IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Бльъ-бльъ-бльъ - Импът,
    бльъ-бльъ-бльъ - Импът.

    Се аз - в устата, все аз - за пример - писна ми.

    Не ме ядосвай, пародийо - щото вместо 99, ще си зема 999... или 9999.



    (8 318 204 оплезени човеченца)
    Импе, не ме разбирай погрешно
    Ти си свестен, затова те споменавам за пример

    Знаеме, че не си част от Мафията, ама не им се води по акъла

    Гледаим сеира само

    Все някой ден ще излязат от Софикс и БГРЕИТ ще е в историята - понеже е пародия, БФБ е пред продажба и тогава си купи като спихне Дотогава ДФ тип Стандард ще са повече - поне 3-4 мисля трябва да има - Няма как иначе!

    Долу ДФ мафията!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bse parody Разгледай мнение
      Точно така Бобан

      Долу ДФ мафията!

      В момента ДФ управляват сигурно към 10-50 лв. - агресивните, и си мислят, че с тези пари са Богове и великите Мажовци

      Че те казват кое е син чип и кое не е (между другото си продадоха вече всички истински сини чипове)

      Само дето тук с 85 млн акции всички са си купили (както пипбел) по 2/3 от портфейлите - надуха балона, вкараха всичко свежо кеш и вече се вижда как са се ушили здравата и колкото и да показват минали движения на индекса - няма кого да впечатлят - освен Импето, ама като като него става да се пипа - по 88-99 бр. - не повече



      Майтапа настрана, мирише отвсякъде

      С мафиотски способи борса и пазар не се движат!

      Долу мафията ! СКИТЕ СА НАМАЗАНИ ЩЕ ГЛЕДАМЕ СЛАЛОМА
      Вярно, че б.суап е паднал доста, но е далеч от равнищата на ноември 2011. Т.е. прав си че ликвидността е паднала и има предпоставки за текущо падане, но не толкова драстично. Аз бих заложил на пускане на печатарката от ФЕД!

      Коментар


      • Бльъ-бльъ-бльъ - Импът,
        бльъ-бльъ-бльъ - Импът.

        Се аз - в устата, все аз - за пример - писна ми.

        Не ме ядосвай, пародийо - щото вместо 99, ще си зема 999... или 9999.



        (8 318 204 оплезени човеченца)
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bse parody Разгледай мнение
          Точно така Бобан

          Долу ДФ мафията!

          В момента ДФ управляват сигурно към 10-50 лв. - агресивните, и си мислят, че с тези пари са Богове и великите Мажовци

          Че те казват кое е син чип и кое не е (между другото си продадоха вече всички истински сини чипове)

          Само дето тук с 85 млн акции всички са си купили (както пипбел) по 2/3 от портфейлите - надуха балона, вкараха всичко свежо кеш и вече се вижда как са се ушили здравата и колкото и да показват минали движения на индекса - няма кого да впечатлят - освен Импето, ама като като него става да се пипа - по 88-99 бр. - не повече

          Майтапа настрана, мирише отвсякъде

          С мафиотски способи борса и пазар не се движат!

          Долу мафията ! СКИТЕ СА НАМАЗАНИ ЩЕ ГЛЕДАМЕ СЛАЛОМА
          Чух кой не са , но не чух кой са за да направим оценка какви ги говориш и има ли истина в това......

          Коментар


          • Точно така Бобан

            Долу ДФ мафията!

            В момента ДФ управляват сигурно към 10-50 лв. - агресивните, и си мислят, че с тези пари са Богове и великите Мажовци

            Че те казват кое е син чип и кое не е (между другото си продадоха вече всички истински сини чипове)

            Само дето тук с 85 млн акции всички са си купили (както пипбел) по 2/3 от портфейлите - надуха балона, вкараха всичко свежо кеш и вече се вижда как са се ушили здравата и колкото и да показват минали движения на индекса - няма кого да впечатлят - освен Импето, ама като като него става да се пипа - по 88-99 бр. - не повече

            Майтапа настрана, мирише отвсякъде

            С мафиотски способи борса и пазар не се движат!

            Долу мафията ! СКИТЕ СА НАМАЗАНИ ЩЕ ГЛЕДАМЕ СЛАЛОМА

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
              Пак ти казвзм....не се ИЗЛАГАЙ


              зА 100ЛВ ВЛОЖЕНИ....СТАВА......АМА ЗА 1МЛРД

              Пояснявам ти....тук с няколко милиона можеш да закараш всеки индекс нагоре


              затова и надуха БГРЕИТ

              аре сега ми кажи...колко пари трябва да набалончиш СП.....Затова има значение капитализацията(ако разбираш какво е де)


              Като толкова ги разбираш нещата...пробвай се на СП.......




              и КОЛКО ИЗКАРА ти СЪС 100 ВКАРАНИ ЛЕВА.....тИУ СИ НОВИЯТ иМПЕРАТОР....КОЙТО ДНАСКА ЧАКАЛ ДА МУ ПРОДАДАт пет акции на Мц хидравлик

              мА ЗА КАКВО ЛИ ПИША....АМАН

              Форумът стана чудесен с послените няколко мнения. Предпочитам мислители, пред гадатели, предпочитам сарказъм, пред лъжеморалници и защитници на нищоправенето.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                Верно, не са особено сравними . Да го е казал някой ?
                И какво общо има капитализацията.

                Това отменя ли факта че еквивалента на 100 лева вложени на всяки от тези индекси преди 3 години носи доходността в проценти която цитирах ?

                А относно доходността сравнена с другите наши индекси или "флагман" като Хима да кажем - няма смисъл да се говори.Всеки знае кое как е. И защо.
                А като капак на всичко най голямата печалба при адсиците е при ликвидация.

                Пак ти казвзм....не се ИЗЛАГАЙ


                зА 100ЛВ ВЛОЖЕНИ....СТАВА......АМА ЗА 1МЛРД

                Пояснявам ти....тук с няколко милиона можеш да закараш всеки индекс нагоре


                затова и надуха БГРЕИТ

                аре сега ми кажи...колко пари трябва да набалончиш СП.....Затова има значение капитализацията(ако разбираш какво е де)


                Като толкова ги разбираш нещата...пробвай се на СП.......

                и КОЛКО ИЗКАРА ти СЪС 100 ВКАРАНИ ЛЕВА.....тИУ СИ НОВИЯТ иМПЕРАТОР....КОЙТО ДНАСКА ЧАКАЛ ДА МУ ПРОДАДАт пет акции на Мц хидравлик

                мА ЗА КАКВО ЛИ ПИША....АМАН

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bse parody Разгледай мнение
                  Това трябвало да е синият чип на БФБ.

                  Не така мислим, обаче повечето участници на БФБ.

                  Моля , не се заблуждавайте по цената и индекса БГРЕЙТ - те са много лесно манипулеруеми - именно Мажо там са същата тази мафия - просто са ви НАМАЗАЛИ СКИТЕ и са ви направили слалом спускачи скоро ще разберете

                  Не падайте в примките им!

                  Долу Мафията!
                  Хаха
                  Не е важно на мен да ми е добре, важно е на ....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Много са кофти Адсици верно, не следват мейнстрим логиката - никакви дивиденти - само реинвестиции. Пък и рекордни загубени реинвестиции тази година. Не се движат и като истинските блу чипове надолу. Очевидно някаква конспирация има - толкова хубави компании падат ли падат, пък тези скучни адсици само растят. Всеки нормален човек ще предпочете компания паднала 9 пъти, все пак това означава че след това ще се вдигне 9 пъти. Тези които купуват компании които не са паднали 9 пъти какво очакват, някакви мизерни 10-20% на година дивиденти.
                    Пич, ще ти трябват малко повече наблюдения тук. По принцип АДСИЦ-ите са набедени за някакъв тип стабилни активи понеже са базирани на реални активи. И при падащ пазар изведнъж много други пичове решиха, че това е спасителен остров. Предполагам разбираш защо не следват общата тенденция. Та, когато нещо друго започне да катери те пък ще се спихнат.

                    П.С. не съм сигурен, че вече са избалончени. По-скоро нивата им не са толкова обезценени както при някои други популярни дружества.


                    Мисли, това е единствената ми препоръка

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bse parody Разгледай мнение
                      Така казва и Владо Панев, всички останали платени писерущи във форума на Инвестор, цялата ИП, ДФ и ПФ мафия. Това трябвало да е синият чип на БФБ.

                      Не така мислим, обаче повечето участници на БФБ.

                      Моля , не се заблуждавайте по цената и индекса БГРЕЙТ - те са много лесно манипулеруеми - именно Мажо там са същата тази мафия - просто са ви НАМАЗАЛИ СКИТЕ и са ви направили слалом спускачи скоро ще разберете

                      Не падайте в примките им!

                      Долу Мафията!
                      Тази мафия за която ми говориш ми изглежда като жалка сянка, на тази дето печата толкова пари колко им се иска. А нашите мафиотчета са мишлета сравнени с Голдман например. Живота не спира. Печелиш, губиш .. винаги се случва, с пари в брой загубата е сигурна 100% обаче.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от MiceM Разгледай мнение
                        Това вече съм го виждал, преди 10тина години, имаше хора които купуваха земи на по 20-50 лева декара, имаше хора които продаваха и казваха - тук в България, нищо не върви, продавам и се махам, никога няма да сме като хората и т.н. Въпрос на гледна точка, аз съм оптимист и купувам, песимистите продават. Имам просто правило, нещо което има постоянно растящ доход не се продава, всяка година рентата ще расте, още доста години напред. Пазарувам Адванс от Нова година, започнах от 1.44 и така до 1,75, не съм продал нито акция досега, само пазарувам и смятам да продължа. Конкретно тази година започнах, защото прочетох, че депозитите много растели и ще свалят лихвите по тях, така и стана. Преди това, 2-3 години, имаше доста добри лихви по депозитите и беше изгодно парите да стоят в банка. Разбира се, че може да има спадове, но ликвидност Централните банки винаги ще налеят, така де, FIAT парите не струват нищо
                        Така казва и Владо Панев, всички останали платени писерущи във форума на Инвестор, цялата ИП, ДФ и ПФ мафия. Това трябвало да е синият чип на БФБ.

                        Не така мислим, обаче повечето участници на БФБ.

                        Моля , не се заблуждавайте по цената и индекса БГРЕЙТ - те са много лесно манипулеруеми - именно Мажо там са същата тази мафия - просто са ви НАМАЗАЛИ СКИТЕ и са ви направили слалом спускачи скоро ще разберете

                        Не падайте в примките им!

                        Долу Мафията!
                        Last edited by bse parody; 05.07.2012, 21:10.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          http://www.investor.bg/novini/122/a/...-zemia,136994/

                          За 3 години - SP500 + 39 %, DAX + 23% , BGREIT +74%

                          Последната година - съответно + 2.25 % , - 11.7%, + 38%

                          No comment


                          No comment

                          Коментар


                          • Блабла

                            Това вече съм го виждал, преди 10тина години, имаше хора които купуваха земи на по 20-50 лева декара, имаше хора които продаваха и казваха - тук в България, нищо не върви, продавам и се махам, никога няма да сме като хората и т.н. Въпрос на гледна точка, аз съм оптимист и купувам, песимистите продават. Имам просто правило, нещо което има постоянно растящ доход не се продава, всяка година рентата ще расте, още доста години напред. Пазарувам Адванс от Нова година, започнах от 1.44 и така до 1,75, не съм продал нито акция досега, само пазарувам и смятам да продължа. Конкретно тази година започнах, защото прочетох, че депозитите много растели и ще свалят лихвите по тях, така и стана. Преди това, 2-3 години, имаше доста добри лихви по депозитите и беше изгодно парите да стоят в банка. Разбира се, че може да има спадове, но ликвидност Централните банки винаги ще налеят, така де, FIAT парите не струват нищо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                              гЛЕДАМ ДА НЕ ПИША МНОГО,МНОГО....АМА ТОВА МЕ РАЗВЕСЕЛИ

                              Сравняваш тези идекси....Направо си е за Бисерите това..Давай в същия дух

                              П.С.Сега се пробвай да сравниш капитализацията на целия БГРЕИТ ...СЪС САМО ЕДНА ОТ КОМПАНИИТЕ В S&P....

                              пРЕПОРЪКА Е ВЕЧЕ ДА НЕ ПИШЕШ ГЛУПОСТИ И ДА СЕ ИЗЛАГАШ
                              Верно, не са особено сравними . Да го е казал някой ?
                              И какво общо има капитализацията.

                              Това отменя ли факта че еквивалента на 100 лева вложени на всяки от тези индекси преди 3 години носи доходността в проценти която цитирах ?

                              А относно доходността сравнена с другите наши индекси или "флагман" като Хима да кажем - няма смисъл да се говори.Всеки знае кое как е. И защо.
                              А като капак на всичко най голямата печалба при адсиците е при ликвидация.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                http://www.investor.bg/novini/122/a/...-zemia,136994/

                                За 3 години - SP500 + 39 %, DAX + 23% , BGREIT +74%

                                Последната година - съответно + 2.25 % , - 11.7%, + 38%

                                No comment

                                гЛЕДАМ ДА НЕ ПИША МНОГО,МНОГО....АМА ТОВА МЕ РАЗВЕСЕЛИ

                                Сравняваш тези идекси....Направо си е за Бисерите това..Давай в същия дух

                                П.С.Сега се пробвай да сравниш капитализацията на целия БГРЕИТ ...СЪС САМО ЕДНА ОТ КОМПАНИИТЕ В S&P....

                                пРЕПОРЪКА Е ВЕЧЕ ДА НЕ ПИШЕШ ГЛУПОСТИ И ДА СЕ ИЗЛАГАШ
                                Last edited by BOBAN1; 05.07.2012, 17:36.

                                Коментар

                                Working...
                                X