IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
    Няма такова нещо "средна цена на кв. м". Две еднакви по площ сгради, построени една до друга, може да имат драстична разлика в цената. Зависи какви материали са вложени, какви майстори са работили, какъв е проектът и още сто неща.
    Toва го може само в България.Никъде по света не можеш да вземеш много пари за сграда строена в гето.Колкото и да не ни се иска българските градове са гета.Всяка колективна сграда си е гето.И няма сила която да ме принуди да живея в такава.Не искам да имам нищо общо с лумпени чалгаджии футболни запалянковци наркомани и какви ли не особняци.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
      Ееее? Причините за разликата в цената са много, а специално в БГ са побългарени Или може би защото едно жилище не в в ромското гето ще платиш за общите части колкото за жилщна площ?
      С това съм съгласен. Причини за цената може да има много. Въпросът как е в белите държави. Аз ти твърдя че там няма как едната къща да е да е ефтина а другата скъпа. Богатите живеят в различни квартали от бедните.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
        Crux,
        Много е дъвкано това, което казваш, но хората просто не могат да го възприемат особено тези, които си търсят жилище. Те не могат да го възприемат на ментално ниво...
        Но това е факт.
        Аз когато построих моята кооперация преди десетина години лично съм продавал на различни цени апартаменти на един етаж. И това не защото няма клиенти, даже напротив 80% бях продал още преди да се завърши сградата. Просто на по-големите и хубави апартаменти и с добро изложение слагах надбавка от 10-15% спрямо останалите. Вървяха, като топъл хляб, даже се продадоха по бързо от останалите. Имаше два апартамента, които не можех да ги продам 1 година и си имаше причина за това, но в крайна сметка и те бяха пласирани na задоволителна цена.

        Иначе в идеалния център на София... В разстояние от 100-200 метра може да се открият разлики в цената от няколко пъти. Но кое според вас е "нормалната" цена Държа Защончо да ми отговори... Също така ми е интересно някой да ми даде определние за "нормална цена" .
        Нормалната (справедливата, истинската) цена е тази, на която се сключва сделката. Всичко останало са празни приказки и мечти - както от страна на продавача, така и от страна на купувача.
        Never underestimate the predictability of stupidity

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
          Няма такова нещо "средна цена на кв. м". Две еднакви по площ сгради, построени една до друга, може да имат драстична разлика в цената. Зависи какви материали са вложени, какви майстори са работили, какъв е проектът и още сто неща.
          Crux,
          Много е дъвкано това, което казваш, но хората просто не могат да го възприемат особено тези, които си търсят жилище. Те не могат да го възприемат на ментално ниво...
          Но това е факт.
          Аз когато построих моята кооперация преди десетина години лично съм продавал на различни цени апартаменти на един етаж. И това не защото няма клиенти, даже напротив 80% бях продал още преди да се завърши сградата. Просто на по-големите и хубави апартаменти и с добро изложение слагах надбавка от 10-15% спрямо останалите. Вървяха, като топъл хляб, даже се продадоха по бързо от останалите. Имаше два апартамента, които не можех да ги продам 1 година и си имаше причина за това, но в крайна сметка и те бяха пласирани na задоволителна цена.

          Иначе в идеалния център на София... В разстояние от 100-200 метра може да се открият разлики в цената от няколко пъти. Но кое според вас е "нормалната" цена Държа Защончо да ми отговори... Също така ми е интересно някой да ми даде определние за "нормална цена" .
          Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от steppenwolf Разгледай мнение
            Той ти е казал човека, че говори за белите държави, не за третия свят. Къде във бяла държава има палат и до него бордей. Само в България, Латинска Америка, Африка. Не можахте да разберете, че пейзажа наоколо до голяма степен формира цената. И най качественото строителство направено в ромското гето ще държи по-малка цена от панелка в хубав квартал. Но знам ли явно за вас обора значение няма, стига вашата малка кочинка да е хубава отвътре.
            Ами човекът (Крукс) какво ти е написал?
            Две еднакви по площ сгради, построени една до друга, може да имат драстична разлика в цената.
            Ти какво си написал:
            И най качественото строителство направено в ромското гето ще държи по-малка цена от панелка в хубав квартал.
            Ееее? Причините за разликата в цената са много, а специално в БГ са побългарени Или може би защото едно жилище не в в ромското гето ще платиш за общите части колкото за жилщна площ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
              Няма такова нещо "средна цена на кв. м". Две еднакви по площ сгради, построени една до друга, може да имат драстична разлика в цената. Зависи какви материали са вложени, какви майстори са работили, какъв е проектът и още сто неща.
              Той ти е казал човека, че говори за белите държави, не за третия свят. Къде във бяла държава има палат и до него бордей. Само в България, Латинска Америка, Африка. Не можахте да разберете, че пейзажа наоколо до голяма степен формира цената. И най качественото строителство направено в ромското гето ще държи по-малка цена от панелка в хубав квартал. Но знам ли явно за вас обора значение няма, стига вашата малка кочинка да е хубава отвътре.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
                Не пич, не говорим на един език. Продавача (в бялата държава, не в БГ) казва: в този квартал цените са 400Е/м2, моя апартамент има балкон което му добавя 5%, има и мазе което добавя други 5%, има подобрения които добавят още 4%. Общо 14%, следва цена от 456Е/м2 спрямо ЧИСТАТА ОБИТАЕМА ПЛОЩ.

                Елементарно Уотсън, без излишни глупости и хитруване. Няма значение че балкона може да е 10м2 или 12м2 - все са 5% към цената защото това е една екстра, удобство.

                ПП: Между другото, не гледам мачове. Та не ми пука
                Няма такова нещо "средна цена на кв. м". Две еднакви по площ сгради, построени една до друга, може да имат драстична разлика в цената. Зависи какви материали са вложени, какви майстори са работили, какъв е проектът и още сто неща.
                Never underestimate the predictability of stupidity

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zashtontcho Разгледай мнение
                  А тоя вътрешен коефициент на каква база се формира умнико? Как ти звучи ЮРИБОР х 2 + рискова премия + бонус за тъпаците като жимимирор дето са теглили без да четат договора И какво ще стане, когато ЕЦБ продължи да вдига лихвата и от 1,25% стигне до 2%? И като стане EURIBOR 4%? И като лихвата на българските джеймита се дигне с 6-7%?
                  Не се напъвай че ша се изпуснеш
                  Сега и лайната ти били криви, я се огледай да не би случайно да караш в насрещното в последно време?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
                    Но после премерих няколко имота -старо и помолих приятели с ново строителство да премерят и резултатът е,че на всички им влизат и стните в квадратурата. Така че това е истината в БГ.
                    Малко сме преебани, но поне в старото няма другите екстри...
                    Никой не е преебан докато не даде парите. Всяка географска ширина си има особености, при нас и като цяло на балканите си ги има ориенталските тарикатлъци - отчитане на части от стълбището, терасите, стените, част от градинката пред блокчето, гаража в площта на апартамента. Но всяка монета има две страни, тези ориенталски тарикатщини от страна на продавача се решават с ориенталски методи от купувача - пазарене до край и получаване на изгодна цена. Цените ще падат още, който не вярва - да ходи в банката и да тегли кредит и да купува, пък после да му мисли
                    Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                    никои не е казал че са безплатни просто да не калкулираме цента по български и да няма такива изцепки като на картинката на Грую Груев долу не 75 квадрара по 745 евро на квадрат а са 40 по 1397 евро и това е с дебелината стените иначе още по плачено сравенението с виена
                    Мани го тоя Грую, той е толкова смешен в опитите си да бъде хем обективен, хем ъпър Браво за ре-поста на апартамента във Виена Има още мегдан да падат цените, когато почнат тарикатите да обявяват нещата коректно и неподвеждащо, ще се появи и светлия лъч накрая на тунела.
                    Първоначално изпратено от Jimmy Разгледай мнение
                    Към плюсовете, които си изброил за апартаменат във Виена, бих добавил и още нещо. Видно от чертежа - дълбочината на сградата е 12м., което предполага по-добра естествена осветеност на помещенията.
                    В България новото строителство често е с дълбочина 16м. , а като се прибавят и ерекери 2х1.50м. - може да достигне 19м., което води до схеми, при които в средата на сградата остават големи пространства, лишени от естествена светлина.
                    +1 Jimmy
                    Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
                    При повишение с 0.25-0.5 изобщо няма да стигне до лихвените проценти на БГ банките. Нулев ефект.
                    Нулеви са ти познанията по темата, нулеви, нула, 0.
                    Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
                    Испанците да си пищят, в БГ масовата практика не е ЕУРИБОР а вътрешен за банката коефициент
                    А тоя вътрешен коефициент на каква база се формира умнико? Как ти звучи ЮРИБОР х 2 + рискова премия + бонус за тъпаците като жимимирор дето са теглили без да четат договора И какво ще стане, когато ЕЦБ продължи да вдига лихвата и от 1,25% стигне до 2%? И като стане EURIBOR 4%? И като лихвата на българските джеймита се дигне с 6-7%?
                    Първоначално изпратено от bbzz24 Разгледай мнение
                    аз пък съм убеден, че точно в булгаристан банките слагат високи лихви просто като презастраховка срещу собствената си некадърност да изчислят адекватно риска по 1 заем.
                    Бъбъзъков, много по-просто е. Слагат високи лихви, щото народът е прост, не може да смята и тегли кредити без да мисли. Плаща, колкото му се каже. И на банката, и на брокера. Никой не му е виновен за съжаление.

                    А, и модераторът на форума е лайно!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                      Броят се и още как!!! Иначе къде ще си вгрАдим сейфУ, дет' си държиме пачките???!!!!
                      В пода, далеч от supertrader-и

                      Коментар


                      • anon6706

                        Ще ги вградиме сейфовете с хартийките все някъде , петрола за един ден - плюс 3 долара , вече се почна..може и на отключени сейфове да минем - инфлацията ще им изяде съдържанието за дни..
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
                          Не ме разбираш щото всичките ти разсъждения са в погрешния БГ-модел.
                          Стените не се броят - вече писах защо. Това че за тях си има стандарт не значи че трябва да влизат в площта.
                          Относно останалото - то се води екстри и затова някои жилища са по-скъпи от други. Не се договаря отделно, това са абсурди!
                          Броят се и още как!!! Иначе къде ще си вгрАдим сейфУ, дет' си държиме пачките???!!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                            през 2010 гледах реклами еурибор + надбавха (но в ситния бърз текст пишеше но не по малко от 7,9 процента)

                            а иначе 2006-2007-2008 те повечето не си четяха договорите които подписвали банката нямало да ги прекара така че незнам коло са тъпи
                            Ти пак си ги гледай рекламите - то има и реклами 100% финансиране в момента, е и?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
                              Тия на които кредитите бяха обвързани с ЕУРИБОР намазаха през кризата, не вярвам някой да е бил толкова ТЪП да сключи договор с последните 3 години по тоя начин (ЕУРИБОР+14% примерно хахахаха).
                              през 2010 гледах реклами еурибор + надбавха (но в ситния бърз текст пишеше но не по малко от 7,9 процента)

                              а иначе 2006-2007-2008 те повечето не си четяха договорите които подписвали банката нямало да ги прекара така че незнам коло са тъпи
                              mWPCloud.com

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                                има и такива ресурса на банките майки поскъпва ще видим дали някои ще изпищи в темата за кредитите
                                Тия на които кредитите бяха обвързани с ЕУРИБОР намазаха през кризата, не вярвам някой да е бил толкова ТЪП да сключи договор с последните 3 години по тоя начин (ЕУРИБОР+14% примерно хахахаха).

                                Коментар

                                Working...
                                X