IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква е цената на строителството за къща в София в момента?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
    350 кв.м. къща и ще пита във форума.....
    айде де...добър въпрос задаваш..
    знаеш л как ги обичат строителите такива...

    строителите ще го излекуват ,
    с този оптимизъм който му произвеждат останалите..
    много "опит" ще събере ....
    втория път (ако има втори) ще знае
    .
    .
    .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
      350 кв.м. къща и ще пита във форума.....
      защо не?

      човека иска да си направи някакви предварителни разчети ..................... може някой инветитор да помогне с някакво общо инфо

      после отива при архитект ........... правят се количествено-стойностни сметки за СМР-то и накрая ще получи почти същите сметки като на тези при които и ние сме си правили домовете

      доста голяма врътня е и при един човек който за първи път се захваща със строеж при който няма да ползва фирми, а ще си наема сам майстори ще му се "оттели вола"

      а накрая (както каза и Марков) ще се намерят доста неща които си могъл да ги направиш по по-добър начин

      абе, голямо приключение е цялата работа .................. но си зависи и от човека, де

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение
        Бе вие си смятайте ама човека иска 350кв къща. Това на един етаж ще е интересно, особено при по-малък парцел
        ето ти една малка къщичка на 240 м2 ................ много лесно може да стане 360 м2 като се залепи една къщичка за гости например при хубав парцел

        лично на мен не ми се катерят стълби на стари години и си падам по подобно ниско строителство

        като ти видях аватара се сетих, че този на снимката в къщата на два етажа си е сложил и асансиор с който се ходи и до избата ................... това също е решение за по-мързеливите

        иначе типично за българина е на малко парцелче да иска да построи прогимназия

        варианта за къща на един етаж го предложих, ако се гони по-ниска цена --- посочих, че има и такава възможност, но напълно ми е ясно каква е визията за къща на 95% от българите

        de coloribus et gustibus non disputandum или казано на ваш матерен език -> "на вкус и на цвет - товарищи нет"

        Коментар


        • 350 кв.м. къща и ще пита във форума.....
          Life won't wait for you.

          Коментар


          • Бе вие си смятайте ама човека иска 350кв къща. Това на един етаж ще е интересно, особено при по-малък парцел

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
              Въпрос на сметка, но винаги са ми казвали че къща на 2 етажа по 80 квадрата примерно е по-евтино от 1 етаж на 160.
              Въпрос на сметка ................ лесно може да го сметнеш и сам без никой да ти казва...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                интелигентно момче като теб трябва да разбира без допълнителни обясннеия, че съм посочил на какви цени работят майсторите в Пловдив и в София

                материалите са съвсем отделно перо при строеж .................. цените на материалите за покрив също варират в големи граници...
                ОК извинявай!!!!
                Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение
                  Ти покрив правил ли си? Цената е от 100 до 140 лв./м2.
                  интелигентно момче като теб трябва да разбира без допълнителни обясннеия, че съм посочил на какви цени работят майсторите в Пловдив и в София

                  материалите са съвсем отделно перо при строеж .................. цените на материалите за покрив също варират в големи граници...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                    За желязото и бетона съм съгласен, ама за покрива е яко занижено, това дето си дал. Това е горе долу само труда, имаш и доста дървен материал, керемиди, улуци, хидризолации, какво ли не. Точно при покрива беше най-голямата тесла в грубия строеж при мен, Смятахме го 15К а то излезе 40К. Въпрос на сметка, но винаги са ми казвали че къща на 2 етажа по 80 квадрата примерно е по-евтино от 1 етаж на 160.
                    ++++++ Много точно!
                    Излиза от 20% до 30% по евтино.
                    Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                      икономисва се желязо и бетон

                      повечето хора не знаят, че най-скъпо при строителството са избата и основите на сградата, антиземетръсни шайби, асансьорни шахти

                      при къща на един етаж се прави един фундамент със стъпки

                      що се отнася до покрива --- цената на покрив в Пловдив е 40-45 лв./м2, а в София цената е 60 лв./м2

                      имам на предства за цените в София (не защото съм строил там), а защото майсторите при мен са споделяли на какви цени работят в столицата...
                      За желязото и бетона съм съгласен, ама за покрива е яко занижено, това дето си дал. Това е горе долу само труда, имаш и доста дървен материал, керемиди, улуци, хидризолации, какво ли не. Точно при покрива беше най-голямата тесла в грубия строеж при мен, Смятахме го 15К а то излезе 40К. Въпрос на сметка, но винаги са ми казвали че къща на 2 етажа по 80 квадрата примерно е по-евтино от 1 етаж на 160.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                        икономисва се желязо и бетон

                        повечето хора не знаят, че най-скъпо при строителството са избата и основите на сградата, антиземетръсни шайби, асансьорни шахти

                        при къща на един етаж се прави един фундамент със стъпки

                        що се отнася до покрива --- цената на покрив в Пловдив е 40-45 лв./м2, а в София цената е 60 лв./м2

                        имам на предства за цените в София (не защото съм строил там), а защото майсторите при мен са споделяли на какви цени работят в столицата...
                        Ти покрив правил ли си? Цената е от 100 до 140 лв./м2.
                        Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                          Не виждам как ще свали цената ако е на един етаж, най-скъпите части от грубия строеж - основи и покрив ще са по-големи.
                          икономисва се желязо и бетон

                          повечето хора не знаят, че най-скъпо при строителството са избата и основите на сградата, антиземетръсни шайби, асансьорни шахти

                          при къща на един етаж се прави един фундамент със стъпки

                          що се отнася до покрива --- цената на покрив в Пловдив е 40-45 лв./м2, а в София цената е 60 лв./м2

                          имам на предства за цените в София (не защото съм строил там), а защото майсторите при мен са споделяли на какви цени работят в столицата...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                            Не виждам как ще свали цената ако е на един етаж, най-скъпите части от грубия строеж - основи и покрив ще са по-големи.
                            Точно.Основите и покрива са най -голямото перо.

                            Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                              Карък нещастен... хвалипръцко....
                              Човека пише за нормална къща, не за имение .....
                              Колко да е разстоянието на имот в регулация бе надувчо. Двор 500-600 м2 с 50 % разрешение за строеж.....Има средни цени, с които човек може да работи...( 700 лв ти е ел. захранването ...другото е за канал - твоето любимо местоживеене....)
                              Дребно е жалко създание си...Все с някой трябва да се дърляш, за да си избиеш комплексите......

                              Хайде пускам то водата - плувай.....
                              На какво викаш нормална къща, чиче? Твойта виличка в шубрака, строена по соца със крадени тухли?
                              Айде малко по-сериозно, а?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                                приблизително същата цена се получи в Пловдив

                                понеже питащия посочи за къща в София, то цената автоматично ще скочи с поне 20% отгоре

                                ако питащия иска да му излезе по-тънко ще го посъветвам да направи къщата на един етаж за да свали цената на 250 евро/м2
                                Не виждам как ще свали цената ако е на един етаж, най-скъпите части от грубия строеж - основи и покрив ще са по-големи.

                                Коментар

                                Working...
                                X