IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Жилищен имот - наследник и мащеха

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

    Женски заблуди, имотя е придобит преди брака
    За капак ИМА значение и кой как е допринасял - дори ако е придобит по време на брака, ако единият е бил безработен или с ниски доходи, не може да претендира.
    Хммм, доколко си склонен да пробваш и да видим какво ще ти се получи?

    П.П. Шегувах се, бре! Аз съм за равноправие в брака, че дори и при прекъсването му
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

      Nradev, ама ти нали знаеш, че при развод всичко се дели на две равни части ... и остава за съпругата. Хеле, ако пък е рускиня или украинка.
      Мани, бегай!
      Женски заблуди, имотя е придобит преди брака
      За капак ИМА значение и кой как е допринасял - дори ако е придобит по време на брака, ако единият е бил безработен или с ниски доходи, не може да претендира.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Leonardu Разгледай мнение
        Баща ми и биологичната ми майка купуват имот чрез кредит , имат граждански брак и т.н. Скоро след това , тя почина. Баща ми се жени отново , за жена която не е българка , за да може тя да остане в България и да получи възможност за постоянно пребиваване.
        Тази жена е украйнка и още не е научила нашият език , доста пъти съм я чувал да казва , че е с него за пари , докато говори с майка си по телефона , все едно някак си го преглътнах и това.
        Но в последно време се опитва да го настрой срещу мен и се стигна дотам , че му каза или АЗ или сина ти. И сега очаква аз на есен да се изнеса и да ги оставя да живеят в къщата. И най - наглото беше " ще ти взема всичко , ще те оставя на улицата " от нейната уста.

        Въпроса ми е :
        1) Аз 50% или 25% притежавам , след смърта на майка ми ?

        2) Има ли значение дали е ипотечен или жилищен кредита при покупката ? В смисъл чух , че ако е ипотечен , къщата ще е преъхвърлена на нас чак когато бъде изплатена след няколко години , а сега е собственост на банката. В такъв случай тя може ли да претендира за нещо?

        3) Има ли начин нейните заплахи , да станат реалност и да ме остави един ден на улицата без право на имота ?

        4) Вие какво бихте направили , искам съвет , всеки около мен казва , че не трябва да я оставам да живее вкъщи и да му промива мозъка. Но от друга страна знам , че му е самотно и иска жена до себе си. И след време аз ще създам семейство , и той ще остане сам.
        Мдам. Тя украинката може и да не знае български, ама и ти си попреговори къде се поставя "й" и къде "и".

        По въпросите:

        1. 25% в общия случай;
        2. Не;
        3. Да за 75% които притежава баща ти ако продаде приживе;
        4. Нека баща ти ти продаде своите части с учредено право на ползване до живот за него.

        ​​​​​​​ПП Внимавай с рускини, украинки и вся остальная ... Успех.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

          Освен имота са получили и дълг, но няма смисъл всеки да се прави на юрист. Радев го ориентира правилно какво е положението, сега е най-добре да се разбере с баща си. Иначе ако тръгне с рогата напред, подучен от лаком за хонорари адвокат, ще излезе алчен син и ще загуби хиляди нерви и още повече пари.
          напълно съм съгласен с теб.адвокати ще му трябват чак като се открие наследството. и междувременно да плаща от своята сметка вноските по ипотеката
          Last edited by nradev; 12.08.2018, 17:43.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

            Освен имота са получили и дълг, но няма смисъл всеки да се прави на юрист. Радев го ориентира правилно какво е положението, сега е най-добре да се разбере с баща си. Иначе ако тръгне с рогата напред, подучен от лаком за хонорари адвокат, ще излезе алчен син и ще загуби хиляди нерви и още повече пари.
            Разбира се,че в никакъв случай не трябва да се кара с баща си и не само от лакомия,а и заради семейството. Да,получили са и дълг,но и наследство като няма никакво значение дали е преди първия брак или от него.Наследството си е наследство.Лошото е,че брака с втората съпруга е по време на изплащането на наследството,а адвокат си трябва задължително при такава ситуация най-малкото да обясни на човека изцяло казуса.В този форум според мен няма да намери отговори,
            Задай си въпроса във форума на юристите ако не се лъжа беше lex.bg

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

              Бащата и сина са получили 50 % от имота точно по наследство от починалата съпруга и майка .Обаче след като с/у него стои украинка,задължително среща с адвокат
              Освен имота са получили и дълг, но няма смисъл всеки да се прави на юрист. Радев го ориентира правилно какво е положението, сега е най-добре да се разбере с баща си. Иначе ако тръгне с рогата напред, подучен от лаком за хонорари адвокат, ще излезе алчен син и ще загуби хиляди нерви и още повече пари.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                Бащата и сина са получили 50 % от имота точно по наследство от починалата съпруга и майка .Обаче след като с/у него стои украинка,задължително среща с адвокат
                Говоря за наследство преди брака с първата съпруга или по време на него. Тогава мисля, че има някакви вратички.
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение


                  а викаш да си поспамим на воля че имаме време за убиване,нищо че немаме хабер от законите
                  Ти какво предлагаш, да платим на адвокат да го консултира ли? Вади парите и бегай в некоя кантора. Аз му дадох уместния според мен съвет, да се делят отсега с нейно съгласие, за не се съдят след време. Пък той си решава. А ти си прави съображения каквито може да направиш. Той си решава кого да послуша.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                    И ипотеката и без нея, те са съсобственици. Ако бащата беше получил имота в наследство, тогава мисля , че има варианти за лавиране.
                    Бащата и сина са получили 50 % от имота точно по наследство от починалата съпруга и майка .Обаче след като с/у него стои украинка,задължително среща с адвокат

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                      Ами, съпрузите засега нямат общи деца. Затова тя виси в голяма степен. Точното разпределение при наследяване с доведения й син не мога да определя, но ако имаха дете ситуацията се променя в друга посока. Ако не знаш какно е дял, това си е твой проблем. Тук не сме адвокатски форум, да се засичаме кой не ползва точните термини. Аз нямам претенции да съм юрист, ми само му давам насоки.

                      а викаш да си поспамим на воля че имаме време за убиване,нищо че немаме хабер от законите

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                        развод е идеалното решение
                        Nradev, ама ти нали знаеш, че при развод всичко се дели на две равни части ... и остава за съпругата. Хеле, ако пък е рускиня или украинка.
                        Мани, бегай!
                        Last edited by tnm; 12.08.2018, 16:44.
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                          това с брака над 10 години касае случая когато има съпруга а няма деца. при съпруга и деца , се наследява по равно
                          Ами, съпрузите засега нямат общи деца. Затова тя виси в голяма степен. Точното разпределение при наследяване с доведения й син не мога да определя, но ако имаха дете ситуацията се променя в друга посока. Ако не знаш какно е дял, това си е твой проблем. Тук не сме адвокатски форум, да се засичаме кой не ползва точните термини. Аз нямам претенции да съм юрист, ми само му давам насоки.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i4o mitko Разгледай мнение

                            Да разбирам ли, че заради ипотеката имота не се води придобит от бащата към датата на втория брак? Дори частично към датата на сватбата? Ако е така ще са си съсобственици. И развод не мисля, че ще ги оправи... Като изплатят ипотеката, продажба и кой от къде е. Иначе с такава съсобственичка вероятно имота нито могат да го продадат нито да съжителстват после...
                            И ипотеката и без нея, те са съсобственици. Ако бащата беше получил имота в наследство, тогава мисля , че има варианти за лавиране.
                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                              Именно
                              развод е идеалното решение

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4i4o mitko Разгледай мнение

                                Може да са променили закона след случая, за който знам нещата. Не беше скоро, а не съм юрист да следя нещата.
                                закона си е такъв от много отдавна

                                Коментар

                                Working...
                                X