IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Никой ли не е ходил на онези срещи на които бяха поканени инвеститорите на фонда ? Някой знае ли какво мислят да правят с кеша? Сега ми хрумна, че могат да изкупят земя от ЕЛАРГ например по схемата земя за акции или директна покупка
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от M-yMaker Разгледай мнение
      то потенциал винаги ще се намери, въпроса е до колко е РЕАЛЕН. Виж например последната им месечна покупна цена, виж колко струва 1 декар в Румъния в масиви от по 1-2 хил., виж Дау от кога не е коригирал и т.н. и пак кажи, че си твърд.
      Като цяло, като ти чета поста, без това по-горе, си написал горе-доле каквото и аз ако се замислиш!
      Прав си, че скоро не съм смятал, но след време, като разпродам Елагр-а, обещавам, че ще посмятам и може да купя пак тук.

      П.С. От много хвалби файда няма


      Успех и на теб!
      M-yMaker, потенциалът си е повече от реален и ще се реализира според мен. Последната им месечна цена я знам, според мен ще купят още колкото могат преди да започнат да обявяват продажбите от тази година, че знаем какво стана след обявяването на продажбите миналата година. Сега според мен ще обират земя колкото успеят, преди да подметнат продажбите. За цените в Румъния за масиви от по 1-2 хил признавам че не съм търсил, ще се радвам ако ми кажеш някакви цифри!

      За Дау си прав, но на мен по защитна акция ми е трудно да измисля, или поне това е една от най-защитните позиции с оглед на възможен спад, ако не мислиш така - кажи някакви други позиции, ще ми е интресно (за ЕЛАРГ съм съгласен, добра възможност си е, но потенциала там вече е по-малък отколкото при АТЕРА според мен).
      Относно смятане, отдели 10 мин за сметки на коляно но земята оценена през акциите на АТЕРА на мен ми се вързва около покупната - 275 лв в момента (лично по мои сметки де), а пазарната е няколко пъти нагоре
      Оценявам разговорите по същество и затова се радвам че обсъждаме компанията!

      Поздрави!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
        твърдо няма да се съглася че "при тез нива потенциала за растеж е почти изчерпан".
        то потенциал винаги ще се намери, въпроса е до колко е РЕАЛЕН. Виж например последната им месечна покупна цена, виж колко струва 1 декар в Румъния в масиви от по 1-2 хил., виж Дау от кога не е коригирал и т.н. и пак кажи, че си твърд.
        Като цяло, като ти чета поста, без това по-горе, си написал горе-доле каквото и аз ако се замислиш!
        Прав си, че скоро не съм смятал, но след време, като разпродам Елагр-а, обещавам, че ще посмятам и може да купя пак тук.

        П.С. От много хвалби файда няма


        Успех и на теб!
        и тоз коментар е без препоръка

        Коментар


        • Първоначално изпратено от M-yMaker Разгледай мнение
          Абе, не е от най-подценените в БГРЕИТ, за Софикс да не говорим, а и при тез нива потенциала за растеж е почти изчерпан. Като им гледам и трендовете, чакам скоро Еларг пак да го подмине....иначе да диверснеш некой лев може и да става, ама аз лично нямам...чак толкоз излишен лев
          Разбира се , че Еларг в 14 дневен срок ще го подмине най малкото че на 29 ще имат две ОСА за ликвидация и раздаване на дивидент който сигурно ще бъде даден до месец и. което ще съсредоточи наблюдението върху дружеството на доста участници на борсата...
          Не е препоръка....

          Коментар


          • M-yMaker, според мен скоро не си смятал и правил оценки на дружеството, да сметнеш колко земя имат на Х средна цена според теб, колко други активи и колко кеш и колко ще ти се върже като цена на акция и аз твърдо няма да се съглася че "при тез нива потенциала за растеж е почти изчерпан".

            Това за подценеността спрямо други в бгрейт или софикс е доста относително понятие. За мен е важно според моите оценки кое дружество с голяма вероятност ще струва Х % повече след 1 година например, а не търся нещо дето било много "подценено" но може след една година да си е все така "подценено" или дори още по-.
            Разбира се не твърдя че това е най-подценената компания, но като потенциал нагоре претеглен през риска за надолу при кофти сценарий за пазарите - за мен си е сред най-добрите в момента.
            Времето ще покаже!
            Успех ти желая!

            Коментар


            • Абе, не е от най-подценените в БГРЕИТ, за Софикс да не говорим, а и при тез нива потенциала за растеж е почти изчерпан. Като им гледам и трендовете, чакам скоро Еларг пак да го подмине....иначе да диверснеш некой лев може и да става, ама аз лично нямам...чак толкоз излишен лев
              и тоз коментар е без препоръка

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                Това дружество нещо хич не го коментирате, а трябва. Забелязва се съвсем заслужен интерес напоследък и ще бъде много интересно следващата половин година според мен! Хубаво е когато има дружества с безспорен фундамент, сериозен потенциал за нагоре и отличен мениджмънт!

                Поздрави на настоящите и бъдещи съдружници!
                Мъж върви по улицата и раздава празни листовки.

                „Но защо не пише нищо?“ – питат слисаните минувачи.

                „Че то всичко е ясно!“ – отговаря мъжът и продължава по пътя си.

                Та няма какво да се коментира тук. то всичко е ясно
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Това дружество нещо хич не го коментирате, а трябва. Забелязва се съвсем заслужен интерес напоследък и ще бъде много интересно следващата половин година според мен! Хубаво е когато има дружества с безспорен фундамент, сериозен потенциал за нагоре и отличен мениджмънт!

                  Поздрави на настоящите и бъдещи съдружници!
                  Last edited by BSEtrader; 25.02.2012, 16:51.

                  Коментар


                  • ще си го получиш при посредника

                    Коментар


                    • Здравейте,

                      предварително се извинявам за лаишкия въпрос, обаче съм пресен-пресен на БФБ, от миналата седмица Когато дадена компания изплаща дивидент дали ще го получа директно по акаунта си при моя борсов посредник или трябва да подам някъде банкова сметка, по която ще ми бъде преведен?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vhk Разгледай мнение
                        Какво има за чудене и чакане при очертаваща се дивидентна доходност от над 15%
                        Първоначално изпратено от vhk Разгледай мнение
                        ... държа депозити в банките
                        ВъХ-ВъХ К,
                        Чак сега ти схванах хумора (също сигурно и кандидат -акционерите на АТЕРА), ама почна да става малко "Размисли и страсти"
                        и тоз коментар е без препоръка

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от M-yMaker Разгледай мнение
                          И аз туй ти се чудя - залагай хапартамента и скачай яко!!! Кога друг път ще станеш милионер???
                          Между другото направиха ли му собствен сайт на туй дружество оценено на 125 мил.?
                          Няма логика да тегля кредит ,а да държа депозити в банките

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vhk Разгледай мнение
                            Какво има за чудене и чакане при очертаваща се дивидентна доходност от над 15%
                            И аз туй ти се чудя - залагай хапартамента и скачай яко!!! Кога друг път ще станеш милионер???
                            Между другото направиха ли му собствен сайт на туй дружество оценено на 125 мил.?
                            и тоз коментар е без препоръка

                            Коментар


                            • Какво има за чудене и чакане при очертаваща се дивидентна доходност от над 15%

                              Коментар


                              • Те че ще успеят е сигурно, въпроса е на каква цена. А най-важният въпрос е каква ще е цената на земеделската земя през 2013-та когато акционерите в ЕЛАРГ ще вземат големият КЕШ. Според мен ще се движат горе долу заедно с превес в зависимост от предпочитанията на спекулантите КЕШ или земя искат да притежават. При дефлация ще подскача ЕЛАРГ а при инфлация АТЕРА. Трябва да звънна на ФЕД и ЕЦБ да ги питам какво мислят да правят, че да знам кое да купувам и какво да правя
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X