IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
    Джейми, накратко, че мача почна

    Не съм казал отделно да пазариш тераси, чисто и т.н.

    Казах, че като си харесаш нещо, си правиш сметката : чисто 100 кв х 500, таван, маза, тераси, стени 40х200 = общо 58000. Не е необходимо да казваш на продавача как калкулираш цената. Ако продавача е съгласен на 58000, колкото и ти си съгласен какво правиш? Купуваш? Или като седнете да подписвате договора и си пиете питието и продавача вземе че каже че ти продава мазата не на 200 както ти си мислиш, а на 250 какво ще направиш? Ще развалиш ли сделката? Щото продавача ти продавал мазата за 250, а чистото на 450, а не както ти си искал мазата на 200, а чистото нас 500?
    Сега разбра ли ме? Като купувач си имаш някакви параметри- за чисто, за маза и тавани, за тераси... и ако крайната цена те удовлетворява - какво значение има продавача как разпределя цената на чисто/тераси/мази...
    Мисля че говорим на един език, но не се разбираме...

    Не пич, не говорим на един език. Продавача (в бялата държава, не в БГ) казва: в този квартал цените са 400Е/м2, моя апартамент има балкон което му добавя 5%, има и мазе което добавя други 5%, има подобрения които добавят още 4%. Общо 14%, следва цена от 456Е/м2 спрямо ЧИСТАТА ОБИТАЕМА ПЛОЩ.

    Елементарно Уотсън, без излишни глупости и хитруване. Няма значение че балкона може да е 10м2 или 12м2 - все са 5% към цената защото това е една екстра, удобство.

    ПП: Между другото, не гледам мачове. Та не ми пука

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nns Разгледай мнение
      Не знам каква ти е представата за най-скъпите материали -ама не е много вярна, например черния гранит на плоча, неоразмерен и ненарязан е 160лв на кв.м. Идеята е че няма особена разлика в себестойноста за инвеститора дали е тераса или стая. Колко е себестойноста на 2л. кока кола според вложените "материали" - вода и аспартам?!
      Слушай Пич,
      парапета може и да е от злато,
      ай да не спорим за глупости.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
        Любо, чети и после пиши. Никъде не се договарят отделно разните общи площи, тераси и т.н.
        Ни косвено, ни директно.
        Джейми, накратко, че мача почна

        Не съм казал отделно да пазариш тераси, чисто и т.н.

        Казах, че като си харесаш нещо, си правиш сметката : чисто 100 кв х 500, таван, маза, тераси, стени 40х200 = общо 58000. Не е необходимо да казваш на продавача как калкулираш цената. Ако продавача е съгласен на 58000, колкото и ти си съгласен какво правиш? Купуваш? Или като седнете да подписвате договора и си пиете питието и продавача вземе че каже че ти продава мазата не на 200 както ти си мислиш, а на 250 какво ще направиш? Ще развалиш ли сделката? Щото продавача ти продавал мазата за 250, а чистото на 450, а не както ти си искал мазата на 200, а чистото нас 500?
        Сега разбра ли ме? Като купувач си имаш някакви параметри- за чисто, за маза и тавани, за тераси... и ако крайната цена те удовлетворява - какво значение има продавача как разпределя цената на чисто/тераси/мази...
        Мисля че говорим на един език, но не се разбираме...

        Коментар


        • Мдаа, и аз погледнах нси, за София е 1.27 мил, а не 1.36 както бяха писали медиите, тва е общината...

          Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
          На кого да вярваме?

          Според експресните данни София е 1270284 души.

          http://www.nsi.bg/EPDOCS/Census2011pr.pdf

          Днес чета вестниците и умирам от смях.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mr_crash Разгледай мнение
            Всичките тия работи не струват повече
            от 100 евро на крадрат, с най-скъпите
            материали с включен труд и ддс.
            Ай да не казвам кое колко струва по отделно.
            Не знам каква ти е представата за най-скъпите материали -ама не е много вярна, например черния гранит на плоча, неоразмерен и ненарязан е 160лв на кв.м. Идеята е че няма особена разлика в себестойноста за инвеститора дали е тераса или стая. Колко е себестойноста на 2л. кока кола според вложените "материали" - вода и аспартам?!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              ...
              нещо, което е желано винаги ще има цена. някои хора дори и не слагат в сметката инфлацията, която също изяде над 10-15% освен срива от 30-40% в цените. ако ме питаш за лична прогноза: очаквам затишие без много сделки и без наличието на реален имотен пазар. няма работа за прекалено много хора, инфлацията яде доходите и жилищата, особено 2-ро или 3-то, са последна грижа дори на тези с пари.
              скока в данъците също е голяма неизвестна кога ще се случи, особено за софия, където 58% от бюджета се пълни от 'други' приходи като в истинска комунистическа държава: ЕС, национален бюджет, заеми от банки по инфрасруктурни проекти. а това е много важен фактор (кранчето от ЕС спира съвсем скоро, 2014), защото с пенсии от по 250лв пенсионерите (25% от населението дори в софия) просто не могат да си платят нормалния данък от 600лв на средностатистически апартамент 60-70кв.м и цена 1000лв/кв.м. а и ако околната инфраструктура ще е като кенеф, колко струва имот/кенеф?
              затова аз гледам единствено от гледна точка доходност, стойността ясно, че клони под себестойността.

              Коментар


              • Боксер , да ти е честит 50 -- годишния имот ( изхождам от факта , че е строен през 60-те години ,както сам споменаваш ) ....

                Мърлява работа -- набухва сума ти кинти щото наема в гаража на НДК бил 100 лв на година ама гледката била супер

                Ало . Перник -- туй го написах понеже умирам от завист по "имота " ти ...
                Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                Коментар


                • Даже 100 лв е паркингът ако платиш за цяла година.
                  А иначе мястото е ужасно, съгласен съмВиждаш целия парк и Витоша,едновременно.А вечер
                  гледката е ще ти я снимам...
                  А Нансен има сгради само от едната страна, само за сведение, от другата е НДК

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bbzz24 Разгледай мнение
                    работиш с обърната статистика, която не ти помага да разбереш нищо всъщност. не се гледа колко жилища има на семейство (то де факто може да живее само в 1 в даден момент), а колко човека се падат на 1 жилище. така добиваш представа колко може да се разделят и колко деца има и оттам да се появи търсене. а по този показател сме най-имотната нация в ЕС, само софия е близко до средните евро норми от 2.4 човека на жилище с 2.3, във всички останали градове (благоевград е изключение) мисля, че се падат под 2 човека на жилище, което значи много самотни пенсионери и наследствени необитаеми имоти.
                    Taка де, точно за София говорихме, затова и казах, че АКО изобщо някъде не паднат цените, то това е именно София. Нали все за София говорим и от време на време за Варна Моето мнение е, че в София цените ще се задържат, ако няма световна финансова криза, и ако нещо се промени, то ще е степен на завършеност, безплатно гаражи и т.н. Тук говоря за нормалните локации - Гео Милев, Редута (до парка), Изток, Изгрев, Иван Вазов, Стрелбище и т.н., а не за Дружба, Люлин, Надежда и т.н., дето са много любими на юаст от пишещите тук
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                      Какво значи не се договарят???

                      Няма значение дали България, Германия или САЩ като отиваш да купуваш се пазариш за крайната цена. Ти как ще си калкулираш крайната цена си е твой проблем, продавача как ще я калкулира си е негов проблем. Ти ако за 100 чисто даваш по 500, за тавани, мази, балкони и стени 40(примерно) даваш по 200, крайното което даваш е 58000 евро. Продавачв ако е съгласен на 58К, какво значение има той как си калкулира цената?
                      Любо, чети и после пиши. Никъде не се договарят отделно разните общи площи, тераси и т.н.
                      Ни косвено, ни директно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение


                        Че то там читава кооперация няма -- по булеварда от двете страни ! Всичко е напълно амортизирано ( без остатъчна стойност ) ....Отделно няма къде да си държиш колата ; прахоляка, шума и мръсотията са до колене ! Няма и един свестен магазин за ежедневно пазаруване ,освен в някой от моловете

                        Като имаш пари за трошене , ходи оглеждай новите коптори в Студенски град --поне ще си на тишина и чист въздух ...
                        Абе пич ти май в центъра на София не си идвал.. или поне не си наясно как стоят нещата. Повечето хора живеещи там ползват под наем подземния паркинг на НДК откъм Нансен и им е идеално. 120-150 лева е месечно. А за амортизацията на сградите ама въобще не си прав. Но както и да е...Нали си сривльо.. няма какво да обяснявам. А за хората от центъра колата не е нужда ами по-скоро лукс . Но ти който си зависим от нея едва ли аджеба разбираш какво искам да кажа...

                        А за свестните магазини направо ме разби..
                        Или не си от София или си някой Люлински хейтър... Аз така си ги представям нещата.. .

                        А за Нансен ми стана интересно.... От "двете" му страни викаш....
                        Last edited by Мажоритаря; 06.04.2011, 18:27.
                        Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Веско Разгледай мнение
                          Е да де! И аз от две години разправям, че под хилядо евра няма в голям град.
                          Нямало таратанци...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                            Какво значи не се договарят???

                            Няма значение дали България, Германия или САЩ като отиваш да купуваш се пазариш за крайната цена. Ти как ще си калкулираш крайната цена си е твой проблем, продавача как ще я калкулира си е негов проблем. Ти ако за 100 чисто даваш по 500, за тавани, мази, балкони и стени 40(примерно) даваш по 200, крайното което даваш е 58000 евро. Продавачв ако е съгласен на 58К, какво значение има той как си калкулира цената?
                            Това е точно така.
                            Единствено има значение за данъчни оценки, такси смет и подобни, както и за разните статистики, които се водят.
                            Don't work hard, work smart!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
                              Не ме разбираш щото всичките ти разсъждения са в погрешния БГ-модел.
                              Стените не се броят - вече писах защо. Това че за тях си има стандарт не значи че трябва да влизат в площта.
                              Относно останалото - то се води екстри и затова някои жилища са по-скъпи от други. Не се договаря отделно, това са абсурди!
                              Какво значи не се договарят???

                              Няма значение дали България, Германия или САЩ като отиваш да купуваш се пазариш за крайната цена. Ти как ще си калкулираш крайната цена си е твой проблем, продавача как ще я калкулира си е негов проблем. Ти ако за 100 чисто даваш по 500, за тавани, мази, балкони и стени 40(примерно) даваш по 200, крайното което даваш е 58000 евро. Продавачв ако е съгласен на 58К, какво значение има той как си калкулира цената?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                                .
                                Към плюсовете, които си изброил за апартаменат във Виена, бих добавил и още нещо.
                                Видно от чертежа - дълбочината на сградата е 12м., което предполага по-добра естествена осветеност на помещенията.
                                В България новото строителство често е с дълбочина 16м. , а като се прибавят и ерекери 2х1.50м. - може да достигне 19м., което води до схеми, при които в средата на сградата остават големи пространства, лишени от естествена светлина.
                                Last edited by Jimmy; 06.04.2011, 17:58.
                                Don't work hard, work smart!

                                Коментар

                                Working...
                                X