем?
                            Изгодно е когато лихвите са ниски или нулеви и икономиката е в подем.
                            В момента е точно обратното !
                            И близките 3-5г няма изгледи това да се промени
                            Беше каквото беше и с наеми, и с имоти !
                            От сега нататък това е губеща "инвестиция".Купилите на сегашни балонизирани нива може изобщо да не излезнат на плюс никога
                            Last edited by petrg5s; 04.08.2023, 12:59.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Еми ето виж как ги рабираш нещата.
                              Айде карай се с хазяина и идвай при мен.
                              Да не си си помислил за Ратко ! Той е кожодер ипотекар при това всичко му е в папурите.....на найсе км от центъра....
                              Е то емил марков е също на пичковци, че и НИКАКЪВ транспорт няма, камо ли метро
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Шся се сетих, че моя хазяйн някога при едни трудности ми е предлагал да намали наема за месеци или да не плащам един-два. Отказах му!

                                Коментар

                                Working...
                                X