IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    не съм фен на нереформираната държавна администрация и харченето (и крадването) в стил "за хората - да имат", но на Българската държава както е тръгнало ще и се наложи да тегли още дълг. Външните пазари няма да бъдат особено щедри към нас и лихвите по този нов дълг ще са над 4% със сигурност а вероятно и над 5%.

    И тук идва въпросът - какво би станало ако БНБ пласира ДЦК в лева с лихва примерно 4% и срок 5-10години, които да може да се продават без сложни процедури и изисквания (на гише) на населението. Това е мярка, която няма да се хареса на банките с техните смешни лихви по депозити, а в същото време едва ли някои си прави илюзии, че фалит на държата ще се размине и без фалит на банките та тези ДЦК може да се окажат по-обезпечени от депозитите. Признавам си не съм запознат с текущото законодателство по темата, но четох, че европейски държави вече продават дългови книжа на населението си.
    Това което предлагаш е пълна лудост. Давайки цялата власт на тези които са те загробили с кредити, да разполагат и с личните ти спестявания. Обещавайки лихва, която пак ще съдерат от твоя гръб, само и само да се докопат до ресурс, който отново да бъде "разпределен". Ти наистина ли би вложил парите си в такава схема?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

      ​​​​​​Хаха, питай тези с ипотеки с референтен към евро колко са били наивни. В момента е пир за сметка на депозитите в лева. Нека да минем на депозити в евро на 3% пък да видим кой ще държи "тухлени депозити". Отделно всякакви сенчести практики на нашите банки ще спрат.
      Като има евро и лев и валутен механизъм гуверньорите в БНБ могат всичко да правят за да изклатят стадото. Говорим когато има само евро и минем на подчинение на ЕЦБ.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

        ​​​​​​Хаха, питай тези с ипотеки с референтен към евро колко са били наивни. В момента е пир за сметка на депозитите в лева. Нека да минем на депозити в евро на 3% пък да видим кой ще държи "тухлени депозити". Отделно всякакви сенчести практики на нашите банки ще спрат.
        не съм фен на нереформираната държавна администрация и харченето (и крадването) в стил "за хората - да имат", но на Българската държава както е тръгнало ще и се наложи да тегли още дълг. Външните пазари няма да бъдат особено щедри към нас и лихвите по този нов дълг ще са над 4% със сигурност а вероятно и над 5%.

        И тук идва въпросът - какво би станало ако БНБ пласира ДЦК в лева с лихва примерно 4% и срок 5-10години, които да може да се продават без сложни процедури и изисквания (на гише) на населението. Това е мярка, която няма да се хареса на банките с техните смешни лихви по депозити, а в същото време едва ли някои си прави илюзии, че фалит на държата ще се размине и без фалит на банките та тези ДЦК може да се окажат по-обезпечени от депозитите. Признавам си не съм запознат с текущото законодателство по темата, но четох, че европейски държави вече продават дългови книжа на населението си.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

          Наистина ли така си обясняваш нещата? На подобна наивност мисля че и студентите на Професор Джулиъс не се учат.
          ​​​​​​Хаха, питай тези с ипотеки с референтен към евро колко са били наивни. В момента е пир за сметка на депозитите в лева. Нека да минем на депозити в евро на 3% пък да видим кой ще държи "тухлени депозити". Отделно всякакви сенчести практики на нашите банки ще спрат.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

            Португалците не са много придричиви и не са особено умни.
            Да. Българските тарикатчета с бели чорапчета са най-умни. Губят колосални суми пари от алчност да не се минат.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

              Нима? С влизане в еврото автоматично се подчиняваме на политиката на ЕЦБ и ипотеките ще ударят 6% и нагоре. Тогава ще сме свидетели на нещо крайно невероятно - спад на имотния пазар заради влизането ни в еврозоната.
              Наистина ли така си обясняваш нещата? На подобна наивност мисля че и студентите на Професор Джулиъс не се учат.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                Ще купувам. И вероятно може да продам един имот.
                Вълчо съм, обърках се като писах по-горе от другия профил. Имот НИВГАЖ нема да продам, само купувам до безкрай.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                  Нима? С влизане в еврото автоматично се подчиняваме на политиката на ЕЦБ и ипотеките ще ударят 6% и нагоре. Тогава ще сме свидетели на нещо крайно невероятно - спад на имотния пазар заради влизането ни в еврозоната.
                  и аз това се чудих преди време - ако успеят да ни вкарат в еврозоната (съмнява ме) то ще има много драматизъм с лихви, депозити и тн
                  в момента немските банки предлагат депозити над 3%...
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                    Аз пък познавам арменци дето от 2017та пророкуват МЯУ и досесега им се отдава само и единствено дюлгерството.

                    ===2039===

                    Имаш ли сериозна причина да браниш пари придобити, чрез измама? Ще е интересно и да разкажеш как майка ти придоби земята, която по-късно даде за застрояване срещу обезщетение? (или аз да разкажа?)
                    Брей! Това ще е интересно! Разкажете, моля - трябва да се научи средният интернет потребител да не споделя лична информация във форуми. Ще бъде възпитателно за всички тук. С пълни подробности, ако обичате, няма нищо по-удовлетворяващо от това да сочим недостатъците на другите.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                      Аз пък познавам една португалка която си купи тристаен в Редута
                      Португалците не са много придричиви и не са особено умни.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
                        Нима? С влизане в еврото автоматично се подчиняваме на политиката на ЕЦБ и ипотеките ще ударят 6% и нагоре. Тогава ще сме свидетели на нещо крайно невероятно - спад на имотния пазар заради влизането ни в еврозоната.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          аз познавам българи, които купиха в Португалия, но не познавам португалци, които да купуват тук
                          Аз пък познавам една португалка която си купи тристаен в Редута

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

                            Ако вярваш на данните за адресна регистрация като мерило за населението в София, значи положението е зян. Например аз като Вълк-квартирант 9 години живях плътно в София без адресна /и не се водех жител на София/, какъвто е и масовият случай преди човек да си купи собствено жилище.
                            Не е вярно. Тези които нямат адресна регистрация не са мерило за търсенето за покупка на имоти, както и сериозни потенциални наематели. Адресната регистрация не е просто формалност, по нея е определящо ползването на детски градини, записване на училища, до едно време и регистрацията на автомобила (в момента вече не). Така, че тенденциите са ясни - населението намалява с 60К на национално ниво, вкл. в София. Тази плоча дето я въртите, че статистиката нищо не означава върви само пред тези с розовите очила. Оттам и инвестиционните решения са грешни, но дето се вика парите са си ваши, трошете ги както намерите за добре.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              аз познавам българи, които купиха в Португалия, но не познавам португалци, които да купуват тук
                              Аз пък познавам арменци дето от 2017та пророкуват МЯУ и досесега им се отдава само и единствено дюлгерството.

                              ===2039===

                              Имаш ли сериозна причина да браниш пари придобити, чрез измама? Ще е интересно и да разкажеш как майка ти придоби земята, която по-късно даде за застрояване срещу обезщетение? (или аз да разкажа?)
                              Last edited by два_таралежа; 06.09.2023, 13:01.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                аз познавам българи, които купиха в Португалия, но не познавам португалци, които да купуват тук
                                А въобще колко португалци познаваш?

                                И горното какво доказва ???

                                Коментар

                                Working...
                                X