IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • "През месеца са купени 1100 дка земеделски земи на средна цена 985 лв./дка.
    През месец юни няма продажби."

    Не съм съгласен с тия бюлетини, но да видим как ще е в шестмесечният!
    От годишния следя едно перо на стр.22 в първо трим. -"Дружеството има подписани предварителни д-ри за продажба на 1,874дка. зем. земя,(31,12,2017г 2,194дка зем. земя), които са квалифицирани като инвестиционни имоти държани за продажба в тримесечния доклад ! Какво се случва с тия подписани предварителни договори за продажби?
    Last edited by inta53; 16.07.2018, 13:32.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
      Здравейте,

      искам да ви по питам, според вас, рентата от земеделска земя (приходи от рентване на земеделска земя) трябва ли да се декларира в данъчната декларация или е освободена от данък?
      Доколото знам по провинцията получаващите рента не я декларират.
      В данъчната декларация си има специален ред, погледни, гледал съм го преди 3 месеца, когато попълвах моята
      Декларира се, въпреки че е необлагаема!!!
      Декларират се и доходите от продажби на акции, въпреки че са необлагаеми!!!
      В твоя полза е да ги декларираш, така си официализираш доходите и си спестяваш глоба за грешно попълнена декларация
      Защото НАП прави насрещна засечка с изплащащите ренти и доходи от сделки с акции

      Поздрави

      Коментар


      • Здравейте,

        искам да ви по питам, според вас, рентата от земеделска земя (приходи от рентване на земеделска земя) трябва ли да се декларира в данъчната декларация или е освободена от данък?
        Доколото знам по провинцията получаващите рента не я декларират.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Берти - дори Daimler да изгуби НАПЪЛНО щатският пазар, което няма как да стане, акцията пак ще бъде суперподценена на 40 кинта - цената която ти прогнозираш.
          импе
          всичко е цилки, само участниците се сменят.
          при миналата криза след супер продажби и сезон като стана голямото мяу цената от 74 беше паднала до 17 и нещо като пирон в кисело млеко.
          Даймлер си е супер, но това не значи, че не може да изяде яко шамарите в един момент. Тогава ще купим ако имаме с какво.

          Поздрави

          ПП направил съм си една табличка и ги смятам цената на акциите на хубави дружества като даймлер, кока кола, ibm, и тн в наполеони (20 златни франка).

          спирам извинявам се че сме извън темата за Атера!!!
          Last edited by bertram; 15.07.2018, 14:45.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
            Последен коментар правя извън темата
            .Мерцедеси ще се произвеждат даже и война да има,но въпроса е колко ще струва 1 акция след като им наложат мита ???
            Днес е 57$ ,само допреди 2 месеца ,когато се заговори за мита ,е била 68 ,или скромен спад от-16% ,пък императора се радва като малко дете, че бил взел 6% дивидент от януари когато вероятно императора е влезнал,спада е скромните -25%

            Това очакване за налагане на мита,дърпа като гравитация надолу акцията ,и нищо чудно след още 2м ,да има нови -25%

            Пък вие си гледайте заводите и дали некви пичлигари щели да си купуват Мерцедеси и императора да пише че взел 6% дивидент на -50% -ова акция.Еми взимай си,ама НЕТО си вътрешна гума и то бая.Най-голямата възможна глупост е да купуваш Даймлер в момента.Или пък откакто се заговори за мита преди няколко месеца.И този "скромен" спад от 25% доказва думите ми.
            Първо - дадох ти домашно, Вълчане - да четеш отчети - направи ли го? Дано НЕ си, защото ако си прочел отчетът и въпреки това си написал горният пост, това показва, че просто не умееш да направиш елементарен анализ на отчет, което е по-лошо от не-четенето.
            Второ - как пък реши, че съм си купил Даймлерченца януари? Ако си хвърлял бобец, по-добре да беше го сварил на чорба, защото не ти показва вярно. Имам акции в от години - това ми бе една от пръвите инвестиции извън България. За тебе може да е глупост да купува човек Даймлерчета - ама значи още един куп съфорумци са глупаци, защото дебнат тази акция или вече си я напазаруваха на тия цени.


            Берти - дори Daimler да изгуби НАПЪЛНО щатският пазар, което няма как да стане, акцията пак ще бъде суперподценена на 40 кинта - цената която ти прогнозираш.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Kurta007 ти какви компании предпочиташ

              Коментар


              • даймлер може да падне с 30% за месец... ако се разгори истинска търговска война. Ще е мазало.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Последен коментар правя извън темата
                  .Мерцедеси ще се произвеждат даже и война да има,но въпроса е колко ще струва 1 акция след като им наложат мита ???
                  Днес е 57$ ,само допреди 2 месеца ,когато се заговори за мита ,е била 68 ,или скромен спад от-16% ,пък императора се радва като малко дете, че бил взел 6% дивидент от януари когато вероятно императора е влезнал,спада е скромните -25%

                  Това очакване за налагане на мита,дърпа като гравитация надолу акцията ,и нищо чудно след още 2м ,да има нови -25%

                  Пък вие си гледайте заводите и дали некви пичлигари щели да си купуват Мерцедеси и императора да пише че взел 6% дивидент на -50% -ова акция.Еми взимай си,ама НЕТО си вътрешна гума и то бая.Най-голямата възможна глупост е да купуваш Даймлер в момента.Или пък откакто се заговори за мита преди няколко месеца.И този "скромен" спад от 25% доказва думите ми.
                  Last edited by kurta007; 15.07.2018, 13:41.

                  Коментар


                  • И от мен един въпрос:
                    - Мислиш ли че завода на Мерседес в Спартанбърг, Южна Каролина ще спре да работи?

                    Коментар


                    • Няма да си търся постовете назад - явно не правиш разлика между незнание и чисто техническа грешка, в случая очевидно за всеки е, че става дума именно за такава.

                      За Daimler - мислиш ли, че пазарът не го е отчел вече това?

                      - Мислиш ли, че не са си направили сметката всички, включително и Доналдът?
                      - Мислиш ли, че той ще сложи толкова високи мита, че американците да спрат да си купуват Мерцедесчета?
                      - Мислиш ли, че няма достатъчно богати американци, дето не им пука дали ще платят 10-15%, че дори и 20% отгоре?
                      - Мислиш ли, че няма г.зета, дето ще си купят Мерцедес именно защото е скъпо - за фукня?
                      - Мислиш ли, че няма хора с пари, които не обичат президента - и ще си купят Мерцедес с цел демонстрация срещу него?
                      О, Доналд добре си е направил сметката - той иска да пълни бюджетът - което става само с продажби !!!
                      - И друго - кой е най-бръзо развиващият се външен пазар на Daimler и BMW? - В Азия се продават толкова коли, колкото в Америка... и с всяко тримесечие стават все повече. Продажбите в Китай за пръвото тримесечие (на Daimler) растат с 19% - спрямо пръвото тримесечие на предната година - смятай какво е това за една толкова могъща компания. Дори да намалеят продажбите в САЩ с 20%, САМО Китай ще компенсира спадът за две години... а и не само там продажбите растат.

                      Рискът от завишените мита вече е отчетен в цената на акцията - ако поогледаш и съседните теми, ще видиш, че нозина инвеститори мислят като мен - единственият риск е от някой голям скандал с манипулаторство на вредните емисии от родът на Дизелгейт.


                      Но стига си ме провокирал вече - не заради друго, но оспамваме конкретна тема за конкретна компания..
                      Last edited by Императорът; 14.07.2018, 09:57. Причина: Стега толкова за.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        За по-новите, които се облизват - на 11 юли трябва да ПРИТЕЖАВАТЕ акции, за да се нагувичите - отчетете 2 дни за сетълмент, т.е. на 9 юли трябва да си купите.:
                        Баце ,ето ти глупостите който си писал.Жалко че форума е бъгав и не мога да направя двоен цитат или да посоча точен пост.

                        Ето и цитата от ОСА
                        Право на дивидент имат лицата, вписани в регистрите на Централен депозитар като акционери на 14-ия ден след датата на ОСА, или към 13.07.2018 г.
                        Аре сега като си много опитен инвеститор и голЕм математик,сметни датата.Как може да правиш такива елементарни грешки и още по-зле,хем ти ги посочвам и пак не може да го разбереш .

                        Не искам да се заяждам ,понеже гледам че си добронамерен ,но правиш елементарни грешки.За Даймлер ще те светна,понеже някакси ме кефиш.Уж си гледал някакви работи,пък си забравил най-важното,а то е че Бай Тръмп ще
                        им сложи мита.Даже и да не им сложи(а той ще го направи на 90%) самата опасност от това,ще дърпа акциите надолЕ и няма значение колко им е дивидента,след като ще поевтинеят с 10-30-50% до 2-3г .Даймлер са големи,но не е сега момента ,нито пък за каквито и да е акции.Развързвай, докато можеш.
                        Last edited by kurta007; 14.07.2018, 09:34.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

                          Без да се обиждаш но,според мен си гола вода като инвеститор.30% в Даймлер търсиш и наистина ще направиш, само че с отрицателна стойностПък после ми разправяй че цената на акцията нямала значение,само дивидента.И че си бил много силен математик
                          А и щом аз ти посочвам грешките и не си знаеш точно колко дивидент взимаш,какво повече да говорим.

                          А и само да спомена,уж си опитен инвеститор,пък само 2 страници по назад в темата,цитирайки решението от ОСА казваш, че трябва да имаме акции два дена по-рано отколкото всъщност трябва !!! ??? .Хем си го видял,хем и не си го разбрал,което говори че не е неволна грешка,а просто незнание.Правиш елементарни дедо Тръмповски грешки
                          Казал съм, че трябва да си КУПИШ акции поне два дни преди последната дата, в която имаш право на дивидент.... за да ги ИМАШ на последната дата. Ако не ми вярваш, купи си акции "когато всъщност трябва", пък чакай дивидент. Според теб защо акциите падат, ДВА ДНИ преди последната дата? Провери 3-4 компании дори само - и ще видиш. Това се нарича "сетълмент" - накратко акциите ти се прехвърлят реално два дни след покупката - тогава ти ги "доставят", ако така ти е по-разбираемо. Държиш се с арогантство, а не знаеш дори такива елементарни неща... пък и Тръмп намеси - ха-ха-ха. И ти прави неговите грешки - стани два пъти милиардерин - и най-могъщият и влиятелен човек на света.

                          За Daimler - не знам колко отчети си им погледнал - обзалагам се, че: 0. Единственият риск е нов Дизелгейт с мащабите на костенурския. Никога не съм казвал, че само дивидента има значение - ако беше така, нямаше да избягвам доста акции с много висока дивидентна доходност извън България. Гледат се (поне аз гледам) куп неща, като дивидентът дори не е първото. Перспективи пред самия бизнес, позиции на компанията в него, темп на продажбите, задлъжнялост (и матуритетът и) - и т.н. И

                          Използвай уикендът, за да четеш отчети - дано има ефект.

                          И не си ми посочил никакви грешки - даде ми (по случайност) идея. И без това бях решил да намаля бройката в Атерата, ако извади втори, особено трети слаб тримесечен отчет.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            С друга част от парите може да си взема Daimler напримерно - 3.65 еврака дивидент при цена на акция 57 еврака - е доста приятно - а и те си вдигат дивидента ако не всяка година, то през година... а и там ще се търси 25-30% капиталов ръст в средносрочен период.
                            Без да се обиждаш но,според мен си гола вода като инвеститор.30% в Даймлер търсиш и наистина ще направиш, само че с отрицателна стойностПък после ми разправяй че цената на акцията нямала значение,само дивидента.И че си бил много силен математик
                            А и щом аз ти посочвам грешките и не си знаеш точно колко дивидент взимаш,какво повече да говорим.

                            А и само да спомена,уж си опитен инвеститор,пък само 2 страници по назад в темата,цитирайки решението от ОСА казваш, че трябва да имаме акции два дена по-рано отколкото всъщност трябва !!! ??? .Хем си го видял,хем и не си го разбрал,което говори че не е неволна грешка,а просто незнание.Правиш елементарни дедо Тръмповски грешки
                            Last edited by kurta007; 14.07.2018, 08:03.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение

                              Да грешката е моя 7.3 нето дивидент плюс 53 стотинки след това значи сметката ми по долу е 1560 дивидент на 1000 лв вложени плюс осребряване на базата по днешни цени 680 =2240 лв за 12 г. = 124% доходност ....
                              Всъщност не е съвсем тъй - за първата година (Шеста) дивидентът по привилегиите беше 40 стотинки, а не 75 - след данъкът - 38 стинки Отчитам и последните два дивидента - разбира се - минус данъкът.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                                Срокът на предните привилегии беше 10 години, драги - и аз гувичих дивидентченца от тях през цялото време Влизал съм на 5 лв, сега акцията струва около 3.4 лв (да видим докога), а съм изцоцал към 7.30 кинта дивидент досега - чисто - след данъците. Джънк - да.

                                https://www.capital.bg/biznes/kompan..._kapital_prez/
                                Да грешката е моя 7.3 нето дивидент плюс 53 стотинки след това значи сметката ми по долу е 1560 дивидент на 1000 лв вложени плюс осребряване на базата по днешни цени 680 =2240 лв за 12 г. = 124% доходност ....

                                Коментар

                                Working...
                                X