IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се купува ли или да не се купува?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

    Дали са надценени в момента не мога да кажа, продават се и се купуват. АЗ не бих влязъл сега, скъпо ми е.
    Знам, че качествени в момента на пазара няма, обсъждали сме го вече кои са качествени и кои не са. Това което споделих е, че дори в така наречения луксозен сегмент има корекции и то значителни. Говоря не само за апартаментите, но и за магазините. Важното е да можеш да чакаш с години правилния момент за влизане, като при акциите.
    Ти какво си жена мъж или нещо от 32 та социални пола.Щото Минка ми се струва жена а пишеш кат мъж

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      Тони виждам разбираш ги нещата.Би ли отговорил на следните въпроси
      1.Ще расте ли населението на страните от Западна и Северна Европа?
      2.Ако приемем че ще расте увеличението за кои етнически групи ще бъде?
      3.Какъв ще е етническият състав в отделните страни в смисъл примерно в Австрия колко ще са австрийците колко ще са белите гастари и колко ше са негри азиатци турци?
      4.Ще се стигне ли до колапс на социалните системи на страните ?
      5.Кой ще произвежда?
      6.Каква ще е преобладаващата религия в отделните страни?
      7.Ще дойдат ли руснаци македонци молдовци да се заселят във България?
      8.Ще дойдат ли млади хора от Европа бели и
      от Южна Америка по нашите земи?
      9.Как ще се живее във България и на Запад
      10.Какъв ще бъде релефа на Европа същият или друг?
      11.Как ще се отразят климатичните изменения?
      12.Ще има ли война в Европа и ще се измени ли политическата карта на Европа?

      Когато някой ми даде точен отговор на поставените въпроси ще знам за колко дали и къде да купя кога да купя и за колко да купя.А остава и един голям въпрос дали след 25-30г ще съм жив и дали тогава ще ми трябва изобщо жилище.Децата порастват и отлитат от дома.Те си имат свой живот.Не може да се бъркаш и да даваш съвети.А предполагам и че никой няма да ти ги иска.
      Пеши, много сложни въпоси си му задал на летеца. ))))))))

      Той знае само кога ше Фръкне чичовата ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

        Не е необходимо човек да е специалист в области като статистика или да се занимава с демография, за да прави свои изводи за бъдещето на страната, ако нещата се развиват както до сега. Милиардите държавни заеми ЕДВА ЛИ ще се опрощават както в Гърция /по редица причини/.
        Статистиката я правят както им харесва. Но има и обратна тенденция - връщащи се българи и все повече чужденци. Днес, новини рядко гледам, ама нали вчера ни издуха..., погледнах за щети и едно материалче - в работен цех, 3-ма от работещите - чужденци - Русия, Еквадор, Панама.


        Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
        Ако и мнението ми да е обезкуражаващо, шансовете за болшинството от младите в тая страна - се сриват постоянно. Дано съм лош пророк в това отношение, но няма база за оптимизъм. Младите отчитат тия неща доста по-добре от мен и вече нищо не ги спира. Животът си е техен!

        Да са здрави и щастливи!
        Това е важното! Къде ще живеят - те си избират.

        Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
        /помня, че преди 5-6 години в тоя форум една дама отправи сериозен упрек към мен... Вероятно имаше предвид моето поколение, но упрекът си беше към мен, в смисъл - "Виновен СИ за това, че НИ провалихте живота!" - и това беше казано съвсем сериозно... Посипах си главата с пепел! Поех вината на цяло едно поколение... Нали все някой трябва да бъде виновен!/

        Е, мога ли да соча правилният път на хората, ако по условие съм виновен? ))
        Спомням си ги тези обвинения. Доста остри бяха...
        Кой ти беше стария ник?
        Last edited by maverik; 04.02.2018, 16:36.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          Ха ха кретенов радвай се на увеличението на населението в Германия....ха ха ха .Дано се напълни с такива душици като тебе дано всички българи кат тебе да емигрират и тая годи на още повече негри араби афганци пакистанци и индийци да дойдат у германия да се увеличите.Шефа негър юрка ли те яко а ?
          Той кретенов нали е вече в Гърция ... на 1460 еврака плата ...или е забравил ...

          Коментар


          • Според мене би било прекалено спекулативно да се продаде с надежда че ще паднат. А и да паднат, пак ще се качат. И изобщо, пазарът там не е много ликвиден че да се мисли в тази насока.


            Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

            Дали са надценени в момента не мога да кажа, продават се и се купуват. АЗ не бих влязъл сега, скъпо ми е.
            Знам, че качествени в момента на пазара няма, обсъждали сме го вече кои са качествени и кои не са. Това което споделих е, че дори в така наречения луксозен сегмент има корекции и то значителни. Говоря не само за апартаментите, но и за магазините. Важното е да можеш да чакаш с години правилния момент за влизане, като при акциите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Имам предвид, смяташ ли, че са надценени в момента и че ще падат?

              Дали са надценени в момента не мога да кажа, продават се и се купуват. АЗ не бих влязъл сега, скъпо ми е.
              Знам, че качествени в момента на пазара няма, обсъждали сме го вече кои са качествени и кои не са. Това което споделих е, че дори в така наречения луксозен сегмент има корекции и то значителни. Говоря не само за апартаментите, но и за магазините. Важното е да можеш да чакаш с години правилния момент за влизане, като при акциите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                Точно ти като любител на мангустите в страна с рязко намаляващо население ли задаваш тия въпроси ?
                Ами виж точка по точка къде е България, дано вденеш защо в нея не става - а на Запад става
                Ха ха кретенов радвай се на увеличението на населението в Германия....ха ха ха .Дано се напълни с такива душици като тебе дано всички българи кат тебе да емигрират и тая годи на още повече негри араби афганци пакистанци и индийци да дойдат у германия да се увеличите.Шефа негър юрка ли те яко а ?
                Last edited by national power; 04.02.2018, 15:11.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                  Точно ти като любител на мангустите в страна с рязко намаляващо население ли задаваш тия въпроси ?
                  Ами виж точка по точка къде е България, дано вденеш защо в нея не става - а на Запад става
                  За кой точно "запад" става дума , че нещо не ми е ясно ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                    Тони виждам разбираш ги нещата.Би ли отговорил на следните въпроси
                    1.Ще расте ли населението на страните от Западна и Северна Европа?
                    2.Ако приемем че ще расте увеличението за кои етнически групи ще бъде?
                    3.Какъв ще е етническият състав в отделните страни в смисъл примерно в Австрия колко ще са австрийците колко ще са белите гастари и колко ше са негри азиатци турци?
                    4.Ще се стигне ли до колапс на социалните системи на страните ?
                    5.Кой ще произвежда?
                    6.Каква ще е преобладаващата религия в отделните страни?
                    7.Ще дойдат ли руснаци македонци молдовци да се заселят във България?
                    8.Ще дойдат ли млади хора от Европа бели и
                    от Южна Америка по нашите земи?
                    9.Как ще се живее във България и на Запад
                    10.Какъв ще бъде релефа на Европа същият или друг?
                    11.Как ще се отразят климатичните изменения?
                    12.Ще има ли война в Европа и ще се измени ли политическата карта на Европа?

                    Когато някой ми даде точен отговор на поставените въпроси ще знам за колко дали и къде да купя кога да купя и за колко да купя.А остава и един голям въпрос дали след 25-30г ще съм жив и дали тогава ще ми трябва изобщо жилище.Децата порастват и отлитат от дома.Те си имат свой живот.Не може да се бъркаш и да даваш съвети.А предполагам и че никой няма да ти ги иска.
                    Точно ти като любител на мангустите в страна с рязко намаляващо население ли задаваш тия въпроси ?
                    Ами виж точка по точка къде е България, дано вденеш защо в нея не става - а на Запад става

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      Нека отговоря на въпроса на Иво и през друга перспектива.

                      Иво 30години, 30 години Ивайло...знаеш ли кога беше 1988г.? Видин гонеше 100 000 души а Лом го следваше, дали хората живеещи в "приказния" соц са знаели че ги чака събуждане от розовия сън в който работиш-неработиш все ти даваха заплата? Дали са знаели че следват години на безработица в които частниците ще се гаврят с тях на МРЗ и дори няма да им отчитат осигурителен стаж? Дали са очаквали хиперинфлацията, обезлюдяването на градове и региони? Едва ли са знаели, че повечето болници в малките градчета ще затворят или че ще дойде време в което циганите смело ще тормозят изнасилват и ограбват, застаряващото ни население?

                      След 15-20г. може да искаш да живееш в Австрия/Германия, за да си по-близо до детето докато учи или в малко градче/селце в нашата провинция и да тичаш с внуците и кучето по двора!

                      30години са много дълъг период пълен с неизвестни в една от най-застаряващите и обезлюдяващи се страни! Помисли си добре!

                      Успех!
                      Тони виждам разбираш ги нещата.Би ли отговорил на следните въпроси
                      1.Ще расте ли населението на страните от Западна и Северна Европа?
                      2.Ако приемем че ще расте увеличението за кои етнически групи ще бъде?
                      3.Какъв ще е етническият състав в отделните страни в смисъл примерно в Австрия колко ще са австрийците колко ще са белите гастари и колко ше са негри азиатци турци?
                      4.Ще се стигне ли до колапс на социалните системи на страните ?
                      5.Кой ще произвежда?
                      6.Каква ще е преобладаващата религия в отделните страни?
                      7.Ще дойдат ли руснаци македонци молдовци да се заселят във България?
                      8.Ще дойдат ли млади хора от Европа бели и
                      от Южна Америка по нашите земи?
                      9.Как ще се живее във България и на Запад
                      10.Какъв ще бъде релефа на Европа същият или друг?
                      11.Как ще се отразят климатичните изменения?
                      12.Ще има ли война в Европа и ще се измени ли политическата карта на Европа?

                      Когато някой ми даде точен отговор на поставените въпроси ще знам за колко дали и къде да купя кога да купя и за колко да купя.А остава и един голям въпрос дали след 25-30г ще съм жив и дали тогава ще ми трябва изобщо жилище.Децата порастват и отлитат от дома.Те си имат свой живот.Не може да се бъркаш и да даваш съвети.А предполагам и че никой няма да ти ги иска.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от IvoP Разгледай мнение
                        Много Благодаря за на всички, които се включиха е темата! За мен беше полезно да събере мненията на хора, които малко или повече имат познания в сферата. Изборът разбира се, ще направя сам за себе си! Успех на всички!
                        малко закъснял и аз да си кажа моите мисли по твоя казус.

                        В момента целият сетъп на национално, европейско, че и световно ниво е да подкарат хората като теб към покупка на НИ (на завишени цени) и към теглене на кредит било то скромен или нескромен. Цялата система работи срещу теб.. съжалявам да го кажа но е така.. От една страна помпането на определени банки, бизнеси и тн на национално ниво закрепи глинените крака, на които е икономиката (световната), а от друга ниските лихви по депозитите и откровените мераци да се сложат ръце на парите на хората (кипър и гърция са експерименти) ..

                        Понеже тук сме инвеститорски форум щеше да е лесно да ти кажем - вложи ги в акции, валути , метали и бизнес и ще си ок, но и това не е хич лесно особено ако не си с опит. Мераклии да трошат чуждите пари има бол, но малко са наистина успешните.

                        Това, че все още сте под наем, че и с дете + че можете да спестявате говори, че не сте обсебени от мисълта да си купите апартамент на всяка цена сега и веднага, което е също много важно... защото в противен случай вече щяхте да сте на нож с жена ти , защото не сте в свое(на банката) жилище.

                        За мен най-големият проблем е сигурността на парите (спестените), защото отвсякъде виждаме как в държавата ни няма закони за ШИШИ, трибуквените, КОЙ, Георгиу и тн и тн... хора които в крайна сметка концетрират огромен финансов ресурс в голямата си част зает ...по-скоро даден от страна на банкерите ... точно твоите, моите ... нашите пари, които сме им оставили на 0-0.4% лихва.. Този риск в момента е силен фактор в полза на влагането на тия пари в нещо.

                        При тебе обаче ще се получи 30% собствени 70% кредит... казваш 40% имате заделени, НО включил ли си в тази сметка разходите за ремонт и обзавеждане, защото там винаги излизат едни много големи непредвидени разходи..много лесно се лъже човек малко по-скъпа кухня, по-качествени уреди, хубави мебели...в крайна сметка го правиш за себе си и хоп отиват поще 20-30Клв над бюджета... а ако жилището е по-голямо отиват в евро.

                        затова като казваш имаме 40% заделени сметни и какви разходи ще имаш докато влезеш да обитаваш.

                        Другият съществен проблем е с какво се занимавате и как си изкарвате парите със съпругата. Според някои колеги тук 60-70% от банката е ок, НО ако примем че лайното удари вентилатора (което всъщност притеснява спестителите)... ти вече няма да си спестител , а кредитополучател... и ще те удари много по-сериозно... няма го филма удряме спестителите, а тия с кредитите щракат с пръсти.... тогава може да се окаже, че тия 60% кредит от банката ще ти дойдат много нанагорно ..ако си на някаква работа , която е критично зависима от ръст в икономиката, финанси и тн...

                        няма еднозначен отговор на въпроса ти.

                        ако си обсебен от идеята за собствено жилище купи си.. пари се изкарват, но купи нещо компактно дето се вика с компромис, но пък да ти е леко откъм дългово бреме... за човек, който е свикнал да спестява и да има пари в разположение... това от спестител да станеш задължен си е психологическо бреме и всеки го приема по различен начин. Познавам хора, които ако не дължат пари се чустват прецакани, защото живеят с мисълта, че парите на другите работят за тях имам и познати , които имат активи в бизнес при това ликвидни за стотин хиляди лева, но се подтискат от задължения 20-30К ... всеки е различен.

                        каквото и да ти кажем ти си решаваш, НО има една грешка, която е много важно !!! да се опиташ да минимизираш - НЕ СЕ ИЗХВЪРЛЯЙ ... това ни е заложено май генетично

                        Поздрави и успех



                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Колибар Разгледай мнение

                          Имаш късмет, че НИ в момента са най-горещия актив, а кеша го нагрява все повече, щото в банките не го искат. Пожелавам ти да купиш и да се похвалиш със собствено жилище. Чувството да притежаваж собствено жилище е неописуемо и непознато за всички включили се в темата чергари.
                          То и ти май освен наследствените в Радомир нямаш нищо изцяло твое купено с твой кеш....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvoP Разгледай мнение
                            Много Благодаря за на всички, които се включиха е темата! За мен беше полезно да събере мненията на хора, които има малко или повече имат познания в сферата. Изборът разбира се, ще направя сам за себе си! Успех на всички!
                            Имаш късмет, че НИ в момента са най-горещия актив, а кеша го нагрява все повече, щото в банките не го искат. Пожелавам ти да купиш и да се похвалиш със собствено жилище. Чувството да притежаваж собствено жилище е неописуемо и непознато за всички включили се в темата чергари.

                            Коментар


                            • Много Благодаря за на всички, които се включиха е темата! За мен беше полезно да събере мненията на хора, които малко или повече имат познания в сферата. Изборът разбира се, ще направя сам за себе си! Успех на всички!
                              Last edited by IvoP; 04.02.2018, 11:48.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                                Темата трябва да е озаглавена да се заробя , ли с кредит за 20, 30 години, а не да да се купува ли или да не се купува. За да купиш трябва да разполагаш със собствени средства.В случая с кредита банката е собственик докато не направиш и последната вноска.
                                Очаквам появяването на следващата малоумна тема : " С кредит ли да се купува или с кеш ?" или " Брокерски услуги , или не " ...

                                Коментар

                                Working...
                                X