IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Пич, това е обидното. Много е лесно. Направо да ти убие мотивацията да работиш, да учиш, да се развиваш. Кой не се хвана с имоти преди 2008, той не стана милионер. Ама после било , онова...

    Същото и сега. Не виждаш ли колко апарта на по 10 години се продават на шпакловка. За какво да си даваш зор. Ни наематели ти трябват, ни поддръжка...
    Чак милионери няма. Да, на мнозина им се получи - в приказката, че глупавите понякога печелят от своята дързост, а умните губят от разум и предпазливост, понякога има резон. Няма спор, че хора с половин мозъчна клетка се оказаха на правилното място, в правилното време, с празен апартамент от едните починали баби и дядо и кинти от продажбата на нивите на другите баба и дядо. Няма спор, че имотите противно на всяка логика, алгоритъм и преценка на интелигентен човек буквално избиха рибата в България последните 20 години, надминавайки многократно цени спрямо покупателна способност и състояние на вграден и градски фонд.

    Има такива моменти в историята, има такива състояния в обществата. Не ми се влиза в спорове, но за мен и бума на биткойна беше подобен момент.
    На всички, направили пачка на чист късмет и на гърба на имотите и земите на родата - браво, със здраве да си ползват парите. На всички като мен, които останаха на перона от много анализи, графики и имане на IQ където трябва скачане урбулешката - нека се направят съответните изводи и ако е имало грешки или непрегърнати възможности - да се вземат поуки. Може да не е последния път в нашия активен живот, когато се отваря прозорец.

    Иначе личното ми усещане е, че партито приключва.
    Чиновници, прокурори, адвокати и източватели на еврофондове ще бъдат в играта още дълго, но младото меринджей сгъва чадъра. Заведенията са пълни, хората имат пари, но почва ослушването и първите съкращения в аутсорсинга. Панелите според мен скоро ще почнат да отичат, след тях ще последва новото а-ла "Направих пари от автомивка и реших да вдигна кооперация с двама авери, като единия е бъркал бетон за три дни като е бил на 17".
    Отделно геополитическите перспективи пред страната са тотално неясни и не ми е много ясно дали каквото и да правиш в момента не е малко покупка на фабрика на 8.09.1944. Ясно, че никога нищо в живота не е сигурно, но видяхме нагледно през последните три години, че събитията вече се случват за седмици. Четири държави в Африка имат военни хунти на власт за последните 6 месеца, а в България се обучават въоръжени над 20 000 членове на паравоенни организации. Не знам дали не се филмирам прекалено, но за мен страната е твърде несигурна, за да набия пари, които трябва сам да си изкарам, в НИ в нея. Ако ми ги даваха мама и тати, или ако имах половин милион от баба и дядо, щях да купя много добре направен тристаен от доказан строител в хубав комплекс. Евентуално той ще държи цена.


    ​​​​​
    Last edited by Tepix; 07.09.2023, 11:42.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

      Мен ей това ми е странното - пред очите ни се появи Сейвуей, разви се, наеха Цеца Величкович да им пее, раздаваха автомобили, пуснаха схемата и в други държави... и всичко приключи за няма и 6 месеца.

      Като си видял, че лесни пари се правят не просто лесно, а с комбинация от няколко фактора, къде ти е акъла??? Ако ставаше просто с покупка на няколко гълъбарника и въртене на синджира цял живот от разликата между наеми и ипотеките по тях нали всички щяха да го правят?!?

      За големите крадци не говорим - както и много други пъти съм писал и ще пиша и занапред, там няма драми. Два подписа където трябва и средстваата за новия апартамент са налични.
      Пич, това е обидното. Много е лесно. Направо да ти убие мотивацията да работиш, да учиш, да се развиваш. Кой не се хвана с имоти преди 2008, той не стана милионер. Ама после било , онова...

      Същото и сега. Не виждаш ли колко апарта на по 10 години се продават на шпакловка. За какво да си даваш зор. Ни наематели ти трябват, ни поддръжка...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

        Съгласен съм с написаното от теб, Терзиев. Спечеленото или окраднато финишира в имоти.

        Коментарът ми беше към Чио, тъй като съм останал с впечатление, че му трябва имот за живеене, а не за спекула или инвестиция. Ако е така, то прекомерното чакане е контрапродуктивно.
        ask no questions and hear no lies

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          има харизма на печен измамник (не казвам, че е такъв), а такива увличат наивниците и си правят нещо като секти
          един такъв като е сам нищо не прави, но я да зариби 1000+ лъвчета, които искат с няколко кредита и да въртят синджирчето цял живот рентиери надхитрили системата и какво имаме - сила, която бута пазара.
          не е само той има и други с подобен успех в социалните мрежи.
          Мен ей това ми е странното - пред очите ни се появи Сейвуей, разви се, наеха Цеца Величкович да им пее, раздаваха автомобили, пуснаха схемата и в други държави... и всичко приключи за няма и 6 месеца.

          Като си видял, че лесни пари се правят не просто лесно, а с комбинация от няколко фактора, къде ти е акъла??? Ако ставаше просто с покупка на няколко гълъбарника и въртене на синджира цял живот от разликата между наеми и ипотеките по тях нали всички щяха да го правят?!?

          За големите крадци не говорим - както и много други пъти съм писал и ще пиша и занапред, там няма драми. Два подписа където трябва и средстваата за новия апартамент са налични.

          Коментар


          • https://money.bg/property/nay-evtini...o-na-kv-m.html

            Haй-eвтинитe жилищa в Coфия в мoмeнтa: цeнитe зaпoчвaт oт 720 eвpo нa ĸв.м.

            Цeнитe нa имoтитe y нac, зa paзлиĸa oт тeзи в мнoгo eвpoпeйcĸи cтoлици нaпocлeдъĸ, нe пaдaт. Cпaд oбaчe имa c cдeлĸитe, cпopeд имoтни aгeнции. Oчaĸвa ce тaзи гoдинa дa зaвъpши имeннo cъc cпaд в cдeлĸитe, a cлeд тoвa и цeнитe нa жилищaтa дa ce oxлaдят. Или пoнe ca пpoгнoзитe нa eдни oт нaй-гoлeмитe имoтни aгeнции y нac.

            Коментар


            • https://www.infostock.bg/infostock/c...nie-na-lihvite
              Булард: Фед трябва да предвиди допълнително увеличение на лихвите

              07 Септември 2023 10:30

              Вероятно е разумно от гледна точка на управлението на риска и вероятно е необходимо въз основа на данните, които получихме, те да запазят това допълнително увеличение на лихвите там“, каза Булард, който е декан на бизнес училището на университета Пърдю, в сряда по време на Уебинар на Националната асоциация по бизнес икономика.

              Мисля, че председателят беше прав в Джаксън Хоул, като каза: Хей, това още не е свършило, основната инфлация не е спаднала до 2%, трябва да поддържаме гъвкавост занапред и е възможно инфлацията да спре или да дори с глава малко по-високо“, каза Булард.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                В прост превод ,ето къде са парите от ремонтите ,на ремонтите на ремонтите ,на ремонтите ...........тук вече всеки може да си сложи произовлна степен ,число ...за да продължим
                Като гледам повечето са разни паркоместа и 2 малки апартамента от 2008 година и от обезщетение. Това е мижава работа. Краденото изобщо не е декларирано и не е в България.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                  Имуществената декларация1 на Йорданка Фандъкова сочи собственост (пълна или частична) върху 27 имота.

                  1. КПКОНПИ
                  В прост превод ,ето къде са парите от ремонтите ,на ремонтите на ремонтите ,на ремонтите ...........тук вече всеки може да си сложи произовлна степен ,число ...за да продължим

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                    Имуществената декларация1 на Йорданка Фандъкова сочи собственост (пълна или частична) върху 27 имота.

                    1. КПКОНПИ
                    Нормално. Елит. Същият като този, дето комунистите отрепаха след 9ти септември 1944 г.

                    Отделно имаш общински съвет, общински фирми, главен архитект... Умножи по брой общини. В малките се краде с по-големи шепи, за да компенсираш по-ниската стойност.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      Тука по темата е тюрлюгювеч и затова често се получават недоразумения. Имотите като инвестиция са абсолютно неподходящи от две години вече. Това е безспорен факт, ако и за точния момент да може да се спори.

                      Обаче имотите не спират да са инструмент за фиксиране на натрупаните средства. В момент, в който се краде на поразия, това фиксиране на имането е изключително актуално. България е сравнително малка и имаме несъразмерно голям брой лапачи. Чети лекаря в този форум, за да видиш този тип мислене. После погледни брой лекари на глава от населението. Имаш по 20 души политически кабинет в министерствата. Имаш десетки агенции. Имаш общини с европроекти... Какво да правят с краденото?

                      Без гръцки сценарий, т.е. пресъхване на чешмичката и закриване на редица хранилки (те си закриха телевизията по едно време), ще продължава да има нужда от начин за фиксиране на съкровището и имотите няма как да паднат.
                      Съгласен съм с написаното от теб, Терзиев. Спечеленото или окраднато финишира в имоти.

                      Коментарът ми беше към Чио, тъй като съм останал с впечатление, че му трябва имот за живеене, а не за спекула или инвестиция. Ако е така, то прекомерното чакане е контрапродуктивно.

                      Коментар


                      • Имуществената декларация1 на Йорданка Фандъкова сочи собственост (пълна или частична) върху 27 имота.

                        1. КПКОНПИ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Тука по темата е тюрлюгювеч и затова често се получават недоразумения. Имотите като инвестиция са абсолютно неподходящи от две години вече. Това е безспорен факт, ако и за точния момент да може да се спори.

                          Обаче имотите не спират да са инструмент за фиксиране на натрупаните средства. В момент, в който се краде на поразия, това фиксиране на имането е изключително актуално. България е сравнително малка и имаме несъразмерно голям брой лапачи. Чети лекаря в този форум, за да видиш този тип мислене. После погледни брой лекари на глава от населението. Имаш по 20 души политически кабинет в министерствата. Имаш десетки агенции. Имаш общини с европроекти... Какво да правят с краденото?

                          Без гръцки сценарий, т.е. пресъхване на чешмичката и закриване на редица хранилки (те си закриха телевизията по едно време), ще продължава да има нужда от начин за фиксиране на съкровището и имотите няма как да паднат.
                          Повечето болници са изцяло купени от партиите и обръчите около тях ,на практика това са партийни хранилки ,а лекарите последните 5 години станаха почти 100% търговци ,те затова ги и бият и тормозят нон стоп

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                            Със сигурност не е заради лихвите, а нещо доста очевидно за всеки, който следи пазара. След +50% за по-малко от 3 години на фона на невиждана от години инфлация е нормално търсенето да спре и дори да намалеят цените. Просто няма вече достатъчно купувачи с достатъчно доходи, а ако щете дори и нужда. И тези +50% са най-общо наблюдение, има райони в София с повече. Което изпреварва доходите, съответно сега те трябва да настигнат цените на имотите. Но ФЕД и неговата митична сила на решенията няма пряк ефект.
                            Не съм убеден, че ръста на имотите за последните 3 години изпреварва ръста на доходите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                              Чио, приятно съм изненадан. Виждам сериозен прогрес в мисленето и осъзнаване на причинно-следствени връзки и тайминга при проявяване на влиянието им.
                              Разберете това което ви пишат, ако и когато дойде спада, няма да е достатъчен да компенсира нито ръста, нито годините чакане, нито пропуснатите ползи.

                              Без заяждане го пиша.
                              Успех!
                              ​​​

                              ​​​​​​
                              Тука по темата е тюрлюгювеч и затова често се получават недоразумения. Имотите като инвестиция са абсолютно неподходящи от две години вече. Това е безспорен факт, ако и за точния момент да може да се спори.

                              Обаче имотите не спират да са инструмент за фиксиране на натрупаните средства. В момент, в който се краде на поразия, това фиксиране на имането е изключително актуално. България е сравнително малка и имаме несъразмерно голям брой лапачи. Чети лекаря в този форум, за да видиш този тип мислене. После погледни брой лекари на глава от населението. Имаш по 20 души политически кабинет в министерствата. Имаш десетки агенции. Имаш общини с европроекти... Какво да правят с краденото?

                              Без гръцки сценарий, т.е. пресъхване на чешмичката и закриване на редица хранилки (те си закриха телевизията по едно време), ще продължава да има нужда от начин за фиксиране на съкровището и имотите няма как да паднат.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                                Финансови съвети от комарджия ипотекирал всичко за вноски на зелено?
                                ​​​​
                                има харизма на печен измамник (не казвам, че е такъв), а такива увличат наивниците и си правят нещо като секти
                                един такъв като е сам нищо не прави, но я да зариби 1000+ лъвчета, които искат с няколко кредита и да въртят синджирчето цял живот рентиери надхитрили системата и какво имаме - сила, която бута пазара.
                                не е само той има и други с подобен успех в социалните мрежи.
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X