IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kursove Разгледай мнение
    Покупката на имот е рискова инвестиция, и лихвеният процент го показва.Банките преценяват риска и поставят висока лихва за да компенсира евентуално понижение на пазарната цена.
    аз пък съм убеден, че точно в булгаристан банките слагат високи лихви просто като презастраховка срещу собствената си некадърност да изчислят адекватно риска по 1 заем.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
      Испанците да си пищят, в БГ масовата практика не е ЕУРИБОР а вътрешен за банката коефициент
      има и такива ресурса на банките майки поскъпва ще видим дали някои ще изпищи в темата за кредитите
      mWPCloud.com

      Коментар


      • Покупката на имот е рискова инвестиция, и лихвеният процент го показва.Банките преценяват риска и поставят висока лихва за да компенсира евентуално понижение на пазарната цена.
        Last edited by kursove; 07.05.2011, 07:58.
        Курсове за багеристи хамали

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
          еурорибор + надбавка може и да не стигне веднага в някои банки ама испанците се готват да пищят поне според тази статия а те са поредната плочка от доминото

          http://www.investor.bg/news/article/115064/130.html
          Испанците да си пищят, в БГ масовата практика не е ЕУРИБОР а вътрешен за банката коефициент

          Коментар


          • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
            При повишение с 0.25-0.5 изобщо няма да стигне до лихвените проценти на БГ банките. Нулев ефект.
            еурорибор + надбавка може и да не стигне веднага в някои банки ама испанците се готват да пищят поне според тази статия а те са поредната плочка от доминото

            http://www.investor.bg/news/article/115064/130.html
            Испания се посочва като най-уязвимата страна от евентуално повишение на лихвите, защото голяма част от ипотечните заеми там са с плаващ лихвен процент, което ще нанесе удар върху домакинствата. Испания е една от страните с най-висока безработица в ЕС и се смята за ключова бариера за овладяването на кризата с държавните дългове.
            mWPCloud.com

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
              ПП

              Утре (буквално утре ) ако тръгне повишението на лихвите в еврозоната ще индексират кредитите в евро нагоре и ще има изревали ипотекари отново което също ще оказва натиск за надолу
              При повишение с 0.25-0.5 изобщо няма да стигне до лихвените проценти на БГ банките. Нулев ефект.

              Коментар


              • Хапартаментито и в София ще продължат
                да падат, щото в голямата си част на
                населението им падат доходите, имат си
                жилища и има сръхпредлагане на празни имоти!!!!
                Плюс това страната е с напълно
                изчерпан демографски потенциал за
                нарастване на живеещите в София.
                Забелязахте ли, че има доста голямо различие
                между броя на жилищата по по официална
                статистика и по последното преброяване??????
                Явно има много голям брои сгради без
                Акт 16 !!!!
                --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                Коментар


                • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
                  Разликата Любо е че липсват малоумни кръчмарски сметки - а оттам и архитектурни недоразумения. Никой не се опитва да строи апартаменти 60м2 с тераси 30м2 както например съм виждал в България - защото няма да получи цена за 90м2 а само за 60м2 + надценката за екстрата "тераса".

                  Елементарно е ама ти трябва временце - виждам.
                  Така е! В БГ има много архитектурни недоразумения - причини много и много сме говорили за тях. Аз ти говорих как може да си направиш сметката от страната на купувач, а не какво и как иска да продаде продавача. Сметки се правят навсякъде по света, включителни и кръчмарски. Въпросът е как това се отразява на цените, на пазара, на качеството...при нас се вижда с просто око...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    Taка де, точно за София говорихме, затова и казах, че АКО изобщо някъде не паднат цените, то това е именно София. Нали все за София говорим и от време на време за Варна Моето мнение е, че в София цените ще се задържат, ако няма световна финансова криза, и ако нещо се промени, то ще е степен на завършеност, безплатно гаражи и т.н. Тук говоря за нормалните локации - Гео Милев, Редута (до парка), Изток, Изгрев, Иван Вазов, Стрелбище и т.н., а не за Дружба, Люлин, Надежда и т.н., дето са много любими на юаст от пишещите тук
                    в изброените локации няма масово застрояване (като изключим лозенец и редута ) затова там натиска ще се усеща по късно и по леко... иначе от локациите които ги водят топ презастроено е в новия люлин (манастирски ливади) малинова долина, младост до бизнес парка, овча купел ( не комплексите а квартала до НБУ) че даже и друбжа 2 (вече не прилича на гетото от едно време) и тези жилища ще оказват натиск за надолу....

                    Колкото до варненци и полвдични не разбрах как брокерите успяха да излъжат толкова много от тях да им продадът "ново в центъра" (зона б18 и там подобни които също са презастроени) да много е близо уж до баш центъра ама въобще не е най доброто място в софия... хората които не са израсли тук не го знаят и се връзват на брокерските лъжи...

                    за сега според мен има локално дъно тоест едни апртаменти си седят на някакви цени от много време но като изпадне нещо на далавера го лапат бързо... за последната сделка върхо която съм следил за малко над 60 евра 90 кв стара тухла (възможно е да е ~= на 120-130-140 квадрата ново строителство според строителя) за ремонт тристаен до сердика центъра хубав етаж хубава гледка към планината само без гледка към златните кубета но за тези пари го лапнаха за две седмици... а едно време едни форумни брокита разправяха как ако искаш да живееш на оборище ще плащаш 115 евра за двустаен на първия етаж



                    ПП

                    Утре (буквално утре ) ако тръгне повишението на лихвите в еврозоната ще индексират кредитите в евро нагоре и ще има изревали ипотекари отново което също ще оказва натиск за надолу
                    mWPCloud.com

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
                      ..Успех
                      Успех и на тебе Боксер ! Със здраве да си го ползваш !

                      Малко те побъзиках , маскирайки сериозното като несериозно ......

                      Това завист и ревност не знам какво е ...и понякога ми създава проблеми
                      Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
                        Spart,мерси, живот и здраве да го платя и тогаваНадявам се наистина коментарите ти да не са от завист...
                        Не че съм адвокатин нещо на имотите около ндк, ма не мога да те разбера???
                        1.Какъв перник?
                        2.И ти какво предпочиташ?Да дадеш 10 евра за гараж, дето кола над среден клас не може да влезе???И защо в Студентски град съвсем не разбрах?
                        3.Мини наистина и ВИЖ сградите по нансен, за да не се излагаш така.Само ще ти кажа,че по стълбите на кооперацията има картини.Това в никой блок населен с орки, за каквито ми говориш нема да го видиш.Можеш да видиш драйфано от стиденти,но картини -не!
                        4.За мене гледката беше наи-важния мотив т.е ако беше същият имот, но да не гледа към ндк, нямаше да го взема.2 години търся такъв имот в карето нансен-патриарха-витоша НА НОРМАЛНА цена.
                        за тебе ако е важно да имаш гараж-изборът ти ще е много по-лесен...Ако търсиш нещо де..
                        Успех
                        аз лично смятам кварталите във втора зона (старата втора зона ) със стара зеленина много подобри за живеене и отглеждане на деца от "баш център"* но вие си знаете

                        иначе топ на топ е Банкя с чистия въздух които в сф център го няма и частните си училища които са там... щото да пуснеш детето в нормално училище е някакъв ужас

                        "баш център" защото центъра е зад двореца и храм паметника а ндк лозенец са на майната си буквално
                        Last edited by marketleverage; 07.04.2011, 00:45.
                        mWPCloud.com

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                          Мдаа, и аз погледнах нси, за София е 1.27 мил, а не 1.36 както бяха писали медиите, тва е общината...
                          и двете са верни едното е само за софия

                          а другото е за област софия град която включва и квартали като банкя нови искър мисля и прилежащи села
                          mWPCloud.com

                          Коментар


                          • Spart,мерси, живот и здраве да го платя и тогаваНадявам се наистина коментарите ти да не са от завист...
                            Не че съм адвокатин нещо на имотите около ндк, ма не мога да те разбера???
                            1.Какъв перник?
                            2.И ти какво предпочиташ?Да дадеш 10 евра за гараж, дето кола над среден клас не може да влезе???И защо в Студентски град съвсем не разбрах?
                            3.Мини наистина и ВИЖ сградите по нансен, за да не се излагаш така.Само ще ти кажа,че по стълбите на кооперацията има картини.Това в никой блок населен с орки, за каквито ми говориш нема да го видиш.Можеш да видиш драйфано от стиденти,но картини -не!
                            4.За мене гледката беше наи-важния мотив т.е ако беше същият имот, но да не гледа към ндк, нямаше да го взема.2 години търся такъв имот в карето нансен-патриарха-витоша НА НОРМАЛНА цена.
                            за тебе ако е важно да имаш гараж-изборът ти ще е много по-лесен...Ако търсиш нещо де..
                            Успех

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                              ?!?!

                              Каква е разликата когато целта е една и съща?
                              Не защитавам нашите баш пишман брокери! Просто показвам как трябва да се действа при такива условия, а не как трябва да е!

                              Как трябва да е, всички знаем, ама бай Ганьо си е бай Ганьо, само цъка с език и вместо да даде 50 цента ходи до най-близкото дърво да се изпикае...

                              Говорим на един език, ама щото не гледаш мача не фащаш дикиш
                              Разликата Любо е че липсват малоумни кръчмарски сметки - а оттам и архитектурни недоразумения. Никой не се опитва да строи апартаменти 60м2 с тераси 30м2 както например съм виждал в България - защото няма да получи цена за 90м2 а само за 60м2 + надценката за екстрата "тераса".

                              Елементарно е ама ти трябва временце - виждам.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
                                Не пич, не говорим на един език. Продавача (в бялата държава, не в БГ) казва: в този квартал цените са 400Е/м2, моя апартамент има балкон което му добавя 5%, има и мазе което добавя други 5%, има подобрения които добавят още 4%. Общо 14%, следва цена от 456Е/м2 спрямо ЧИСТАТА ОБИТАЕМА ПЛОЩ.

                                Елементарно Уотсън, без излишни глупости и хитруване. Няма значение че балкона може да е 10м2 или 12м2 - все са 5% към цената защото това е една екстра, удобство.

                                ПП: Между другото, не гледам мачове. Та не ми пука
                                ?!?!

                                Каква е разликата когато целта е една и съща?
                                Не защитавам нашите баш пишман брокери! Просто показвам как трябва да се действа при такива условия, а не как трябва да е!

                                Как трябва да е, всички знаем, ама бай Ганьо си е бай Ганьо, само цъка с език и вместо да даде 50 цента ходи до най-близкото дърво да се изпикае...

                                Говорим на един език, ама щото не гледаш мача не фащаш дикиш

                                Коментар

                                Working...
                                X