IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
    Ето това е за неверника Веско от Варна:

    http://www.topimot.com/index.php?go=showad&id=288829

    В лозенец, 118 кв, ЧИСТО, за 831 евро!

    И понеже Въсото няма пари, а само приказва, очаквам веднага да бъдат изведени на светло кусурите на имота - че бил на 2-ри етаж над гаражи, че блокът бил недобре изглеждащ, че...а бе гладна кокошка просо сънува...
    Това ми е лщбимата част от Лозенец - Бунтовник, Цветна градина.. Там по врем на бума имаше сделки над 2 000 евро кв.м.

    ПС. Този апартамент ми харесва и цената никак не е лоша...

    Коментар


    • Ето това е за неверника Веско от Варна:

      http://www.topimot.com/index.php?go=showad&id=288829

      В лозенец, 118 кв, ЧИСТО, за 831 евро!

      И понеже Въсото няма пари, а само приказва, очаквам веднага да бъдат изведени на светло кусурите на имота - че бил на 2-ри етаж над гаражи, че блокът бил недобре изглеждащ, че...а бе гладна кокошка просо сънува...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от moderebov Разгледай мнение
        Няма логика понеже пазара не го приема - до 40-50м2 брутна площ (30-40 чиста) хората не биха си позволили да имат дете - дори едно. Аз лично не бих наел или купил подобно жилище дори и сам.

        ПС: и днес ли си "патриот", "булгаристанецо"?
        Вярно е.. Прав си.. За съжаление детето стана лукс за много двойки които живеят и са част от обществото.. Гледам в спарвките сделка от миналата седмица - 38 кв.м на К Величков продадени за 20 000 евро в деня на обявата и е имало над 100 позвънявания след това.... Това се търси - подслон.. Иначе по времто на социализме си имаше стандарти за жилищна площ (вярно че не се спазваха) - тс с едно дете 90 кв поне, с две отиваш на четиристаен над 110 кв. м. итн... Но като калкулираш и 20 бона ремонт и минимум 750 евро цена на кв.м и стана кон на магаре...

        ПС. Мирка честно казано в момента се правя на патриот само когато съм пред хора защото иначе ще привлека недоволство... Бих напуснал държавата "вчера" ако имах тази възможност, всеки път като влизам от чужбина в БГ и тегля по една майна...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от steppenwolf Разгледай мнение
          Аз изобщо не те обвинявам. Просто ти казвам, че е смешно това дето сте го направили да го броите за инвестиция. Аз на това си му викам чиста спекула. Имах спорове тука скоро за това кое е инвестиция и кое спекула. Успех ти пожелавам със сърбите, но нещата с ЕС може и да се закучат покрай тази криза + проблемите които им създадохме с румънците. Очаквате голяма възвръщаемост, но и риска е огромен. На теб как ще ти струва следната идея, да почна да изкупувам в София всички сгради които са построени качествено, и да чакам до 1-2 години голямо земетресение, за да мога после да ги продам с огромна печалба. Ще помислят че съм луд, ама ако стане ще направя страшно много пари, нали ?
          Значи при нас (всички по големи инвеститори в НИ) спекула викаме на проекти които продаваме преди същинската им реализация - купуваш пацел, вкарвш го в регулация, правиш проект, и го продаваш - чиста спекула... Когато обаче построиш (или закупиш) МОЛ и го експлоатираш търсиш наематели итн. си е инвестиция...

          За земетресението е малко по различно - в случаят зависиш от природен фактор който не подлежи на прогнозиране.... Иначе ако се научиш да прогнозираш земетресения ще те отворя и на други по хубави и доходоносни врътки с недвижими имоти (абе да си го кажем направо, ако ти ме светнеш кога в София ще има 5-6 по Рихтер, аз ти гарантирам че нито ти нито внуците ти някога ще работят)....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
            Мирка такива селски бекове комплексари като теб, наистина ги ползвам да оценявам себе си когато съм в депресия.. И така си вдигам самочувствието...
            Като ти е ниско - все някак трябва да го вдигаш през комплексчета, нали?
            Я беги по врачанските села да загробиш още малко пари в развалини

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
              Има логика в това което казваш... Но и много апартаменти са така направени че нямат разделяне на практика..

              Но соподелям и логиката е че търсенето на малки (като функция на евтини) жилища е в следствие невъзможността на хората да си позволят останалите, а не поради желание да живеят на малка площ.

              ПС. Забравих да тегля една майна на Миро и веднага отивам....

              Няма логика понеже пазара не го приема - до 40-50м2 брутна площ (30-40 чиста) хората не биха си позволили да имат дете - дори едно. Аз лично не бих наел или купил подобно жилище дори и сам.

              ПС: и днес ли си "патриот", "булгаристанецо"?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от moderebov Разгледай мнение
                Погледни себе си , "булгаристанецо"!
                Мирка такива селски бекове комплексари като теб, наистина ги ползвам да оценявам себе си когато съм в депресия.. И така си вдигам самочувствието...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                  Работата е, че когато 95% от предлаганото на пазара са "кутийки" човек няма избор. Искаш четиристаен, но на пазара просто няма. Или ако има не можеш да си го позволиш., зашото струва двойно и тройно.

                  За да съм ясен говоря конкретно за София. С останалите градове не съм добре запознат...
                  Аз живея до непосредствено до НДК. В този район има много големи жилища строени едно време, но от тях в момента се продават да кажем 2-3 на безбожни цени. (не си говоим за полусаморазпаднали се сгради, защото и такива има.). Понеже собствениците не могат да ги продадат (познавам такива, но не са склонни да свалят цените) ги разделят на по два, че даже и три двустайни апартамента и тогава успяват да ги продадат пак на високите цени. Апартамента под нас го продадоха преди 1 година за 1500 Е на кв м., а той е 140 кв. . А пък 2008 на последния етаж го купиха за някаква безбожна сума, която собственика дори го е срам да каже точно. Ама е около 3000 Е на кв.м... Това за НДК.

                  Иначе тези правила важат и за другите прилични квартали - Гео Милев, Красно село, Стрелбище, Иван Вазов, Лозенец.
                  Само панелка трудно може да се раздели по обясними причини.

                  2006 година лично пригодих един четиристаен в Красно село на два двустайни и сега взимам 50% повече за наем от двата, ако ги давам поотделно.

                  Иначе колкото за цените на имотите според мен стигнахме дъното поне в София(без Люлин, Обеля, Банишора и Дружба ).

                  Иначе за наемите си прав. Мен не ме интересува цената на имоти на този етап, за мен е важно да имам наематели и даси плащат...

                  Има логика в това което казваш... Но и много апартаменти са така направени че нямат разделяне на практика..

                  Но соподелям и логиката е че търсенето на малки (като функция на евтини) жилища е в следствие невъзможността на хората да си позволят останалите, а не поради желание да живеят на малка площ.

                  ПС. Забравих да тегля една майна на Миро и веднага отивам....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                    Строителите са алчни, но си правят сметката и е проста. - "За да не свалям цената на кв.м. ще намалявам квадратурата". След 10 години примерно цялото ново строителство ще бъде с малки по размер жилища, а големите ще станат бутикови. Тук говорим за пазар...
                    Така е, обаче за да се случи строителите да почнат да строят масово (95%) 40-50 метровки, пазарът първо трябва да започне да функционира. Замисли се защо пазарът не функционира в момента. Повечето строители се опариха от бума, а тази логика, че ще строим по-малки за да продаваме на по-големи цени е мислене от бума.
                    Ще успеят да забогатеят тези строители, които мислят по начина: Ще построя по-голямо и ще го продам по-евтино, ще намаля себестойността, като се пазаря за по ниски цени на продуктите и работната сила, но не за сметка на качеството, ще намаля себестойността като намаля цената на парцела или % обезщетение.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                      Работата е, че когато 95% от предлаганото на пазара са "кутийки" човек няма избор. Искаш четиристаен, но на пазара просто няма. Или ако има не можеш да си го позволиш., зашото струва двойно и тройно.

                      За да съм ясен говоря конкретно за София. С останалите градове не съм добре запознат...
                      Аз живея до непосредствено до НДК. В този район има много големи жилища строени едно време, но от тях в момента се продават да кажем 2-3 на безбожни цени. (не си говоим за полусаморазпаднали се сгради, защото и такива има.). Понеже собствениците не могат да ги продадат (познавам такива, но не са склонни да свалят цените) ги разделят на по два, че даже и три двустайни апартамента и тогава успяват да ги продадат пак на високите цени. Апартамента под нас го продадоха преди 1 година за 1500 Е на кв м., а той е 140 кв. . А пък 2008 на последния етаж го купиха за някаква безбожна сума, която собственика дори го е срам да каже точно. Ама е около 3000 Е на кв.м... Това за НДК.

                      Иначе тези правила важат и за другите прилични квартали - Гео Милев, Красно село, Стрелбище, Иван Вазов, Лозенец.
                      Само панелка трудно може да се раздели по обясними причини.

                      2006 година лично пригодих един четиристаен в Красно село на два двустайни и сега взимам 50% повече за наем от двата, ако ги давам поотделно.

                      Иначе колкото за цените на имотите според мен стигнахме дъното поне в София(без Люлин, Обеля, Банишора и Дружба ).

                      Иначе за наемите си прав. Мен не ме интересува цената на имоти на този етап, за мен е важно да имам наематели и даси плащат...
                      Напротив-имаш избор!Да не купиш!Ще дойде момент,когато подобни недоразумения ще бъдат непродаваеми!
                      А цените още не са стигнали дъното.Не очаквам големи спадове от тук нататък,но едно 10-15% спад още ще има!Освен това смятам,че цените в кварталите,които са се самонабедили за "престижни" все повече ще почнат да се доближават до средните.Изключения,разбира се,ще има за наистина стойностни имоти...но те за цяла София не са хич много.
                      За отдаване под наем,наистина си прав - двустайните са най-удачни.Стават за млади семейства без деца или с бебе,но когато детето стане на 3-4 години мисля,че си е жива мъка да се живее в подобна кутийка,каквито са съвременните "двустайни".Да не говорим,че за мен апартамент без отделна кухня,веднага отпада от всякакви класации!Щото да си пържиш рибка в хола ми се струва малко гадно
                      Last edited by onufri; 02.03.2011, 11:08.
                      Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
                        Абе сега от тази гледна точка наистина звучи смешно. Но всичките ни инвестиции бяха плод на много задълбочени анализи и прогнози и то не само наши а и на множество международни агенциии.... И честно казано ако се бяха случили прогнозите ни, а за това трябваше просто да започнем някои проекти две-три години по рано сега щяхме да сме в съвсем друга позиция... Ама такъв е живота.. Някои неща просто няма как да ги предвидиш... Е сега в последната година изкупуваме като обезумели земя и около Белград (цяло поделение с над 30 човека открихме там).. Логиката е че там не е иомало още бум и на Сърбия и предстои влизане в ЕС... тс. очакваме хиляди проценти възвръщаемост в рамките на 10 години... И нещата изглеждат реални и осъществими ноооооооо... Току виж се обърнала палачинката и после някой ще ни обвинява по форумите - ама вие от сърби ли сте тръгнали да печелите....
                        Аз изобщо не те обвинявам. Просто ти казвам, че е смешно това дето сте го направили да го броите за инвестиция. Аз на това си му викам чиста спекула. Имах спорове тука скоро за това кое е инвестиция и кое спекула. Успех ти пожелавам със сърбите, но нещата с ЕС може и да се закучат покрай тази криза + проблемите които им създадохме с румънците. Очаквате голяма възвръщаемост, но и риска е огромен. На теб как ще ти струва следната идея, да почна да изкупувам в София всички сгради които са построени качествено, и да чакам до 1-2 години голямо земетресение, за да мога после да ги продам с огромна печалба. Ще помислят че съм луд, ама ако стане ще направя страшно много пари, нали ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                          Мажо,разбирам те,че не искаш хората да си купуват жилища,че да може да събираш наеми,но не можеш ли за секунда да допуснеш,че строителите ще настроят "кибритени кутийки" и хората просто няма да ги купуват,щото за нищо не стават!
                          Работата е, че когато 95% от предлаганото на пазара са "кутийки" човек няма избор. Искаш четиристаен, но на пазара просто няма. Или ако има не можеш да си го позволиш., зашото струва двойно и тройно.

                          За да съм ясен говоря конкретно за София. С останалите градове не съм добре запознат...
                          Аз живея до непосредствено до НДК. В този район има много големи жилища строени едно време, но от тях в момента се продават да кажем 2-3 на безбожни цени. (не си говоим за полусаморазпаднали се сгради, защото и такива има.). Понеже собствениците не могат да ги продадат (познавам такива, но не са склонни да свалят цените) ги разделят на по два, че даже и три двустайни апартамента и тогава успяват да ги продадат пак на високите цени. Апартамента под нас го продадоха преди 1 година за 1500 Е на кв м., а той е 140 кв. . А пък 2008 на последния етаж го купиха за някаква безбожна сума, която собственика дори го е срам да каже точно. Ама е около 3000 Е на кв.м... Това за НДК.

                          Иначе тези правила важат и за другите прилични квартали - Гео Милев, Красно село, Стрелбище, Иван Вазов, Лозенец.
                          Само панелка трудно може да се раздели по обясними причини.

                          2006 година лично пригодих един четиристаен в Красно село на два двустайни и сега взимам 50% повече за наем от двата, ако ги давам поотделно.

                          Иначе колкото за цените на имотите според мен стигнахме дъното поне в София(без Люлин, Обеля, Банишора и Дружба ).

                          Иначе за наемите си прав. Мен не ме интересува цената на имоти на този етап, за мен е важно да имам наематели и даси плащат...
                          Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение


                            Става сутрин...Пляс- пляс два шамара за добро утро и се развеселява..
                            Тия методи си ги прилагай ти - щом те влече
                            Аз ще ти ги пляскам допълнително.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
                              Миро, Миро много дребно и заядливо човече си... Нямам идея как се понасяш.. Ама твоя си работа...
                              Погледни себе си , "булгаристанецо"!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                                След 10 години примерно цялото ново строителство ще бъде с малки по размер жилища, а големите ще станат бутикови.
                                :
                                Мажо, това откъде го измисли...
                                Може само в Токио и Пекин да живеят така - в 18 м2 - 3 човека....
                                На нас( двама човека) 4 стаи и 4 помещения са ни тесни и чакам само да грейне слънцето и тръгвам за вилата ....Въздух и пространство искам.......
                                Аз мисля, че хората ще търсят все по-големи жилища на по-ниски цени....

                                Коментар

                                Working...
                                X