IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква е цената на строителството за къща в София в момента?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ziggy

    Това в лева или евро?
    Писал съм - лева на квадратен метър

    Коментар


    • Личен опит. Започната преди 1 година. Сега е на етап преди боядисване, врати и обзавеждане. Закупени хубави контакти и ключове, монтирана алармена система. По-голями предстоящи разходи са закупуване на боя(трудът ще си е мой), интериорни врати за жилищни и санитарни помещения, външна изолация, газов котел, бойлер, омекотителна инсталация(всички такъми за топлото са сложени вече). Естествено и обзавеждането, но то си е индивидуално за всеки. Тухли Поротерм 25 не леките на Винербергер, керемиди на Тондах, флексови лепила за плочките, подово отопление навсякъде, изолация на тавана на последният етаж, Саламандър с троен стъклопакет...
      РЗП РЗП*1,3
      Груб 268 206
      Дов. 130 100
      Общо 398 306
      Реалната площ на плочите при мен е РЗП*1.3
      Както се сещате строителите изпълняват всичко, а не само РЗП.
      Парите са в лева/м2. Включват от самото начало - проектиране, съгласуване, разрешителни и тн. Не е включен парцелът. Не съм се грижил за нищо освен да ходя с кеф да гледам как върви строежът.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ademon Разгледай мнение
        Къща в София си заслужава,ама от къде ще намериш парцел - всичко свободно е със съмнителни собственици, хиляди наследници или зли съседи..няма шанс за нищо добре, по-добре е да мръднеш няколко километра извън града и цената ще падне и хората ще се усмихнат и въздухът ще се изисти
        Аха то тия усмихнатите са дошли от друга планета не са булгаристанци.За местните си натрапник който ако може да им остави парите и си отиде ще е много добре.Новодошлите пък обикновенно са продали някой бордеи в София и с парите от него и някой заем вече са безсмъртни и са хванали бога за х.я.Виж за въздуха си убииствено прав но простотията от блоковете се мести заедно с простаците
        За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

        Коментар


        • Къща в София си заслужава,ама от къде ще намериш парцел - всичко свободно е със съмнителни собственици, хиляди наследници или зли съседи..няма шанс за нищо добре, по-добре е да мръднеш няколко километра извън града и цената ще падне и хората ще се усмихнат и въздухът ще се изисти

          Коментар


          • на всеки да дадат парцел безплатен да си строи къща
            в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Credit Card Разгледай мнение
              Здравейте,
              Интересувам се каква е цената на квадратен метър за строителство в момента на средно-голяма еднофамилна къща в София.
              Средноголяма - двуетажна, разгърната площ 300-350кв.м, обикновено, не луксозно строителство до акт 16. Без да използваш фирма за построяване до ключ. Сам закупуваш материали, ангажират се отделни бригади за съответните дейности - сам управляваш проекта с помощта на хора, които разбират.
              Колко излиза построяването в момента на такава къща, без в тази цена да е включен парцела?

              Моля за отговори колеги, които са в бизнеса и имат реални знания в областта.

              Предварително благодаря за отговорите.

              За съжаление коректен отговор на този въпрос е невъзможен, защото изпадаме в ситуация при която да сравняваме цена на различни марки и класове автомобили. Ивестиционният процес е сложна работа. Още при проектирането може да се даде цена на това което ще се строи, но това не се прави от обикновени проектанти поради липса на практически, строителен и ценообразуващ опит. Това което искате да направите се е правило, прави и ще се прави в България поради масовата заблуда, че държейки в ръцете си "юздите" и управлявайки строителният процес, вие ще успеете да постигнете максимални резултати "най- евтино и най-добре". Да това е възможно да стане в случай, че имате необходимият опит, но както разбирам това не е така.

              Ако имате въпроси или мнение по написаното от мен, моля пишете на лична.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
                защо трябва да плащам за парцел за къща и разрешително за строеж при положение че държавата от данъците не ми е осигурила образование.
                Tи сериозно ли? Бързо си искаш парите от уроците

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nikkk Разгледай мнение
                  Здравейте!

                  Искам да помоля 2012 да даде разбивка/ценообразуване на цената която е посочил за 140м2 плоча. Въобще не съм специалист и приемам доуточнения, но моите изчисления дават 1/2 от горепосочената цена:

                  за плоча 140м2:

                  КОЛИЧЕСТВА:
                  бетон (дебелина 13см): 18.2м3 + 10% фира = 20м3
                  арматура 15кг/м2: 2100кг
                  кофраж: 140 + 4*12*0.13 = 146м2 (приемам квадратна плоча с размери 12х12м)

                  СТОЙНОСТ МАТЕРИАЛИ:
                  Бетон Б25 - 96лв/м3 с ДДС х 20м3 = 1920лв
                  Транспорт бетоновоз: 2 бетоновоза х 10м3 - 7.20лв/км с ДДС - разстояние 15км = 216лв
                  Бетонпомпа: 216лв
                  Арматура: 1.04лв/кг х 2100кг + 100лв транспорт = 2284лв

                  ТРУД:
                  Полагане на бетон: 20лв/м3 х 20м3 = 400лв
                  Полагане на арматура: 2100кг х 0.30лв/кг = 630лв
                  Кофраж: 146м2 х 17лв/м2 = 2482лв

                  ОБЩО: 8148лв с ДДС

                  Цените са от БГ Бетон, Симеон-73 и труд deltatur. Все пак струва ми се плочата е най-лесното бетоново изделие
                  Преди 2 месеца строителна фирма ми прави плоча , междуетажна 90 квадрата , с трегери през 2 метра , излезе ми около 7 000 лева без ддс
                  Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • А правописа не винаги е маловажен, но точно сега не знам вече важен ли е.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Ако знаеш колко много са художниците като теб. Трябваше да избера няколко човека за машинен проект и всички кандидати се справят, обаче като казах - хайде сега ми го начертайте с размери и нито един не успя да го оразмери. Компютърната грамотност и последващо обучение са голяма работа, не ти трябват учебници защото пак избрах трима. Трябват хора и като не могат ще се учат сега.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Тез четворни интеграли направо убиваш с тях публиката, те повечето и на хабер си нямат що е то интеграл в математиката. В крайна сметка обаче всички ползват ексел, някои по успешно а други направо ги мори.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                          нито здравни специалисти
                          правописа не е важен..знам че се пише усигОрила........важна е физиката ,четворните интеграли
                          в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
                            защо трябва да плащам за парцел за къща и разрешително за строеж при положение че държавата от данъците не ми е осигурила образование.
                            нито здравни специалисти
                            препоръка е

                            Коментар


                            • защо трябва да плащам за парцел за къща и разрешително за строеж при положение че държавата от данъците не ми е осигурила образование.
                              в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

                              Коментар


                              • стефан собственика на къщата познава маджо от 1992 година ,той ще убеди съседите.стефан живее в виена от преди 89-та
                                в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

                                Коментар

                                Working...
                                X