IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
    ... тоя апартамент, дето съм го капарирал е 100 м2, на Ф.Нансен, строен е 60 г, ...............
    .................................................. ......
    Малко сме преебани, .....


    Че то там читава кооперация няма -- по булеварда от двете страни ! Всичко е напълно амортизирано ( без остатъчна стойност ) ....Отделно няма къде да си държиш колата ; прахоляка, шума и мръсотията са до колене ! Няма и един свестен магазин за ежедневно пазаруване ,освен в някой от моловете

    Като имаш пари за трошене , ходи оглеждай новите коптори в Студенски град --поне ще си на тишина и чист въздух ...
    Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

    Коментар


    • В площта на един обект (апартамент например) се включват и тераси и балкони, половината от дебелината на стените към съседни обекти, или към общи помещения (например стълбище) и цялата дебелина на външни стени, които имат прозорци (балконски врати).

      P.S. Горното се отнася, разбира се, за България.
      Last edited by Jimmy; 06.04.2011, 17:47.
      Don't work hard, work smart!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nns Разгледай мнение
        Гола плоча МЪРМЪРИЦИ - мазилка отдолу ,замазка, хидро и топло изолация и плочки отгоре, чело , линеен матър парапет е по скъп от квадратен метър дограма , водоотвеждане , на чужд гръб
        никои не е казал че са безплатни просто да не калкулираме цента по български и да няма такива изцепки като на картинката на Грую Груев долу не 75 квадрара по 745 евро на квадрат а са 40 по 1397 евро и това е с дебелината стените иначе още по плачено сравенението с виена


        щото се оказва, че ново строителство от 99 г 115 квадрата е по-голямо от 140 - 2009 че даже има и една стая в повече по малкия апартамент... и като се вземе предвид че "по малкия" е в съседен по скъп квартал пак излиза по евтин0 при над 30% разлика в цените...



        пп тук в темата сме обсъждали един малък апратамент във Виена 48 кадрата подобен на този тук от 75 в обявата си беше написан с чистата площ и имаше скица и размери по които да си се сметне беше без дебелина на стенита и без терасите на 2000 евро квадрата беше

        Първоначално изпратено от vgc
        Хващам сайт за имоти в Австрия и намирам първият ми попаднал апартамент със приложена скица:

        Офертата е за квадратура от 48.60 m² при цена 97,200 евро или точно 2000 евро за квадрат. Кратка справка ни дава средна цена за квадрат във Виена между 2000 и 2500 евро. До тук добре, но съвсем логично идва въпроса по тази скица, ако един местен строител построи подобен апартамент за каква сума ще ни го оферира?
        Заглеждам се в скицата и забелязвам, че австрийците чинно са "изхвърли" от полезната жилищна площ следното:
        - тераса от 5.46 m² , която задължително у нас фигурира и се заплаща
        - приблизително 13 m² външни и вътрешни стени, които нямат нищо общо с пространството за живеене, но при нас си се водят неразделна част от жилището.
        Извод: австрийският апартамент от 49 квадрата е еквивалентен на нашенски от 67 m². Не е обаче само това - гледайки асансьора и стълбището то местният български предприемач ще ни оферира и едни допълнителни 15-20 квадрата идеални части с което накрая ще видим оферта от 85 m² по около 1000 евро или 85,000 евро за еквивалента у нас.
        т.е. 49 квадрата в Австрия по магически начин се раздуват у нас до 85 квадрата. Като за капак това не е всичко, защото бг апартамента ще е на шпакловка и замазка. За незапознатите това означава че за стените ще трябва полагане на фина шпакловка и след това боя (подобно нещо го чака и тавана), на пода ще трябва поне саморазливна замазка и след това паркет, на банята ще трябват плочки, мивка, батерия, душ, вана и каквото се сетите, същото и на тоалетната, ще трябва да се слагат тепърва радиатори, кухнята и стърчащите от тавана и често от стените жици просто няма да коментирам въобще, но няма да пропусна финала където ни е подготвена от строителя екстрата да нямаме нито една врата в апартамента с идеята че не познават нашия вкус, а в някои проекти дори няма да има и вътрешни стени за да не ни попречат случайно.
        Теглейки чертата се оказва че сме били цената във Виена с поне 10% отгоре, като при това качеството на използваните материали у нас е под въпрос, а самата София като инфраструктура и екстри е на светлинни години от Виена. Не знам дали цените ще продължат логичния си спад надолу, но повече от едни например 500 евра на квадрат и то за ВИП оферти в София или еквивалентните големи градове, са си според мен чиста спекулация.
        същия имот в бг е само 30 процента по-евтин от този във Виена а не е със 60% по-евтин, а къде е софия къде е виена е дълга тема
        Last edited by marketleverage; 06.04.2011, 17:52.
        mWPCloud.com

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nns Разгледай мнение
          Гола плоча МЪРМЪРИЦИ - мазилка отдолу ,замазка, хидро и топло изолация и плочки отгоре, чело , линеен матър парапет е по скъп от квадратен метър дограма , водоотвеждане , на чужд гръб
          Всичките тия работи не струват повече
          от 100 евро на крадрат, с най-скъпите
          материали с включен труд и ддс.
          Ай да не казвам кое колко струва по отделно.

          Коментар


          • Абе за тея стени и аз много се чудех, тоя апартамент, дето съм го капарирал е 100 м2, на Ф.Нансен, строен е 60 г, като го измерих грубо грубо, излиза 90 м2 чиста площ, отдлено има мазе и таван и тераса.
            И понеже си мислех, че старото строителство е за абсолютно чиста площ - т.нар светла площ, както го пише в Германия, малко се ядосах.
            Но после премерих няколко имота -старо и помолих приятели с ново строителство да премерят и резултатът е,че на всички им влизат и стените в квадратурата.
            Така че това е истината в БГ.
            Малко сме преебани, но поне в старото няма другите екстри...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
              Е то сигурно и някой друг мангал няма да се е преброил, така че количеството се компенсира.
              Може и така да е дори и с 10% грешка която си мисля че не надхвъляме цифрите са си достатъчно показателни

              аз съм с частно мнение за сф - стана толкова гадно за живеене защото колите са много
              mWPCloud.com

              Коментар


              • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                , и за балконите, дето са една гола плоча...
                Гола плоча МЪРМЪРИЦИ - мазилка отдолу ,замазка, хидро и топло изолация и плочки отгоре, чело , линеен матър парапет е по скъп от квадратен метър дограма , водоотвеждане , на чужд гръб

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                  аз пък знам за повече 10 тина човека студенти в чужбина дето техните разбрали неразбрали са ги преброили в Бг и сега ще ги броят и втори път в университета... така че си мисля че много от емигранитите и студентите разбрали неразбрали са преброени в бг и цифрите всъшност са по ниски
                  Е то сигурно и някой друг мангал няма да се е преброил, така че количеството се компенсира.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                    На кого да вярваме?

                    Според експресните данни София е 1270284 души.

                    http://www.nsi.bg/EPDOCS/Census2011pr.pdf

                    Днес чета вестниците и умирам от смях. Комбинацията от некомпетентност и липса на обща култура на журналята пишещи по вестниците смесено с някакво недъгаво шовинистично чувство води до една каша в цифри и понятия за градове, области и общини. Всеки си слага числа и понятия без въобще да се е замислил дали едното е за другото. Ама карай да върви, нека да има гръмка новина...

                    Смях, смях... въобще не знам за какво бяха дадени тези пари за това преброяване, освен да се докаже, че София не е 3млн. Аз знам поне 3 домакинства, които не са се преброили, защото преброителя отишъл веднъж, после втори път и край. Също знам поне 5 човека, които са били преброени, но те отдавна са в чужбина, но мама и тате са ги приброили...
                    Пародията е голяма...МВР има данни за всички и за тези напуснали страната...
                    аз пък знам за повече 10 тина човека студенти в чужбина дето техните разбрали неразбрали са ги преброили в Бг и сега ще ги броят и втори път в университета... така че си мисля че много от емигранитите и студентите разбрали неразбрали са преброени в бг и цифрите всъшност са по ниски
                    mWPCloud.com

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
                      Наистина на това трябва да се обръща внимание, защото се опитват да те правят на малоумен -всъщност, освен общи части и тераса и мазе, от квадратурата трябва да извадиш и стените.Сигурен съм че тези 21 м2 хол/кухня примерно ако ги измериш ще са по малко и купуваш накрая апартамент с РЕАЛНИ 40 м2 за 55 хиляди евра.
                      Е да де! И аз от две години разправям, че под хилядо евра няма в голям град.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                        Без стени не може!!! Затова те трябва да имат някакъв стандарт, а за да се спазва този стандарт те трябва да са в площта.

                        Не те разбирам - стените са много малък % от цялата площ. Ако пазариш нали ще си разделиш общата площ на жилищна, балкони, маза, общи част, стени и т.н. и си ги договаряй както искаш. Като искаш казваш жилищната ще е 500 кинта, балконите 200 кинта, мазата 150 кинта, стените (ако искаш) 300 кинта...
                        Не ме разбираш щото всичките ти разсъждения са в погрешния БГ-модел.
                        Стените не се броят - вече писах защо. Това че за тях си има стандарт не значи че трябва да влизат в площта.
                        Относно останалото - то се води екстри и затова някои жилища са по-скъпи от други. Не се договаря отделно, това са абсурди!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          ....
                          работиш с обърната статистика, която не ти помага да разбереш нищо всъщност. не се гледа колко жилища има на семейство (то де факто може да живее само в 1 в даден момент), а колко човека се падат на 1 жилище. така добиваш представа колко може да се разделят и колко деца има и оттам да се появи търсене. а по този показател сме най-имотната нация в ЕС, само софия е близко до средните евро норми от 2.4 човека на жилище с 2.3, във всички останали градове (благоевград е изключение) мисля, че се падат под 2 човека на жилище, което значи много самотни пенсионери и наследствени необитаеми имоти.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
                            Стените са проблем понеже не са жилищна площ, неизползваеми са. Балконите и общите части са същата тъпня.
                            Смешното е че после сравняваме м2 в БГ с този в ЕС, ако преизчислим както си е ред по чиста жилищна площ - сме мега-безсмислено-скъпи!
                            Без стени не може!!! Затова те трябва да имат някакъв стандарт, а за да се спазва този стандарт те трябва да са в площта.

                            Не те разбирам - стените са много малък % от цялата площ. Ако пазариш нали ще си разделиш общата площ на жилищна, балкони, маза, общи част, стени и т.н. и си ги договаряй както искаш. Като искаш казваш жилищната ще е 500 кинта, балконите 200 кинта, мазата 150 кинта, стените (ако искаш) 300 кинта...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                              Ей че се бях загледал в един филм и заради теб сега ми развали рахатлъка.

                              Доколкото знам стените и по ново и по старо бдс все си влизаха в квадратурата. За мен има логика. Ако не искаш стените да влизат в квадратурата - ами давай без стени...

                              Стените не са проблема...българския патент не е за стените, а за общите части, дето го няма никъде по света, и за балконите, дето са една гола плоча...
                              Стените са проблем понеже не са жилищна площ, неизползваеми са. Балконите и общите части са същата тъпня.
                              Смешното е че после сравняваме м2 в БГ с този в ЕС, ако преизчислим както си е ред по чиста жилищна площ - сме мега-безсмислено-скъпи!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
                                Кой бре Любо ти каза че стените трябва да са в квадратурата? Тоя чисто български "патент"

                                Няма договаряне тука, има лъжа и измама.
                                Ей че се бях загледал в един филм и заради теб сега ми развали рахатлъка.

                                Доколкото знам стените и по ново и по старо бдс все си влизаха в квадратурата. За мен има логика. Ако не искаш стените да влизат в квадратурата - ами давай без стени...

                                Стените не са проблема...българския патент не е за стените, а за общите части, дето го няма никъде по света, и за балконите, дето са една гола плоча...

                                Коментар

                                Working...
                                X