IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ще строят сграда в Стара Загора ли?

    Коментар


    • Промените в Устава са вписани в ТР. Интересно е в каква посока ще поеме кеша.
      Vanitas vanitatum...

      Коментар


      • Адванс Терафонд АДСИЦ е продало 214 дка по договор за разсрочено плащане при средна цена от 1 700 лв./дка през януари 2020 г. Дружеството не отчита покупка на земя през месеца. В резултат на сделките към края на януари дружеството разполага с 222 705 дка земя, включително по договори за разсрочено плащане, и 133 дка градска земя. Приходите от рента за стопанската 2019/2020 г. се очаква да достигнат 6.5 млн. лв., което е 0.5% повече от стопанската 2018/2019 г. Понастоящем дружеството е отдало 83.5% от земята си под аренда, като 163.5 хил. дка са все още свободни за отдаване. До момента дружеството е събрало 42.9% от рентата за стопанската 2019/2020 г. и 80.4% от рентата за стопанската 2018/2019 г........ЕЛАНА Трейдинг АД.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
          А бе я изкоментирайте нещо грешка ли има що ли, колоните и датите ли са объркани в отчета

          14. Нетна печалба на акция
          2019 2018
          хил. лв. хил. лв.
          Печалба за периода (хил. лв.)
          5,464 10,777
          Нетна печалба на една акция (лева)
          0.064 0.127
          просто ръста на печалбата минава през своя апогей и е изконсумиран, перспектива йок

          Коментар



          • Реалната цена на актив е пазарната и всичко останало са спекулации.
            При евентуална продажба на акции от мен и такива като мен логично пазарната цена ще се понижи още повече. Имаш странни представи за "нормализация".

            Пазарната цена е моментната цена, която под действие на различни, но почти винаги временни фактори, може доста да се различава от реалната. А когато продадат всички невярващи в акцията няма да има продавачи и цената няма да пада, а посоката е само една - нагоре. Е, ако нищо не стой като фундамент зад акцията нещата са други, но тук не са така нещата. Разбира се тази акция не е за спекуланти, а за дългосрочни инвеститори. Тук съм от самото начало и печалбата ми (получени дивиденти и разлики от покупко-продажби) е приблизително един двустаен апартамент в София.

            Коментар


            • penman Аз също съм на мнение, че земята е стабилен актив и че към момента пазарната цена на земята е подценена. Искрено се надявам да си прав за размера на дивидента. Нещо повече, мисля че след последните години на мазохизъм инвеститорите заслужават доста повече от 11ст. на акция. Има нещо дълбоко сбъркано както на БФБ, така и в Адванс Терафонд в частност, което ще изгони и последните останали инвеститори.
              Реалната цена на актив е пазарната и всичко останало са спекулации.
              При евентуална продажба на акции от мен и такива като мен логично пазарната цена ще се понижи още повече. Имаш странни представи за "нормализация".

              Коментар


              • До колко знам от тази година няма забрана на покупка на земя от граждани на ЕС. Това все пак би трябвало да предизвика някакво движение в покупка/продажба на земя, както и покачване на нейната цена. За сметката от като беше отменена подобна забрана в Румъния, около 40% земя беше закупена от чужденци.

                Коментар


                • Юлиян, като не ти харесва акцията, продавай преди да се е обезценила както казваш. Аз съм убеден, че дивидента ще е поне 11 ст. и много доб ре знам, че земята е стабилен актив, а у нас тя е все още подценена.
                  ​​​​Реалната цена на акцията е с близо лев по_висока от пазарната. Като си продадат акциите какива като теб и нещата ще се нормализират.

                  Коментар


                  • Не виждам на какво се основава оптимизма на някои от писалите във форума. Моята прогноза е 6-7 стотинки дивидент и обезценка на акциите с 8-10ст. Това се случва в последните години с инвестиралите в Адванс Терафонд и не очаквам нищо по-различно. Тъжна картина.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                      Дългоочакваните дъждове/снегове/ най-накрая дойдоха .Май спасихме годината поне за зърнодобива
                      Рано е да говорим за добиви, липсата на влага се отрази на посевите, но първата стъпка с тези дъждове е направена и е малко по - спокойно, почти няма да се налага презасяване на есенници, в по - лошо състояние са тези, които са пропуснали есенното торене.
                      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                      Коментар


                      • Тук от 7-8 години не сме виждали такива цени на акцията и толкова слаба ликвидност.

                        Коментар


                        • Дългоочакваните дъждове/снегове/ най-накрая дойдоха .Май спасихме годината поне за зърнодобива

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от intellect Разгледай мнение
                            Вероятно са били добавени преоценки. Те не влияят върху печалбата за разпределение, т.е. дивидента.
                            Вярно, преоценките не влияят върху печалбата за разпределение.
                            Но пък влияят разликите между продажна цена и историческа стойност на имотите (чл.10, ал.3, т.3 от ЗДСИЦ)

                            Коментар


                            • Вероятно са били добавени преоценки. Те не влияят върху печалбата за разпределение, т.е. дивидента.

                              Коментар


                              • В този резултат е включената в балансовата стойност на активите положителна преоценка от предходни периоди. Погледни как се е преобразувал резултата в отчета - 2018 г., за да се стигне до печалбата подлежаща за разпределение на дивидент и ще се ориентираш за принципа. Още е рано и няма достатъчно инфо според мен каква ще е печалбата подлежаща за разпределение на дивидент за 2019 г. Не е препоръка за търговия с ЦК.
                                Last edited by stani11; 30.01.2020, 15:52.

                                Коментар

                                Working...
                                X