IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Значи правим хедж земя и калашници тогава
    Геко, аз мога да ти докажа че атера е подценена, а ти може ли да ми докажеш че хима е подценен ? Малко е сложно да изчислиш нали? ЗХБГ е по-лесно. Пробвай там
    Той производителя на калашник не фалира ли

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
      Когато нефта свърши нотариалните актове върху земята ще са една безполезна хартия. Автомат Калашников ще е най-търсената стока.
      Значи правим хедж земя и калашници тогава
      Геко, аз мога да ти докажа че атера е подценена, а ти може ли да ми докажеш че хима е подценен ? Малко е сложно да изчислиш нали? ЗХБГ е по-лесно. Пробвай там
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Тук съм съгласен с Мастера

        В БГ земята традиционно е евтина и горе долу си я има в изобилие

        И съвсем вече не е до земята ами до изкуствените торове които се използват - димек за по голямо производство не ти трябва повече земя, ами повече торене , това е истината

        Абе, аре няма нужда, една акция на Атера да е по скъпа от акция на Химимпорт

        Това е смешно според мен

        Правете си хубаво сметката
        There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kashoooo Разгледай мнение
          А петрола като свърши?
          Когато нефта свърши нотариалните актове върху земята ще са една безполезна хартия. Автомат Калашников ще е най-търсената стока.
          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
            Изостанал си с 50 години в концепцията. Доскоро използвахме земята за да превърнем нефта в храна. Вече не е така. Превръщаме го пряко! Все повече "земеделски" продукти се произвеждат без участието на земя. Краставиците и доматите в момента поголовно се произвеждат в оранжерии където няма и грам земя. Всичко е химически разтвори, изкуствени торове, отопление и осветление.
            Доматите и краставиците донякъде да, въпреки че основното за консервната промишленост си се гледа на полето. Ами олиото, хляба, месото, картофите, соларните и вятърни паркове. И те ли в оранжерии ще се произвеждат за в бъдеще? Още повече, ако се сбъднат прогнозите ти за свършване на петрола, единственият ресурс за да си произведеш храна ще е пак земеделската земя. Така че пак си помисли
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
              Изостанал си с 50 години в концепцията. Доскоро използвахме земята за да превърнем нефта в храна. Вече не е така. Превръщаме го пряко! Все повече "земеделски" продукти се произвеждат без участието на земя. Краставиците и доматите в момента поголовно се произвеждат в оранжерии където няма и грам земя. Всичко е химически разтвори, изкуствени торове, отопление и осветление.
              А петрола като свърши?

              Професора по Valuation в Амстердам много обичаше да ни казва едно нещо - Stick to the fundametals. Земята е много, ама много важен fundamental. Поне за мен.
              Last edited by kashoooo; 20.04.2012, 10:12.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kashoooo Разгледай мнение
                Hello Земеделска земя = храна. При това нарастващо население на земята мислиш ли, че земеделската земя няма да става все по-ценен актив? Като няма хляб микрочипове ли ще ядеш? Или айфони?
                +1
                Земеделска земя и то на половин цена. Дори и да не поскъпва земята, потенциала е минимум 3 лева. Тук съм с 30% от портфейла на средна левче и преди да видя изравняване на реалната цена земята с тази на акцията съчетано с лични очаквания за спад на земеделската земя не смятам да излизам. Ще си вземам дивидента и ще си чакам За мен единствената причина златото да подскача повече, сравнено със земеделската земя е че е много по-лесно за търгуване.
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kashoooo Разгледай мнение
                  Hello Земеделска земя = храна. При това нарастващо население на земята мислиш ли, че земеделската земя няма да става все по-ценен актив?
                  Изостанал си с 50 години в концепцията. Доскоро използвахме земята за да превърнем нефта в храна. Вече не е така. Превръщаме го пряко! Все повече "земеделски" продукти се произвеждат без участието на земя. Краставиците и доматите в момента поголовно се произвеждат в оранжерии където няма и грам земя. Всичко е химически разтвори, изкуствени торове, отопление и осветление.
                  Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                    Какъв продукт създавате и каква иновация, освен масово приетата мисъл, че се застраховате срещу обезценка на капитала !?
                    Сори, но това не е бъдещето. Нито сте Интел, нито сте Айбием. Следва, дългосрочно, плавно назад.... Не е препоръка.
                    Hello Земеделска земя = храна. При това нарастващо население на земята мислиш ли, че земеделската земя няма да става все по-ценен актив? Като няма хляб микрочипове ли ще ядеш? Или айфони?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                      Уважения и от мен, но ще видите 2 лв, както се казва на върба в петък Лично мнение, без препоръка
                      Както се казва цената е търсене и предлагане, окей, но при неналичие на кинти, нещата са нещо като обратно торнадо, онова торнадо за което се говореше, че и магарето можело да лети
                      Разбира се, не се изключва вероятността да стане 2 кинта. Не че не се е случвало да се надуят и балони, но тогава на тези нива ще е акция "само за ценители"
                      Какъв продукт създавате и каква иновация, освен масово приетата мисъл, че се застраховате срещу обезценка на капитала !?
                      Сори, но това не е бъдещето. Нито сте Интел, нито сте Айбием. Следва, дългосрочно, плавно назад.... Не е препоръка. Да се живее в летаргия си е губене на време ...
                      Виж до де е стигнала тази акция миналата година... и при какъв дивидент.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        Абе не те знам какви ги мислиш, но МСХ е много по-добрата инвестиция в бъдещето според мен. Макар, че си се разкешил там.
                        Не е препоръка
                        Не съм продал и една акция на мсх, там нищо не се е променила към по-лошо фундаменттално че да продавам. Но смятам за нормално човек да има поне 8-10 различни акции.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          2 лева е на под 30ст от сегашната цена, или с други думи още под 20% и е там. А 20% може и само от нормалната волатилност на акцията да ги направи.
                          Абе не те знам какви ги мислиш, но МСХ е много по-добрата инвестиция в бъдещето според мен. Макар, че си се разкешил там.
                          Не е препоръка
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                            Уважения и от мен, но ще видите 2 лв, както се казва на върба в петък Лично мнение, без препоръка
                            Както се казва цената е търсене и предлагане, окей, но при неналичие на кинти, нещата са нещо като обратно торнадо, онова торнадо за което се говореше, че и магарето можело да лети
                            2 лева е на под 30ст от сегашната цена, или с други думи още под 20% и е там. А 20% може и само от нормалната волатилност на акцията да ги направи.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                              Моите уважения, колеги инвеститори, но тук ще видим 2 лв след разпределяне на дивидента. А вариант за 1.30 в момента не мога да си представя как може да се получи, макар че не трябва да се залъгваме - всичко си е възможно на този свят
                              Уважения и от мен, но ще видите 2 лв, както се казва на върба в петък Лично мнение, без препоръка
                              Както се казва цената е търсене и предлагане, окей, но при неналичие на кинти, нещата са нещо като обратно торнадо, онова торнадо за което се говореше, че и магарето можело да лети
                              Разбира се, не се изключва вероятността да стане 2 кинта. Не че не се е случвало да се надуят и балони, но тогава на тези нива ще е акция "само за ценители"
                              Какъв продукт създавате и каква иновация, освен масово приетата мисъл, че се застраховате срещу обезценка на капитала !?
                              Сори, но това не е бъдещето. Нито сте Интел, нито сте Айбием. Следва, дългосрочно, плавно назад.... Не е препоръка. Да се живее в летаргия си е губене на време ...
                              Last edited by precakanoto; 20.04.2012, 00:11.
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                                Може би боравиш с вътрешна информация и да си наясно
                                Няма да тръгвам да обяснявам сега че нямам сестра! Информацията си е съвсем "външна", друг е въпросът кой как навързва фактите и какви изводи си вади от това. По-голям от пазара няма, времето ще покаже

                                Коментар

                                Working...
                                X