IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts



  • Uploaded with ImageShack.us

    Да анализираме какво ще се случи с тази "прИмоция", ако Euribor стигне стойности от и над 5% и като се вземе предвид, че договора се актуализира на 3 месеца... Направо жална им майка на открилите тези промоция.

    Да не се случи, така че общата годишната лихва да доближи 16-20% . Ясно е че 70-80% от домакинствата не могат да покриват тези плащания, да не говорим ако сумата е по-голяма... Разбира се тази прИмоция е само за ФИЗИЧЕСКИ ЛИЦА... А като няма закон за фалита на физическите лица всички знаем какво се случва

    Не съм запознат, но такстата за предсрочно погасяване на кредита не беше ли забранена?? а тук е цели 3%
    Last edited by Мажоритаря; 11.04.2011, 12:39.
    Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
      Миналата година имаше едни куклени баби по телевизора, които рекламираха EURIBOR + 7 и нещо. Нямало да чакат следващата криза, та затова ...
      Аз. ако правех рекламата щях да я направя само Euribor (, но не по-малко от 7,5%) + премия 3-5%
      rofl
      Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zashtontcho Разгледай мнение

        В България няма големи градове, даже София е малък град.)
        Не е така, София, за европейските мащаби, си е голям град.
        Ето малък списък на някои градове в Европа, по-малки от София:
        - Прага - 1,250хил.
        - Хелзинки - 580хил.
        - Амстердам - 750хил.
        - Стокхолм - 830хил.
        - Кьолн - 1,000 хил
        - Копенхаген - 500хил.
        - Брюксел - 1,000хил.
        - Валенсия - 815хил.
        - Лисабон - 500хил.
        - Братислава 430хил.
        - Ливърпул - 445хил.
        - Манчеснър - 440хил.
        - Франкфурт - 650хил.
        - Глазгоу - 580хил.
        ...
        Don't work hard, work smart!

        Коментар


        • Миналата година имаше едни куклени баби по телевизора, които рекламираха EURIBOR + 7 и нещо. Нямало да чакат следващата криза, та затова ...

          Коментар


          • Mажоритар и мен ме уби тази примоция а и други при покачваш 3 мес. юробор. Ами като стане 5%+техните 5% и ко праим , как ни излъгаха а банките ама хич не лъжат (заблуждават).
            Не се бъзи-кай !!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
              В Люлин съм ходил няколко пъти преди 25 години и нямам намерение да го правя докато съм жив освен ако не се наложи да отида служебно до офис на фирма.Същото мисля да сторя и с Надежда.И понеже съм от село я вземи да ме светнеш къде у София не е гето.Къде няма кучета дупки мърсотия и простотия.А за циганите у София какво да ти кажа като са половината население.И каруците са им навсякъде.Като сложиш и убитниците в Люлин,Младост,Овча купел,Надежда и други такива елитни места става ясно че 80% от живущите в София са си мизерници.А ти може да си мислиш друго но реалността боде очите
              Показателно мислене на хейтър от село

              Коментар


              • „X” ЕАД предоставя специални промоционални условия по ипотечни кредити за физически лица

                •Ипотечен кредит с фиксиран лихвен процент за първите 3 години – 5.85% и плаващ лихвен процент, базиран на Euribor, за останалия период на кредита (3мес. Euribor +5%), но не по-малко от 7.5%

                Посоченият лихвен процент е валиден при превод на работна заплата по дебитна карта и ползване на кредитна карта, издадени от Банката (годишна такса за картите: Visa Electron – 5 лв.;Visa Classic – 40 лв.; Visa Gold – 60 лв.)

                Такса за усвояване – 1.5 % върху главницата( минимум 150 евро)

                •Годишна такса управление - 0.4% върху размера на дължимата сума поглавница

                •Нова, по-ниска такса за предсрочно погасяване със собствени средства след изтичане на фиксирания период – 3%;

                Годишният процент на разходите (ГПР) изразява общите разходи по кредита за потребителя, настоящи или бъдещи, изразени като годишен процент от общия размер на предоставения кредит[/B]. ГПР Ви дава възможност да сравните различни предложения за сключване на договор за кредит. При промяна на референтния лихвен процент (Еuribor*) и/или други разходи по кредита, стойността на ГПР ще се промени.

                ГПР 7,92% при кредит в размер на 33 000 евро и срок от 18 г., фиксирана лихва за първите 3 г. от срока на кредита в размера на 5,85% и плаваща лихва за останалите години – 3 мес. Euribor +4,5%, но в общ размер не по-малко от 7,5%; обща дължима сума 60 817,98 евро, общи разходи 27 817,98 евро, размер на месечната вноска за първите 3 г. от кредита 247,42 евро и за останалите –274,43 евро

                За други такси по кредита моля вижте Тарифата на Банката

                *Тримесечният Еuribor се определя от Европейската банкова федерация в Брюксел, Белгия, обявява се ежедневно и показва базовата лихва на междубанковия паричен пазар в Еврозоната за депозити в евро.

                „X” ЕАД предоставя специални промоционални условия по ипотечни кредити за физически лица


                Това ме уби...
                Абсолютно случайно попаднах на тази "прИмоция". На кратко казано... Трябва да си неграмотен за да се съгласиш с тези условия.
                Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
                  Нямам за цел да променям мнението на човек от село с преобладаващо сиганско население.
                  Още по-малко да се съобразявам с глупостите му за неща които не схваща - видял Надежда и Люлин и решил че е видял цяла София, смехории
                  В Люлин съм ходил няколко пъти преди 25 години и нямам намерение да го правя докато съм жив освен ако не се наложи да отида служебно до офис на фирма.Същото мисля да сторя и с Надежда.И понеже съм от село я вземи да ме светнеш къде у София не е гето.Къде няма кучета дупки мърсотия и простотия.А за циганите у София какво да ти кажа като са половината население.И каруците са им навсякъде.Като сложиш и убитниците в Люлин,Младост,Овча купел,Надежда и други такива елитни места става ясно че 80% от живущите в София са си мизерници.А ти може да си мислиш друго но реалността боде очите

                  Коментар


                  • цяла софия е едно големо гето и нема зна4ение надежда люлин бъкстон павлово дружба навсякъде е гнусно сиво неприветливо мръсно с дупки от бомби по улиците, джунгла от неконтролирана растителност, лайна, липса на осветление и всякакво удобство и вложен разсъдък..ме4тая да се махна от тва гето и да не живея в тази дупка
                    Вся Власть Советам

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                      Koe съм оплескал?Колективната сграда си е гето отвсякъде и няма начин да ми промениш мнението.Да не говорим за сграда населена от българи.Това че някъде направили градинка късен соц. кич не променя нещата.На теб като ти харесва да живееш в колективна сграда живей си но не мисля че на нормален човек може да му харесва някакви олигофрени да се бият,крещя, къртят,плюят,слушат чалга силно, паркират като араби, в пустиня гледат кучета и котки,храчат по стълбищата и крадат парно.
                      Нямам за цел да променям мнението на човек от село с преобладаващо сиганско население.
                      Още по-малко да се съобразявам с глупостите му за неща които не схваща - видял Надежда и Люлин и решил че е видял цяла София, смехории

                      Коментар


                      • преглеждали ли сте последния брой на Капитал?
                        как нашите имотки се съотнасят към зелени, енергоспестяващи, пасивни сгради? боко ви готви ток от 50ст и нагоре (по днешни цени + инфлацията след няколко години), панелките и тухлите ще лапат 1 средна заплата само за да работят уредите в тях...

                        http://www.capital.bg/biznes/imoti/2...eleno/?ref=rss

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
                          Тук го оплеска ама яко Генерализациите до това водят...
                          Koe съм оплескал?Колективната сграда си е гето отвсякъде и няма начин да ми промениш мнението.Да не говорим за сграда населена от българи.Това че някъде направили градинка късен соц. кич не променя нещата.На теб като ти харесва да живееш в колективна сграда живей си но не мисля че на нормален човек може да му харесва някакви олигофрени да се бият,крещя, къртят,плюят,слушат чалга силно, паркират като араби, в пустиня гледат кучета и котки,храчат по стълбищата и крадат парно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от steppenwolf Разгледай мнение
                            Не можахте да разберете, че пейзажа наоколо до голяма степен формира цената. И най качественото строителство направено в ромското гето ще държи по-малка цена от панелка в хубав квартал.
                            Нещо се мъчиш да правиш разсъждения на база мантрата Location, Location, Location, обаче не ти се получава. Най-качественото строителство в ромското гето може да се купи от нов ромски барон и пак да си държи цената. Това, че няма да го купи някое семейство пришълци с ипотечен кредит не значи, че е по-евтино от апартамент в по-бял квартал.

                            В България няма големи градове, даже София е малък град. Извън пиков час от кое да е място се стига до центъра за под 20 мин, от единия край до другия може да се стигне за 40-50 мин. Тук не е Америка с дългите авенюта и огромни градове. Младост или Люлин, Дружба или Надежда - никакво значение няма. Локацията в София се изчерпва до това дали кварталът е панелно гето, дали има по някоя стара сграда за престиж, дали има нацвъкани нови блокчета и до това колко близо и в какво количество живеят индианците Всичко друго е брокерски приказки

                            Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                            Но кое според вас е "нормалната" цена Държа Защончо да ми отговори... Също така ми е интересно някой да ми даде определние за "нормална цена" .
                            Нормална цена е някакво понятие на форумните брокери, тях питай какво значи. Няколко пъти е писано тук, но ти май още не се беше появил във форума и е нормално да не знаеш, така че ще ти кажа под справедлива цена какво се разбира. Оценката на материални активи не е много лесна задача и няма да задълбавам в нея, тука си трябват и знания, и малко опит. Но накратко, за да се оцени един имот, може да се подходи по няколко начина (имат си и специални имена тия начини, но няма да ги пиша да не се бърка народа
                            1. Да се сметне колко ще струва да се построи подобен имот - смята се цената на парцела, регулации, цена на груб строеж, цена на довършителни работи. Един от най-точните и правилни варианти. Искат се обаче много знания и опит и е работа за специалисти. Масовият купувач си няма и бегла представа от тия неща и затова като му се каже, че строителството струва 400 евро на кв.м вярва.
                            2. Да се види колко струва алтернативен имот. Това е методът, който се използва масово от купувачите и който се манипулира най-много. Гледа се в някакъв сайт, че даден апартамент е обявен на 300 000 лв. и се приема, че всички имоти в квартала със същата площ струват горе-долу толкова. Що хитри брокери пускаха фишеци насам-натам и пълнеха сайтовете с надути числа и що балъци теглиха 30 годишни ипотеки и ще има да теглят. С появата на ЧСИ продажбите манипулациите намаляха драстично и се вижда веднага една по-ниска и по-достовера цена, която се доближава много повече до справедливата стойност.
                            3. Да се види какъв доход би се получил от имота за даден инвестиционен хоризонт и да се намери сегашната нетна стойност на имота. Примерно малко двустайно апартаментче в Студентски град се дава за 600 лв. наем месечно през първите две години, след това става 650 за следващите три, след това 700 за следващите три и за последните две става 750 лв. приемаме, че за тия 10 години инфлацията ще е 4% годишно. С малко сметки се получава за справедлива цена 68 000 лв. И този начин обаче е труден за използване от масовия купувач, на когото нито инфлация, нито сметки му говорят нещо и иска нещо за живеене тук и сега.

                            Това са част от начините за оценка на даден имот и за получаване на справедливата му цена. Повечето хора обаче се вълнуват от съвсем, съвсем други фактори при избора на имот и съответно плащат доста повече пари. И за съжаление ако парите са от кредит, много истории получават и тъжен край, съвсем различен от този в банковите реклами и брокерските флаери

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от steppenwolf Разгледай мнение
                              С това съм съгласен. Причини за цената може да има много. Въпросът как е в белите държави. Аз ти твърдя че там няма как едната къща да е да е ефтина а другата скъпа. Богатите живеят в различни квартали от бедните.
                              Така е! За това говорим. В белите държави не може една и съща къща да е на една и съща цена ако едната е в квартала на богатите, а другата в квартала на бедните.

                              Ти искаш да кажеш, че една къща в квартала на богатите е с цена приблизителна с друга къща в квартала на богатите. (цена на квадрат). Така е.

                              И в БГ е подобно. Тука разликата е брокерите и начина по който се изчислява площта. Там има стандарти, тука стандарта е брокера да продаде най-скъпо, независимо от средствата, демек лъжите. Тука е разликата

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                                .Колкото и да не ни се иска българските градове са гета.Всяка колективна сграда си е гето.
                                Тук го оплеска ама яко Генерализациите до това водят...

                                Коментар

                                Working...
                                X