IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се купува ли или да не се купува?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз не съм съгласен, че ще се вдигат скоро лихвите тук. Или в близките 2 години ще е с 0,25
    За съжаление смятам, че и в ЕЗ няма да ни приемат в близките 5-6 години

    ПП Само не ми скачайте, че не ни трябва ЕЗ, няма да отговарям

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение


      6. БНБ деликатно намекна на банките да се укротят, а купувача бърза да заръфа зелената тревица

      Умната!
      Хич не бе деликатно.Привикали са "банките" с лоши ипотечни портфейли/за съжаление хич не са малко/ и са им казали в прав текст-имотите са надценени,внимавайте ....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

        Щв влезем в един спор дето е ненуже и въпрос на възприятия към живота. Въпрос: Като не ти изнася наема какво правиш? Сменяш имота и квартала (или града), отиваш на по-евтино, пазариш се...със заема какво? Удряш го на рев пред банкера и се молиш лихвите и печатането на пари да продължат възможно най-дълго. В сегашният момент, при сегашните цени, живота под наем е по-добър, отчитайки песрпективата за 30 годишна ипотека и покачващи се лихви. Вие нали лихвите не ги смятате за константа за следващите 30 години?
        Няма значение какво смятам аз, въпреки, че съм по-скоро на същото мнение.
        Потребителят пише, че иска суперскъпи имоти, но му се вижда скъпо. От тук нататък няма край - каквото и да му кажеш, той е контра - ама не ми се плаща наем, обаче ми е скъпо да купя, а искам скъп имот, обаче е скъпо и т.н.
        Той и да купи, като му кажат първия месец таксата за вход\поддръжка на суперскъпия имот, пак ще пусне тема "дали не тряваше да стоя под наем".

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
          Долното е лично мнение, дано ти е от полза.
          1. Лихвите сега са добри и ще са такива още 1-2 години. Ако ти ги вдигнат след това ще ги вдигнат и за нови кредити, така че тогава няма да е по-изгодно. Препоръчвам ти кредит на който лихвения процент се определя като надбавка на юрибор.
          2. Цените на апартаментите в София няма да паднат поне до 2020, точно обратното. После дори и да паднат няма да са по-ниски от сега.
          .
          Значи всички са съгласни,че лихвите ще се вдигнат,че ще се появят нови жилища,че цикълът на икономически подем ще премине/икономиката е циклична/.От там увеличаване на безработицата,намаляне на доходите ......и цените на имотите няма да паднат? Нов Доктор КАРО.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение


            Само на наемодателя през следващите години.
            Щв влезем в един спор дето е ненуже и въпрос на възприятия към живота. Въпрос: Като не ти изнася наема какво правиш? Сменяш имота и квартала (или града), отиваш на по-евтино, пазариш се...със заема какво? Удряш го на рев пред банкера и се молиш лихвите и печатането на пари да продължат възможно най-дълго. В сегашният момент, при сегашните цени, живота под наем е по-добър, отчитайки песрпективата за 30 годишна ипотека и покачващи се лихви. Вие нали лихвите не ги смятате за константа за следващите 30 години?

            Много ми харесва как в момента всички бягат от кеша, ненавиждат го като НИ и акциите преди години. Странна работа. Явно парите в брой парят ръцете.
            Last edited by Minka; 03.02.2018, 20:06.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvoP Разгледай мнение

              Всъщност заделените ни пари са около 40 % от това това, което ще дадем за апартамента . Другият проблем, че в момента няма нищо на нормална цена,а живеем в хубав апартамент под наем и като, че ли се вхърляме на по-скъпо. Хич не ми се иска да си купим някаква дупка, още повече като знам колко ни е хубаво сега. Но наема са си пари на вятъра. А хубавите имоти са наистина безбожно скъпи в момента, а и реално няма никакви - излизат по 1 -2 апартамента на 10 дни и те не стават, а са супер скъпи. В един такъв порочен кръг се въртим. Не бързаме, но ако се вдигнат още цените? Държим си спестяванията в банка, лихвите по депозитите са смешни, да не ни се пък обезценят парите ако тръгнем да влизаме в евро зоната ... не знам. Много сме се зачудили какво да правим
              Ако наема не е супер висок и не е по-висок от вноската по евентуалния заем-не са пари на вятъра.Дава ти възможност да заделиш още пари,да изчакаш падане на цените/евентуално/.Скоро на пазара ще излязат много нови имоти.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
                Кеф е без заеми, няма спор.
                Но за колко ли време ще спести с наем, от 40 до 75%
                За някои може да е до пенсия....
                Може парите да се изкарат със спекула, може само от спестяване и ограничаване на разходите, може да е всичко разрешено от закона. На всеки различно време му отнема. "Get rich slowly!"

                Коментар


                • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение
                  Така написано - подразбира се таргета.


                  Би ли конкретизирал нормална цена?


                  Безбожно скъпи..., няма никакви..., излизат по 1 -2, а и те не ставали, щот са супер скъпи. Какво означава скъпо?


                  Ами правиш избор...!


                  "Една па.ка мислила, мислила..." Без да се обиждаш.

                  Гледам оптимиста и той разбирач станал... Питай го фармата скъпа или еФтина е...?
                  Ония дет "без да си иска загатнал за кризата" 2007 - и той "на всяка манджа - мерудия"...
                  Такъв е пазара в настоящия момент - щом ти е скъпо - наем. Утре може да е и по-скъпо. Наема няма да стане по-малък, и той ще следва тренда.
                  Съвет всеки може да даде от неговата камбанария, само че... Никой не е в твоите обувки. Изборът си е твой.
                  Дори не знам защо виждам поста ти, но ще направя изключение и ще ти отговоря.
                  За Фармата какво да ти кажа - ще постои още малко евтина до юни и после ще поскъпне. Ама какво ти обяснявам на теб ти все пак предвиди поскъпването при Хим и ЦКБ с има няма 100% в противоположната посока )))
                  "Наема няма да стане по-малък,..." - глупости на търкалета и кълбета!!! всичко може да се движи в двете посоки наемите също. Като всеки инвеститУр купи за да отдава под наем, кой ще плаща наем. Всяко рязко вдигане на наемите ще накара квартирантите да изтеглят ипотека ако тя е по-изгодна за тях и така ще оставя жилищата без дойните крави. При 95% собствени жилища и при положение че 30% от новите покупки са с цел инвестиция кой пък толкова ще се бута да плаща поскъпващ наем?

                  В Плевен жилища под наем въпреки лекия полъх в цените на НИ, наемите са си същите.
                  В Пловдив обзаведен тристаен поскъпна от 120К на 150К, но предлагането явно е причина наемите и преди 2-3г. и сега да са си около 500лв.
                  Така че по-полека с мъдростите!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                    ...Но наема са си пари на вятъра....", a парите са лихви какви са?!

                    Съгласен съм с мнението на Тони, прав е. За момента си стой под наем, плащай си го и спестявай пари. Тези 40% дето си ги имаш ги направи поне на 75%. Най-добре всичко в кеш, голям кеф е да не дължиш на никой нищо.

                    Само на наемодателя през следващите години.

                    Коментар


                    • Кеф е без заеми, няма спор.
                      Но за колко ли време ще спести с наем, от 40 до 75%
                      За някои може да е до пенсия....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                        Интересна теза!
                        1. Те някои апартаменти, както купувача успешно е описал като коптори, ще паднат та камо ли цените им
                        2. Според мен ценовия таван е достигнат, а реалната себестойност+разумна печалба отдавна са задминати и от тук нагоре по-скъпото= лакомията на строителите и глупави и паникьосани от балона купувачи.
                        3. Купувача е изказал тезата че "...Но наема са си пари на вятъра....", с което не мога да се съглася! Наемът драги може да ти даде удобства, които както сам казваш ти не можеш да си позволиш да купиш и още нещо - наемът е свобода. Свобода както за парите ти - да ги впрегнеш да работят за теб или да ти донесат знания, преживявания, пътешествия и т.н., вместо да ги зазидаш в някой коптор. Свобода, защото 25-30г. ипотека са ужасно дълъг период, през които не само че могат, а ще се случат много неща. Може да решиш да избягаш от мръсната София и да предпочетеш детето ти да диша чист въздух някъде далеч или нещо друго...
                        4. В БГ има над 1 млн, празни жилища и цялата психоза и малоумие в момента е стимулирано от банките и строителите. Както се изказа един приятел наскоро - сега са последните месеци в които бутат стадото да се напасе хубаво с тревица(заеми) и после 20-30г. стригане!
                        5. ЕС предупреди за балон, а купувача бърза ли бърза
                        6. БНБ деликатно намекна на банките да се укротят, а купувача бърза да заръфа зелената тревица
                        7. БГ се стопява с над 50К на година, раждаемостта на историческо дъно, над 2млн пенсионери, които до 10-на години ще освободят стотици жилища, а купувача бърза че свършват
                        .......

                        Умната!
                        ...Но наема са си пари на вятъра....", a парите са лихви какви са?!

                        Съгласен съм с мнението на Тони, прав е. За момента си стой под наем, плащай си го и спестявай пари. Тези 40% дето си ги имаш ги направи поне на 75%. Най-добре всичко в кеш, голям кеф е да не дължиш на никой нищо.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvoP Разгледай мнение

                          Разбира се, че не ми харесва да се стоя под наем ... но да се прецакам с кредит за скъп имот с нарастваща лихва ми се вижда не по-малко зле.
                          Колибар ти е казал една, ето ти още една:

                          Българинът все гледа да се не мине и да не настине. И накрая все..., можеш да довършиш по собствен избор...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение
                            Така написано - подразбира се таргета.


                            Би ли конкретизирал нормална цена?


                            Безбожно скъпи..., няма никакви..., излизат по 1 -2, а и те не ставали, щот са супер скъпи. Какво означава скъпо?


                            Ами правиш избор...!


                            "Една па.ка мислила, мислила..." Без да се обиждаш.

                            Гледам оптимиста и той разбирач станал... Питай го фармата скъпа или еФтина е...?
                            Ония дет "без да си иска загатнал за кризата" 2007 - и той "на всяка манджа - мерудия"...
                            Такъв е пазара в настоящия момент - щом ти е скъпо - наем. Утре може да е и по-скъпо. Наема няма да стане по-малък, и той ще следва тренда.
                            Съвет всеки може да даде от неговата камбанария, само че... Никой не е в твоите обувки. Изборът си е твой.
                            За мен не е нормална цена апартаменти 90-100 квадрата старо сторителство 1965-1975, което трябва да изринеш из основни - да се продава за 140 хил евро - говоря за квартали Гео Милев, Стрелбище, Хипродрума, Редута, Младост 2. Панелки за по 1400 евро квадрата.
                            Разбира се, че изборът е мой, но се опитвам да го взема информирано, все пак това е едно най-важните решения, което човек прави в живота си и може да определи и живота на децата ми.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от IvoP Разгледай мнение

                              Разбира се, че не ми харесва да се стоя под наем ... но да се прецакам с кредит за скъп имот с нарастваща лихва ми се вижда не по-малко зле.
                              Еаъй убавец! Ем душата в рая хем к--а докрая! Готин си щ"ти звънна.

                              Коментар


                              • до 2020-та се очаква 3,9% нарастване на БВП годишно със стабилен тренд. Крайното потребление с 4,7%, а инвестициите с 4,3%. В този ред на мисли къде Кавръчето вижда стагнация след прегряване ми е много чудно. Един сайт пищи, че ни налазили молдованци и украинци като евтина работна ръка, а тука те ще вдигнат наемния пазар със сигурност по курортите. Къде може да се очаква поевтиняване в големите градове и планинските и морски курорти, въобще ми е непонятно. Европредстедателство , влизане в чакалнята ЕRM2, средносрочна прогноза за ръст на главните макроикономически показатели, е къде ще е поевтиняването ? Двама трима дежурни купувачи се изокаха бързо , ама това е щото вече на тях главите са им прегрели от чакане за покупка , не икономиката
                                Last edited by Колибар; 03.02.2018, 19:43.

                                Коментар

                                Working...
                                X