IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
    Ами пак добре че народа не се е намятал да си купува злато, ами купува земя, поне 1000 пъти по-умно ми се вижда.

    А Атерата просто вече няма толкова голям потенциал колкото преди, иначе си струва всяка стотинка. Аз като смятам сегашните нива на атера оценяват земята на средно 460 лв/дка, което в никакъв случай няма да нарека балон.

    Надявам се покрай търговете за земя да се позадържи или натисне леко земята и да могат да вземат едни 20хил дка на нива 550, което си е супер, като са я продавали на средна 864 лв.
    Според мене Атера на 2лв. значи декар на 510лв., ма нейсе. Разликата в калкулациите ни не е голяма. Също в никакъв случай не може се нарече балон.

    И защо само 20К дка да купуват при сгода ? Имат си кеш и 80 хил. дка да купят и то без да ни лишават от рекордния дивидент

    ПС Абе хубавко си е то и поне 5-10% да са си в злато и сребро
    Last edited by pipbel; 26.08.2012, 17:38.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Avalaon Разгледай мнение
      Има се предвид, че е ограничен ресурс
      И затова всяка година вадят по хиляди тонове...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от daneda121 Разгледай мнение
        Не бих казал че златото не го произвеждат.
        Има се предвид, че е ограничен ресурс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          И златцето и земицата са добра инвестиция - по различен начин. Просто защото и двете не ги произвеждат.

          Земята би била още по-сгодна, ако в държавата имаше законност. Лично аз бих си зел 2-3 декара лозенце, ей-тъй - за занимавка (щото съм ного добър лозар), ама нали знам, че аз само ще се занимавам, ще го обгрижвам, а накрая Хъхрю ще го обере.
          Не бих казал че златото не го произвеждат.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
            Ами пак добре че народа не се е намятал да си купува злато, ами купува земя, поне 1000 пъти по-умно ми се вижда.

            А Атерата просто вече няма толкова голям потенциал колкото преди, иначе си струва всяка стотинка. Аз като смятам сегашните нива на атера оценяват земята на средно 460 лв/дка, което в никакъв случай няма да нарека балон.

            Надявам се покрай търговете за земя да се позадържи или натисне леко земята и да могат да вземат едни 20хил дка на нива 550, което си е супер, като са я продавали на средна 864 лв.
            И златцето и земицата са добра инвестиция - по различен начин. Просто защото и двете не ги произвеждат.

            Земята би била още по-сгодна, ако в държавата имаше законност. Лично аз бих си зел 2-3 декара лозенце, ей-тъй - за занимавка (щото съм ного добър лозар), ама нали знам, че аз само ще се занимавам, ще го обгрижвам, а накрая Хъхрю ще го обере.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • За разлика от златото дето наистина е странно защо някой после го купува (търговия със страх най-вече), земята носи постоянен доход -земеделие и щом има паричен поток, значи има и стойност.
              За земяата пазар ще си има, не го мисли. При нас допреди години нямаше ама то до преди години какъв ли пазар имаше при нас.

              А бе не те зарибявам да купуваш нито земя, нито акции. Всеки си има глава на раменете. Единствено смея да твърдя че не е балон това

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                Ами пак добре че народа не се е намятал да си купува злато, ами купува земя, поне 1000 пъти по-умно ми се вижда.

                А Атерата просто вече няма толкова голям потенциал колкото преди, иначе си струва всяка стотинка. Аз като смятам сегашните нива на атера оценяват земята на средно 460 лв/дка, което в никакъв случай няма да нарека балон.

                Надявам се покрай търговете за земя да се позадържи или натисне леко земята и да могат да вземат едни 20хил дка на нива 550, което си е супер, като са я продавали на средна 864 лв.
                Те хубаво ще купят, ама на кого ще я продадат после...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
                  В цял свят е супер набалончена - всичко живо се е юрнало да купува земя.
                  Ами пак добре че народа не се е намятал да си купува злато, ами купува земя, поне 1000 пъти по-умно ми се вижда.

                  А Атерата просто вече няма толкова голям потенциал колкото преди, иначе си струва всяка стотинка. Аз като смятам сегашните нива на атера оценяват земята на средно 460 лв/дка, което в никакъв случай няма да нарека балон.

                  Надявам се покрай търговете за земя да се позадържи или натисне леко земята и да могат да вземат едни 20хил дка на нива 550, което си е супер, като са я продавали на средна 864 лв.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Балончат я главно Добруджата. Ма кат има кой да купува....

                    И ако БГ е набалончена - то виж и съседите и другаде из Източна Европа. Там пък си е направо мега дирижабъл в сравнение с нас.

                    ПС Пък и покажи ми поне 1 друг актив където можеш за 5-8 години да му избиеш цената, а стойността му да не е паднала междувременно ?
                    В цял свят е супер набалончена - всичко живо се е юрнало да купува земя.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
                      Ще стане интересно като гръмне - според мен в момента земеделската земя е супер набалончена.
                      Балончат я главно Добруджата. Ма кат има кой да купува....

                      И ако БГ е набалончена - то виж и съседите и другаде из Източна Европа. Там пък си е направо мега дирижабъл в сравнение с нас.

                      ПС Пък и покажи ми поне 1 друг актив където можеш за 5-8 години да му избиеш цената, а стойността му да не е паднала междувременно ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                        харесвам атерата, защото към момента я възприемам като къса позиция за земеделска земя, която в момента е балон
                        Ще стане интересно като гръмне - според мен в момента земеделската земя е супер набалончена.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение
                          Не само!

                          От 2014 - директните плащания на декар ще намалеят значилено - поради промяна на схемата... Т.е. рентата също!
                          ]
                          С останалото казано съм съгласен като цяло.
                          Но би ли обяснил подчертаното тук какво имаш предвид и защо мислиш така ?

                          Всъщност още вървят дискусии и не са приети правилата по ОСП за 2014-20.
                          Ако има нещо сигурно обаче е че ще се върви към изравняване на субсидиите на старите и нови членки ( сега разликите са драстични) , така че в никакъв случай няма да са по-малко от преди, дори напротив. Съответно и рентата ще се увеличава според мен, а не обратното.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение
                            Разбира се!

                            Всичко се определя от инвестиционния хоризонт и от риск толерантността на конкретния инвеститор!
                            харесвам атерата, защото към момента я възприемам като къса позиция за земеделска земя, която в момента е балон

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от MiceM Разгледай мнение
                              А имаш ли идея за нещо друго, което може и с малко да е, но да расте ?
                              Разбира се!

                              Всичко се определя от инвестиционния хоризонт и от риск толерантността на конкретния инвеститор!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение
                                Не само!

                                От 2014 - директните плащания на декар ще намалеят значилено - поради промяна на схемата... Т.е. рентата също!

                                Цените на храните неизбежно ще се поохладят!

                                Украйна отваря пазара си за земя за чужденци! Предвид, че там е най-евтината земя в европа - определено ще фокусира интереса!

                                Не случайно фондовете за земя разпродават като бясни!

                                Разбира се - тренда на поскъпване на земята ще се запази - но темпът му ще е мнооого по-слаб!

                                Успех на инвеститорите!

                                Мнението ми НЕ е инвестициоона препоръка!!!
                                А имаш ли идея за нещо друго, което може и с малко да е, но да расте ?

                                Коментар

                                Working...
                                X