IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ....

    но ако бях на мястото на много от българите
    не бих се притеснявал защото безработицата
    се компенсира от ръста на БВП

    Коментар


    • ....

      или по точно като се вземе в предвид и статистиката за заетостта която е паднала със 121 хиляди

      това значи че уволненията са около 13 000 на месец
      Last edited by zloblivi_podritvaniq; 25.05.2011, 14:31.

      Коментар


      • http://www.livebiz.bg/analizi/s/2030761922
        "Ефектът от евентуален фалит на Гърция или дори преструктуриране на нейните задължения няма как да не бъдат усетени от банковата система в България и от икономиката като цяло. Към този момент в страната действат 5 гръцки банки: "Банка Пиреос", ОББ, "Емпорики", "Алфа банк" и "Пощенска банка". Четири от тези банки се намират в Топ 10 по пазарна капитализация у нас, а общият им капитал е в размер на 20.45 млрд. лв или 27.55% от общия банков капитал.
        Ако се наложи банките майки да покриват загуби, понесени от обезценка на гръцки дълг, то те много вероятно ще го направят като изтеглят част от капиталите си. Още преди една година от рейтинговата агенция Fitch предупредиха, че България, която има най-малък бюджетен дефицит в Европейския съюз, рискува да стане свидетел на „изсмукване" на банките си заради финансовите проблеми на съседна Гърция. Ако подобно изтегляне на капитали наистина стане факт, икономиката ще го усети под формата на намаляване на кредитирането, свиване на потреблението и от там забавяне на икономическият ръст."

        Я сега видните Ъпъри да обяснят, какво са пропуснали тук да напишат и ако това се случи, как ще се отрази на цените на НИ. (дето в последните дни се скъсаха да ни обясняват че вече са стабилизирани и само ръст ни очаква) ААУуууу!

        Коментар


        • ....

          уач уот хапенингС
          http://www.investor.bg/news/article/117344/332.html

          рейта на безработица се повишава 2 пъти по бързо сравнено с покачването безработицата в
          САЩ когато кризата беше най-сериозна

          безработните са се увеличили с 55 хиляди
          за 1 година, като не се включва сивата икономика която е приблизително 45% от цялата

          това значи че уволненията в бг са средно около
          8 000 на месец

          който разбира от икономика ще се светне какво значи тази цифра за държава като българия
          Last edited by zloblivi_podritvaniq; 25.05.2011, 14:18.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
            Лордче или чукче,не читател,а писател. Уморих се да повтарям,ама май ако споря с радиото,по ще ме разбере от тебе.
            Вила,без маза,строена 2007-2008,на наша земя,със всички разрешителни и присъединявания,в ЗАВЪРШЕН вид(без мебелите), ни излезе 250 евро/м2. Двуетажна.
            Това е в пика на цените на материали, проекти и.т.н.
            Коментарите са излишни
            Той Лорда друго има пред вид, но не може да го обясни. Наистина себестойността на строителство от типа жилищно, на степен на завършеност български стандарт (шпакловка и замазка) излиза 230 - 280 евро на кв.м. Отклоненията са в зависимост от местоположението на строежа, извозването на сметта, местни ограничения и такси свързани със забрани на строителството в определни периоди от годината итн. Сега малко да е паднало, но пак е в тези граници.

            В тази сума обаче не се включват разходите по закупуване на земя, промяна на устройствени показатели, събаряне на съществуващо строителство, изваждане на разрешение за строеж. вкл проектиране, строителен надзор, външни връзки - ел и вода, канал итн. В пика 2008 един кв м. земя в София (и Варна беше така) се продаваше, като функция на бъдещото РЗП на сградата (например на пацела може да се построят 1 000 кв.м. РЗП, цената му е по 400 евро на кв. от РЗП то (толкова беше във търсените квартали на София) тс. 400 000 евро). И от там донаждаш описаните по горе разходи още по около 50 евро на кв. и сметката излиза примерно: 250 евро на кв. строителство + 400 евро земя и регулация и разрешение за строеж + 50 евро други = 700 евро стойност на кв м. върху която инвеститора си добавя печалба. Цените във визираните райони на София, бяха стигнали 1 500 евро кв.м или над 100% печалба. Сега са по около 900, но и земята падна, та печалбата е около 30-40%.

            Казусите с преотстъпениправа на строеж намалят печалбаат на инвеститора със съответният % (бяха стигнали до 50% в центъра на София и Варна, сега е около 15%).

            Естествено в твоят случай с къщата най вероятно се касае за собствен парцел, къщата е ниско строителство и не изисква особенни разходи изключае проектите и е нормално разхода ти да е равен на разхода за себестойност на строителството.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
              Ти себестойността на сградата, строителни разрешителни, рушвети, цена на проектиране и други разходи не ги ли смяташ тука. Или мислиш, че той строи като тебе само пясъчни замъци на плажа.
              Виж бе осмокрачко:
              http://www.darikfinance.bg/view_arti...ticle_id=35157
              Лордче или чукче,не читател,а писател. Уморих се да повтарям,ама май ако споря с радиото,по ще ме разбере от тебе.
              Вила,без маза,строена 2007-2008,на наша земя,със всички разрешителни и присъединявания,в ЗАВЪРШЕН вид(без мебелите), ни излезе 250 евро/м2. Двуетажна.
              Това е в пика на цените на материали, проекти и.т.н.
              Коментарите са излишни

              Коментар


              • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                Ти себестойността на сградата, строителни разрешителни, рушвети, цена на проектиране и други разходи не ги ли смяташ тука. Или мислиш, че той строи като тебе само пясъчни замъци на плажа.
                Виж бе осмокрачко:
                http://www.darikfinance.bg/view_arti...ticle_id=35157
                Аз рушвети не плащам.Той може и два милиона за рушвети да е дал.Това си е негов проблем.

                Коментар


                • Ах, този български инвеститор. Как няма сега един Ботев да го възпее със звучните слова "какви е сгради строил, строил, строи и сега", а "На прощаване" с имота да въздъхне "стига ми тая награда, да каже нявга народа, строи сиромаха, строи за правда и за другите сиромаси".
                  Живи да ги опееш тези национални герои, които строя за 600е и продават за 605е.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                    Добре, да поговорим. Ти колко тясна гастарбайтерска квартира обитаваш в района на Балклон или Клише Су Боа? Съседите ти само араби ли са или има и доста негри? Канализацията от открит тип ли е? Колко човека вечер гледате един телевизор?

                    Няма да възхвалявам глупостта ти повече.( за днес ) Това наистина ме разсмя от сърце
                    Много добре изглеждащо средностатистическо българско прасе, мутирало по време на чернобилската радиа

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                      Добре, да поговорим. Ти колко тясна гастарбайтерска квартира обитаваш в района на Балклон или Клише Су Боа? Съседите ти само араби ли са или има и доста негри? Канализацията от открит тип ли е? Колко човека вечер гледате един телевизор?
                      Сиганино, не спами в темата !!!
                      Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с опит.
                      私は最高のトレーダーだ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zashtontcho Разгледай мнение
                        Чакай, чакай, нещо съм пропуснал. Какво си ме питал конкретно?

                        Исках да ми изброиш 10 строежа започнати тая година, ти ми каза три места, където има строителни работи От там ли иде всичко?
                        Нали аз ти изброих, че даже и повече остави го лорда намира...

                        А иначе дето ме пита... Да аз съм собственик и отдавам под наeм не един, а няколко имота и имам интерес да растат цените. Но пък съм реалист и ти казвам, че дъното ако не е е ударено още, не сме далеч...
                        Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fickata Разгледай мнение
                          Ти май и там не можеш да си позволиш Пък ако искаш да поговорим за Франция
                          Добре, да поговорим. Ти колко тясна гастарбайтерска квартира обитаваш в района на Балклон или Клише Су Боа? Съседите ти само араби ли са или има и доста негри? Канализацията от открит тип ли е? Колко човека вечер гледате един телевизор?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                            Ганг бе глупчо. Ти една река не си научил. Александър е стигал до Инд, но ти може да стигнеш до Индия ида си позволиш сламена колиба на себестойност
                            Ти май и там не можеш да си позволиш Пък ако искаш да поговорим за Франция
                            Много добре изглеждащо средностатистическо българско прасе, мутирало по време на чернобилската радиа

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от skorpio Разгледай мнение

                              Я си върви в Индия и се хвърли в Ган
                              Ганг бе глупчо. Ти една река не си научил. Александър е стигал до Инд, но ти може да стигнеш до Индия ида си позволиш сламена колиба на себестойност
                              Last edited by LANDLORD 31; 24.05.2011, 17:45.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                                Я недей да обиждаш на етнически признак, щото като си толкова беличък българин да не олекнеш с едни няколко иляди евра , без да си ги дал още за първия си имот.
                                паякообазно комплексарче.

                                Я си върви в Индия и се хвърли в Ган
                                Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с опит.
                                私は最高のトレーダーだ

                                Коментар

                                Working...
                                X