IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
    Тука някой каза за пшеницата че била лоша година.Ми за един месец е от 470 на 530$ за бушел,което е има няма +12% .И това е най-висока цена от 2г ,ако не се бъркам.И да е леко по-слаб добива,цената компенсира.Няма как храните да поевтиняват на тази инфлация,напротив ! Тренда е нагоре,оттам и цената на земята,оттам и цената на Атерата
    Без да съм експерт, мисля, че четеш цената за хлебна пшеница, а не фуражна, каквато ще е в БГ

    Поздрави

    Коментар


    • Тука някой каза за пшеницата че била лоша година.Ми за един месец е от 470 на 530$ за бушел,което е има няма +12% .И това е най-висока цена от 2г ,ако не се бъркам.И да е леко по-слаб добива,цената компенсира.Няма как храните да поевтиняват на тази инфлация,напротив ! Тренда е нагоре,оттам и цената на земята,оттам и цената на Атерата
      Last edited by kurta007; 27.07.2018, 15:47.

      Коментар


      • Момци,няма страшно .
        222 000 декара има тук,което прави средна цена около 800лв/д на сегашната цена на акцията.
        Или по друг начин казано,пазарните участници оценят тези 220к декара ,на средна цена 800лв което е смешно.

        Някой има ли представа че такива цени няма от 5г вече.Даже и на чукарите с храсти и 7-8 категория им искат по 1200лв,а над 60% от атерската земя е в Северо-изтока където под 2к цени няма.Между 2200 и 2800 лв/д вървят в момента,понеже търсих преди месец сериозно.Така че 1лв са некви анекдоти.Акцията на база дълготрайните и активи би трябвало да е над 2.50 ,та и над 3.40-3.60 лв !!! по мой сметки.
        Средна цена в отчетите им е 500лв,докато реалната в момента,комасирана,е над 1500лв средна цена !
        В сметките не слагам и 130 декара градска земя,който може и да са милиони според зависи къде са !


        А защо падала акцията.Ми първо е ниско-ликвидна и даже само аз мога да я сваля с 10 до 20 % за месец с моя акаунт.Номер 2,след дивидент е така.Номер 3 от тоя последния отчет аз виждам ,че просто не са продавали.Каква е тая паника и ваикане ? Ми след дивидент защо да продават ? като наближи пролет 2019 тогава ще продадт, за да има за следващия дивидент.

        Между другото това е най-добрата акция на БФБ ! И е поне 100% подценена.До 2 или 3г пада и забраната за чужденци.Повече няма да могат да отлагат,това е крайния срок.Не че сега няма ЮЛ чужденци,но тогава ще е съвсем друго.Една от най-плодородните земи в Европа оценена на смешните 400 евро в момента ? Ми я вижте колко струва по Юръп и белким загрее реотана. Дългосрочна инвестиция е почти без риск тука.И ликвидация да има,ще вземем повече
        Last edited by kurta007; 27.07.2018, 15:45.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение
          Inta, няма далавера, поне не и с предварителни договори Просто предварителният договор декември става "продажба при условията на разср. плащане" - за H1 има нарастване с 1602 дка, като само 86 дка са обявени в бюлетините.
          Нарастващите разходи за горива, торове и препа
          рати + лошата година за пшеницата няма да остави много свободна пара, предполагам.
          Имам символично участие.

          Както и да ги въртим ЦИФРИТЕ КУЦАТ и с нищо не се връзват по никое време, ВСЕ НЕЩО СЕ ЗАМИТА, а това си е далавера!!!

          Коментар


          • Inta, няма далавера, поне не и с предварителни договори Просто предварителният договор декември става "продажба при условията на разср. плащане" - за Q1 има нарастване с 1602 дка, като само 86 дка са обявени в бюлетините.
            Нарастващите разходи за горива, торове и препа
            рати + лошата година за пшеницата няма да остави много свободна пара, предполагам.
            Имам символично участие.
            Last edited by 1984; 27.07.2018, 15:41.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

              това е така, сега на дневен ред за земеделците е прибирането на реколтата и усложнената метео обстановка, а покупките на зз ще са на по късен етап ако е останал кеш

              аз събранието тая година пропуснах, ама може и да са се отказали кандидат купувачите....

              Няма лошо,-Предварител договор за продажба се прави срещу най малко 10%задатък, поне той е останал и е чиста печалба..., но никой нищо не казва!
              Last edited by inta53; 27.07.2018, 14:27.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                Тази година много ялова върви !
                това е така, сега на дневен ред за земеделците е прибирането на реколтата и усложнената метео обстановка, а покупките на зз ще са на по късен етап ако е останал кеш
                В кратко срочните визии - нема пари - действай!
                От предварителните договори за продажба на активи държани за продажби изменението е от 2194дка в края на 2017г. са останали 679дка. , а отчетени реални продажби от тия договори - НЯМА - празни надежди, но всеки си носи кръста и сам избира!
                аз събранието тая година пропуснах, ама може и да са се отказали кандидат купувачите....
                Last edited by ceneto; 27.07.2018, 13:59.
                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                Коментар


                • И аз това забелязах - Харчете го по мерак!

                  Коментар


                  • Благодаря Инта53

                    ПП. Дивидента е изплатен и е наличен по сметката !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

                      Просто са закръглили бройката

                      Интересен ми е прочита на отчета от Inta , той как ги вижда нещата ?

                      В кратко срочните визии - нема пари - действай!
                      От предварителните договори за продажба на активи държани за продажби изменението е от 2194дка в края на 2017г. са останали 679дка. , а отчетени реални продажби от тия договори - НЯМА - празни надежди, но всеки си носи кръста и сам избира!

                      пп. Аз споделих и поръчах този въпрос за ОСА ,- някой да го е задал?
                      ДАЛАВЕРИТЕ са вазможни НАВСЯКЪДЕ!
                      Last edited by inta53; 27.07.2018, 12:42.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                        Тук ако не правят печалба от продажба на земи, а се разчита само на ренти, цената трябва да падне до към 1 лев, за да излиза някаква смислена дивидентна доходност от да речем 4-4,5%.
                        Да, ама ако се продава земята тя в даден момент ще свърши. Тогава цената ще е 0 лв.

                        Коментар


                        • Тук ако не правят печалба от продажба на земи, а се разчита само на ренти, цената трябва да падне до към 1 лев, за да излиза някаква смислена дивидентна доходност от да речем 4-4,5%.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                            Виждам и че НН са намалили участието си леко със 170 000 акции.
                            Борислав Витанов Петков, Председател на СД, продал 14,700 акции и към 30.06.2018г. останал с 0 бр...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                              Виждам и че НН са намалили участието си леко със 170 000 акции.
                              Просто са закръглили бройката

                              Интересен ми е прочита на отчета от Inta , той как ги вижда нещата ?

                              Коментар


                              • Излагат се тия порове тази година. Нехубаво това.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X