IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Предварително се извинявам на всички притеснени, но ще пубикувам извадка от ЗДСИЦ (който, по мое лично (грешно) мнение, в БГ си се тълкува като Дявол евангелие и малко от нас, дребните, разбират), обърнете внимание на подредбата увеличен/намален :

    ...Печалбата за разпределение е финансовият резултат (счетоводна печалба/загуба), коригиран както следва:

    1. увеличен/намален с разходите/приходите от последващи оценки на недвижими имоти;

    2. увеличен/намален със загубите/печалбите от сделки по прехвърляне на собствеността върху недвижими имоти;

    3. увеличен/намален в годината на прехвърляне на собствеността върху недвижими имоти с положителната/отрицателната разлика между:

    а) продажната цена на недвижимия имот, и

    б) сумата от историческата цена на недвижимия имот и последващите разходи, довели до увеличение на балансовата му сума;

    4. увеличен/намален със загубите/печалбите от продажби, отчетени в годината на сключване на договори за финансов лизинг;

    5. увеличен/намален в годината на изтичане на срока на договора за финансов лизинг с положителната/отрицателната разлика между:

    а) прихода от продажбата на недвижимия имот, вписан в началото на срока на договора за финансов лизинг, и

    б) сумата от историческата цена на недвижимия имот и последващите разходи, довели до увеличение на балансовата му сума.
    Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
      дръпнах отчета за полугодието
      в раздел други 1,66 млн. това е от разсроченото плащане освен 30 хи. лв. от директните продажби на 15 дка.
      в бележките на стр 20 пише че сега са 1636 хил лв. а лани са били 1770 лв.

      Е край на драмата, от разсроченото ще има, отчитат печалба и през 2018 и не е вярно че всичко е отишло в 2017

      Четете отчети

      За цялата година вероятно 3,2 млн. от разсрочените

      иииии

      аз вярвам че царевицата ще направи годината мега успешна и може октомври, ноември и декември атера да направи големи продажби. Достатъчно е локално някой фермер да е ударил късмет с царевицата и донякъде да не е имал градушки и валежи в жътвата на пшеницата и готово. Дори годината да не е тотал успех за всички навсякъде.

      Не се паникьосвайте, без да сте чели отчети и не подценявайте царевицата. Личното ми мнение е че пшеницата е надценена, тя е просто стабилния елемент. Но успеха идва в царевични години.

      Не е препоръка за покупко продажба на ЦК. Имам 1 акция.
      Здрасти Мариански.

      И аз не бях на линия през уикенда, та затова се включвам чак сега.

      Погледнах набързо отчета за H'1 и наистина си прав - има отчетени значителни приходи, въпреки че няма съществени продажби през тази година, което трябва да означава, че наистина се отчитат някакви продажби от минали години.

      От друга страна - в ГФО-2017, бележка 2.4. изрично посочва, че има промяна на счетоводната политика и Прихода вече се признава още при предоставяне имота за ползване (т.е. с плащането на аванса), като се прави и промяна със задна дата за 2016 г. за доста милиони левове приходи /респективно печалба/.

      Не мога да си обясня нещата- текущото отчитане и въпросната бележка, за мен си противоречат.

      Дано ти отговорят от дружеството и да изяснят каква точно е промянатата в счетоводната политика и как се отразява в междинния отчет.

      Поздрави !
      Last edited by Van Basten; 20.08.2018, 07:40.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение



        Както казах,-реципрочно за всяка следваща до изтичането на петгодишния договор- или в годината на предсрочното му изплащане
        Ами то другото ще е "подсъдимо"

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
          дръпнах отчета за полугодието
          в раздел други 1,66 млн. това е от разсроченото плащане освен 30 хи. лв. от директните продажби на 15 дка.
          в бележките на стр 20 пише че сега са 1636 хил лв. а лани са били 1770 лв.

          Е край на драмата, от разсроченото ще има, отчитат печалба и през 2018 и не е вярно че всичко е отишло в 2017

          Четете отчети

          За цялата година вероятно 3,2 млн. от разсрочените

          иииии

          аз вярвам че царевицата ще направи годината мега успешна и може октомври, ноември и декември атера да направи големи продажби. Достатъчно е локално някой фермер да е ударил късмет с царевицата и донякъде да не е имал градушки и валежи в жътвата на пшеницата и готово. Дори годината да не е тотал успех за всички навсякъде.

          Не се паникьосвайте, без да сте чели отчети и не подценявайте царевицата. Личното ми мнение е че пшеницата е надценена, тя е просто стабилния елемент. Но успеха идва в царевични години.

          Не е препоръка за покупко продажба на ЦК. Имам 1 акция.


          Както казах,-реципрочно за всяка следваща до изтичането на петгодишния договор- или в годината на предсрочното му изплащане

          Коментар


          • дръпнах отчета за полугодието
            в раздел други 1,66 млн. това е от разсроченото плащане освен 30 хи. лв. от директните продажби на 15 дка.
            в бележките на стр 20 пише че сега са 1636 хил лв. а лани са били 1770 лв.

            Е край на драмата, от разсроченото ще има, отчитат печалба и през 2018 и не е вярно че всичко е отишло в 2017

            Четете отчети

            За цялата година вероятно 3,2 млн. от разсрочените

            иииии

            аз вярвам че царевицата ще направи годината мега успешна и може октомври, ноември и декември атера да направи големи продажби. Достатъчно е локално някой фермер да е ударил късмет с царевицата и донякъде да не е имал градушки и валежи в жътвата на пшеницата и готово. Дори годината да не е тотал успех за всички навсякъде.

            Не се паникьосвайте, без да сте чели отчети и не подценявайте царевицата. Личното ми мнение е че пшеницата е надценена, тя е просто стабилния елемент. Но успеха идва в царевични години.

            Не е препоръка за покупко продажба на ЦК. Имам 1 акция.

            Коментар


            • Van Basten да цитира текста от счетоводните бележки. Аз съм оф от добър интернет и съм отпуск. Но питах вчера късно (в 19 ч.) един който разбира и той каза "не стоят така нещата".

              Така че май си създаде буря в чаша вода. Ще взема да отворя отчета за полугодието и да видя в ОПР то онази графа с други приходи, където беше от лизингите, да видя дали има нещо, защото наемите са в услуги.

              Само да се докопам до бърз нет

              Поздрави

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                Я - Дарисов - здравей, драги - аз - нали си дъртичък (макар и веселяк) - мислех, че си се озъбил.
                няма интернет на остров Бали ... това е причината, Атерата се погрижи и това лято да съм далече от света!
                Мнението ми не е препоръка!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                  Добре дошъл отново, имам изградено за теб мнение, че си доста сериозен човек. Имаш ли интерес в момента към някои други позиции от БФБ, тъй като нямам Атера и не я следя, следователно нямам мнение.
                  За мен Атерата е със специален статут, никога не съм продавал нейна акция, а купувам от 2010 г., разбира се следя през годините темпо-ритъма. В момента е доста по различно от преди 5 години например, та даже и от година. По принцип до този момент почти винаги са продавали доста и вече се е оформял дивидент, но в момента е различно, поради тази причина ще има доста уплашени и цената ще намалее ... но на борсата и в двата случая се печели ... Като нищо догодина дивидента може да е символичен ... така че за мен това ще е голям шанс.
                  Аз започнах да купувам акцията като на шега и все още е така ... дано и след 10 години да се посмея /не е много малък шанса/.
                  И други акции купувах ... пак като на шега, най-ударих кьоравото от един принцип който ми каза дядо ми ... че ако искам да играя хазарт, ... най добре е да съм банката ... та затова навремето си купих от акциите на самата борса /BSO/. Имам и други но ще трябва да премина в друга тема.
                  Мнението ми не е препоръка!!!

                  Коментар


                  • Атерата може и да има шанс ако тази реколта и цени се повторят и през 2019г
                    ама …..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от daris Разгледай мнение
                      И аз да се включа в мухабета след сто години ...
                      Мисля че причината да не продават в момента е много проста ... държат висока цена ... и това има много логика. Според мен инфлацията в България е сериозна и цена 2000 лв. за декар ще е съвсем нормална. "Селяните" които купуват със сигурност след два до три месеца ще се усетят.
                      Я - Дарисов - здравей, драги - аз - нали си дъртичък (макар и веселяк) - мислех, че си се озъбил.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от daris Разгледай мнение
                        И аз да се включа в мухабета след сто години ...
                        Мисля че причината да не продават в момента е много проста ... държат висока цена ... и това има много логика. Според мен инфлацията в България е сериозна и цена 2000 лв. за декар ще е съвсем нормална. "Селяните" които купуват със сигурност след два до три месеца ще се усетят.
                        Добре дошъл отново, имам изградено за теб мнение, че си доста сериозен човек. Имаш ли интерес в момента към някои други позиции от БФБ, тъй като нямам Атера и не я следя, следователно нямам мнение.
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • И аз да се включа в мухабета след сто години ...
                          Мисля че причината да не продават в момента е много проста ... държат висока цена ... и това има много логика. Според мен инфлацията в България е сериозна и цена 2000 лв. за декар ще е съвсем нормална. "Селяните" които купуват със сигурност след два до три месеца ще се усетят.
                          Мнението ми не е препоръка!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            какво казвате, че от близиинга Импето няма да дочака радост 2020? Правилно ли разбирам - всичко вече е раздадено?
                            Защо пък само аз? Нозина ще сме - гледам никой не знае какво ще е точно. Апропо - аз намалих бройките туканка вече. Ще си купя по-секси работи. Навън - на БФБ увеличих само Простите жабоци и не смятам да гувича друго. Вече нямам друга акция с над 10% тегло в портфейлът ми - освен Трейдингът и освен Имотаджийското... разбира се - ако смятам Жабите като две отделни емисии - иначе - общо - те са ми на второ място в.

                            Атерата четвърта остава.
                            Last edited by Императорът; 17.08.2018, 20:55. Причина: Извън тройката - няма медал.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

                              печалбата раздадена, а лизинга продължава - мислиш ли че е възможно?
                              Аз не ,ами ако спрат да изплащат длъжниците

                              Коментар


                              • Не може по условие Van Basten да е прав!
                                Сключените лизингови договори си имат опции в тях за предсрочно погасяване със съответните отстъпки (вече има отчетени такива сделки преминали от разсрочени в директни продажби и то след година) в течение на 5г-ия срок! Така че, като как ще сме усвоили вече печалбата и ще ни влачат и минуси от такива договори, ако се приключат в следващите години по лизинга?
                                Промените касаят само годишния дял от печалбата на сключения и все още действащ договор за разсрочената сделка до изповядването и!

                                Коментар

                                Working...
                                X