IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

    Не били компютри, а компоти -

    [ATTACH=CONFIG]n4098694[/ATTACH]

    https://www.ons.gov.uk/economy/infla...prices/may2023
    Уни ето за това моето момче няма да купите никогаш - Просто нямате представа от реалният пазар гледате графиките чете обявите и не ви излизат сметките

    Това което виждаш на графиката под формата на 5% ръст на наемите всъщност е свинско със зеле

    Тоест новите наеми са с 20-30% по високи спрямо предишният наемател, а част от текущите наеми са индексирани по договор с инфлацията

    Има и текущи наеми които не са индексирани, но ако наемателите напуснат новият наем ще бъде по новите цени +20-30%



    Коментар


    • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

      Турция е земетръсна зона и никога не можеш да бъдеш сигурен с какво качество са построили

      Отделно че не мисля че имотите са много евтини там особено след земетресението

      Още си спомням как преди 2-3г един виден тукашен понижител гледаше наемната цена на една вила за 1 година и си мислеше че това е продажната
      Хахахаха. Верно ли? Аз си спомням Ботича как беше намерил едни апарти в Истанбул по 100€ метъра. Дали има железо вътре или не не знам. Ама ги беше открил и как не захлупи не знам. Явно къщата му на акт 14 от десетилетие му се е сторила по-ценна и не я продаде. Нито Атинските апарти в бежанския квартал.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        В Плевен ако не си разбрал ги взе в основна степен за собствено ползване. Освен това и там цената е такава, която в момента е под строителната себестойност.... Със Шведи или не града ще го има още 100 години, а старото ще запада все повече и като се строи ново, а то ще се строи дори при 10К население няма да е по-евтино...дори и да е сгрешил сега ако поиска може да го продаде веднага с горница....
        Относно морското.... аз имам подобни разсъждения / да нямам нищо там , а да обикалям света/ обаче има детайли. като например на теб защо ти е селската къща в Априлци ? Имаш ли поне 1 седмица годишно изкарана там в последните 5-20 години ? Що не ходиш в къща за гости вместо там или просто да наемеш някоя тънко ? Защо наливаш кеш в нея ? А знаеш ли че сигурно ще похарчиш за ремонт и обзавеждане повече отколкото Левчо е платил за всичко , а мебелите са от дърво също и т.н..прилично е.......
        Морските почивки по света са хубаво нещо, но много рядко ти дават как да го напиша самостоятелност без никой нежелан да те прескача . В твоята си къща си само ти и чат пат некой приятел ако го поканиш...няма случайни хора. Изживяването е различно. Аналога донякъде , но не изцяло на къщата е да наемаш вили където ходиш ама да са на първа линия и т.. н. Ндявам се че и на теб няма нужда и на теб да обяснявам какви са наемите на подобни вили....
        И не на последно място след некоя и друга година Левчо както и всички ние ще фане да не може.....да прави нищо . Нито ще купува имоти , нито ще може да се таралянка по самолети и т.н. , но ще може да се качи на колата си и да изкара некой и друг месец на морски въздух.....

        Може би си млад или пак не в позиция и не виждаш това , което Левчо вижда. Гледате в различни посоки....
        И аз дори и сега понякога как да го напиша съм уморен от живота и битовизмите , но с чаветата немам мърдане , но като те пораснат когато се почувствам така един подобен имот би ми бил чудесно лекарство....
        Да му добавя на Джони. Седмица наем на такава къща е поне 2500 лв за цялата. Освен това тишината и спокойствието са незаменими.
        За апартите в Плевен му писах но не чете. Единият е за майка ми, цената му е повече от прилична. Новото строителство е светкавично ликвиден имот с паркомясто и локация на която го отнасят за норматив. Там собственика не продава повече. Продаде общо 3 апарта. Цената му е много нагоре, аз го взех на 920€ на квадрат на акт 14.
        Между другото и в Бургаския Лазур това блокче за което писах е без продадени апарти. 200 кинта на вечер е сега през Август апартчето, всички си ги отдава собственика. Оставих семейството там. Пак ще отида и аз за два дни докъм 10 Август.
        Джони е планинар, добре му е къщата в Априлци, но не я е купувал, а е от баба и дедо.
        Кви шведи, Джони не е чел че точно в Плевен има много селяни от край време дето са им настроили панелите по Дружбите, но шведите са малко и основно в Буковлък, селище с около 6000 души. А и българи живеят там.
        Last edited by bulgarian lev; 01.08.2023, 11:31.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

          не, мишленце
          питам тройка, явно и модераторката се е заблудила.

          той щеше да огледа и евентуално да купи някои неща за новия апартамент от турция.
          аз за сега само го мъдрувам и такава информация ще ми е от полза.
          Турция е земетръсна зона и никога не можеш да бъдеш сигурен с какво качество са построили

          Отделно че не мисля че имотите са много евтини там особено след земетресението

          Още си спомням как преди 2-3г един виден тукашен понижител гледаше наемната цена на една вила за 1 година и си мислеше че това е продажната

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            нямай грижи
            нали си мой човек, така де, калинка

            при вас със задна дата ли вдигнаха заплатите?
            За втората година майчинство ли питаш?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
              В УК са добри времена за тези дето имат изплатени къщи заради високите лихви наемите са скочили с над 20-30% а търсенето е много силно

              А това че цените били паднали с 4% ама въобще не ги брига хора дето са направили повече от дубъл за последните 10г

              Подобна ще стане и ситуацията в БГ ако лихвите станат над 6%

              За това умната. Плащайте си наемите на време и поддържайте добри отношения с лендлорда
              Не били компютри, а компоти -

              Click image for larger version

Name:	11.JPG
Views:	1
Size:	45.1 КБ
ID:	4098694


              https://www.ons.gov.uk/economy/infla...prices/may2023

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                Ясно, припознал съм се...
                нямай грижи
                нали си мой човек, така де, калинка

                при вас със задна дата ли вдигнаха заплатите?
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  не, мишленце
                  питам тройка, явно и модераторката се е заблудила.

                  той щеше да огледа и евентуално да купи някои неща за новия апартамент от турция.
                  аз за сега само го мъдрувам и такава информация ще ми е от полза.
                  Стига да излезе Акт 14 в срок, може и шумоизолация да си сложиш допълнително. 9К лв франко строежа идва за двустаен без монтажа.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    не, мишленце
                    питам тройка, явно и модераторката се е заблудила.

                    той щеше да огледа и евентуално да купи някои неща за новия апартамент от турция.
                    аз за сега само го мъдрувам и такава информация ще ми е от полза.
                    Ясно, припознал съм се...

                    Коментар


                    • В УК са добри времена за тези дето имат изплатени къщи заради високите лихви наемите са скочили с над 20-30% а търсенето е много силно

                      А това че цените били паднали с 4% ама въобще не ги брига хора дето са направили повече от дубъл за последните 10г

                      Подобна ще стане и ситуацията в БГ ако лихвите станат над 6%

                      За това умната. Плащайте си наемите на време и поддържайте добри отношения с лендлорда

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                        Мишленце, мен ли питаш?

                        Последно бях в Турция (Истанбул) през април. Купих баклава и турски локум от най-високото качество, цената няма да я споменавам каква е, че твоя приятел лорда може да ми прати някой мой колега да ми прави проверка за източника на финансиране... Не успях да купя много неща защото гледах да не надвиша 20 кг. за чекирания багаж.
                        В края на месеца може да отскоча и до турските курорти, ако имам място в куфара (пак ще съм със самолет) искаш ли да ти донеса нещо?
                        не, мишленце
                        питам тройка, явно и модераторката се е заблудила.

                        той щеше да огледа и евентуално да купи някои неща за новия апартамент от турция.
                        аз за сега само го мъдрувам и такава информация ще ми е от полза.
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Е за какво му е? Пълно прахосничество на средства и напълно ненужен кофтор. Също като боклуците, дето накупи в най-обезлюдения областен град Плевен с преобладаващо ромско население. Колко дни в годината ще живее там? Няма избиване и за 200 години. За същата сума ще ходи в Италия за по две седмици на пълно обслужване доживот.

                          Тези пари по-добре да ги беше дарил на някой кучкарник, поне щеше да направи добро.
                          в очакване на частна данъчна ревизия е един мой съсед. Но засега все от ВиК Добрич го тормозят.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                            алекс, пак триете по инерция.


                            тройчо, пазарувахте ли в турция?
                            Мишленце, мен ли питаш?

                            Последно бях в Турция (Истанбул) през април. Купих баклава и турски локум от най-високото качество, цената няма да я споменавам каква е, че твоя приятел лорда може да ми прати някой мой колега да ми прави проверка за източника на финансиране... Не успях да купя много неща защото гледах да не надвиша 20 кг. за чекирания багаж.
                            В края на месеца може да отскоча и до турските курорти, ако имам място в куфара (пак ще съм със самолет) искаш ли да ти донеса нещо?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                              https://www.imot.bg/9kgpwz

                              [ATTACH=CONFIG]n4098672[/ATTACH]

                              Click image for larger version

Name:	11.JPG
Views:	1
Size:	37.3 КБ
ID:	4098677


                              Ама той умрял, ма!

                              https://www.actualno.com/video/ama-t...?autoplay=true

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Е за какво му е? Пълно прахосничество на средства и напълно ненужен кофтор. Също като боклуците, дето накупи в най-обезлюдения областен град Плевен с преобладаващо ромско население. Колко дни в годината ще живее там? Няма избиване и за 200 години. За същата сума ще ходи в Италия за по две седмици на пълно обслужване доживот.

                                Тези пари по-добре да ги беше дарил на някой кучкарник, поне щеше да направи добро.
                                В Плевен ако не си разбрал ги взе в основна степен за собствено ползване. Освен това и там цената е такава, която в момента е под строителната себестойност.... Със Шведи или не града ще го има още 100 години, а старото ще запада все повече и като се строи ново, а то ще се строи дори при 10К население няма да е по-евтино...дори и да е сгрешил сега ако поиска може да го продаде веднага с горница....
                                Относно морското.... аз имам подобни разсъждения / да нямам нищо там , а да обикалям света/ обаче има детайли. като например на теб защо ти е селската къща в Априлци ? Имаш ли поне 1 седмица годишно изкарана там в последните 5-20 години ? Що не ходиш в къща за гости вместо там или просто да наемеш някоя тънко ? Защо наливаш кеш в нея ? А знаеш ли че сигурно ще похарчиш за ремонт и обзавеждане повече отколкото Левчо е платил за всичко , а мебелите са от дърво също и т.н..прилично е.......
                                Морските почивки по света са хубаво нещо, но много рядко ти дават как да го напиша самостоятелност без никой нежелан да те прескача . В твоята си къща си само ти и чат пат некой приятел ако го поканиш...няма случайни хора. Изживяването е различно. Аналога донякъде , но не изцяло на къщата е да наемаш вили където ходиш ама да са на първа линия и т.. н. Ндявам се че и на теб няма нужда и на теб да обяснявам какви са наемите на подобни вили....
                                И не на последно място след некоя и друга година Левчо както и всички ние ще фане да не може.....да прави нищо . Нито ще купува имоти , нито ще може да се таралянка по самолети и т.н. , но ще може да се качи на колата си и да изкара некой и друг месец на морски въздух.....

                                Може би си млад или пак не в позиция и не виждаш това , което Левчо вижда. Гледате в различни посоки....
                                И аз дори и сега понякога как да го напиша съм уморен от живота и битовизмите , но с чаветата немам мърдане , но като те пораснат когато се почувствам така един подобен имот би ми бил чудесно лекарство....

                                Коментар

                                Working...
                                X