IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
    И така стигаме до следната заблуда, в която изпадна Дянков - цигарите. На пръв поглед няма връзка, но зависимостта на един пушач е не по-малка от тази на един българин да има собствено жилище. Дянков вдигна акциза и очакваше да напълни хазната - да, ама не. Аз смятам, че нямаме увеличение в контрабандата, а просто хората не могат да си купуват същите количества цигари. Какво остава за НИ...... сега съм сигурен, че Дянков си мисли да вдигне данъците на НИ и така да напълни хазната, но пак ще е - Да, ама не. (цитат на Петко Бочаров)
    Аз смятам,че е комбинация от двата фактора - намалено потребление и увеличена контрабанда.
    При цигарите е ясно - можеш да купиш,можеш и да не купиш.Ако купиш(легални)-плащаш акциз.Ако не купиш - при Дянков не отива нищо.Но, когато става въпрос за съществуващ имот и ти вдигнат данъка, нещата са по-различни.
    Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Веско Разгледай мнение
      Tи интересувал ли си се от цената на метър в египетската гобница дето е вдигнахана мястото на казармите на 8-ми Приморски полк?
      колко струва
      Баба ме научи на много неща.
      tnm

      Коментар


      • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
        То и така е бая смешно ... при 10-12м2 чиста жилищна площ на човек егати качеството на живот е.
        И остава жилището да е изцяло изплатено, ремонтирано и да не е панел с остатъчен живот 10-15 години.
        Според мен хич не е повод за гордост това с 90%, чисто формално е и не е показател за доброто финансово положение на хората.

        При под 30м2 на човек нещата започват да въздействат на качеството на живот, една ипотека сумарно коства 150-200% допълнително към пазарната стойност на НИ, да не говорим в какви кимизарници живуркат болшинството хора в България...
        Хляб за банките - прецакване за ипотекарите. Къде по-добър е немския модел - човек не си купува жилище освен ако смята да остава в града. Къде по-лесно е през 5-10 години да сменя работата и града ...собственото жилище е много по-достъпно спрямо доходите, но не купуват без добре да са направили сметката дали им излиза по-евтино и дали им трябва.
        Ама нали и аз това прокламирам... Хората, които нямат жилище да живеят под наем, вместо да изплащат ипотека и да мрънкат после. Наемите са на прилични нива и ако не ти отърва сменяш жилището и рентиера. Не е нужно всички да живеят в собствено жилище, а и е ненормално и безсмислено.
        Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
          Да прав си. Това имах предвид...
          И така стигаме до следната заблуда, в която изпадна Дянков - цигарите. На пръв поглед няма връзка, но зависимостта на един пушач е не по-малка от тази на един българин да има собствено жилище. Дянков вдигна акциза и очакваше да напълни хазната - да, ама не. Аз смятам, че нямаме увеличение в контрабандата, а просто хората не могат да си купуват същите количества цигари. Какво остава за НИ...... сега съм сигурен, че Дянков си мисли да вдигне данъците на НИ и така да напълни хазната, но пак ще е - Да, ама не. (цитат на Петко Бочаров)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
            Ето затова и се навъдиха идиоти на тълпи - и единствената им амбиция е да са шефове и шефки на водопад!
            Само дето уменията хич ги няма - и после почват едни усуквания, оправдания и прехвърляне на отговорност...
            Едно е да искаш друго е да можеш а трето и четвърто е фирмата да върви нагоре и подчинените ти да те харесват.Има два вида хора едните са които могат а другите са такива които много искат да могат.Вторите са много амбициозни и нахални некадърници.В нашата родина е пълно с такива.Те са навсякъде.Затова и страната е такава.Ти го каза сам после започва едно усукване увъртане криене бягство от отговорност.Всяка една работа има хубави и лоши страни.Амбициозните и нахални некадърници много обичат хубавите неща като лъскав офис служебна кола власт голямата заплата но когато трябва да се бачка и да се поема отговорност се крият като мижитурки зад гърба на подчинените си.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
              Не е ли по-правилно да се каже "90% от българите (домакинствата) ЖИВЕЯТ в собствено жилище"? Това променя доста нещата......
              То и така е бая смешно ... при 10-12м2 чиста жилищна площ на човек егати качеството на живот е.
              И остава жилището да е изцяло изплатено, ремонтирано и да не е панел с остатъчен живот 10-15 години.
              Според мен хич не е повод за гордост това с 90%, чисто формално е и не е показател за доброто финансово положение на хората.

              При под 30м2 на човек нещата започват да въздействат на качеството на живот, една ипотека сумарно коства 150-200% допълнително към пазарната стойност на НИ, да не говорим в какви кимизарници живуркат болшинството хора в България...
              Хляб за банките - прецакване за ипотекарите. Къде по-добър е немския модел - човек не си купува жилище освен ако смята да остава в града. Къде по-лесно е през 5-10 години да сменя работата и града ...собственото жилище е много по-достъпно спрямо доходите, но не купуват без добре да са направили сметката дали им излиза по-евтино и дали им трябва.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                Няма нищо лошо в това да си по амбициозен както и представите ти за добър живот да са други.Запретваш ръкави и бачкаш.Поставил си цели и си ги гониш без да гледаш в паничката на други хора.Просто си преследваш целите и се радваш на успехите на околните.Всеки е различен.Това че има разминаване между желанията и реалността не е повод за нещастие.Аз пък не искам скъпи коли и скъпи жени.Не мисля че има какво да си кажа с някоя куха лейка манекенка или чалга простакеса преспала с куп откачалки.Не мисля че мога да си купувам секс срещу кола апартамент и парцалки в Мола.И като ми омръзне да си прибера екстрите и така на следващата.Един куп мъже чукат един куп кухи лейки за пари.Не ме интересува Софийската простотия като Вълка Валери Божинов Ники Михайлов с коя лъскава курва са преспали.При такива като Глория Ивана Алисия и разни манекенки от агенция ''Курлаж'' с надървен да отида ще ми спадне камо ли те да го вдигнат.Благодаря ама не искам в гените нови болести.С тези хора сме в различни светове и няма как да имам допирни точки с тях.От техния свят изпитвам погнуса


                +1

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Веско Разгледай мнение
                  Tи интересувал ли си се от цената на метър в египетската гобница дето е вдигнахана мястото на казармите на 8-ми Приморски полк?
                  Не го познавам този проект? Може би с официалното име и локация ще се сетя (повечето големи проекти поне съм ги чувал)...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
                    +1. За съжаление моите представи за добър живот са по-амбициозни... Аз харесвам скъпи коли, скъпи жени, екскурзии за дълги периоди в екзотични държави, падам си по удоволствия от типа Лас Вегас, падам си и по другата крайност - екзотични райски кътчета в които гледайки залеза, да мога да си събера мислите и да осъщества мечатат си (една от мечтите и) да напиша роман... Ще кажеш много чета Хемингуей... И други хора ме обвиняват "че докато минавам под дъгата, ще ми изгорят филийките", но аз съм си такъв... И за това съм нещастен, защото имам голямо разминаване между мечтите и реалността... Иначе много хора около мен,дори не се и крият че ми завиждат...
                    Няма нищо лошо в това да си по амбициозен както и представите ти за добър живот да са други.Запретваш ръкави и бачкаш.Поставил си цели и си ги гониш без да гледаш в паничката на други хора.Просто си преследваш целите и се радваш на успехите на околните.Всеки е различен.Това че има разминаване между желанията и реалността не е повод за нещастие.Аз пък не искам скъпи коли и скъпи жени.Не мисля че има какво да си кажа с някоя куха лейка манекенка или чалга простакеса преспала с куп откачалки.Не мисля че мога да си купувам секс срещу кола апартамент и парцалки в Мола.И като ми омръзне да си прибера екстрите и така на следващата.Един куп мъже чукат един куп кухи лейки за пари.Не ме интересува Софийската простотия като Вълка Валери Божинов Ники Михайлов с коя лъскава курва са преспали.При такива като Глория Ивана Алисия и разни манекенки от агенция ''Курлаж'' с надървен да отида ще ми спадне камо ли те да го вдигнат.Благодаря ама не искам в гените нови болести.С тези хора сме в различни светове и няма как да имам допирни точки с тях.От техния свят изпитвам погнуса

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                      Не е ли по-правилно да се каже "90% от българите (домакинства) ЖИВЕЯТ в собствено жилище"? Това променя доста нещата......
                      Да прав си. Това имах предвид...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                        ОК тогава. Да продължа по същество:
                        Разбирам, че не си някой младок, както и аз, та в този ред на мисли: Тази легенда, че българинът винаги е искал да има собствено жилище е голям въздух под налягане. Просто преди 89-та жилищата бяха недостъпни, но не защото бяха скъпи, а защото имаше лихвоточки - дефицит, а имаше и жителство (демографско ограничение). Доколко е бил реален или изкуствено създаден този дефицит - това е за друга тема.
                        Аз съм останал с впечатлението, че
                        доста голяма част от апартаментите
                        бяха купени от хората по някакви цени
                        от ведомства и общини и т.н.
                        през 80-те години още.
                        Като казвам голяма част
                        имам предвид над 80 %
                        --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                        http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
                          Прав си като логика но неможеш да отречеш и уникалният статистически феномен - 90% от българите притежават собствено жилище.... Факт.
                          Не е ли по-правилно да се каже "90% от българите (домакинствата) ЖИВЕЯТ в собствено жилище"? Това променя доста нещата......
                          Last edited by anon6706; 28.02.2011, 16:07.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                            Просто България е малка държава и всички се познават.
                            България хич не е толкова малка - в Европа има и по-малки! Това е грешно КЛИШЕ.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
                              .... Дори най ликвидните по времто на пика имоти - апартамент в престижен квартал на София (Варна итн) загубиха 40% от цената си - факт.....
                              Tи интересувал ли си се от цената на метър в египетската гобница дето е вдигнахана мястото на казармите на 8-ми Приморски полк?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                                докато нацията мисли че е по правилно да се откриват дълги позиции щото сяко едно нещо може да поскъпне с повече от 500% ама не може да падне с повече от 100% тъй ший тя
                                Че кои дори го споменава това
                                За друго казвах ама.............
                                --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                                http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                                Коментар

                                Working...
                                X