IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Веско Разгледай мнение
    ТОП ОФЕРТА!!! ПРОМОЦИЯ!!!Апартамент на 2-ри жилищен етаж над гаражи. С надземен топъл гараж / 7000 евро /
    Сигурно не си очаквал, но ще се извиня. Явно в бързината да ти търся оферта съм сбъркал. Но това означава, че в 118кв не влиза гаража, като аз първоначално си мислих, че той е в квадратурата. Добре, гаража не е в цената, но цената на кв остава същата, а тя е 831Е. А и гараж в него район за 7К, при положение, че Ровъра ревеше, че нямало под 12К!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
      Така е, обаче за да се случи строителите да почнат да строят масово (95%) 40-50 метровки, пазарът първо трябва да започне да функционира. Замисли се защо пазарът не функционира в момента. Повечето строители се опариха от бума, а тази логика, че ще строим по-малки за да продаваме на по-големи цени е мислене от бума.
      Ще успеят да забогатеят тези строители, които мислят по начина: Ще построя по-голямо и ще го продам по-евтино, ще намаля себестойността, като се пазаря за по ниски цени на продуктите и работната сила, но не за сметка на качеството, ще намаля себестойността като намаля цената на парцела или % обезщетение.
      Е те тука е заровено кучето.Като построят апартамент с бокс 10 квадрата трапезария 14 тераса към трапезарията 12 кв. две спални по 16-17 квадрата хол 25 с тераса към него и едната спалня поне 6 квадрата,баня 8кв. и втора тоалетна с баня 4кв.метра тогава ще успеят.Баните и бокса засъпжително с прозорци.Голямата баня с голям прозорец.Към апартамента да има и голям гараж.Това в рамките на 100000 евро на шпакловка и замазка и блока на не повече от 4 жилищни етажа и не повече от три апартамента на етаж.Никакви магазини на кота 0 а само мази и гаражи.Над последния етаж тавани поне по 30 квадрата с вода и канал.Това ще докара пари а не кокошарниците които виждаме днес.Някои хора трябва да разберат че на клиента трябва да се угажда да е доволен.Тогава и кесията се развързва.Тогава дори и отявлени противници на колективните сгради могат да се замислят за покупка.

      Коментар


      • идиот

        Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
        ...., а защо не се сети да каже, че към апартамента има и гараж, който е в цената?....
        ТОП ОФЕРТА!!! ПРОМОЦИЯ!!!Апартамент на 2-ри жилищен етаж над гаражи. С надземен топъл гараж / 7000 евро /

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
          ...и мазе...
          Оставам с впечатление, че Веско живее в кашон. Не знам как ги прави тези сметки, ама едно нормално жилище - хол - 30 кв, 2 спални по 15 кв, кухня 10 кв, коридори, баня, тоалетна - 25 кв, общо 95 кв без балкони, тавани, мази и общи части.

          Коментар


          • ...и мазе...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Веско Разгледай мнение
              С мазния отдавна съм спрял комуникация, нo с теб мога да коментирам. И на мен ми харесва отвътре и като разположение. Просто това 118 кв е явна лъжа. Двете спални са показани на снимките и са около 3х4 м, толкова някъде е и кухнята, има същото балконче като едната спалня, а другата е между тях без балкон. Виждат се на външната снимка. От дугата страна е голямата дневна с буйна растителност през прозореца, коeто не е никак зле, ама повече ми мяза на скат. Общо взето апартамента е някъде около 90 квадрата с балконите барабар и средната цена е измислена да захапват тикви кат luboil
              Ммм даааа,

              типичния коментар на Вазелинов!!!

              Когато стане въпрос да вади пачката, на него почват да му се "струват" разни неща, почват да му "мязат" други неща...смешно...Един сериозен купувач не дрънка такива глупости, а проверява. Много надълго и широко сме говорили за брокерските номера, но номерата на Веско нямат край. Той е купувач, ама без да купува, защото той още без да е видял и проверил вече е решил, че всичко е измама.
              Ама защо не казва, че цената е 831 евро? И дори на неговите 90 кв цената пак е под 1000 евро, а защо не се сети да каже, че към апартамента има и гараж, който е в цената?
              Ами не казва, защото е двуличник и така му изнася...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
                Това ми е лщбимата част от Лозенец - Бунтовник, Цветна градина.. Там по врем на бума имаше сделки над 2 000 евро кв.м.

                ПС. Този апартамент ми харесва и цената никак не е лоша...
                С мазния отдавна съм спрял комуникация, нo с теб мога да коментирам. И на мен ми харесва отвътре и като разположение. Просто това 118 кв е явна лъжа. Двете спални са показани на снимките и са около 3х4 м, толкова някъде е и кухнята, има същото балконче като едната спалня, а другата е между тях без балкон. Виждат се на външната снимка. От дугата страна е голямата дневна с буйна растителност през прозореца, коeто не е никак зле, ама повече ми мяза на скат. Общо взето апартамента е някъде около 90 квадрата с балконите барабар и средната цена е измислена да захапват тикви кат luboil

                Коментар


                • Първоначално изпратено от moderebov Разгледай мнение
                  Рапан-оглу, за подслон човек просто си наема - наемите са ниски. Когато купува е по-сложничко и внимава повече да не налети на кимизарник.
                  Между другото - в някои държави като Германия примерно има контрол над това и просто няма вариант дори под наем да сте тричленно семейство в жилище под 90м2 (да речем, не помня точната калкулация).

                  ПП: Че кой те спира да я напуснеш? ЕС-гражданче си - поне по лична карта


                  Много е лично и индивидулно - наемите са паднали с много по малък % от продажните цени, Добавяме и психологията на българина, добавяме и инвестиционната логика... Различни са и стандартите за кимизарник - има много купувачи за които факта че жилището има топла вода, тока не пада като пуснеш два уреда, не трябва да се цепят дърва и има вътрешна тоалетна вече го прави супер лукс. Абе всеки си решава. Аз поне не мога д дам стандартизиран образ на купувач на жилища.. Но факта си е факт - продажба за един ден на апартамент няма от годимни в БГ - средно при логична цена едно жилище се продава за около 4 месеца... Това показва че в момента на пазара се търсят малки и евтини жилища...


                  ПС. Не напускам страната по лични причини. за съжаление изпуснах времето.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
                    Това ми е лщбимата част от Лозенец - Бунтовник, Цветна градина.. Там по врем на бума имаше сделки над 2 000 евро кв.м.

                    ПС. Този апартамент ми харесва и цената никак не е лоша...
                    Ами те офертите в Лозенец 30% са под 1000 евро. От останалите 90% са в диапазонът 1000-1100 евро. Но най-ме кефи, когато невестулката излезе от дупката си и каже : аз купувам 5 апартамента само някой да ми покаже на цени под 1000 евро, или пък - Те цените били падали, ам я виж тоз как бил продавал на 2500 евро, значи не са паднали, и почва да си прави тънката сметка как и той трябва да си продаде кимито за 2500 евро и после пак се скрива в дупката си...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
                      Вярно е.. Прав си.. За съжаление детето стана лукс за много двойки които живеят и са част от обществото.. Гледам в спарвките сделка от миналата седмица - 38 кв.м на К Величков продадени за 20 000 евро в деня на обявата и е имало над 100 позвънявания след това.... Това се търси - подслон.. Иначе по времто на социализме си имаше стандарти за жилищна площ (вярно че не се спазваха) - тс с едно дете 90 кв поне, с две отиваш на четиристаен над 110 кв. м. итн... Но като калкулираш и 20 бона ремонт и минимум 750 евро цена на кв.м и стана кон на магаре...

                      ПС. Мирка честно казано в момента се правя на патриот само когато съм пред хора защото иначе ще привлека недоволство... Бих напуснал държавата "вчера" ако имах тази възможност, всеки път като влизам от чужбина в БГ и тегля по една майна...
                      Рапан-оглу, за подслон човек просто си наема - наемите са ниски. Когато купува е по-сложничко и внимава повече да не налети на кимизарник.
                      Между другото - в някои държави като Германия примерно има контрол над това и просто няма вариант дори под наем да сте тричленно семейство в жилище под 90м2 (да речем, не помня точната калкулация).

                      ПП: Че кой те спира да я напуснеш? ЕС-гражданче си - поне по лична карта

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zashtontcho Разгледай мнение

                        Мажо, не се излагай с тия 1500 евро, не са дали и 1500 лв. на кв.м за апартамента, какви ги плещиш Нали гледаш какво става с наемите на Витошка? Ще падат още. Както ще падат и наемите и цените и около НДК, каквото и да си твърдиш по форума.

                        Хубаво си го мислил 2006 г. това разделение. Но от 2006 до сега колко нови жилища излязоха? А колко от старите жилища се опразниха? Тези наематели дето живеят в пригодения апартамент, дали няма да им писне да се редуват за тоалетната и банята с другите наематели? То си е като студентско общежитие при тебе!

                        Ето го моя любимец "Съдия-изпълнителя"

                        Апартамента е разделен на два със собствени баня и тоалетна, собствени водомер и електромер. И са узаконени. А за Витошка ще го оставя без коменатар. Мисли си каквото искаш...
                        Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                        Коментар


                        • Аз искам Мажо да печели..!!!! Давай Мажо, още на две ги делни....
                          Как иначе ще дойде на моята цена за Биричката...
                          Или както пише една сладурана - да ми легне на цената...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                            Работата е, че когато 95% от предлаганото на пазара са "кутийки" човек няма избор. Искаш четиристаен, но на пазара просто няма. Или ако има не можеш да си го позволиш., зашото струва двойно и тройно.

                            За да съм ясен говоря конкретно за София. С останалите градове не съм добре запознат...
                            Аз живея до непосредствено до НДК. В този район има много големи жилища строени едно време, но от тях в момента се продават да кажем 2-3 на безбожни цени. (не си говоим за полусаморазпаднали се сгради, защото и такива има.). Понеже собствениците не могат да ги продадат (познавам такива, но не са склонни да свалят цените) ги разделят на по два, че даже и три двустайни апартамента и тогава успяват да ги продадат пак на високите цени. Апартамента под нас го продадоха преди 1 година за 1500 Е на кв м., а той е 140 кв. . А пък 2008 на последния етаж го купиха за някаква безбожна сума, която собственика дори го е срам да каже точно. Ама е около 3000 Е на кв.м... Това за НДК.

                            Иначе тези правила важат и за другите прилични квартали - Гео Милев, Красно село, Стрелбище, Иван Вазов, Лозенец.
                            Само панелка трудно може да се раздели по обясними причини.

                            2006 година лично пригодих един четиристаен в Красно село на два двустайни и сега взимам 50% повече за наем от двата, ако ги давам поотделно.

                            Иначе колкото за цените на имотите според мен стигнахме дъното поне в София(без Люлин, Обеля, Банишора и Дружба ).

                            Иначе за наемите си прав. Мен не ме интересува цената на имоти на този етап, за мен е важно да имам наематели и даси плащат...
                            Според мен пък цените ще падат още, и то не само на панелките. Ако имаш примерно 40 000 Евро и следния избор - гарсониера до НДК или тристаен панел в Люлин, то 90% от хората ще изберат тристайния панел. Както бате Пешо много правилно забеляза, в София няма такова нещо "хубав" или "престижен" квартал. Дори великият Докторски паметник е всъщност един кенеф. Улиците са целите в дупки и кръпки, паркирането е на практика невъзможно. Стари сгради на по 60-70 години с безобразна поддръжка, асансьори тип ковчег (ако изобщо ги има), голяма част от собствениците са възрастни хора с ниски доходи, магазините са малко и продават на безобразно високи цени... Ей такива работи. Ма иначе "престижно"...
                            Never underestimate the predictability of stupidity

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                              Аз живея до непосредствено до НДК. В този район има много големи жилища строени едно време, но от тях в момента се продават да кажем 2-3 на безбожни цени. (не си говоим за полусаморазпаднали се сгради, защото и такива има.). Понеже собствениците не могат да ги продадат (познавам такива, но не са склонни да свалят цените) ги разделят на по два, че даже и три двустайни апартамента и тогава успяват да ги продадат пак на високите цени. Апартамента под нас го продадоха преди 1 година за 1500 Е на кв м., а той е 140 кв.
                              Мажо, не се излагай с тия 1500 евро, не са дали и 1500 лв. на кв.м за апартамента, какви ги плещиш Нали гледаш какво става с наемите на Витошка? Ще падат още. Както ще падат и наемите и цените и около НДК, каквото и да си твърдиш по форума.

                              Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                              2006 година лично пригодих един четиристаен в Красно село на два двустайни и сега взимам 50% повече за наем от двата, ако ги давам поотделно.
                              Хубаво си го мислил 2006 г. това разделение. Но от 2006 до сега колко нови жилища излязоха? А колко от старите жилища се опразниха? Тези наематели дето живеят в пригодения апартамент, дали няма да им писне да се редуват за тоалетната и банята с другите наематели? То си е като студентско общежитие при тебе!

                              Коментар


                              • Не бе, боядисан е в резидаво...

                                Коментар

                                Working...
                                X