IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Стига сте се дърляли! Искам да дам един пример за АДСИЦ, който дава прескъпо офиси под наем (работя в един такъв) и не дава дивидент на акционерите - FPP, иначе казано Феърплей! Та въпросът ми към г-н Груев е: От къде е сигурен, че собствениците на БРЕФ няма да направят същото???

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

      Той добре ти го каза - имаш още жълто около човката, а се бъркаш в приказката на батковците. Нещо ми напомняш на един Курта, много приличаш на него по интелекта, начин на изразяване и уважение към другите, ама нещо изчезна този мушморок ...

      Какво казва този балък ,може да е важно за другите балъци като теб,но за мен няма никакво значение, защото са празни приказки.Нула.Въздух.

      Пред фактите и боговете мълчат има една приказка ,но явно нямаш нищо между ушите.Или си някой от акаунтите му и всъщност си пишеш сам ....ако е така,иди се прегледай при най-добрия психолог.Науката напредна доста и помагат вече и на по-дълбоки разстройства на личността
      Last edited by petrg5s; 18.08.2021, 19:54.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
        Много внимание му се отделя на тоя шматарок -лапач на мухи. Виж го, че две смислени приказки не може да върже На 2.20 квичеше, че било много скъпо и щяло само да пада.Сега същите локуми.Най-обикновен балък.....но нека и такива има....трябва някой да захранва по-големите риби
        Той добре ти го каза - имаш още жълто около човката, а се бъркаш в приказката на батковците. Нещо ми напомняш на един Курта, много приличаш на него по интелекта, начин на изразяване и уважение към другите, ама нещо изчезна този мушморок ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
          Атерата тук чупи 6 годишна меча тренд линия !!!!!!!!!!!! Това не е шега работа.Би трябвало да тества върха 2.80 най-малкото.Ако някой знае сайт където има данни за Атера и може да се чертае по-добре,да каже...че нещо не намирам [ATTACH=CONFIG]n3704654[/ATTACH]


          Е ти тука и под 2лв ... По прогнозите ще ги познаете има една приказка

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
            Този ЕТФ базиран на SOFIX (от долния пост), технически погледнат на месечна графика , си е в стабилен бул тренд с таргет около 0.51-0.52 около юли/август.Което кореспондира на около 600 пункта БФБ .С две думи ,бул тренда на БФБ ще продължи поне до юли/август според мен

            Е ти още ...милионер можеше да станеш ,не само да лапаш мухи

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
              Ай честити 2.25 лв/акция,цени не виждани от 4г .Технически ако говорим,предстои тест на тази зона 2.25-2.33 от лятото на 2017,но аз не виждам да е сериозна съпротива.След това идва тест на върха,а защо да не видим такъв тест и преди дивидента





              https://invst.ly/ulor1
              Бай Груйче, на гледай и се учи

              Коментар


              • Много внимание му се отделя на тоя шматарок -лапач на мухи. Виж го, че две смислени приказки не може да върже На 2.20 квичеше, че било много скъпо и щяло само да пада.Сега същите локуми.Най-обикновен балък.....но нека и такива има....трябва някой да захранва по-големите риби
                Last edited by petrg5s; 18.08.2021, 19:27.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Ok, ти си знаеш - успех от мен! Проблемът на България е, че всеки се занимава с това, от което не разбира, от една страна, а от друга, посредствеността е издигната в култ - мениджмънтът на тази компания е типичният пример, дори най-простият Мунчо от Куртово Конаре, дето е купил 100 декара преди 12-13 години като тях с елементарната стратегия бай енд холд, се е справил по-добре. И то поне 2 пъти по-добре Но все тая - аз не споря, всеки си има виждания и разбирания. На теб пожелавам успех и пускам един стар виц за финал - няма нужда да пиша повече

                  Отива момченце при баща си:
                  - Тате, тате, каква е разликата между фактически и де факто?
                  - Ми сега ще ти кажа - извикай баба си!
                  Детето я вика, а таткото я пита:
                  - Ти за 1 000 евро ще си легнеш ли с чужд мъж?
                  - Абе аз знаеш, че не съм такава, ама за 1 000 евро ще си легна.
                  След това бащата казва:
                  - А сега извикай майка си!
                  Детето я вика, а бащата пита и нея дали ще си легне с друг мъж за 1 000 евро.
                  - Ти скъпи знаеш, че по принцип не бих го направила, ама нали не сме много добре с парите, та за 1 000 евро бих си легнала.
                  Идва ред на сестрата:
                  -Ти дъще, ще си легнеш ли с някой за 1 000 евро?
                  - Ми тате, те тези пари ще помогнат на семейството, та за тях бих си легнала с някой.
                  Накрая бащата казва на сина си:
                  - Ето това е разликата, мойто момче - фактически би трябвало да имаме 3 000 евро в къщи, а де факто имаме 3 курви!
                  Груйче, едно е да купиш един път земя и да я държиш, а съвсем друго е да търгуваш със земя. Различни неща са. Все пак за толкова години на борсата трябваше да разбереш каква е дейността на фонда

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Ok, ти си знаеш - успех от мен! Проблемът на България е, че всеки се занимава с това, от което не разбира, от една страна, а от друга, посредствеността е издигната в култ - мениджмънтът на тази компания е типичният пример, дори най-простият Мунчо от Куртово Конаре, дето е купил 100 декара преди 12-13 години като тях с елементарната стратегия бай енд холд, се е справил по-добре. И то поне 2 пъти по-добре Но все тая - аз не споря, всеки си има виждания и разбирания. На теб пожелавам успех и пускам един стар виц за финал - няма нужда да пиша повече

                    Отива момченце при баща си:
                    - Тате, тате, каква е разликата между фактически и де факто?
                    - Ми сега ще ти кажа - извикай баба си!
                    Детето я вика, а таткото я пита:
                    - Ти за 1 000 евро ще си легнеш ли с чужд мъж?
                    - Абе аз знаеш, че не съм такава, ама за 1 000 евро ще си легна.
                    След това бащата казва:
                    - А сега извикай майка си!
                    Детето я вика, а бащата пита и нея дали ще си легне с друг мъж за 1 000 евро.
                    - Ти скъпи знаеш, че по принцип не бих го направила, ама нали не сме много добре с парите, та за 1 000 евро бих си легнала.
                    Идва ред на сестрата:
                    -Ти дъще, ще си легнеш ли с някой за 1 000 евро?
                    - Ми тате, те тези пари ще помогнат на семейството, та за тях бих си легнала с някой.
                    Накрая бащата казва на сина си:
                    - Ето това е разликата, мойто момче - фактически би трябвало да имаме 3 000 евро в къщи, а де факто имаме 3 курви!
                    Хехе,
                    Хубав виц!
                    Успешни дела и от мен!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                      Е,
                      Не претендирам да съм юрист и да зная юридическата цяла терминология, но мисля и без това досега не лошо се справям.
                      А и да не говорим заради колко "юридически корифеи", които блестящо боравят с юридическата терминология Бг в момента е на този хал , но това е друга тема...
                      Аз споменах, че сградата в Тех парка De facto не е на Бреф, а на Юробанк и това няма общо с утенди, фруенди и сабутенди , които могат вкупом да идат Уканаленди, ако не се плати на банката.
                      Атера са обявили изначално какво ще правят- купуват- окрупняват- продават земя. На който му харесва- купува. На който не му харесва - дава акъл.
                      Ok, ти си знаеш - успех от мен! Проблемът на България е, че всеки се занимава с това, от което не разбира, от една страна, а от друга, посредствеността е издигната в култ - мениджмънтът на тази компания е типичният пример, дори най-простият Мунчо от Куртово Конаре, дето е купил 100 декара преди 12-13 години като тях с елементарната стратегия бай енд холд, се е справил по-добре. И то поне 2 пъти по-добре Но все тая - аз не споря, всеки си има виждания и разбирания. На теб пожелавам успех и пускам един стар виц за финал - няма нужда да пиша повече

                      Отива момченце при баща си:
                      - Тате, тате, каква е разликата между фактически и де факто?
                      - Ми сега ще ти кажа - извикай баба си!
                      Детето я вика, а таткото я пита:
                      - Ти за 1 000 евро ще си легнеш ли с чужд мъж?
                      - Абе аз знаеш, че не съм такава, ама за 1 000 евро ще си легна.
                      След това бащата казва:
                      - А сега извикай майка си!
                      Детето я вика, а бащата пита и нея дали ще си легне с друг мъж за 1 000 евро.
                      - Ти скъпи знаеш, че по принцип не бих го направила, ама нали не сме много добре с парите, та за 1 000 евро бих си легнала.
                      Идва ред на сестрата:
                      -Ти дъще, ще си легнеш ли с някой за 1 000 евро?
                      - Ми тате, те тези пари ще помогнат на семейството, та за тях бих си легнала с някой.
                      Накрая бащата казва на сина си:
                      - Ето това е разликата, мойто момче - фактически би трябвало да имаме 3 000 евро в къщи, а де факто имаме 3 курви!
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        E, за да сме съвсем коректни, защото явно не те бива особено в юридическата и банковата терминология, сградата си е 100% на бреф, като има учредена ипотека (тежест) върху нея и се ползват и с трите съставни части на правото на собственост - юс утенди, юс фруенди и юс сабутенди - на ползване, на разпореждане и на прибиране на плодовете (наема). Предполагам си наясно с разликата между лизинг и кредит? Удивително е колко ниска е финансовата култура на българите - дай им депозити и имоти, другото не го разбират. Че и 4 лайка - жалко, че не се вижда от кого са.

                        При Атера наистина задълженията към банки са 0, но управляващото дружество, което вече е и мажоритар, е алеле майко - говорили сме го милион пъти - ако не бяха правили нищо от момента на закупуване на тези 330 000 декара, сега акцията щеше да струва около 5 лева. "професионалисти" са, спор няма
                        Е,
                        Не претендирам да съм юрист и да зная юридическата цяла терминология, но мисля и без това досега не лошо се справям.
                        А и да не говорим заради колко "юридически корифеи", които блестящо боравят с юридическата терминология Бг в момента е на този хал , но това е друга тема...
                        Аз споменах, че сградата в Тех парка De facto не е на Бреф, а на Юробанк и това няма общо с утенди, фруенди и сабутенди , които могат вкупом да идат Уканаленди, ако не се плати на банката.
                        Атера са обявили изначално какво ще правят- купуват- окрупняват- продават земя. На който му харесва- купува. На който не му харесва - дава акъл.
                        Last edited by abc; 18.08.2021, 16:34.

                        Коментар


                        • Груйче, за тази пламенна пропаганда на БРЕФ-а, Никиту може и три етажа да ти даде на бартер, и без това никога няма да ги запълнят всичките.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                            Е,
                            За да сме съвсем коректни, хубаво е и да споменем и че сградата в Тех парка De facto не е на Бреф, а на Юробанк.
                            Когато / и ако/ се плати целия кредит заедно с дължимите лихви, тогава е добре да се включва в сметките.
                            При Атера задълженията към банки са 0/ нула/

                            Успехи и на теб!
                            E, за да сме съвсем коректни, защото явно не те бива особено в юридическата и банковата терминология, сградата си е 100% на бреф, като има учредена ипотека (тежест) върху нея и се ползват и с трите съставни части на правото на собственост - юс утенди, юс фруенди и юс сабутенди - на ползване, на разпореждане и на прибиране на плодовете (наема). Предполагам си наясно с разликата между лизинг и кредит? Удивително е колко ниска е финансовата култура на българите - дай им депозити и имоти, другото не го разбират. Че и 4 лайка - жалко, че не се вижда от кого са.

                            При Атера наистина задълженията към банки са 0, но управляващото дружество, което вече е и мажоритар, е алеле майко - говорили сме го милион пъти - ако не бяха правили нищо от момента на закупуване на тези 330 000 декара, сега акцията щеше да струва около 5 лева. "професионалисти" са, спор няма
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Здрасти,
                              знаеш, уважавам мнението ти, но в случая си ималко или много пристрастен (както и аз ).

                              1. Пазарът на предишната криза реагира по еднакъв начин и тук, и там, пък и навсякъде - всичко мина под ножа. така че какво ще държиш, няма особена разлика, ако удари голямото мяу
                              2. Защо тук дръпна толкова много - причините според всеки са различни, за мен основната е в яхтата, но може да са си мои фиксации. А може и (тук благодаря на дизайнера за мнението) да влзиат нови депозанти, за които по-сигурно от депозита няма, но земята се доближава до него най-много
                              3. Хората се хранят 3-4-5 пъти на ден - факт, но за това не е нужна земя, т.е. нужна е все по-малко земя, щото всичко става изкуствено. Иди до някоя оранжерия в Холандия и виж - за твое инфо, Холандия произвежда повече домати от нас. В пъти. А земя нямат. Отделно земя си има колкото искаш в Русия и Щатите - малко ГМО и ще имаш достатъчно да изхраниш не 8, ми 18 милиарда без проблем
                              4. НСА е нещото, което е най-важно за един адсиц (и мениджмънта, но да не отварям реч за него) - а НСА при бреф е за 5-6+ лева, тук няма накъде да ходи над 3-3,50 макс
                              5. А яйцата винаги са ми в една кошница, колкото и бфб да не е нормална борса, просто (си мисля, че) знам какво правя, както е казал дедо Бъфет. За мен разхвърлянето с по 5-10 000 лева в 10-15 акции е безумие, но всеки си знае и си преценява

                              П.С. Възможно е офисът да поумре - факт, то затова и цената на акцията е само 2,40, а не 3,40 или 4,40 към момента - има неясноти, но само сградата в Тех парка (като махнеш всички заеми) струва повече от сегашната капитализация на цялото. И ще расте с появата на метрото точно пред нея и ускоряване растежа в София, което е неизбежно. Това е сега, след година-две-три ще е още повече, ще е дабъл (цената на акцията), тук дабъл за този период няма как и откъде да има. Затова и решението за избор между бреф и атера е абсолютно еднозначно. За мен. Но всеки има право на мнение - затова и предлагам бас, ма няма кой да ми се върже явно от всички вярващи в яхтата

                              Успехи и все нагоре!
                              Е,
                              За да сме съвсем коректни, хубаво е и да споменем и че сградата в Тех парка De facto не е на Бреф, а на Юробанк.
                              Когато / и ако/ се плати целия кредит заедно с дължимите лихви, тогава е добре да се включва в сметките.
                              При Атера задълженията към банки са 0/ нула/

                              Успехи и на теб!
                              Last edited by abc; 18.08.2021, 15:39.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение


                                5. А яйцата винаги са ми в една кошница, колкото и бфб да не е нормална борса, просто (си мисля, че) знам какво правя, както е казал дедо Бъфет. За мен разхвърлянето с по 5-10 000 лева в 10-15 акции е безумие, но всеки си знае и си преценява

                                П.С. Възможно е офисът да поумре - факт, то затова и цената на акцията е само 2,40, а не 3,40 или 4,40 към момента - има неясноти, но само сградата в Тех парка (като махнеш всички заеми) струва повече от сегашната капитализация на цялото. И ще расте с появата на метрото точно пред нея и ускоряване растежа в София, което е неизбежно. Това е сега, след година-две-три ще е още повече, ще е дабъл (цената на акцията), тук дабъл за този период няма как и откъде да има. Затова и решението за избор между бреф и атера е абсолютно еднозначно. За мен. Но всеки има право на мнение - затова и предлагам бас, ма няма кой да ми се върже явно от всички вярващи в яхтата

                                Успехи и все нагоре!

                                Груйче, Груйчеее,- прескачаш поколения чадо!
                                Дедо ти да не се е родил с фондове, та си мериш и копираш с капата му?
                                Много леб, сол и чОрба требе да изручиш йоще, по сръбско, маляшко и туранагско... и вервам дните нема ти стигнат, оти то и за началото си требе час!!!
                                ТК че снасяй повече по кощницата и не се прай на туй , що си не си!!!
                                Дерзай Груйча и мери с права мера!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X