IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от corner Разгледай мнение

    Въпросът е какво разбираш под срев и крах . Да отидат на 700Е / кв . не е нито срев нито крах .

    Срив и крах е 400Е и под себестойност .

    Малко вероятно е , но има причини точно това да се случи .
    Айде 150 в Гоцето и 160 на паветата ...Тва са нормалните цени и касиерките от Лидъл ще купувач вече цели сгради по Московска....
    Мале колко скарани с елементарната логика хора има....:-)

    Коментар


    • Как оцеляват земеделски производители при поскъпване с 385% на водата за напояване?

      има ли участници с хоби в земеделието, да споделят, как стоят нещата
      при тухлите за сега няма голям ръст заради по-скъпата вода, но до кога?
      препоръка е

      Коментар


      • Click image for larger version

Name:	11.JPG
Views:	1
Size:	36.8 КБ
ID:	4098116

        Коментар


        • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
          Бaнĸoвият дeпoзит щe cтaвa вce пo-aтpaĸтивeн зa cпecтитeлитe - eтo зaщo

          Πpeз пocлeднитe няĸoлĸo мeceцa ce зaбeлязвa ĸaтeгopичнo paздвижвaнe в тaзи пocoĸa, ĸaтo пo-мaлĸитe бaнĸи y нac зaпoчнaxa дa пpeдлaгaт пo-aĸтивнo cвoитe дeпoзитни пpoдyĸти. Taĸa нaпpимep бългapcĸaтa "Инвecтбaнĸ" AД пycнa oнлaйн дeпoзит c гoдишнa лиxвa дo 2.5% пpи cĸлючвaнe нa 3-гoдишeн дoгoвop. Инaчe ĸaзaнo, aĸo влoжитe 100 000 лeвa, щe пoлyчитe 7 500 лeвa oтгope зa цeлия пepиoд. Cĸeптицитe щe ĸaжaт, чe тoвa вce oщe e пoд инфлaциoннитe нивa в cтpaнaтa и щe бъдaт пpaви. Ho тaзи инфopмaция e пoвeчe зa oнeзи oптимиcти, ĸoитo ĸъм мeceц мaй ca cлoжили нoви 167 милиoнa лeвa нa дeпoзит.

          https://money.bg/savings/bankoviyat-...to-zashto.html
          [ATTACH=CONFIG]n4098108[/ATTACH]

          И специално за Ратко -

          [ATTACH=CONFIG]n4098109[/ATTACH]
          Нколко пъти рекламата на Инвестбанк за депозити ми излиза с платени банери в различни сайтове

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

            Тука катарзис ли се усеща
            Май ще излезеш повишителя, който най-разбира пазара.
            Пазара ще направи повече от корекция, води се само от търсене и предлагане, като определящо е търсенето, когатонтонспре се намираме в сегашната ситуация. 2009та се повтаря като по учебник, само, че сега причините са други. 2009 имаше криза и увеличена безработица+ липса на финансиране. Сега пари все още има, безработица все още няма, но има СТРАХ, какво следва с лихви, безработица и тн.
            Смятам, че това, което сега се развива, ако се развие в максимума резултатите ще са много по-тежки.
            Бони разбира най-добре пазара.... цифрово....
            Ледчо ги чатка добре нещата, но с прогнозите не е перфектен - аз помня например че очакваше за миналата есен минус 10% / както и аз / ама то ръста не спира....Т.е и двамата очакваме уж логични застои или минус..., но ги няма засега.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от AMG2023

              Има доста причини, това че си сляп и не ги виждаш е твой проблем.
              Я виж ситуацията преди година или две с икономиката и сега ? Ако ти потрябва кеш внезапно защото няма от къде какво ще правиш ?
              Ще пуснеш панеля да се продава, само че има един проблем няма кой да го купи.За наемателите същата ще ти платят за следващите няколко месеца докато не си намерят друг или емигрират.А ако започнат да ти отдържат от заплатата или те изритат чисто заради влошена икономика какво ще правиш?
              Явно съм сляп , нещата които си написал са ще, ако и нищо което е към момента.
              А момента е такъв , че в Лидък през месец вдигат заплатите защото не могат да си намерят хора.. Кой ще остане без работа и да е толкова беден , че да трябва да си продава панелката ?!?!?1 Може да има продавачи само поради някакви здравословни или преместваеми, спекулативна или наследствени ситуации....икономическа принуда да има скоро ЪПсУрТ......Да те изритат или намалят заплатата ?!?! Не знам кой филм си гледал, но заплатите у нас ще продължават да растат ПОНЕ до 2030 с 5-10% годишно..... минимум. Поне докато не почнем да наемаме африканци или не знам там какви.... Да напомня, че след 2026 цената на тока у нас става като в Германия = на плюс 200-300 лева месечно средно за всички. Това задължително ще бъде компенсирано в заплатите на всички....иначе на власт ще дойде сещате се кой монетник....Само от това имаш 10-15% за страната....
              Мисля че не беше в България , но поне новини не гледаш ли за задръстванията и границата с Гърция по празниците ? А автопарка виждал ли си го как е в София ?
              Съгласен съм с Ледчо, че цените последните 2-3 години дръпнаха над нивото на доходите и какви са вариантите. Аз залагам че ще има застой 2-3 години. Това очаквах и за 2022 и за тази година но няма такъв....
              Относно наемите и наемателите не знаеш какво пишеш - Сменях наемател преди месец и актуализирах наеми....Пазара никога не е бил по-добър от както се занимавам с това.... Разбира се нивата не са ок , за да купиш и отдаваш все още , но за тези дето имаме стари имоти е ок....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Не знам колко е склонен да даде bad bear ,мисля че е надута тая цена ,пробвал е явно и с брокери ,както пише в офертата ,но не са му продали апартамента
                Интересно! Защо по време на хайпа не е успял да го продаде? Нещо не е наред...

                Коментар


                • Бaнĸoвият дeпoзит щe cтaвa вce пo-aтpaĸтивeн зa cпecтитeлитe - eтo зaщo

                  Πpeз пocлeднитe няĸoлĸo мeceцa ce зaбeлязвa ĸaтeгopичнo paздвижвaнe в тaзи пocoĸa, ĸaтo пo-мaлĸитe бaнĸи y нac зaпoчнaxa дa пpeдлaгaт пo-aĸтивнo cвoитe дeпoзитни пpoдyĸти. Taĸa нaпpимep бългapcĸaтa "Инвecтбaнĸ" AД пycнa oнлaйн дeпoзит c гoдишнa лиxвa дo 2.5% пpи cĸлючвaнe нa 3-гoдишeн дoгoвop. Инaчe ĸaзaнo, aĸo влoжитe 100 000 лeвa, щe пoлyчитe 7 500 лeвa oтгope зa цeлия пepиoд. Cĸeптицитe щe ĸaжaт, чe тoвa вce oщe e пoд инфлaциoннитe нивa в cтpaнaтa и щe бъдaт пpaви. Ho тaзи инфopмaция e пoвeчe зa oнeзи oптимиcти, ĸoитo ĸъм мeceц мaй ca cлoжили нoви 167 милиoнa лeвa нa дeпoзит.

                  https://money.bg/savings/bankoviyat-...to-zashto.html
                  Click image for larger version

Name:	11.JPG
Views:	1
Size:	40.3 КБ
ID:	4098108


                  И специално за Ратко -

                  Click image for larger version

Name:	11.JPG
Views:	1
Size:	22.1 КБ
ID:	4098109

                  Last edited by unimog; 31.07.2023, 14:21.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                    3 етаж е ок без асансьор , 500к !
                    Не знам колко е склонен да даде bad bear ,мисля че е надута тая цена ,пробвал е явно и с брокери ,както пише в офертата ,но не са му продали апартамента

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                      https://www.facebook.com/groups/1523...00028729745009

                      Bad Bear нали търсеше 4 стаен ,тая оферта мисля е топ ,от сосбтвеник без комисионни сега е я качил ,за цената не знам коопрертацията е малка ,минус няма асансьор
                      3 етаж е ок без асансьор , 500к !

                      Коментар


                      • https://www.facebook.com/groups/1523...00028729745009

                        Bad Bear нали търсеше 4 стаен ,тая оферта мисля е топ ,от сосбтвеник без комисионни сега е я качил ,за цената не знам коопрертацията е малка ,минус няма асансьор

                        Коментар


                        • Добре да си починете лятото, че на есен пак с песен от баба ви Лагард -
                          05:00 EUR Core CPI (YoY) 5.5% 5.4% 5.5%
                          05:00 EUR Core CPI (MoM) -0.1% -0.5% 0.4%
                          05:00 EUR CPI (YoY) (Jul) 5.3% 5.3% 5.5%
                          05:00 EUR GDP (QoQ) (Q2) 0.3% 0.2% 0.0%
                          05:00 EUR GDP (YoY) (Q2) 0.6% 0.5% 1.1%

                          Коментар


                          • Я да видим сега кой не си плаща наема пък било то и в Лас Вегас -
                            Click image for larger version

Name:	11.JPG
Views:	1
Size:	70.9 КБ
ID:	4098051


                            Click image for larger version

Name:	11.JPG
Views:	1
Size:	75.5 КБ
ID:	4098057

                            Last edited by unimog; 31.07.2023, 11:25.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                              Митаче на теория си ОК обаче на практика това не се получава

                              Първо като почнат да падат имотите цялата преса се нахвърля върху тях и почват да се създават неоправдани очаквания за спада на цените - Понижителите винаги имат чуството че още доста могат да паднат и винаги пропускат момента

                              Второ - Банките са под същото въздействие при тях вече са почнали да се увеличават лошите кредити и те стават силно консервативни - хем ти правят по ниска оценка от пазарната хем ти искат по голямо самоучастие

                              Тука много си мислят че имоти се купуват на дъно - Пълни глупости на дъно може да купиш само по случайност и то ще го разбереш в последствие - имоти се купуват когато можеш и ти излиза сметката и това най вече се случва на растящ пазар
                              То е така и с рецесията - става ясно след минимум 6 месеца.

                              Та като казахме рецесия, ето една хубава заявка за след 4 месеца-

                              Italy’s Economy Unexpectedly Shrinks in Setback for Meloni
                              • 2Q GDP declined by 0.3% from previous three months, est. 0%
                              • Rising interest rates and weak exports drag activity down
                              https://www.bloomberg.com/europe
                              Last edited by unimog; 31.07.2023, 11:23.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение



                                Те явно тия дето са правили коментара под графиките толкова вдеват или просто търсят балъци

                                Погледни текста под графиката би трябвало да означава следното - Наемите хванаха небесата по време на пандемията но сега падат

                                Гледаш графиката и верно гледаш нещо пада - Гледат си наемите и нещо не виждат да падат

                                После поглеждат пак графиката и виждат че всъщност това е сравнение година срещу година YoY и че въпросното намаление всъщност означава че тази година са поскъпнали по малко спрямо предишната

                                Колко мъка има по тоя свят Господи колко мъка
                                Направо са си паднали Y/Y -

                                Click image for larger version

Name:	11.JPG
Views:	1
Size:	10.5 КБ
ID:	4098047


                                Коментар

                                Working...
                                X