IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • да не забравите да видите днес борсите в Чикаго и Париж

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      Здрасти Пиб и поздрави за достигнатата цена!!! честно не вярвах че АТЕРА ще стигне до там, но....... хайде да не нарушавам добрия тон
      въпроса ми е: До къде смятате че ще падне след дивидента - 1,7лв постижимо ли е?

      Успех!
      За мен реалното положение е 2,90 преди дивидент, около 2,30 след дивидент, но ситуацията с Еларг за мен много изкривява пазара и са възможни сериозни отклонения.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Много добре ги редите , но ако погледнем в близката история /БРЕФа преди 4г. /
        Прецаканке да влизаме ли в подробности И СЕГА СИ СТРУВА НАД 1,10 ;- нищо лично само че сме на пазара нали ? Ще е радост за всеки да си кешира на над тройката ! не е препоръка , дай боже всекиму нужния кураж

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
          Ооо, зависи много докъде ще стигне точно преди дивидента. После е лесно - вадиш 50-60 стинки и готово.
          При вече достигната цена от 2,65, явно няма как да стане 1,7 А още повече че парите на еларга може да опитат да намерят най-близката до тяхната логика инвестиция, която, по наличния пазарен дял и сфера, всъщност е атера
          И така, ако допуснем, хипотетично че последния ден преди дивидента, цената е достигнала 3,40-3,50, то като извадим въпросния дивидент, и характерната покрай датата за дивидента волатилизация на бягащите спекуланти, смятащи че са прибрали дивидента, може да очакваме връщане до към 2,70 а не до 1,70.
          А това означава, че ако фармата не поскъпне до 3 кинта, то атерата пак ще е по-добре оценената хартия
          Не очаквам да спадне прекалено много, след дивидента, защото точно тогава отдолу ще я причакват част от парите на еларга, а знаеш, че става дума за кеш за милиони )))
          благодаря ти за мнението, той баса ни с Пиб за сравнение на цените между сфарм и атера мисля че обхваща малко по-голям период от време, но благодаря че я вкара във разговора
          Успех!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            Здрасти Пиб и поздрави за достигнатата цена!!! честно не вярвах че АТЕРА ще стигне до там, но....... хайде да не нарушавам добрия тон
            въпроса ми е: До къде смятате че ще падне след дивидента - 1,7лв постижимо ли е?

            Успех!
            Ооо, зависи много докъде ще стигне точно преди дивидента. После е лесно - вадиш 50-60 стинки и готово.
            При вече достигната цена от 2,65, явно няма как да стане 1,7 А още повече че парите на еларга може да опитат да намерят най-близката до тяхната логика инвестиция, която, по наличния пазарен дял и сфера, всъщност е атера
            И така, ако допуснем, хипотетично че последния ден преди дивидента, цената е достигнала 3,40-3,50, то като извадим въпросния дивидент, и характерната покрай датата за дивидента волатилизация на бягащите спекуланти, смятащи че са прибрали дивидента, може да очакваме връщане до към 2,70 а не до 1,70.
            А това означава, че ако фармата не поскъпне до 3 кинта, то атерата пак ще е по-добре оценената хартия
            Не очаквам да спадне прекалено много, след дивидента, защото точно тогава отдолу ще я причакват част от парите на еларга, а знаеш, че става дума за кеш за милиони )))
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              Абе то и доста отвъд числото ПИ ще иде кат му дойде времето
              Ама от 2.80 нагоре доста ще почна да се изкушавам
              Здрасти Пиб и поздрави за достигнатата цена!!! честно не вярвах че АТЕРА ще стигне до там, но....... хайде да не нарушавам добрия тон
              въпроса ми е: До къде смятате че ще падне след дивидента - 1,7лв постижимо ли е?

              Успех!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                Че какво е това 2,80 !?? Ами то почти вече го е стигнало, Дори очаквам да мине и 3,14 Като се успокоят страстите ще кажа, защо така мисля
                Абе то и доста отвъд числото ПИ ще иде кат му дойде времето
                Ама от 2.80 нагоре доста ще почна да се изкушавам

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                  Запазват се около 70-71% земите 1-4 категория.. това във връзка с разговора преди няколко дни
                  И то въпреки, че нетното намаление на земите 3 и 4 категория спрямо 2011 г. е най-голямо. Което показва, че правят "поземлено банкиране" с най-масово разпространените в страната категории земи, а сделките с 1-2 и 7-10 са по-скоро изключение.
                  |^^^^^пиво^^^^\\|""\\_,_
                  |___________||__|___|)
                  (@)(@)""*|(@)(@)**(@)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Чакай бре, какво си се ентусиазирал
                    На 5 стинки сме под последния ол хай.
                    Ама и аз мисля че ще видим няколко още хайс през Април и Май.
                    Току виж задминало даже и 2.80
                    Кой ти дава в тая криза 16-17% дивидент за 2месеца



                    Аха Дексов, и това си забелязал.
                    А някои неспирно приказваха, че продават най доброто. Явно не е така.
                    Просто бизнес модела си е 6 и хората са си професионали.

                    И аз ще запазя същия процент от акцията в портфейла си.
                    То друго способно да конкурира Атерките на БФБ-то няма.
                    Син чип намбър 1.
                    И единствен за съжаление.
                    Че какво е това 2,80 !?? Ами то почти вече го е стигнало, Дори очаквам да мине и 3,14 Като се успокоят страстите ще кажа, защо така мисля
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Don Archon Разгледай мнение
                      All time high again
                      Чакай бре, какво си се ентусиазирал
                      На 5 стинки сме под последния ол хай.
                      Ама и аз мисля че ще видим няколко още хайс през Април и Май.
                      Току виж задминало даже и 2.80
                      Кой ти дава в тая криза 16-17% дивидент за 2месеца

                      Запазват се около 70-71% земите 1-4 категория.. това във връзка с разговора преди няколко дни
                      Аха Дексов, и това си забелязал.
                      А някои неспирно приказваха, че продават най доброто. Явно не е така.
                      Просто бизнес модела си е 6 и хората са си професионали.

                      И аз ще запазя същия процент от акцията в портфейла си.
                      То друго способно да конкурира Атерките на БФБ-то няма.
                      Син чип намбър 1.
                      И единствен за съжаление.

                      Коментар


                      • All time high again

                        Коментар


                        • Пак катерите нагоре Ако премем еларга за относително сигурни 3-4% до 15-ти май, то 1.03*2.64 дава към 2.72 към 15-ти май или 2.23 дори след максималния дивидент от 49 нето Аз лично докато не видя растеж на рентитие земя пак няма да пипам, изоставането на наемната доходност за мене си е сигурен сигнал за набалончване ест не е препоръка

                          Коментар


                          • Ще ти донесат дивидент, но на датата без право на дивидент цената на акциите ще спадне приблизително с размера на дивидента. Така че въпроса който трябва да си зададеш е дали АТЕРА ще поскъпва оттук нататък.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от spas2003 Разгледай мнение
                              Здравейте,може да задавам глупав въпрос ,но все пак. Ако купя сега акции на ATERA те ще ми донесат ли дивидент за 2012,или право на дивидент имат притежателите към 31.12.2012? Притежанието към кой момент дава право на дивидент?
                              Благодаря Ви!
                              Ще ти донесат! Иначе миналата година последната дата, която даваше право на дивидент беше около 20 и някой си май,а дивидента го снесоха юни, ако ми е добра паметта.
                              Иначе честито на всички акционери! Догодина пак да има

                              Коментар


                              • Здравейте,може да задавам глупав въпрос ,но все пак. Ако купя сега акции на ATERA те ще ми донесат ли дивидент за 2012,или право на дивидент имат притежателите към 31.12.2012? Притежанието към кой момент дава право на дивидент?
                                Благодаря Ви!

                                Коментар

                                Working...
                                X