IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
    „X” ЕАД предоставя специални промоционални условия по ипотечни кредити за физически лица

    •Ипотечен кредит с фиксиран лихвен процент за първите 3 години – 5.85% и плаващ лихвен процент, базиран на Euribor, за останалия период на кредита (3мес. Euribor +5%), но не по-малко от 7.5%

    Посоченият лихвен процент е валиден при превод на работна заплата по дебитна карта и ползване на кредитна карта, издадени от Банката (годишна такса за картите: Visa Electron – 5 лв.;Visa Classic – 40 лв.; Visa Gold – 60 лв.)

    Такса за усвояване – 1.5 % върху главницата( минимум 150 евро)

    •Годишна такса управление - 0.4% върху размера на дължимата сума поглавница

    •Нова, по-ниска такса за предсрочно погасяване със собствени средства след изтичане на фиксирания период – 3%;

    Годишният процент на разходите (ГПР) изразява общите разходи по кредита за потребителя, настоящи или бъдещи, изразени като годишен процент от общия размер на предоставения кредит[/B]. ГПР Ви дава възможност да сравните различни предложения за сключване на договор за кредит. При промяна на референтния лихвен процент (Еuribor*) и/или други разходи по кредита, стойността на ГПР ще се промени.

    ГПР 7,92% при кредит в размер на 33 000 евро и срок от 18 г., фиксирана лихва за първите 3 г. от срока на кредита в размера на 5,85% и плаваща лихва за останалите години – 3 мес. Euribor +4,5%, но в общ размер не по-малко от 7,5%; обща дължима сума 60 817,98 евро, общи разходи 27 817,98 евро, размер на месечната вноска за първите 3 г. от кредита 247,42 евро и за останалите –274,43 евро

    За други такси по кредита моля вижте Тарифата на Банката

    *Тримесечният Еuribor се определя от Европейската банкова федерация в Брюксел, Белгия, обявява се ежедневно и показва базовата лихва на междубанковия паричен пазар в Еврозоната за депозити в евро.

    „X” ЕАД предоставя специални промоционални условия по ипотечни кредити за физически лица


    Това ме уби...
    Абсолютно случайно попаднах на тази "прИмоция". На кратко казано... Трябва да си неграмотен за да се съгласиш с тези условия.
    Според мен пък условията са си напълно приемливи. Лихвата зависи от стойността на EURIBOR, което е по-добре, отколкото ако зависи от СБР, който банката си определя по свое усмотрение. EURIBOR може и да стигне 5-6%, обаче СБР може да стигне и 10, 15, 20% - колкото и скимне на банката.
    При така описаните условия, ако EURIBOR стигне 5%, лихвата по кредита става 10%. Ами че те немалко банки в момента са на лихва по ипотечни кредити 9-10%.
    Last edited by Crux; 11.04.2011, 18:04.
    Never underestimate the predictability of stupidity

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
      Ще напишеш ли най после къде в София не е гето или да те причислявам към кухите лейки-тралаладжии.
      Предвид вкусовете ти - къде Нови Хан тряя те пращам - може и по Искърското дефиленце, Панчарево - абе разходи се и виж
      Ама градът наистина не е за тебе, подивял си и си станал антисоциален покрай мангалорите в любимото си село...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zashtontcho Разгледай мнение

        • Прага - 1,250хил.
        • Амстердам - 750хил. Амстердам е столицата и най-големият град в Нидерландия. Разположен е в западната част на странта, в провинция Северна Холандия. Градът, който с предградията си има население около 1,36 милиона души (2008), заема северната част на Рандстад...
        • Стокхолм - 830хил. Стокхолм е столицата на Швеция. Той е и първи по брой на население в Швеция. Стокхолм е община в лен Стокхолм, като населението на вътрешната част от града е 750 348 души, а заедно с покрайнините и окръга — 1 823 210 души
        • Кьолн - 1,000 хил Cologne is Germany's fourth-largest city (after Berlin, Hamburg and Munich), and is the largest city both in the German Federal State of North Rhine-Westphalia and within the Rhine-Ruhr Metropolitan Area, one of the major European metropolitan areas with more than ten million inhabitants (демек повече от 10 000 000).
        • Копенхаген - 500хил. Население: 1,181,239 (2010) души
        • Валенсия - 815хил. Valencia is the most populous city of the Autonomous Community of Valencia and the third largest city in Spain, with a population of 809,267 in 2010. It is the 15th-most populous municipality in the European Union. About 1,175,000 or 1,564,145. people live in the Valencia urban area and 1,705,742 or 2,300,000 in the Valencia metropolitan area.
        • Лисабон - 500хил.Лисабон е столица и най-голям град на Португалия с население (2001 г.) на града 564 477 жители, а агломерацията - около 2 700 000 души
        • Ливърпул - 445хил. Според преброяването от 2007 г., населението на Ливърпул без предградията е 825 968 души, а на цялата агломерация - около 2 000 000 души.
        • Манчеснър - 440хил. Населението му без предградията е около 641 866 души (2006-07), а населението на целия метрополитен е над 2 000 000 души
        • Франкфурт - 650хил. Frankfurt, is the largest city in the German state of Hesse and the fifth-largest city in Germany, with a 2009 population of 672,000. The urban area had an estimated population of 2,295,000 in 2010
        • Глазгоу - 580хил 576 470 жители (2004) Агломерация: 1 171 390 жители (2004)
        Браво за поста за6тон4о!!!

        Превари ме както се казва.

        Скоро бях в Лисабон и Ливърпул та да си кажа мнението:

        За Лисабон без да съм чел писаното от теб - към 3 млн. Стана ми интересно и пуснах гуглето ърф и се оказа, че Лисабон е над 2 пъти по голям по площ от София - като говорим за жилищната част без прекъсване (единствено реката).
        За Ливърпул - мисля, че малко си надул. Според мен Ливърпул не е над 1 млн (с предградията) и определено е по-малък от София. Виж, Манчестър според мен е по-голям от Ливърпул.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
          Бай Пешо, присети ме за шопа в зоопарка като видял жирафа...
          Ще напишеш ли най после къде в София не е гето или да те причислявам към кухите лейки-тралаладжии.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
            Tи като по цял ден скиташ из столицата що не вземе да напишеш името на един свестен квартал махала или улица а само квалификации раздаваш.Отговора е ясен и той е ЩОТО НЯМА.
            Бай Пешо, присети ме за шопа в зоопарка като видял жирафа...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
              Пешко, никой ти не е виновен че където и да ходиш в България - все в боклука се ровиш
              Tи като по цял ден скиташ из столицата що не вземе да напишеш името на един свестен квартал махала или улица а само квалификации раздаваш.Отговора е ясен и той е ЩОТО НЯМА.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Jimmy Разгледай мнение
                Не е така, София, за европейските мащаби, си е голям град.
                Понеже се мъчиш да се аргументираш с факти Жими, заслужаваш обяснение защо си в грешка, като си мислиш, че София е много по-голям от изброените градове. Тези числа, които са дадени като население за европейските градове, са само за центъра на града, и не включват предградията. Всеки от тези градове е част от застроена градска част, която има много по-голямо население, често пъти над 3 млн. жители. Деленето на град и предградие е чисто административно и има значение само за местни данъци и други подобни, иначе човек не може да разбере къде свървшва града и започват предградията. Същото е, ако за София се считат само Средец, Триадица, Възраждане, Средец и Оборище, а Люлин, Младост, Дружба, Надежда и другите се считат за предградия. Тогава София ще дойде под 200 000 човека и вече тогава ще ти е правилно сравнението Хубаво е да си партиот и да си мислиш, че всичко българско е най-голямо и най-широко, но трябва да се гледат и реалностите
                • Прага - 1,250хил.
                • Амстердам - 750хил. Амстердам е столицата и най-големият град в Нидерландия. Разположен е в западната част на странта, в провинция Северна Холандия. Градът, който с предградията си има население около 1,36 милиона души (2008), заема северната част на Рандстад...
                • Стокхолм - 830хил. Стокхолм е столицата на Швеция. Той е и първи по брой на население в Швеция. Стокхолм е община в лен Стокхолм, като населението на вътрешната част от града е 750 348 души, а заедно с покрайнините и окръга — 1 823 210 души
                • Кьолн - 1,000 хил Cologne is Germany's fourth-largest city (after Berlin, Hamburg and Munich), and is the largest city both in the German Federal State of North Rhine-Westphalia and within the Rhine-Ruhr Metropolitan Area, one of the major European metropolitan areas with more than ten million inhabitants (демек повече от 10 000 000).
                • Копенхаген - 500хил. Население: 1,181,239 (2010) души
                • Валенсия - 815хил. Valencia is the most populous city of the Autonomous Community of Valencia and the third largest city in Spain, with a population of 809,267 in 2010. It is the 15th-most populous municipality in the European Union. About 1,175,000 or 1,564,145. people live in the Valencia urban area and 1,705,742 or 2,300,000 in the Valencia metropolitan area.
                • Лисабон - 500хил.Лисабон е столица и най-голям град на Португалия с население (2001 г.) на града 564 477 жители, а агломерацията - около 2 700 000 души
                • Ливърпул - 445хил. Според преброяването от 2007 г., населението на Ливърпул без предградията е 825 968 души, а на цялата агломерация - около 2 000 000 души.
                • Манчеснър - 440хил. Населението му без предградията е около 641 866 души (2006-07), а населението на целия метрополитен е над 2 000 000 души
                • Франкфурт - 650хил. Frankfurt, is the largest city in the German state of Hesse and the fifth-largest city in Germany, with a 2009 population of 672,000. The urban area had an estimated population of 2,295,000 in 2010
                • Глазгоу - 580хил 576 470 жители (2004) Агломерация: 1 171 390 жители (2004)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  Не си мисля подобни неща.Но в градовете които си изброил има и други квартали.Къде в София има лукс и свестен квартал?Лошото на България е че навсякъде мирише на боклук и лайна.
                  Пешко, никой ти не е виновен че където и да ходиш в България - все в боклука се ровиш

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                    Не си мисля подобни неща.Но в градовете които си изброил има и други квартали.Къде в София има лукс и свестен квартал?Лошото на България е че навсякъде мирише на боклук и лайна.
                    Еееееееееее,Бате Пешо,айде стига,моля те!То понеже българското село е най-луксозното село на света!То я ясно,че София си е една голяма кочина,ама пък да ми рекламираш живота в запустелите български села идва малко в повече!
                    Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                      Ако си мислиш, че в големи градове, като Ню Йорк, Чикаго, ЛА, (Изключение може би само Лондон и Мюнхен) няма боклуци, отрепки и дупки по улиците и разпрадащи се сгради... значи не си наясно много или поне не си пътувал... Аз съм пътувал много, обиколил съм на практика целият западен свят и съм живял в САЩ не малко време. И ще ти каж, че София и Варна са прексрасни градове и общо взето само ние българите ги псуваме. Яко хейт и отрицание. Всяка държава има проблеми, по-важно е как хората ги възприемат. В БГ само дупките по улиците са повече от на запад, останалите проблеми и там ги има... За София пък ще ти кажа, че имаме чудесно и по-модерно метро... Много по модерно и чисто от градове, и като Ню Йорк, Чикаго, Лондон. Много ще ме контрират, че тяхното метро е на 100 години... Да на 100 е, но факта е че нашето метро е по-хубаво.. !!!
                      В чужбина нито е по-хубаво, нито е по-лесно...

                      В големите градове на САЩ няма кофи за боклук, ами като стане 7 часа целия боклук от сградите се оставя на тротоара пред небостъгачите от стотици 50 литрови торби и стоят там докато не минат камионите да ги натовари. Ако се разхождаш в Ню Йорк след 7 часа града мирише на боклук, лайна и помия, че даже и прословутото 5-то авеню...

                      Мога още доста да пиша, ностига толкова. Ти си направил своя избор. Аз пък си живея в центъра и се чувствам перфектно и обожавам града си. Който не му харесва негов проблем.
                      Не си мисля подобни неща.Но в градовете които си изброил има и други квартали.Къде в София има лукс и свестен квартал?Лошото на България е че навсякъде мирише на боклук и лайна.

                      Коментар


                      • Не знам за графика за изхвърляне на боклука в Ню Йорк, зашото съм живял в Чикаго.
                        Но ще кача малко снимки от личния архив от центъра на Манхатън...

                        Имам и едно филмче с едни плъхове на Таймс Скуеър, ама няма как да го кача

                        И на големи дупки по улиците имам снимки, ама трябва да ги намеря...


                        By majoritaria at 2011-04-11


                        By majoritaria at 2011-04-11


                        By majoritaria at 2011-04-11

                        Last edited by Мажоритаря; 11.04.2011, 14:44.
                        Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                        Коментар


                        • Малко се изхвърляш, ама карай.

                          Боклука се изнася след 22.00 на тротоара. И си има график в кои дни на седмица можеш да го изнасяш. Мисля, че на повечето места минават 2 пъти седмично. Камионите минават през нощта и го обират.

                          Случва се понякога и да не минат, но много рядко. И както се вижда на снимката торбите трябва да са добре вързани, а не просто хвърлени отпред.

                          През другото време ако изнесеш боклук и следват глоби.


                          Ако мога да продължа в същия дух.

                          В Ню Йорк случайно да си виждал хората да си отводняват климатиците на улицата над главите на хората. А тук е масово.

                          В Ню Йорк случайно да си виждал кола паркирана на тротоара или на забранено. Имат си специални паркинг места - пускаш жетонче за час, примерно и 10 минути след като изтече ако все още не си се махнал имаш фишче на предното стъкло.

                          В Ню Йорк случайно да си виждал "ербаб" шофьори или мотористи да си издуват двигатели на МПС-тата. Вярно от време на време се чува вой на сирена - полиция, пожара, линейка. Но няма да чуеш рев на двигател на някой джигит.

                          Ако не усещаш на къде бия ще ти дам жокер.

                          Там хората си спазват шибаните закони, наредби и разпореждания. Ако не ги спазват следва глоби и почват да ги спазват.




                          Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                          Ако си мислиш, че в големи градове, като Ню Йорк, Чикаго, ЛА, (Изключение може би само Лондон и Мюнхен) няма боклуци, отрепки и дупки по улиците и разпрадащи се сгради... значи не си наясно много или поне не си пътувал... Аз съм пътувал много, обиколил съм на практика целият западен свят и съм живял в САЩ не малко време. И ще ти каж, че София и Варна са прексрасни градове и общо взето само ние българите ги псуваме. Яко хейт и отрицание. Всяка държава има проблеми, по-важно е как хората ги възприемат. В БГ само дупките по улиците са повече от на запад, останалите проблеми и там ги има... За София пък ще ти кажа, че имаме чудесно и по-модерно метро... Много по модерно и чисто от градове, и като Ню Йорк, Чикаго, Лондон. Много ще ме контрират, че тяхното метро е на 100 години... Да на 100 е, но факта е че нашето метро е по-хубаво.. !!!
                          В чужбина нито е по-хубаво, нито е по-лесно...

                          В големите градове на САЩ няма кофи за боклук, ами като стане 7 часа целия боклук от сградите се оставя на тротоара пред небостъгачите от стотици 50 литрови торби и стоят там докато не минат камионите да ги натовари. Ако се разхождаш в Ню Йорк след 7 часа града мирише на боклук, лайна и помия, че даже и прословутото 5-то авеню...

                          Мога още доста да пиша, ностига толкова. Ти си направил своя избор. Аз пък си живея в центъра и се чувствам перфектно и обожавам града си. Който не му харесва негов проблем.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                            ..

                            В големите градове на САЩ няма кофи за боклук, ами като стане 7 часа целия боклук от сградите се оставя на тротоара пред небостъгачите от стотици 50 литрови торби и стоят там докато не минат камионите да ги натовари. Ако се разхождаш в Ню Йорк след 7 часа града мирише на боклук, лайна и помия, че даже и прословутото 5-то авеню...
                            Now New York faces an invasion of RATS as garbage bags pile up after snow chaos
                            http://www.dailymail.co.uk/news/arti...now-chaos.html

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                              Хейтър е баба ти.Вместо да раздаваш квалификации вземи да посочиш къде в София не е гето,къде няма кучета дупки цигани боклуци и разпадащи се сгради?Посочи улица квартал едно място което да не е осрано.
                              Ако си мислиш, че в големи градове, като Ню Йорк, Чикаго, ЛА, (Изключение може би само Лондон и Мюнхен) няма боклуци, отрепки и дупки по улиците и разпрадащи се сгради... значи не си наясно много или поне не си пътувал... Аз съм пътувал много, обиколил съм на практика целият западен свят и съм живял в САЩ не малко време. И ще ти каж, че София и Варна са прексрасни градове и общо взето само ние българите ги псуваме. Яко хейт и отрицание. Всяка държава има проблеми, по-важно е как хората ги възприемат. В БГ само дупките по улиците са повече от на запад, останалите проблеми и там ги има... За София пък ще ти кажа, че имаме чудесно и по-модерно метро... Много по модерно и чисто от градове, и като Ню Йорк, Чикаго, Лондон. Много ще ме контрират, че тяхното метро е на 100 години... Да на 100 е, но факта е че нашето метро е по-хубаво.. !!!
                              В чужбина нито е по-хубаво, нито е по-лесно...

                              В големите градове на САЩ няма кофи за боклук, ами като стане 7 часа целия боклук от сградите се оставя на тротоара пред небостъгачите от стотици 50 литрови торби и стоят там докато не минат камионите да ги натовари. Ако се разхождаш в Ню Йорк след 7 часа града мирише на боклук, лайна и помия, че даже и прословутото 5-то авеню...

                              Мога още доста да пиша, ностига толкова. Ти си направил своя избор. Аз пък си живея в центъра и се чувствам перфектно и обожавам града си. Който не му харесва негов проблем.
                              Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
                                Показателно мислене на хейтър от село
                                Хейтър е баба ти.Вместо да раздаваш квалификации вземи да посочиш къде в София не е гето,къде няма кучета дупки цигани боклуци и разпадащи се сгради?Посочи улица квартал едно място което да не е осрано.

                                Коментар

                                Working...
                                X