IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се купува ли или да не се купува?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Темата трябва да е озаглавена да се заробя , ли с кредит за 20, 30 години, а не да да се купува ли или да не се купува. За да купиш трябва да разполагаш със собствени средства.В случая с кредита банката е собственик докато не направиш и последната вноска.

    Коментар


    • Имам предвид, смяташ ли, че са надценени в момента и че ще падат?

      Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

      Преди кризата бяха на 3000-3200, през 2012-2013 слязаха на 1500-1600, сега са пак над тройката.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

        Щв влезем в един спор дето е ненуже и въпрос на възприятия към живота. Въпрос: Като не ти изнася наема какво правиш? Сменяш имота и квартала (или града), отиваш на по-евтино, пазариш се...със заема какво? Удряш го на рев пред банкера и се молиш лихвите и печатането на пари да продължат възможно най-дълго. В сегашният момент, при сегашните цени, живота под наем е по-добър, отчитайки песрпективата за 30 годишна ипотека и покачващи се лихви. Вие нали лихвите не ги смятате за константа за следващите 30 години?

        Много ми харесва как в момента всички бягат от кеша, ненавиждат го като НИ и акциите преди години. Странна работа. Явно парите в брой парят ръцете.
        Да, това се кеша и аз не го разбирам, нали това е средството ни за размяна всеки ден? И защо строителите продават, а не държат "активите" до дупка и да чакат да ударят джакпота? Задавам въпроси без да чакам отговор, но трябва да се иронизират изказвания, които отказват да приемат реалностите. Само виж другата тема за цените и ще се хванеш за главата по този въпрос. Твърдения как 1 трилион евро щели да направят спестяванията хартийки !?

        По въпроса на - след цикъла на подем, следва рецесия. Кога е трудно да се каже, но със сигурност малкото повишаване на лихвите ще предизвика паника.

        Коментар


        • Нека отговоря на въпроса на Иво и през друга перспектива.

          Иво 30години, 30 години Ивайло...знаеш ли кога беше 1988г.? Видин гонеше 100 000 души а Лом го следваше, дали хората живеещи в "приказния" соц са знаели че ги чака събуждане от розовия сън в който работиш-неработиш все ти даваха заплата? Дали са знаели че следват години на безработица в които частниците ще се гаврят с тях на МРЗ и дори няма да им отчитат осигурителен стаж? Дали са очаквали хиперинфлацията, обезлюдяването на градове и региони? Едва ли са знаели, че повечето болници в малките градчета ще затворят или че ще дойде време в което циганите смело ще тормозят изнасилват и ограбват, застаряващото ни население?

          След 15-20г. може да искаш да живееш в Австрия/Германия, за да си по-близо до детето докато учи или в малко градче/селце в нашата провинция и да тичаш с внуците и кучето по двора!

          30години са много дълъг период пълен с неизвестни в една от най-застаряващите и обезлюдяващи се страни! Помисли си добре!

          Успех!
          Last edited by tony1975; 04.02.2018, 08:17.

          Коментар


          • По време на кризата беше евтино, но нямаше добри имоти. Сега цените тръгнаха нагоре и хубавите имоти пак ги изкараха. В България с тези ниски данъци хората могат да си позволят да държат затворени апартаменти и имоти с десетилетия, ако не им е спешно - за образование, лечение или нещо подобно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Около Докторската градина как ги виждаш цените?


              Преди кризата бяха на 3000-3200, през 2012-2013 слязаха на 1500-1600, сега са пак над тройката.

              Коментар


              • [QUOTE=maverik;n3293287]
                Е допусни и движение в обратна посока... Що фокуса на всички ви е единствено в обезлюдяването...?


                Не съм казал, че трябва да става задължително с кредит. Между другото, нали не мислите, че наследството е било безплатно и никой не е плащал кредит преди това...


                Има, но всеки си избира...



                Това е най-важното!
                слушайте брокерите . те всичко знаят. знаят за вечния ъп. а ако има спад постоянно достигаме дъното. достигахме го 5 години
                Last edited by nradev; 04.02.2018, 00:46.

                Коментар


                • Около Докторската градина как ги виждаш цените?

                  Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                  Туй с 3000 Евра е сигурно за 2029 г. , нали?! Предполагам, че искрено си вярвате на тези цени. Няма лошо и да станат, ама хляба ще е по 25 евро за 400 гр. Абе аре стига с тия мантри за непрекъснато покачващи се цени на НИ. Моя личен опит показва корекции в цените на кв. м до 60%, и то в "елитен квартал" на пъпа на София.

                  Коментар


                  • Дойде ми наум, че в тоя месец има рожденички и рожденици! Да са здрави и нещата им да се подреждат така, както желаят!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение
                      Е допусни и движение в обратна посока... Що фокуса на всички ви е единствено в обезлюдяването...?


                      Не съм казал, че трябва да става задължително с кредит. Между другото, нали не мислите, че наследството е било безплатно и никой не е плащал кредит преди това...


                      Има, но всеки си избира...



                      Това е най-важното!


                      Не е необходимо човек да е специалист в области като статистика или да се занимава с демография, за да прави свои изводи за бъдещето на страната, ако нещата се развиват както до сега. Милиардите държавни заеми ЕДВА ЛИ ще се опрощават както в Гърция /по редица причини/.

                      Говоря за кредит /без да споменавам други възможности/, защото отворилият темата се е ориентирал към подобен вариант. Той не говори за наследство /поне що се отнася до постовете, които прочетох в началото/.

                      Ако и мнението ми да е обезкуражаващо, шансовете за болшинството от младите в тая страна - се сриват постоянно. Дано съм лош пророк в това отношение, но няма база за оптимизъм. Младите отчитат тия неща доста по-добре от мен и вече нищо не ги спира. Животът си е техен!

                      Да са здрави и щастливи!

                      /помня, че преди 5-6 години в тоя форум една дама отправи сериозен упрек към мен... Вероятно имаше предвид моето поколение, но упрекът си беше към мен, в смисъл - "Виновен СИ за това, че НИ провалихте живота!" - и това беше казано съвсем сериозно... Посипах си главата с пепел! Поех вината на цяло едно поколение... Нали все някой трябва да бъде виновен!/

                      Е, мога ли да соча правилният път на хората, ако по условие съм виновен? ))

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                        Така се говореше и като влизахме в ЕС,всякаш ще хващаме Господ за шлифера .......накрая все тая.
                        Ми баш тогава софка знаеш ли де беше... преди 10 годѝн... )))))))))
                        Малий сичко фръчеше тогава... )))))))))

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Колибар Разгледай мнение

                          Кофти е да има много имотни теми, а Чекатило?Тегава работа за купувачите, тоест псевдокупувачите, само зяпачите
                          Лордов , не е само Радомир центъра на Европа ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

                            Но!!!

                            Огчитайки темповете на обезлюдяване на страната, както и една съвсем недалечна перспектива, когато децата в семейството вече ще вземат сами своите решения...
                            Е допусни и движение в обратна посока... Що фокуса на всички ви е единствено в обезлюдяването...?

                            Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                            Има време до тогава! Така ли? Има ли време, наистина? 10 - 15 години... Къде ще е страната ни тогава? Каква ще бъде структурата на населението? Кой ще живее тук? Има ли смисъл отговорността за осигуряване на детето с жилище след 15-на години, ако все още се изплаща някакъв 20-годишен кредит и едунствуната перспектива остава тая - родителите да имат едно огромно, непродаваемо жилище?
                            Не съм казал, че трябва да става задължително с кредит. Между другото, нали не мислите, че наследството е било безплатно и никой не е плащал кредит преди това...

                            Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                            С извинения за мрачните краски, но има и такъв вариант, който обикновено пропускаме. Нямам препоръки!
                            Има, но всеки си избира...

                            Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                            Здраве и щастие на семейството - и ПОНЕ още 2 деца - за радост на родителите им!
                            Това е най-важното!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              тц, вземем ли еврото, чупим стрелките (нагоре) (ужасно нале )
                              ше чупим , ама надоле ...по пързалката... и тогаз наистина ше сменяш ника ... с " Изпързаляното"

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                                тц, вземем ли еврото, чупим стрелките (нагоре) (ужасно нале )
                                Така се говореше и като влизахме в ЕС,всякаш ще хващаме Господ за шлифера .......накрая все тая.

                                Коментар

                                Working...
                                X