IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от all_trader2 Разгледай мнение
    точно така е - имотите нямат почти нищо общо с инфлацията особено що се отнася до пазарните им цени . цените на имотите се влияят от съвсем други фактори . В БГ за пореден път се насажда грешно впечатление че инфлацията идва и виждаш ли всичко живо ще почне да купува имоти - някои които го правят правят капитална грешка . имотите никога не са били актив за препазване от инфлация няма и да бъдат
    Вземи да прегледаш връзките на процесора си. По-голяма глупост не бях чел скоро.

    Коментар


    • Уилям и Кейт ще живеят под наем след сватбата

      Принц Уилям и неговата съпруга Кейт са решили да започнат семейния си живот в луксозен дом под наем в северната част на Уелс.

      Решението, макар и да приближава височайшето семейство до средната класа, никак не срещна одобрението на анализаторите на пазара на имоти.....

      от профит.бг



      Ама на принца щом са му скъпи имотите в Англия да го поканиме в БГ!!! Ше го уредиме с апартаментче в Манастирски ливади, примерно. Тънка лайсна

      Коментар


      • Първоначално изпратено от winner Разгледай мнение
        Да, може и така да се сметне, но инфлацията не е основен ценообразуващ фактор при имотите. Връзка между цените и инфлацията може да се гледа само в по-дълги периоди – примерно 10 години. И пак не е особено точно, тъй като имотният пазар е тромав и инертен, реагира със закъснения, презастрахова се, влияе се от политически промени и т.н. А
        точно така е - имотите нямат почти нищо общо с инфлацията особено що се отнася до пазарните им цени . цените на имотите се влияят от съвсем други фактори . В БГ за пореден път се насажда грешно впечатление че инфлацията идва и виждаш ли всичко живо ще почне да купува имоти - някои които го правят правят капитална грешка . имотите никога не са били актив за препазване от инфлация няма и да бъдат

        Коментар


        • Първоначално изпратено от winner Разгледай мнение
          Да, може и така да се сметне, но инфлацията не е основен ценообразуващ фактор при имотите. Връзка между цените и инфлацията може да се гледа само в по-дълги периоди – примерно 10 години. И пак не е особено точно, тъй като имотният пазар е тромав и инертен, реагира със закъснения, презастрахова се, влияе се от политически промени и т.н. Ако се погледне един период от 13 години (предната криза от 1998) примерно във Варна през Q1 1998 г. НСИ показва цена 470 лв., а за Q1 2011 – 1495 лв. Трикратно увеличение на имотите, а инфлацията за периода е само 106,5%. В същото време обаче от Q1 1998 до Q1 2003 цените си стоят почти без промени, а инфлацията за тези 5 години е 28,6%.
          Като цяло цените на имотите изпреварват инфлацията, но това е защото включват и множество други фактори.

          За мен беше важно да видя кога ще се обере „надценката” от кредитния юруш и дали ще се получи малко йо-йо ефект. Засега не смятам, че повишението с 1,9% е някакъв безспорен сигнал за ъп, въпреки инфлацията, която вече е факт. По-скоро сме пак в период, когато цените на имотите ще изостават от инфлацията. Колко време ще е така не знам. Може пак да отиде 5 години.

          Данните на НСИ вършат работа за един по-общ поглед върху целия пазар. Аз предпочитам тези на Райфайзен по практични съображения – дават ми възможност да ги сверявам с някои собствени „маркери” и така са ми по-полезни. Дяволчето е в детайлите, както винаги.
          Понякога и ти правиш хубави анализи, когато поискаш

          Приликите между периодите 1998-2003 и 2011-20хх(в криза, след криза, още не е ясно, за мен все още в) са в движението на цените. Но има една голяма разлика, която не споменаваш - демографските процеси и състава на населението в БГ.

          Да, пазара на имоти е много тромав и инертен, но все пак след време и със закъснение си поема вярната посока. За сметка на това, демографските процеси, такива дълбоки каквито са в БГ са почти необратими. Каква част от населението и колко са били хората между 24 и 40 г през 2003 и 2011? Каква част са българи и каква цигани? И с този необратим процес какво ще е след 10-20 г?
          Вчера ли беше, онзиден ли беше гледах по тв-то как някакви цигани копаха коритото на владайска река мисля беше и къртиха бетонното корито в самата София - и няма никаква реакция от страна на властите - ама това вече е много друга тема.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
            Не ми е много ясно защо приемаш за достоверни данните на Райфайзен Имоти, а тези на НСИ - не, но това си е твоя работа. Аз предпочитам НСИ. Но при всички положения данните на Райфайзен не включват инфлацията. Инфлацията от март 2006 до март 2011 е 33.5%. Тоест, щом индексът на Райфайзен през Q1 2006 е бил 234, през Q1 2011 би трябвало да бъде 312, ако смятаме, че цените на жилищата са следвали единствено темпа на инфлацията. Вижда се обаче, че коефициентът на Райфайзен е 285, тоест доста по-нисък. Реално цените в момента са на нивото на Q2 2004 плюс инфлацията - Индекс 188 плюс 53.6% инфлация (според НСИ) прави 289, тоест много близо до индекса на Райфайзен, който е 285 за Q1 2011. Между другото, ако направиш съпоставка с цените според НСИ, те показват абсолютно същото - цените в момента са на нивата от средата на 2004-а плюс инфлацията за периода.
            Или,казано накратко - цените в момента са на равнището от 2006 в номинално изражение и на равнището от 2004 в реално изражение.
            Да, може и така да се сметне, но инфлацията не е основен ценообразуващ фактор при имотите. Връзка между цените и инфлацията може да се гледа само в по-дълги периоди – примерно 10 години. И пак не е особено точно, тъй като имотният пазар е тромав и инертен, реагира със закъснения, презастрахова се, влияе се от политически промени и т.н. Ако се погледне един период от 13 години (предната криза от 1998) примерно във Варна през Q1 1998 г. НСИ показва цена 470 лв., а за Q1 2011 – 1495 лв. Трикратно увеличение на имотите, а инфлацията за периода е само 106,5%. В същото време обаче от Q1 1998 до Q1 2003 цените си стоят почти без промени, а инфлацията за тези 5 години е 28,6%.
            Като цяло цените на имотите изпреварват инфлацията, но това е защото включват и множество други фактори.

            За мен беше важно да видя кога ще се обере „надценката” от кредитния юруш и дали ще се получи малко йо-йо ефект. Засега не смятам, че повишението с 1,9% е някакъв безспорен сигнал за ъп, въпреки инфлацията, която вече е факт. По-скоро сме пак в период, когато цените на имотите ще изостават от инфлацията. Колко време ще е така не знам. Може пак да отиде 5 години.

            Данните на НСИ вършат работа за един по-общ поглед върху целия пазар. Аз предпочитам тези на Райфайзен по практични съображения – дават ми възможност да ги сверявам с някои собствени „маркери” и така са ми по-полезни. Дяволчето е в детайлите, както винаги.
            Last edited by winner; 30.04.2011, 15:36.

            Коментар


            • Здравейте, много се радвам че старите съфорумци все пак са тук и четат и от време на времи пишат. Може ли някой да даде прогноза за развитието на НИ в рамките на 12-18 месеца. Аз мислех че спада ще е по главоломен, не че е малък 40% си е сериозен, но дали ще засили или намали темпа ми е по-интересно.
              Мнението не е препоръка за сделки с ценни книжа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от winner Разгледай мнение
                "Чиърс" е ясно, ама какво е това "хихи"? Ако ще спираш да пишеш - спирай! И аз така няколко пъти спирах цигарите и пак ги почвах поради "простащината, която е превзела ...." и други подобни "сериозни" причини. Просто ми се пуши, а вече съм свикнал да правя само неща, които ми се правят. Все едно да взема да се вържа на некролозите, които са отпечатани на кутията и да спра пушенето щото някакъв гей така е решил и ми напечатал с големи букви мнението си под формата на лозунги. Чел съм как спориш до последно за всякакви глупости в тоя форум с кого ли не, така че тия оправдания с "простащината, която е превзела форума" и "личните нападки" не минават. Бях ти написал и преди - това, че прогнозите не излязли на 100% - голям праз! Нали не работиш като врачка? Не дължиш обяснения на никого. Все пак си застраховател, а темата е за имоти. 50% точност е много добър резултат в тая материя.

                Бях ти казал преди година, че цените ще спрат на ниво 2006 преди кредитния бум. Тази прогноза не ми е струвала нито труд, нито дни, седмици и месеци анализи (ако не броим 16 години в бранша). Ето ти малко графики (по-специално варненската) http://www.investor.bg/news/article/116044/122.html
                За София - същото, ама след 6 месеца, поради специфичните особености на аборигенния манталитет. Приеми го за нова прогноза. Ако по Коледа не се обърне палачинката и в столицата, приемам подигравки най-всякакви.
                Уточнение: смятам за приблизително достоверни само анализите на Райфайзен. Цифрите на НСИ, Адрес и BGP не ме интересуват.
                Айде чиърс!
                Не ми е много ясно защо приемаш за достоверни данните на Райфайзен Имоти, а тези на НСИ - не, но това си е твоя работа. Аз предпочитам НСИ. Но при всички положения данните на Райфайзен не включват инфлацията. Инфлацията от март 2006 до март 2011 е 33.5%. Тоест, щом индексът на Райфайзен през Q1 2006 е бил 234, през Q1 2011 би трябвало да бъде 312, ако смятаме, че цените на жилищата са следвали единствено темпа на инфлацията. Вижда се обаче, че коефициентът на Райфайзен е 285, тоест доста по-нисък. Реално цените в момента са на нивото на Q2 2004 плюс инфлацията - Индекс 188 плюс 53.6% инфлация (според НСИ) прави 289, тоест много близо до индекса на Райфайзен, който е 285 за Q1 2011. Между другото, ако направиш съпоставка с цените според НСИ, те показват абсолютно същото - цените в момента са на нивата от средата на 2004-а плюс инфлацията за периода.
                Или,казано накратко - цените в момента са на равнището от 2006 в номинално изражение и на равнището от 2004 в реално изражение.
                Last edited by Crux; 30.04.2011, 11:20.
                Never underestimate the predictability of stupidity

                Коментар


                • Първоначално изпратено от winner Разгледай мнение
                  50% точност е много добър резултат в тая материя.
                  50% процента точност на прогнозите е пълен провал.

                  По-добре хвърляй чоп.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от toto Разгледай мнение
                    Поздравления Маранди!

                    Аз съм на мнение, че сериозните хора взеха в предвид твоите прогнози и сега берат плодовете на умните си действия. Според мен и ти не си остнал невъзнаграден (не само финикийско) с такива прогнози.
                    Форумите са един от малкото начини да се избегне безогледната манипулация на масмедиите! за това и напоследък доста пострадаха от към качество
                    ма тя тая прогноза вече се изпълнява - българия усилено върви към фалит и външно финансиране
                    и бизнесите фалират

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                      Обещаното ми към сладко бебе РедБГ:

                      Моята последна статия

                      http://marandi.blog.bg/biznes/2011/0...statiia.737820

                      П.П. Мисля, че дължа обяснение.

                      Не пиша повече в този форум, поради простащината, която го превзе и ................

                      Всичко това коства много труд и е доста уморително, отнема много часове, дни и седмици за анализиране.

                      Чиърс на бебетата сладки - хихи
                      "Чиърс" е ясно, ама какво е това "хихи"? Ако ще спираш да пишеш - спирай! И аз така няколко пъти спирах цигарите и пак ги почвах поради "простащината, която е превзела ...." и други подобни "сериозни" причини. Просто ми се пуши, а вече съм свикнал да правя само неща, които ми се правят. Все едно да взема да се вържа на некролозите, които са отпечатани на кутията и да спра пушенето щото някакъв гей така е решил и ми напечатал с големи букви мнението си под формата на лозунги. Чел съм как спориш до последно за всякакви глупости в тоя форум с кого ли не, така че тия оправдания с "простащината, която е превзела форума" и "личните нападки" не минават. Бях ти написал и преди - това, че прогнозите не излязли на 100% - голям праз! Нали не работиш като врачка? Не дължиш обяснения на никого. Все пак си застраховател, а темата е за имоти. 50% точност е много добър резултат в тая материя.

                      Бях ти казал преди година, че цените ще спрат на ниво 2006 преди кредитния бум. Тази прогноза не ми е струвала нито труд, нито дни, седмици и месеци анализи (ако не броим 16 години в бранша). Ето ти малко графики (по-специално варненската) http://www.investor.bg/news/article/116044/122.html
                      За София - същото, ама след 6 месеца, поради специфичните особености на аборигенния манталитет. Приеми го за нова прогноза. Ако по Коледа не се обърне палачинката и в столицата, приемам подигравки най-всякакви.
                      Уточнение: смятам за приблизително достоверни само анализите на Райфайзен. Цифрите на НСИ, Адрес и BGP не ме интересуват.
                      Айде чиърс!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                        Не пиша повече в този форум, поради простащината, която го превзе и нулевата реакция от страна на модератори и собственици. Landlord31, Onufri & Zashtoncho преляха чашата с личните си нападки и тъпни по мой адрес.
                        Ай не се прави на жертва, само глупости пишеше и по-добре, че спря. Пиши си в блогчето и там си хортувай.
                        Първоначално изпратено от steppenwolf Разгледай мнение
                        Нивото на форума много спадна напоследък. Нищо интересно не се пише освен някакви злобни закачки и мерене на пи.ки. Ако се местиш някъде на друго място пиши и ние да знае. Така стана и с имоти.нет.
                        Брокери, свърши вашта, свършиии. Където и да отидете, каквото и да пишете, балъците вече ги няма. Балонът падна, всички знаят, че цените ще са още надолу, а такива като вас са на изчезване не само във форумите

                        Коментар


                        • много изпаднала тази тема, бре. Ама така е, като ги няма Маранди и Джоан да си хортуват Хайде сега един коз за застъпниците на ъп-а:

                          Юрдечка Пъдпъдъкова: през 2008 г. в София са родени два пъти повече деца в сравнение с предходната 2007 г. През 2009 г. раждаемостта също е висока.

                          Аз разбира се вярвам безрезервно на другарката Пъдпъдъкова и на любимата Партия, която води нашият победен строй и ни най-малко не се съмнявам в достоверността на тези данни, нищо че няма цифри, и нищо, че са казани от даскалица по руски, при това компир Разбира се вярвам и на Свети Бойко, нищо че е проЗ пожарникар и вЕрвам, че ще ни оправи, поне 2 пъти, без да се огащваме И изобщо не вярвам, че София е има-няма 1,3 милки - това са гнузни комунистически лъжи, завещани ни още от баща му на Станишев, който ръфаше луканка, докато аз ядях филии с мас, щото малкия СерГей беше изял всичката луканка по всички земни кълбета. София е минимум 3-3,5 милиона с тенденция да расте. Ъп на имотите, ъп, ъп, ъп
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                            Обещаното ми към сладко бебе РедБГ:

                            Моята последна статия

                            http://marandi.blog.bg/biznes/2011/0...statiia.737820

                            П.П. Мисля, че дължа обяснение.

                            Не пиша повече в този форум, поради простащината, която го превзе и нулевата реакция от страна на модератори и собственици. Landlord31, Onufri & Zashtoncho преляха чашата с личните си нападки и тъпни по мой адрес.

                            Качеството на моите прогнози се вижда за следилите форума в последните 2-3 години, когато реших да се намеся. Почувствах се длъжен да спра безумието при имотите в България и дори си позволих "нахалството" да предвидя, че в Q3 на 2008 година, че ще се обърне тренда и всичко случващо се досега.

                            Всичко това коства много труд и е доста уморително, отнема много часове, дни и седмици за анализиране.

                            За съжаление от сериозен форум с достойни и грамотни опоненти, собствениците на сайта са решили да правят поредната чалга-версия с цел запазване на спадащи продажби. При подобен фарс не виждам място за себе си тук.

                            За тия години открих страхотни приятели и съм благодарен! Срещнах и страхотна подкрепа, която ме караше да продължавам въпреки дискомфорта, който изпитвах в немалко моменти, породен от "доброжелатели".

                            Бъдете здрави и вие си знаете ....

                            Чиърс на бебетата сладки - хихи
                            Ами не им обръщай внимание и си пиши. Не е необходимо да отговаряш на всички простотии. Нивото на форума много спадна напоследък. Нищо интересно не се пише освен някакви злобни закачки и мерене на пи.ки. Ако се местиш някъде на друго място пиши и ние да знае. Така стана и с имоти.нет. Изгониха читавите хора и сега е вяла работа форума.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение

                              Бъдете здрави и вие си знаете ....

                              Чиърс на бебетата сладки - хихи
                              Бат Маранди,
                              Ще ни липсваш!!!
                              Жив и Здрав и Много Щастие и Успехи!!!
                              remember remember the fifth of november

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                                Обещаното ми към сладко бебе РедБГ:

                                Моята последна статия

                                http://marandi.blog.bg/biznes/2011/0...statiia.737820

                                П.П. Мисля, че дължа обяснение.

                                Не пиша повече в този форум, поради простащината, която го превзе и нулевата реакция от страна на модератори и собственици. Landlord31, Onufri & Zashtoncho преляха чашата с личните си нападки и тъпни по мой адрес.

                                Качеството на моите прогнози се вижда за следилите форума в последните 2-3 години, когато реших да се намеся. Почувствах се длъжен да спра безумието при имотите в България и дори си позволих "нахалството" да предвидя, че в Q3 на 2008 година, че ще се обърне тренда и всичко случващо се досега.

                                Всичко това коства много труд и е доста уморително, отнема много часове, дни и седмици за анализиране.

                                За съжаление от сериозен форум с достойни и грамотни опоненти, собствениците на сайта са решили да правят поредната чалга-версия с цел запазване на спадащи продажби. При подобен фарс не виждам място за себе си тук.

                                За тия години открих страхотни приятели и съм благодарен! Срещнах и страхотна подкрепа, която ме караше да продължавам въпреки дискомфорта, който изпитвах в немалко моменти, породен от "доброжелатели".

                                Бъдете здрави и вие си знаете ....

                                Чиърс на бебетата сладки - хихи
                                Поздравления Маранди!

                                Аз съм на мнение, че сериозните хора взеха в предвид твоите прогнози и сега берат плодовете на умните си действия. Според мен и ти не си остнал невъзнаграден (не само финикийско) с такива прогнози.
                                Форумите са един от малкото начини да се избегне безогледната манипулация на масмедиите! за това и напоследък доста пострадаха от към качество

                                Коментар

                                Working...
                                X