IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

    Аз може тази година да съм вкарал за пръв път пари на БФБ,но с финанси се занимавам от над 22г ,миналите две години имам над +3000% ,
    а тази само за 1 месец на БФБ съм +4.6% нето .

    Фактите са си факти,а празните приказки са за празноглавците.
    Незнам, ама ако правиш по 3000% за по две години средно, и се занимавш с финанси от 22год, би трябвало да си най богатия човек на планетата.
    Ка постигаш такава доходност с форекс търговия ли

    Коментар


    • една част от земите, които са по схемата на изплащане са изплатени в голям процент и за да ти е вярна сметката трябва да намалиш от общите земи
      в североизточна българия мисля отдавна продадоха....
      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
        Ок,от тук идва значи 947лв/д средна цена.
        Поразрови се малко из сайтовете за недвижими имоти или направо иди в 5-6 агенции и виж колко върви земеделската земя по райони.
        900лв /д няма такава земя даже и да е 8 категория .А за средна цена пък да не говорим.По памет говоря,понеже пак ще ме засечеш,90% от Атерската земя бе до 5-6 категория. И 30% да имат някакви чукари ,пак няма как да стане 950лв средна цена.Няма как ! Нарочно си подценяват активите поради някакви причини.

        Друго,даже и с такава супер ниска оценка от 947лв/д ,това прави 205 млн активи (пасиви доколкото знам нямат големи ) при пазарна капитализация 177 млн в момента . или цена на акцията трябва да е 2.41лв на тези активи или +15% при 947лв/д .Аз твърдя обаче, че средната им цена на декар е около 1500лв ,което би означавало 3.60лв и нагоре.Без балони без нищо.Реални цени ,изчислени на базата на пазарни цени на земеделската земя в момента
        Last edited by kurta007; 27.07.2018, 18:44.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

          Аз не разбирам защо си ми махнал от цитата ,това което пише в техния отчет .Някакви опити за манипулация ли е ?


          Чакаме таблицата с райони и цени.Нали претендираш че знаеш всичко
          Ако не си забелязал, като се цитира някой, цитатите в поста не излизат - нищо не съм махал от поста ти.

          Аз не претендирам, че знам всичко. Ти хвърляш някакви бомбастични оценки, че средната цена на целия портфейл е 1500? При 39 лева средна рента на дка и 20% неотдадени земи...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
            Те сами са си го написали, направили са преоценка до справедлива стойност:
            Аз не разбирам защо си ми махнал от цитата ,това което пише в техния отчет .Някакви опити за манипулация ли е ?
            Към края на юни 2018г. Адванс Терафонд АДСИЦ притежава 222 383* дка земеделска земя и 133дка градска земя
            *Включени са и продадените земи на разсрочено плащане, докато са собственост на дружеството
            Чакаме таблицата с райони и цени.Нали претендираш че знаеш всичко

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Вълчане, премного си оптимист, драги - а това е невинаги полезно.
              Реалист съм бай Имп,реалист.
              4.6% за 1 месец,другата година ме съмнява да дадат под 4% ,така че ще съм вероятно в най-лошия случай +8.6% за 13 месеца и то на силно подценена акция.2019 и 2020 лизингите и те като пуснат 15% + ще станат 24% само от дивиденти за 4г .(средногодишен дивидент 6% ,доволно баце)

              И пак казвам,акцията е силно подценена ,400 евро в момента .Един слънчев ден като налазят чужденците цени под 4-5 лв ще са немислими.
              И криза да стане, и то каквато и да е ,и най-голямата,земеделската земя има малко корелация виж малко история.Докато твоя Жабок и Даймлер ще последват съдбата на Фейсбук, и то доста по зле.Дивиденти, който си взимал 10г ще се изпарят за няколко дни .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

                Защо да ги съчинявам ?


                Щом все още са собственост,значи са тяхни .Къде ги видя тези 200к ? То всеки един счетоводител може да ги изкара и че нямат никакви земи,ако се наложи.

                Къде ги видя и тези 900лв ? И каква е разликата от 800 и 900лв, като ги сравняваме с 1500лв ? По-малко подценени ли са ?

                За районите,кажи ми пазарни моментни цени по райони и съответно колко има Атерата там, и направи една таблица да видим колко им струват на Атерата всички земи който притежават ?
                Ще е полезно за всички ,пък и претендираш че знаеш всичко.
                А ти как я сметна тази цена от 1500 лева средно на целия портфейл? Те сами са си го написали, направили са преоценка до справедлива стойност:

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  хубавата земя се обработва - особено когато собственици са фондове, а не някакви диви селяни с дървени глави и неизрядни документи....
                  Та виж колко е прихода от ренти на въпросните земи и ще добиеш представа дали всичко е топ ъф дъ поп.

                  Земя по 1500-2500лв декара все се намира някой да иска да я работи и да плаща над 50 кинта на декар. 50 кинта към под 1000 покупна е над 5% дивидент само от ренти. Ще получиш представа колко и на колко се отдава.

                  не е лошо да си фен (и аз съм фен), но нека бъдем реалисти.

                  поздрави
                  Тука нищо не разбрах.5% чисто от рента почти няма.В повечето случай е 2-4% макс и то макс.
                  Атерата дава 4.6% тая година и близо 9% средногодишно .Минус ако купуваш земя и даваш под рента е -4-6% разходи по прехвърлянето ,да не може да си вземеш рентата и други подобни

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                    Или ти нарочно си ги съчини тези числа?
                    Защо да ги съчинявам ?

                    Към края на юни 2018г. Адванс Терафонд АДСИЦ притежава 222 383* дка земеделска земя и 133 дка градска земя
                    *Включени са и продадените земи на разсрочено плащане, докато са собственост на дружеството
                    Щом все още са собственост,значи са тяхни .Къде ги видя тези 200к ? То всеки един счетоводител може да ги изкара и че нямат никакви земи,ако се наложи.

                    Къде ги видя и тези 900лв ? И каква е разликата от 800 и 900лв, като ги сравняваме с 1500лв ? По-малко подценени ли са ?

                    За районите,кажи ми пазарни моментни цени по райони и съответно колко има Атерата там, и направи една таблица да видим колко им струват на Атерата всички земи който притежават ?
                    Ще е полезно за всички ,пък и претендираш че знаеш всичко.

                    Коментар


                    • Вълчане, премного си оптимист, драги - а това е невинаги полезно.

                      Мене цифри не ми харесват напоследък - миналата година донагувичих туканка, ама май ще разтоваря отчасти...
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • може би трябва да погледнеш по-внимателно "счетоводна политика и бележки" - има разлика между лизинг(макар и финансов) и разср.плащане, а 12 -мес.срок определя кои са "държани за продажба".

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение

                          Да, не са прецизни в бюлетините, но, ако сравниш дка на разср. плащане декември и юни, може да си отговориш на въпроса защо намаляват дка с предварителни договори.

                          Да и това следя, дори и попитах защо не ги водят с изписване "лизингови предварителни договори" , така заблуждават "активи държани за продажба" - са всички досегашни сключени такива-с предстоящ 5годишен срок по изпълнение!- Тука е граматиката!
                          И С ТОВА НЕ СЕ ВРЪЗВА!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
                            Момци,няма страшно .
                            222 000 декара има тук,което прави средна цена около 800лв/д на сегашната цена на акцията.
                            Или по друг начин казано,пазарните участници оценят тези 220к декара ,на средна цена 800лв което е смешно.

                            Някой има ли представа че такива цени няма от 5г вече.Даже и на чукарите с храсти и 7-8 категория им искат по 1200лв,а над 60% от атерската земя е в Северо-изтока където под 2к цени няма.Между 2200 и 2800 лв/д вървят в момента,понеже търсих преди месец сериозно.Така че 1лв са некви анекдоти.Акцията на база дълготрайните и активи би трябвало да е над 2.50 ,та и над 3.40-3.60 лв !!! по мой сметки.
                            Средна цена в отчетите им е 500лв,докато реалната в момента,комасирана,е над 1500лв средна цена !
                            В сметките не слагам и 130 декара градска земя,който може и да са милиони според зависи къде са !
                            хубавата земя се обработва - особено когато собственици са фондове, а не някакви диви селяни с дървени глави и неизрядни документи....
                            Та виж колко е прихода от ренти на въпросните земи и ще добиеш представа дали всичко е топ ъф дъ поп.

                            Земя по 1500-2500лв декара все се намира някой да иска да я работи и да плаща над 50 кинта на декар. 50 кинта към под 1000 покупна е над 5% дивидент само от ренти. Ще получиш представа колко и на колко се отдава.

                            не е лошо да си фен (и аз съм фен), но нека бъдем реалисти.

                            поздрави
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                              Както и да ги въртим ЦИФРИТЕ КУЦАТ и с нищо не се връзват по никое време, ВСЕ НЕЩО СЕ ЗАМИТА, а това си е далавера!!!
                              Да, не са прецизни в бюлетините, но, ако сравниш дка на разср. плащане декември и юни, може да си отговориш на въпроса защо намаляват дка с предварителни договори.

                              Коментар


                              • Курта, като изказваш мнение, поне провери фактите. Или ти нарочно си ги съчини тези числа?

                                1) Зем. земя им е 200к декара и в отчета им е на 947 лева/дка балансова стойност
                                2) Само 21% от земята им е в северо-изтока
                                3) Тези стойности 2,50-3 лева ги говори ако ще има ликвидация /бук валю 2,84 лв. на акция/. В случая гледаме доходността която се прави /като махнеш 3-4 млн. разходи на година за управление/...

                                Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
                                Момци,няма страшно .
                                222 000 декара има тук,което прави средна цена около 800лв/д на сегашната цена на акцията.
                                Или по друг начин казано,пазарните участници оценят тези 220к декара ,на средна цена 800лв което е смешно.

                                Някой има ли представа че такива цени няма от 5г вече.Даже и на чукарите с храсти и 7-8 категория им искат по 1200лв,а над 60% от атерската земя е в Северо-изтока където под 2к цени няма.Между 2200 и 2800 лв/д вървят в момента,понеже търсих преди месец сериозно.Така че 1лв са некви анекдоти.Акцията на база дълготрайните и активи би трябвало да е над 2.50 ,та и над 3.40-3.60 лв !!! по мой сметки.
                                Средна цена в отчетите им е 500лв,докато реалната в момента,комасирана,е над 1500лв средна цена !
                                В сметките не слагам и 130 декара градска земя,който може и да са милиони според зависи къде са !


                                А защо падала акцията.Ми първо е ниско-ликвидна и даже само аз мога да я сваля с 10 до 20 % за месец с моя акаунт.Номер 2,след дивидент е така.Номер 3 от тоя последния отчет аз виждам ,че просто не са продавали.Каква е тая паника и ваикане ? Ми след дивидент защо да продават ? като наближи пролет 2019 тогава ще продадт, за да има за следващия дивидент.

                                Между другото това е най-добрата акция на БФБ ! И е поне 100% подценена.До 2 или 3г пада и забраната за чужденци.Повече няма да могат да отлагат,това е крайния срок.Не че сега няма ЮЛ чужденци,но тогава ще е съвсем друго.Една от най-плодородните земи в Европа оценена на смешните 400 евро в момента ? Ми я вижте колко струва по Юръп и белким загрее реотана. Дългосрочна инвестиция е почти без риск тука.И ликвидация да има,ще вземем повече
                                Last edited by dex; 27.07.2018, 16:10.

                                Коментар

                                Working...
                                X