IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Тъй, тъй, аз да запитам тогава - а какво точно очаквате, че не мога да схвана? Нали при Халтурко е ясно - ще купуваме амазоня скоро, после и фейса, накрая и гуглето, дейба несретниците. При чичикака в молдинещо си също е ясно - чакат се дивиденти от екселските печалби къмто 2035 година. При спиди беше ясно - да онодим френците (или те нас) при търговото. При брефчето също ясно - връщането на хорицата в офисите и по-точно в новия офис в техпарка, както и ликвидацията в бъдеще. При чезките също ясно - търговото. При химчето - мажо да стане честен дивидентаджия и/или алигатора да се активизира и т.н.

    ма тук какво се чака, че не мога да схвана? Ясно, акцията има потенциал за 3 кинта спокойно (на база земята) или 3,50 (ако можоритарят престане да я краде толкова брутално, намали си врътките и почне да си събира реалните ренти), но потенциал е едно, а цена на акцията е нещо съвсем друго - тя потенциалът си го имаше и на ,1,60, а сега е 50% отгоре - не съм запонзат много с пазара на земя, но няма как да има ръст на него от 50% за година - 5-10% може би, но не и повече!

    Та какво се чака тук, каква е тая голямата новина, дето се чака?
    П.С. А и дружеството няма земи по Добруджата - доколкото помня ги продаде отдавна, сега са основно в Северозапада - не че там е лоша, но имиджът ѝ е друг и цени от 2500 лева на декар са абсолютен мираж. Засега де
    А когато земята се покачваше в последните -5-6 години с 10-15 % / год , а Атера спадна с 50% логично ли ти се струваше?
    Дали не се приближава към логичните си нива сега?
    А колко е ликвидационната?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Absolute_Amateur Разгледай мнение

      Не съм много сигурен дали може да се наръче така, но определено е една от най-стабилните акции, доказала се през годините! Не е препоръка!
      С кво се е доказала - питам, без да се заяждам? Елементарен бизнес за хора с основно образУвание (каквито са повечето земеделци, без да ги обиждам) - купена евтино земя (отличен тайминг) с чужди пари (на акционерите) и после само и единствено врътки, с които са ощетяват миноритарите, като им се подхвърлят дребни трохички, за да се радват. Ако само бяха държали закупената първоначално земя, без да "управляват професинално", ерго да продават и купуват, само и единствено, за да вдигнат средната покупна цена на земята, за да си вдигнат менидмънтската такса, тази акция щеше да е минимум на 5 кинта и да дава по поне 20 стинки дивидент бе зда се налага да се прави абсолютно нищо!!!

      просто акцията е дойна крава на яхтата и толкова. Ако се ликвидира, ще е най-добре за миноритарарите, то затова и мажото не желае и дума да се издума за ликвидация, щото ще остане с пръЗ в г@с и ще секне далаверката от по 5-6 милки джобни годишно от нищоправене.

      П.С. Отново да подчертая, че акцията в основата и замисъла си е супер и с много добър първоначален тайминг и спокойно може да си иде на 3+ лева (и ще си иде), но мениджмънта с нищо не спомага за развитието на самата акцията, напротив - дори не си събора и рентите, които са доста под пазара (дали защото и там няма нещо друго като причина, за да са подпазарни?)
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

        Прав си , Чичо- не знам нищо относно намеренията на мажоритаря.
        Само знам , че по нашия край земеделците са пощурели да купуват и цени 2500 не ги спират вече. А и реколтата с цените си се очерава благоприятна..
        И понеже фундамента ме интересува мен , при средна под 600, тук ми е интересно...

        Имам и продължавам да имам, но това не е препоръка,, разбира се!

        Тъй, тъй, аз да запитам тогава - а какво точно очаквате, че не мога да схвана? Нали при Халтурко е ясно - ще купуваме амазоня скоро, после и фейса, накрая и гуглето, дейба несретниците. При чичикака в молдинещо си също е ясно - чакат се дивиденти от екселските печалби къмто 2035 година. При спиди беше ясно - да онодим френците (или те нас) при търговото. При брефчето също ясно - връщането на хорицата в офисите и по-точно в новия офис в техпарка, както и ликвидацията в бъдеще. При чезките също ясно - търговото. При химчето - мажо да стане честен дивидентаджия и/или алигатора да се активизира и т.н.

        ма тук какво се чака, че не мога да схвана? Ясно, акцията има потенциал за 3 кинта спокойно (на база земята) или 3,50 (ако можоритарят престане да я краде толкова брутално, намали си врътките и почне да си събира реалните ренти), но потенциал е едно, а цена на акцията е нещо съвсем друго - тя потенциалът си го имаше и на ,1,60, а сега е 50% отгоре - не съм запонзат много с пазара на земя, но няма как да има ръст на него от 50% за година - 5-10% може би, но не и повече!

        Та какво се чака тук, каква е тая голямата новина, дето се чака?
        П.С. А и дружеството няма земи по Добруджата - доколкото помня ги продаде отдавна, сега са основно в Северозапада - не че там е лоша, но имиджът ѝ е друг и цени от 2500 лева на декар са абсолютен мираж. Засега де
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от shokova terapia Разгледай мнение
          Тази артия е дирижабъл и това рано или късно ще се разбере
          Не съм много сигурен дали може да се нарече така, но определено е една от най-стабилните акции доказала се през годините! Не е препоръка!
          Last edited by Absolute_Amateur; 15.07.2021, 11:56.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
            И днес ли ще има избиване на зъби?
            Зависи от Информбюрото

            Коментар


            • И днес ли ще има избиване на зъби?

              Коментар


              • А дано да е като онези дето стигат почти до космоса! От 11 години наблюдавам тази акция и смея да твърдя, че чак сега и идва момента ... имам много от нея, не го приемайте като подстрекаване, но сме в начална точка ... даже!

                Първоначално изпратено от shokova terapia Разгледай мнение
                Тази артия е дирижабъл и това рано или късно ще се разбере
                Last edited by daris; 15.07.2021, 00:20.
                Мнението ми не е препоръка!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от shokova terapia Разгледай мнение
                  Тазя акция е дирижабъл и това рано или късно ще се разбере
                  Оф, хайде да спреш с глупостите!

                  Коментар


                  • Тази артия е дирижабъл и това рано или късно ще се разбере
                    Не е препоръка

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

                      Никой не знае, ABC тоже , а и да знаеше... пак нямаше да каже.
                      Прав си , Чичо- не знам нищо относно намеренията на мажоритаря.
                      Само знам , че по нашия край земеделците са пощурели да купуват и цени 2500 не ги спират вече. А и реколтата с цените си се очерава благоприятна..
                      И понеже фундамента ме интересува мен , при средна под 600, тук ми е интересно...

                      Имам и продължавам да имам, но това не е препоръка,, разбира се!


                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

                        Някой го знае, като например Карол и Манолов, едните вкараха над 30, а другия над 0,5 млн
                        Е да, за тях това не важи. Аз говоря за нас "простосмъртните".
                        Vanitas vanitatum...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

                          Никой не знае, ABC тоже , а и да знаеше... пак нямаше да каже.
                          Някой го знае, като например Карол и Манолов, едните вкараха над 30, а другия над 0,5 млн

                          Коментар


                          • Ще има още път нагоре. Зърното това ми говори. Мислете какво ще правите с електричните. Много етанол и масла дърпат сега автомобилите. Засега няма кой да ги замести.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Ъхъ, мерси Готов си за адвокатин И това утре ли ще да е?
                              Никой не знае, ABC тоже , а и да знаеше... пак нямаше да каже.
                              Vanitas vanitatum...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Ъхъ, мерси Готов си за адвокатин И това утре ли ще да е?
                                Мерси!
                                Т.г. вероятно.
                                Но може и следващата..

                                Коментар

                                Working...
                                X