IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

    Как ви ги раждат главите такива глупости!?
    Наторяваме и раждат. Твоята какво роди досега, ?!? Освен атера и елана !?
    Last edited by mechka 429; 28.04.2021, 18:02.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mechka 429 Разгледай мнение
      Как реши кое е високо и кое не, нали има докуметни за съответните покупки, Атера с какво е по-добра, с трънаци и шубраци в активите ли
      Атера е най-надутия плондер в момента, за мен. Въпрос на време да се разбалончи. Може би след дивидента
      Как ви ги раждат главите такива глупости!?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение
        Цената на закупените сгради е несъразмерно висока, за да има печалба, имайки впредвид цената на заемния капитал и разходите по обслужване на същите и таксата за обслужващото дружество (дружества). Това при нормалната ситуация на офисния пазар преди 2-3 години, затова и не инвестирах там. Имайки впредвид сегашната и близкосрочната перспектива - си е направо загуба, не за обслужващото д-во разбира се, то е винаги на печалба.
        Как реши кое е високо и кое не, нали има докуметни за съответните покупки, Атера с какво е по-добра, с трънаци и шубраци в активите ли
        Атера е най-надутия плондер в момента, за мен. Въпрос на време да се разбалончи. Може би след дивидента
        Last edited by mechka 429; 28.04.2021, 17:24.

        Коментар


        • Цената на закупените сгради е несъразмерно висока, за да има печалба, имайки впредвид цената на заемния капитал и разходите по обслужване на същите и таксата за обслужващото дружество (дружества). Това при нормалната ситуация на офисния пазар преди 2-3 години, затова и не инвестирах там. Имайки впредвид сегашната и близкосрочната перспектива - си е направо загуба, не за обслужващото д-во разбира се, то е винаги на печалба.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение
            Браво пропърти са си абсолютен шит, по-голям дори от Актив пропъртис. От влагащите в недвижими имоти само Брефчето става, но Атерата е по-читава.
            Ще споделиш ли защо мислиш, че Браво са шит. Ще съм ти много благодарен за мнението.

            Коментар


            • Браво пропърти са си абсолютен шит, по-голям дори от Актив пропъртис. От влагащите в недвижими имоти само Брефчето става, но Атерата е по-читава.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                Имат облигационен заем. Не мисля, че имат проблем с този закон.
                Да видиш, че не съм злонамерен към теб и поста ми беше написан от удивление към брзкрайно некачественото ти мнение, което е крайно нетипично за теб (отново го подчертавам). Но не си от грушата на викачите и многониковите, затова имаш моето уважение за нормалните дискусии.

                Да, промените в закона касаят и Браво пропърти (не съм се интересувал от тях) - ето ти го, то си го пише черно на бяло и дори не се нуждаеш да си юрист, за да си го разтълкуваш:


                Чл. 29. (1) Дружеството със специална инвестиционна цел разпределя като годишен дивидент не по-малко от 90 на сто от печалбата за финансовата година, определена по реда на ал. 3 и при спазване на изискванията на чл. 247а от Търговския закон. Член 246, ал. 2, т. 1 от Търговския закон не се прилага. Годишният дивидент се изплаща в срок до 12 месеца от края на съответната финансова година.

                (2) Дружество със специална инвестиционна цел може да изплаща 6-месечен дивидент при условията и по реда на чл. 115в от Закона за публичното предлагане на ценни книжа при наличие на извършена последваща оценка на активите към края на периода, обхващащ първите шест месеца на финансовата година, и при съответно прилагане на ал. 3.

                (3) Печалбата за разпределение е финансовият резултат (счетоводна печалба/загуба), коригиран, както следва:

                ........

                6. намален в годината на извършването им с плащанията за лихви по дългови ценни книжа по чл. 26, ал. 2, т. 1 и по банкови кредити по чл. 26, ал. 2, т. 2, невключени в отчета за всеобхватния доход;

                7. намален в годината на извършването им с плащанията за погасяване на главници по дългови ценни книжа по чл. 26, ал. 2, т. 1 и по банкови кредити по чл. 26, ал. 2, т. 2.



                Ето ти и самия член 26


                Чл. 26. (1) Дружеството със специална инвестиционна цел не може да обезпечава чужди задължения с изключение на банкови кредити, отпуснати на дъщерно дружество по чл. 28, ал. 1, и не може да предоставя заеми и да получава заеми от лица, различни от банки. За обезпечаване на задълженията по банкови кредити на дъщерно дружество по чл. 28, ал. 1 се изисква предварително одобрение от общото събрание на акционерите на дружеството със специална инвестиционна цел. Сделките, сключени в нарушение на изречение второ, са нищожни.

                (2) Дружеството със специална инвестиционна цел може:

                1. да емитира дългови ценни книжа, които да бъдат допуснати до търговия на регулиран пазар;

                2. да взема банкови кредити за придобиване на недвижими имоти или вземания, в които инвестира, а за дружествата със специална инвестиционна цел, инвестиращи в недвижими имоти, и за въвеждане в експлоатация на придобитите имоти;

                Та успех и с новите инвестиции - аз мислех, че си влязъл в Брефчето, но каквото те кефи, това. Здраве и североизточни посоки в инвестирането!
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                  не е съвсем по темата но си е частично

                  Ако промяната в ЗДСИЦДС е задължителна за прилагане (тоест одитора и счетоводителя кажат "не се слагаме подписа ако не спазиш закона"), дивидента ще бъде редуциран

                  Засега ситуацията е неясна
                  Въпросът е дали поправките в закона се отнасят не само за кредити от банкова институция, а и за облигационен заем?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                    Това ще го подмина, нека ти да си по адекватния ! Лека вечер ти желая и успех в инвестициите !
                    колко да е адекватен като няма печалба извън осигурените сделки спиди и чез

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

                      Не съм гледал колко ги удря новия закон за АДСЦ-тата Бравото, те имат много заеми
                      не е съвсем по темата но си е частично

                      Ако промяната в ЗДСИЦДС е задължителна за прилагане (тоест одитора и счетоводителя кажат "не се слагаме подписа ако не спазиш закона"), дивидента ще бъде редуциран

                      Засега ситуацията е неясна

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

                        Не съм гледал колко ги удря новия закон за АДСЦ-тата Бравото, те имат много заеми
                        Имат облигационен заем. Не мисля, че имат проблем с този закон.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                          Ето аз ще кажа какво направих. Продадох не само Трейдинга ами и мамчето Софарма. Сложих парите в Алтерко, Илевън и Браво Пропърти.
                          Не съм гледал колко ги удря новия закон за АДСЦ-тата Бравото, те имат много заеми

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
                            Добре де, според вас, тези които продадоха СФТ , къде са си сложили парите?
                            Ето аз ще кажа какво направих. Продадох не само Трейдинга ами и мамчето Софарма. Сложих парите в Алтерко, Илевън и Браво Пропърти.

                            Коментар


                            • Добре де, според вас, тези които продадоха СФТ , къде са си сложили парите?
                              Last edited by orchis; 27.04.2021, 23:26.

                              Коментар


                              • Здравейте инвеститори! Писах до ДВИ-то, но няма отговор и за това пиша тук, ако някой знае нещо да сподели
                                Имам два въпроса:
                                1. някой знае ли защо днес цената скочи след кофти отчета и защо има такъв спад в печалбата
                                2. Това беше само за ДВИ-то, но не получих отговор....
                                Към 30.06.2020 г. Атера има 225'034 дка зем. зема, от които 195'736 дка. отдаваема под аренда, т.е. такава дето носи доход /другата 29'298 дка - 13% от земята е "мъртва", не работи и няма пари от нея/.
                                Към 31.03.2021 общо зем. земя е 222'798 дка, от която 203'052 дка отдаваема под аренда, като обяснението е че цитирам "От общата земя се вземат само земите, които са налични до 30 юни на съответната година, във връзка с чл.37б от ЗСПЗЗ, и всички продадени земи след този период се вадят. Купените след този период земи могат да се отдават през следващата стопанска година"
                                Извадих числата от бюлетините за продадената земя от 30.06.2020 до 31.03.2021 - браво! на компанията, прозрачна е и дава информация, но се получи нещо мноого странно!?!?
                                към 30.06.2020 /дка/ общо земи 225 034 отдаваеми 195 736
                                продадени към края на юли.20 885
                                авг.20 145
                                сеп.20 11
                                окт.20 1377
                                ное.20 201
                                дек.20 3997
                                яну.21 0
                                фев.21 100
                                мар.21 656
                                Общо продадени 7 372
                                Общо отдаваеми към 31.03.2021 217 662

                                Аз получавам 217'662 дка отдаваема земя към края на Март 2021, а Атера оповестяват 203'052 дка.
                                Според правилата, отдаваемата земя се намалява с продадената, но не се увеличава със закупената през периода / за това и покупките не ги включваме/, но разликата не е декар два, а 14'610 дка. ? Ако се отдава под аренда не за 40 лв./дка, а за 35 примерно това е 511'350 лв. за година? Някъде в сметките изчезва едно малко българско село ведно с прилежащото му землище
                                Има и по-лош сценарии.... тези земи не са зем. земи, а пасбища или чукари, но тогава възниква въпроса аджиба те струват ли по 1224 лв./дка, както се показва към 31.03.2021 г., защото ако НЕ то 14'610 дка по 1224 лв. излиза, че 17,9 мил. лв. от активите са въздух под налягане, няма ги?
                                Простички въпроси, на които ако ма кой да отговори ще съм благодарян!

                                Коментар

                                Working...
                                X