IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
    25% по-скъпа пшеница тази година
    https://news.bg/economics/25-po-skap...zi-godina.html

    Сериозна работа,момци,сериозна.Сега разбраха ли форумните "капацитети" ,според който било много лошо ,че Атерата не продавала земя тая година,защо аджеба не продават ?
    И защо бай ви Вълчан-вълкодава разправяше,че това даже е супер булиш новина?
    +1

    Коментар


    • 25% по-скъпа пшеница тази година
      https://news.bg/economics/25-po-skap...zi-godina.html

      Сериозна работа,момци,сериозна.Сега разбраха ли форумните "капацитети" ,според който било много лошо ,че Атерата не продавала земя тая година,защо аджеба не продават ?
      И защо бай ви Вълчан-вълкодава разправяше,че това даже е супер булиш новина?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
        Във този форум ,вече няма да влиза.
        Много те моля ,остани !
        Липсата ти ще е толкова голяма ,че почвам да обмислям самоубиство хахаха

        Коментар


        • Във този форум ,вече няма да влизам .(..Превърнал се е в "селска кръчма "- всеки сам си бръщолеви .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

            Важни са по-скоро декарчетата, които Атерката държи.
            Бива ли толкова години да си "инвеститор" ,пък такива простотии да ръсиш ?

            Ами къде са тея земи чукари или в Добруджа,коя категория са,обработваеми ли са,колко струва дк/лв оттам и рента ,каква е годината плодородна или не,колко са субсидиите,и още 10-тина подобни фактори нямат никакво значение викаш

            Това е все едно да кажеш имам 1млн в банката ,и няма значение турски лири ли са,венецуелски боливари или US долари.Все си милионер хаха
            Ей, гола вода си момче.Стегни се малко.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

              Ако си беше направил труда малко от малко поне да влезеш в час (даже и в на колега под теб линка го пише ) щеше да осъзнаеш, че си в много дълбока и продължителна заблуда !

              Нетните активи на дружеството са както следва :

              2012г -199 млн
              2013г -200 млн
              2014г -198 млн
              2015г -221 млн
              2016г -234млн

              2018г юни - 242 млн



              мерси за линка,иначе причината за мен е ниско ликвидния пазар,който изкривява нещата.Ето ти веднага примера,акция с нетни активи 242 000 000 лв ,днес има 800 лв оборот.
              Но какъвто и да е пазара,луфтовете винаги се обират рано или късно.Просто трябва да влезе една по-голяма риба
              И колко струваше декар земица 12-а година - и колко сега? Това тоже не го забравяй. Важни са по-скоро декарчетата, които Атерката държи.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                рязко поскъпване на хляба и тестените изделия от понеделник в пловдивско, в пазарджишко същото вече се случи след 01.08.
                А добър ден.
                Ако една буквално кочина ,каквито са 90% от жилищата в сф може да струва 1200е/кв ,то декар земя ,и то една от най-плодородните в ЕУ ,би трябвало да струва поне 10к лв .Или едното ще изпусне въздуха много ,или другото ще го настигне.
                Но да видим...както е казал поета.

                Коментар


                • рязко поскъпване на хляба и тестените изделия от понеделник в пловдивско, в пазарджишко същото вече се случи след 01.08.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

                    ..... мислиш ли че е възможно?



                    Цитат без значение,........... - чак днес забелях!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от victoratanasov Разгледай мнение
                      не забравяйте, че продадоха голяма част от пакета си и то от скъпите землища
                      Ако си беше направил труда малко от малко поне да влезеш в час (даже и в на колега под теб линка го пише ) щеше да осъзнаеш, че си в много дълбока и продължителна заблуда !

                      Нетните активи на дружеството са както следва :

                      2012г -199 млн
                      2013г -200 млн
                      2014г -198 млн
                      2015г -221 млн
                      2016г -234млн

                      2018г юни - 242 млн

                      Сериозните анализатори също мислят като теб - виж прогнозата за цената преди година и половина :
                      ONE YEAR PRICE TARGET: BGN 2.89
                      http://analysis.elana.net/pdf/pblpdf.aspx?id=5041

                      но защо ли не се сбъдва прогнозата им ?
                      мерси за линка,иначе причината за мен е ниско ликвидния пазар,който изкривява нещата.Ето ти веднага примера,акция с нетни активи 242 000 000 лв ,днес има 800 лв оборот.
                      Но какъвто и да е пазара,луфтовете винаги се обират рано или късно.Просто трябва да влезе една по-голяма риба
                      Last edited by kurta007; 30.08.2018, 15:26.

                      Коментар


                      • не забравяйте, че продадоха голяма част от пакета си и то от скъпите землища

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
                          Като заключение,което е базирано само на фактите .... Важното обаче са активите.А те ,по оценка на самите Адванс са 242млн или 2.84 лв за една акция.
                          Сериозните анализатори също мислят като теб - виж прогнозата за цената преди година и половина :
                          ONE YEAR PRICE TARGET: BGN 2.89
                          http://analysis.elana.net/pdf/pblpdf.aspx?id=5041

                          но защо ли не се сбъдва прогнозата им ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Какво злочесто падение сега
                            За какво падение говориш ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Professor Разгледай мнение
                              Има резон в мислите и на двамата - на Дарис и на Императора. Погледнете графиката за търговията с Атера през м. Юни миналата година - паднала е до 2,05 лв. , а след това за месец - два е изплувала нагоре с 0,25 лв. Подобно на Императора аз кеширах 20 % от бройката, (а тя не е малка в портфейла ми) веднага след "Exdiividend day". Използвам кеша за други позиции, които ще качат до края на м. Септемри НАДЯВАМ СЕ.
                              Верно, че тази дъждовна година, фермерите ще бъдат по-внимателни при продажбата на пшеницата, макар че цената се покачи малко. Но, царевицата е като гора с по два кочана на стебло и както всяка година печалбата от нея вероятно ще бъде преобладаваща за печалбата на фермерите. Слънчогледът също е много добре.
                              Не е препоръка за търговия с "Атерата" или с други позиции, just an opinion!
                              Да, драги ми Професоре - но разликата с миналата година е - че тази: сериозен спад на печалбата на Атерката - а аз обичам да гувича сосни дивиденти.

                              Навремето - дивиденти туканка - дори 0.48 кинта на акция. Какво злочесто падение сега
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от daris Разгледай мнение
                                Те нямат далавера ако цената на акцията е висока ... те имат далавера като обявят дивидента като процент да е голям спрямо акцията и това да се обяви.
                                Малко в сферата на фантазиите, но ще ми е интересно да прочета вашите мнения
                                Колега ,аз съм свикнал да боравя с непълна информация и оттам да изграждам логически.Нека видим ФАКТИТЕ и разсъждаваме логически.

                                Факт 1: Обеми и пазар
                                Колко са обемите последните дни ? по 500,1000,тук там 10к акции/ден.Колко акции притежават Карол и останалите няколко големи акционера и
                                могат ли да манипулират цената ? Могат,то даже и аз мога,какво остава за тях !
                                Относно цената един коментар,да тя слезе до 2.02 ,но с много малки обеми 500-1000 акции.Последните големи обеми бяха на 2.06 .За мен това движение е шум .2.00 е и психо ниво и няколко пъти е била там акцията.Предполагам може и пак да иде ,и даже и под 2 лв,но това ще е ниско обемен шум.

                                Факт 2: Активи
                                Виден анонимен оценител ,декември 2017 е оценил земите на Атера средно 947лв/д ,като погледнеш портфолиото им http://www.advanceterrafund.bg/imote...edelska-zemja/ и няколко сайта за земя,достигаш до заключението ,че оценката е силно занижена .
                                Защо ? Аз не знам отговора все още,но това е така защото големите акционери и управляващо дружество,имат изгода да е така.Предполагам за по малък % дивидент СЕГА ,когато се очаква цените на земята да се изстрелят нагоре,но може и да е друго.

                                Факт 3 Пак активи
                                В шестмесечния доклад активите-пасивите на фонда са 242 млн ,разделени на броя акции ,прави грубо 2.84 лв на акция .Който продава по- евтино в момента,прави подаръци ! И тези оценки са базирани на този анонимен оценител през 2017 и средна цена 947лв/д .Моето проучване и анализ през юни 2018 дадоха средна цена около 1500 лв/д .Нека всеки сметне колко ще са активите тогава.

                                Като заключение,което е базирано само на фактите .БФБ е много ниско-ликвиден пазар и всякакви движения са възможни.Един по-голям играч може да прати цената и под 1 лв ,а и над 4лв.Важното обаче са активите.А те ,по оценка на самите Адванс са 242млн или 2.84 лв за една акция.






                                Коментар

                                Working...
                                X