IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ЛандПор31 бабата може и да инвестира
    в едик олко си бутилки олио, щото е
    прецинила, че цената ще се вдига,но няма да
    инвестира в хапартамент, пак щото има
    преценка , че цената ще пада още поне,,,,,,
    поне и най-малко година е сигурно !!!!!!
    --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
    http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

    Коментар


    • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
      Това ще да е някакъв нов непознат банков продукт.
      Значи имаш един имот 100К и след година станал 80К.

      От друга страна според Лорда, имаш депозит 100К, и след година и той станал 80К.

      Това е велико...
      Значи имаш 100 000лв. които за една година са станали 107000лв.
      От друга страна в началото на периода имаш бутилка олио -2.5лв. На падежа на депозита имаш олио-3лв.
      Първоначално със 100-те бона си купуваш 40 000 бутилки олио. На падежа с олихвените 107 общо можеш да си купиш 35 600 бутилки олио- БЕЗЦЕННО!
      Трупай като баба и дядо на депозит, щото това си е "инвестиция"
      От друга страна имота може и да спадне, но може и да се качи. Справка - столичните имоти по НСИ през 2010г.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
        Колкото се понижават цените на имотите , толкова им се понижава и стойността на левовите скромни депозитчета.
        Това ще да е някакъв нов непознат банков продукт.
        Значи имаш един имот 100К и след година станал 80К.

        От друга страна според Лорда, имаш депозит 100К, и след година и той станал 80К.

        Това е велико...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
          Значи, имам аз едни 100 000 Евро в банката.
          Оставям ги там още една година при лихва 7% след като изтече годината имам 107 000 Евро.
          Но не, аз решавам да ги "запазя" и си купувам апартамент за 100 000 Евро. След 1 година апартаментът вече струва 90 000 Евро.
          Яко изгодна сделка!
          И сделките ще станат 3601

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
            Мани статистиките. Мен ме притесняват тези с бабините спестовни книжки. Как ги ядат мишкиМишките на инфлацията.
            Бабини сладури, ще си купят имот в някой друг живот. Колкото се понижават цените на имотите , толкова им се понижава и стойността на левовите скромни депозитчета.:cool
            Значи, имам аз едни 100 000 Евро в банката.
            Оставям ги там още една година при лихва 7% след като изтече годината имам 107 000 Евро.
            Но не, аз решавам да ги "запазя" и си купувам апартамент за 100 000 Евро. След 1 година апартаментът вече струва 90 000 Евро.
            Яко изгодна сделка!
            Never underestimate the predictability of stupidity

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Imotenbalon Разгледай мнение
              Как станаха повече сделките, като миналата седмица излязоха данни за софия

              1 трим 2010 4000 сделки
              1 трим 2011 3600 сделки.

              Много бързо забравяте
              Мани статистиките. Мен ме притесняват тези с бабините спестовни книжки. Как ги ядат мишкиМишките на инфлацията.
              Бабини сладури, ще си купят имот в някой друг живот. Колкото се понижават цените на имотите , толкова им се понижава и стойността на левовите скромни депозитчета.

              Коментар


              • Как станаха повече сделките, като миналата седмица излязоха данни за софия

                1 трим 2010 4000 сделки
                1 трим 2011 3600 сделки.

                Много бързо забравяте

                Коментар


                • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                  Лелееееееееее, аз откога го прогнозирам това, но сега мизерните сривлогари ще се гръмнат от страх или яд. Успокойте се сривлогари, след 20 години ще свърши инфлацията и пак ще е атрактивно като баба и дядо да слагате на книжка в банка
                  http://www.dnevnik.bg/pazari/imoti/2...nasochvat_kum/
                  Колко си вътре в киреча Линдорче
                  Вярно е че има повече сделки от 2010, само че забравят да споменат една малка подробност - Тия сделки са финализирани покупки на зелено от 2007-8 г.
                  Отчитат нещо което на практика се е случило преди 3-4 г.
                  Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с опит.
                  私は最高のトレーダーだ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                    Лелееееееееее, аз откога го прогнозирам това, но сега мизерните сривлогари ще се гръмнат от страх или яд. Успокойте се сривлогари, след 20 години ще свърши инфлацията и пак ще е атрактивно като баба и дядо да слагате на книжка в банка
                    http://www.dnevnik.bg/pazari/imoti/2...nasochvat_kum/
                    Аз не видях някъде да пише че броят сделки се е увеличил. Само пише че цените са паднали с 15%, че има качествено предлагане. И някакви мантри,за това че хората теглят депозити и купуват жилища????? Но реално не дават брой на сключени сделки.

                    Нещо не мога да разбера, какво значи общ брой и с копко са повече,били са 100 сделки, а сега са 102 ли??

                    Първото тримесечие на 2011 г. се отличава с по-голям общ брой продадени имоти в сравнение със същия период на 2010 г., но на по-ниски цени..
                    Last edited by master of the seven seas; 20.05.2011, 13:02.

                    Коментар


                    • Ландпор31 следи пазара и не се газирай!!!!
                      На пазара верно има повече сделки , но на
                      по ниски цени. Нещо да ти говори това
                      На годишна база имотите в София са
                      надоле 15-20% поне !!!!
                      --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                      http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                      Коментар


                      • Лелееееееееее, аз откога го прогнозирам това, но сега мизерните сривлогари ще се гръмнат от страх или яд. Успокойте се сривлогари, след 20 години ще свърши инфлацията и пак ще е атрактивно като баба и дядо да слагате на книжка в банка
                        http://www.dnevnik.bg/pazari/imoti/2...nasochvat_kum/
                        Last edited by LANDLORD 31; 19.05.2011, 22:22.

                        Коментар


                        • luboil

                          Това е начин за изваждане от пазара на вече съществуващите имоти...ясно е че собствениците задружно няма да извадят технически паспорт на сградата си и така никой няма да може да си продаде жилището ако му се наложи.Пазарът ще се оголи от към предлагане на жилища от раз , строителството ще тръгне по готин мангалски способ..данъци ще се съберат..защото това е чиста проба данък и плюскане по ръждясалата схема - на калпак , а не от този който печели - продавачите на земя за застрояване. На тъпото народонаселение в тази държава никога няма да му светне , че те са единствените във веригата на жилищното строителство , които лапат яка печалба без данък все още и завинаги изглежда ще е така.Прост народ и гадни управници са съвместими неща. Защо мислиш не правят пътищата от бетон ? Защото е евтин и цената му се определя на по широка база на приложение , докато на асвалта приложението е само за пътища..то е ясно че ние хубави пътища няма да имаме , а бетонни магистрали могат да се направят и да имаме пътища.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • US Median Incomes vs Median Home Prices
                            (год. доход домакинство/ средна(медиана) цена цена жилище)



                            как мислите - колко ли е тоя коефициент за София...то не че има свестни данни за жилищата но за доходите даннните на НСИ са едни...фани едните , удари другите...

                            може би среден месечен доход домакинство в Сф е м/у 1000 и 2000 лв ?
                            "the trend is your friend until the end..."

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                              Малий, тез не се ли наплюскаха??? Голяма лапачка пак ще пада...

                              И срещу тези пари какво получаваш? Реално? Нищо.

                              А между другото, тези пашапорти за къщи, колиби и бараки трябва ли да се вадят? И важат ли в чужбина?
                              Никаква лапачка няма да падне.Това ще е като с регистрацията на етажната собственост.Трябва да си много глупав да им се връзваш на номерата.Тези хора не разбраха че с декрети и закони не се управлява.Не разбраха че не може да се товарят хората с непосилни товари.Дреме ми на куро кой каква простотия измислил.Аз пък искам 1000 кинта да плащат за всеки глас на изборите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от boogie Разгледай мнение
                                Тъй, тъй
                                Не забравяй и това, че до 2013 сградите трябва да имат технически паспорт.
                                За 1500 квадрата искали 10к
                                Излиза над 500 стотака на апартамент.
                                Баба ми Пена пенсионерката от 6-тия етаж, дето през деня си пуска кучето навънка, за да не дойдат от ХЕИ-то (или които са там) да и искат документи за него, откъде ще ги извади?
                                А и май за санирането трябва и самоучастие.
                                Малий, тез не се ли наплюскаха??? Голяма лапачка пак ще пада...

                                И срещу тези пари какво получаваш? Реално? Нищо.

                                А между другото, тези пашапорти за къщи, колиби и бараки трябва ли да се вадят? И важат ли в чужбина?

                                Коментар

                                Working...
                                X