IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква е цената на строителството за къща в София в момента?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • "Започната преди 1 година. Сега е на етап преди боядисване, врати и обзавеждане. Закупени хубави контакти и ключове, монтирана алармена система. По-голями предстоящи разходи са закупуване на боя(трудът ще си е мой), интериорни врати за жилищни и санитарни помещения, външна изолация, газов котел, бойлер, омекотителна инсталация(всички такъми за топлото са сложени вече). Естествено и обзавеждането, но то си е индивидуално за всеки. Тухли Поротерм 25 не леките на Винербергер, керемиди на Тондах, флексови лепила за плочките, подово отопление навсякъде, изолация на тавана на последният етаж, Саламандър с троен стъклопакет.."

    Дали може да пратите координатите на тази фирма, от която сте доволен? Вече се парихме от "строител" за апартамента и искам да разгледам повече оферти за строежи на къщи.

    Коментар


    • Здравейте,
      Много моля, ако не Ви затруднявам да ми дадете кординатите на изпълнителите на строежа Ви.


      ''Първоначално изпратено от пасъм
      Личен опит. Започната преди 1 година. Сега е на етап преди боядисване, врати и обзавеждане. Закупени хубави контакти и ключове, монтирана алармена система. По-голями предстоящи разходи са закупуване на боя(трудът ще си е мой), интериорни врати за жилищни и санитарни помещения, външна изолация, газов котел, бойлер, омекотителна инсталация(всички такъми за топлото са сложени вече). Естествено и обзавеждането, но то си е индивидуално за всеки. Тухли Поротерм 25 не леките на Винербергер, керемиди на Тондах, флексови лепила за плочките, подово отопление навсякъде, изолация на тавана на последният етаж, Саламандър с троен стъклопакет...
      РЗП РЗП*1,3
      Груб 268 206
      Дов. 130 100
      Общо 398 306
      Реалната площ на плочите при мен е РЗП*1.3
      Както се сещате строителите изпълняват всичко, а не само РЗП.
      Парите са в лева/м2. Включват от самото начало - проектиране, съгласуване, разрешителни и тн. Не е включен парцелът. Не съм се грижил за нищо освен да ходя с кеф да гледам как върви строежът.''

      Коментар


      • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
        Личен опит. Започната преди 1 година. Сега е на етап преди боядисване, врати и обзавеждане. Закупени хубави контакти и ключове, монтирана алармена система. По-голями предстоящи разходи са закупуване на боя(трудът ще си е мой), интериорни врати за жилищни и санитарни помещения, външна изолация, газов котел, бойлер, омекотителна инсталация(всички такъми за топлото са сложени вече). Естествено и обзавеждането, но то си е индивидуално за всеки. Тухли Поротерм 25 не леките на Винербергер, керемиди на Тондах, флексови лепила за плочките, подово отопление навсякъде, изолация на тавана на последният етаж, Саламандър с троен стъклопакет...
        РЗП РЗП*1,3
        Груб 268 206
        Дов. 130 100
        Общо 398 306
        Реалната площ на плочите при мен е РЗП*1.3
        Както се сещате строителите изпълняват всичко, а не само РЗП.
        Парите са в лева/м2. Включват от самото начало - проектиране, съгласуване, разрешителни и тн. Не е включен парцелът. Не съм се грижил за нищо освен да ходя с кеф да гледам как върви строежът.
        Здравейте, имате ли възможност да ми изпратите координати на строителите, от които виждам, че сте доволни.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mihail998899 Разгледай мнение
          Здравейте, имам парцел в София, Драгалевци и мисля да започна да строя. За момента имам събрана определена сума. Та искам да си направя къща около 200 кв.м, без мазета на два етажа. Интересува ме каква би била цената за кв.м. груб строеж и кв.м. завършен. Също другият ми въпрос е как е по добре да започна строителството с фирма или сам да си събирам майстори материали и т.н. И също какви са цените за разрешителни ?

          Благодаря ви предварително!
          Не съм строил там, но имам приятели, които строиха къщи преди време. А единият и наскоро.
          Според мен само с препоръчана фирма за грубият строеж или познати. Техническият е важен. Сам да им тичаш е ужас. Куфражните платна може да ги използваш за покрива ако са твои и читави. За разрешителните мисля е над 9 лв/м2 РЗП. Много добре проучи за водата и ток...Имало и някави зелени разрешителни за там. Това, че е твой парцелът е добре. Дано си в регулация от всякъде, че да минат връзките с ЧЕЗ и водата, канал не знам има. За строежът- изпълнителите смятат всичко, не само РЗП. Без мазета е ок откъм пари, подземното е доста скъпо. За грубият строеж се подготви психически и финансово за +30% от твоите сметки поне...Няма грешка в това да знаеш.
          За 6-7 месеца става грубият и вътре мазилки, шпакловки, бои. Но календарно може и да е доста повече заради сезоните. МНОГО мисли как ще се отопляваш и за изпълнителят на инсталацията !!! Искай сто мнения(проекта) и препоръки.
          Дали ще е тръпка строежът си зависи от теб, как го подведеш. Може и да е песен, но не е сигурно хич.

          ПП Доста хора са ми писали на лични с въпроси за изпълнители, но не мога да помогна. Моят технически е много зает от 1 година насам.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mihail998899 Разгледай мнение
            Здравейте, имам парцел в София, Драгалевци и мисля да започна да строя. За момента имам събрана определена сума. Та искам да си направя къща около 200 кв.м, без мазета на два етажа. Интересува ме каква би била цената за кв.м. груб строеж и кв.м. завършен. Също другият ми въпрос е как е по добре да започна строителството с фирма или сам да си събирам майстори материали и т.н. И също какви са цените за разрешителни ?

            Благодаря ви предварително!
            Това го играх преди единадесет години и няма да мога да ти отговоря с конкретни цифри, но ще ти кажа че въпроса ти е крайно непълен. Явно дълъг път те чака.
            1. Трябва да уточниш 200кв РЗП ли е или е площа на петното.
            2. Какъв ще е покрива. За изпълнителя това също е част от квадратурата.
            3. Основите ще ти ги включат като квадратура дори и да нямаш мазета .
            5. Цената за завършен строеж никой неможе да ти я каже. Питай за цена на "шпакловка и замазка".
            6. Ако започнеш с фирма ще ти е по-скъпо. Ако се хваниш с майстори ще ти се разкаже играта. Аз специално по едно време напуснах работа зада овладея положението.
            7. И с фирма и без фирма ще трябва да си непрекъснато на сторежа зада ги гледаш в ръцете какво правят.
            8. Цените за разрешителните са ти по малкия проблем. Цените за проектите са сериозния пртедварителен разход. Проблема с разрешителните е по скоро срока в който ще излезнат. От личен опит - След като подадохме в общината всички необходими 7 папки с проектна документация зада ни дадът разрешителните, след един месец ни казаха че една от папките не сме я подали. Това е абсурд понеже папките се приемат по списък и нямаше да ни ги приемат ако не бяха точно колкото трябва. Явно чакаха нещо да "кихнем". Не кихнахме и разрешителните излезнаха в края на септември. А строежа остана за следващата пролет.
            9. Между завършването на груб строеж и довършителните работи трябва да оставиш поне половин година зада може конструкцията да се "слегне". Иначе дограмите и вратите може да се заклинят а мазилките да се напукат.
            10. Не се отчайвай. Преживяването си струва. Имай предвид обаче че хората около теб трябва да те подържат всячески през цялото време. А това ще е дълго поне три години докато се нанесеш.

            Коментар


            • Здравейте, имам парцел в София, Драгалевци и мисля да започна да строя. За момента имам събрана определена сума. Та искам да си направя къща около 200 кв.м, без мазета на два етажа. Интересува ме каква би била цената за кв.м. груб строеж и кв.м. завършен. Също другият ми въпрос е как е по добре да започна строителството с фирма или сам да си събирам майстори материали и т.н. И също какви са цените за разрешителни ?

              Благодаря ви предварително!

              Коментар


              • бях ти забравил тоя ник ))
                в другата тема се вдигат цените, тук друго се пише.
                препоръка е

                Коментар


                • Ако тук случайно има "нормални" хора в тази тема, да не си правят труда да задават въпроси и да коментират. Темата се подържа жива години наред от ПР-плъхове, с цел изкуствено завишаване на цените на НИ и всичко свързано с придобиването им. Според тях цената на кило бетон вече е надминала златото. Търсете си инфото там където го има.
                  Last edited by RUBLA; 18.07.2017, 15:17.

                  Коментар


                  • буахахаха
                    къде са координатите? къде са цените?
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от jorodos12345 Разгледай мнение
                      Моля да дадете координати на бригада или фирма за строеж на къща. В момента съм пред довършване на проекта и търся фирми.
                      За сега получавам оферти които са много високи и нямат нищо общо с казаното по надолу
                      Ами понякога реалността е малко по-различна от фантазиите на някои хора...

                      Коментар


                      • Моля да дадете координати на бригада или фирма за строеж на къща. В момента съм пред довършване на проекта и търся фирми.
                        За сега получавам оферти които са много високи и нямат нищо общо с казаното по надолу

                        Коментар


                        • Може ли координати на фирмата и на мен да изпратите на лични. И на мен ми предстои строеж тази година. Но още нямам проект. Да говоря с тях да ми го направят

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
                            Личен опит. Започната преди 1 година. Сега е на етап
                            И аз ще помоля за координати на строителната фирма/бригада на лични. Не сте споменал в коя част на България е строежът. Поздрави и благодаря!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение

                              С фирма ли си строил? Доволен ли си от тях? Може ли на лични коя е фирмата? Мерси.
                              +1
                              и аз искам !!
                              дА !!!
                              Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение

                                Писал съм - лева на квадратен метър
                                С фирма ли си строил? Доволен ли си от тях? Може ли на лични коя е фирмата? Мерси.

                                Коментар

                                Working...
                                X