IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marinbg Разгледай мнение
    Подобна на наш'та фирма с аванс около 2-3 години като развитие се листна на Насдак преди около 2 месеца и стигна маркет кап 1 млрд.... Интересното е как някои хора виждат на някой 2-та млн., но не виждат своите 200 ....

    Завистта ни е национална черта... Преди месец един колега си продаде мерцедеса, защото толкова му завиждали съседите, че чак станало нетърпимо... Та това сме си ние....

    Иначе подхода Ви е правилен - очевидно БГ изостава с няколко години от по развитите страни тс. спокойно може да взимате модели от там, като при равни други условия след години това ще е печеливш бизнес... Е сега един от мойте партньори почва много амбициозно начинание (на лични мога да ти кажа и конкретно) , на един от нашите парцели, дето мислихме да правим логистичен център, вече има и финансиране от Австрийска банка... Та идята буквално я е преписал от Западна Европа и очаква да е първият на един нов пазар който в БГ още не съществува но до 3-4-5 години ше тръгне...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
      Ама хора, като вас не мога да ги разбера. Все едно живеете в социализма още...
      Като нямате пари да купите по-голямо жилище ще си го наемете и ще живеете под наем и ще си направите колкото деца искате. Строителите са алчни, но си правят сметката и е проста. - "За да не свалям цената на кв.м. ще намалявам квадратурата". След 10 години примерно цялото ново строителство ще бъде с малки по размер жилища, а големите ще станат бутикови. Тук говорим за пазар... а това дали ще си правиш деца или не строителя не го интересува. Тази тенденция би могла да се оорави само, ако се направи държавна стратегия за добиването на първо жилище. Нещо, като в САЩ (кредитни институции подобни на Фани и Фреди с държавна подкрепа)....

      СоциализъмЪт свърши...... Сега трябва да се съобразяваш с правилата на свободния пазар.
      Мажо,разбирам те,че не искаш хората да си купуват жилища,че да може да събираш наеми,но не можеш ли за секунда да допуснеш,че строителите ще настроят "кибритени кутийки" и хората просто няма да ги купуват,щото за нищо не стават!

      Прав си,социализъмът свърши,печалбите от 300% също! И ако някой иска да оцелее на свободния пазар ще трябва да предлага това,което искат хората!
      Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Moesia Разгледай мнение
        Ако може да не се съглася с Мажоритаря и да кажа, че няма на къде да се намалява повече площта на жилищата. Врътката я направиха отдавна в така нареченото ново строителство. 3 и 2 стайните от соц. време ( т.е. 3 и 2 стаи+ кухня ) вече е в по-модерните варианти 3 стаен ( 2+1 кухня) и 2стаен (1+ дневна с бокс ).
        Само не съм сигурен в кой ред на мисли трябва да се разглеждат модерните малометражни апартаменти
        - купувам малък апартамент защото нямам пари но то и без това няма или ще имам 1 дете
        - купувам малък апартамент защото нямам много пари и поради това няма да имам или най-много +1 дете
        Ама хора, като вас не мога да ги разбера. Все едно живеете в социализма още...
        Като нямате пари да купите по-голямо жилище ще си го наемете и ще живеете под наем и ще си направите колкото деца искате. Строителите са алчни, но си правят сметката и е проста. - "За да не свалям цената на кв.м. ще намалявам квадратурата". След 10 години примерно цялото ново строителство ще бъде с малки по размер жилища, а големите ще станат бутикови. Тук говорим за пазар... а това дали ще си правиш деца или не строителя не го интересува. Тази тенденция би могла да се оорави само, ако се направи държавна стратегия за добиването на първо жилище. Нещо, като в САЩ (кредитни институции подобни на Фани и Фреди с държавна подкрепа)....

        СоциализъмЪт свърши...... Сега трябва да се съобразяваш с правилата на свободния пазар.
        Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
          Пожелавам ти успех и удоволствие ще дойда да видя реколтата и да споделя с теб моят ноу-хау... На времето като работих по банките бях финансирал най големите оранжерии в БГ...

          А хората са много неблагодарни та винаги имай едно на ум... Хората са го казали - направи добро да изядеш.... или Никое добро не остава ненаказано... Иначе стискам палци и ти пожелавам успех...
          Подобна на наш'та фирма с аванс около 2-3 години като развитие се листна на Насдак преди около 2 месеца и стигна маркет кап 1 млрд.... Интересното е как някои хора виждат на някой 2-та млн., но не виждат своите 200 ....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marinbg Разгледай мнение
            Говореше се, че човек може да се справя самостоятелно в гледането на деца. Та... по този повод ми беше коментара за комунизЪма...
            Иначе да градско чедо, но с някаква надежа след 2-3 години да гледам домати в некое село. Особено, ако некои хора, дето им помогнах да стартират сериозно пр-во си спазят обещанията... Та.. страх, едва ли, по-скоро надежда. Теб, например с удоволствие бих те поканил да опиташ доматената реколта..
            Пожелавам ти успех и удоволствие ще дойда да видя реколтата и да споделя с теб моят ноу-хау... На времето като работих по банките бях финансирал най големите оранжерии в БГ...

            А хората са много неблагодарни та винаги имай едно на ум... Хората са го казали - направи добро да изядеш.... или Никое добро не остава ненаказано... Иначе стискам палци и ти пожелавам успех...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marinbg Разгледай мнение
              А... Но много ми е интересно, при условие че по закон дете не може да се движи без придружител до определена възраст, как може да се справят, напр. двама работещи родители без човек, който да помага?! А ако децата са повече от едно?!
              Питай Бат Пешо. Той обича да обяснява
              Иначе училищните автобуси са за тази цел.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
                Ами ти сам си отговаряш - Наемат се хора, там където има млади баби те вършат тази работа. Често пъти жените не ходят на работа а си гледат децата итн. Примерно разбирате се със съседа и един ден той кара "ремаркетата" един ден ти итн.... Ама познах че си градско чедо, много съм добър.... Всъщност не е трудно - в психологията синдрома на хората родени и отраснали в мегаполиси (изследванията са най вече за Ню Йорк и Токио, но и за София са на 30% вярни) е много интересно явление - развива се една много спечифична привързаност към града и страх от дивата природа.... Разбира се ти го казвам с добро...
                Говореше се, че човек може да се справя самостоятелно в гледането на деца. Та... по този повод ми беше коментара за комунизЪма...
                Иначе да градско чедо, но с някаква надежа след 2-3 години да гледам домати в некое село. Особено, ако некои хора, дето им помогнах да стартират сериозно пр-во си спазят обещанията... Та.. страх, едва ли, по-скоро надежда. Теб, например с удоволствие бих те поканил да опиташ доматената реколта..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marinbg Разгледай мнение
                  Хората в Боженица, или Струпец си гледат децата също естествено, НО... Работят или на място, или в градО наблизо. Свършват работа в 4 часа следобед и отиват да си вземат детето от градина. Ти до колко часа работиш и колко деца гледаш, изивини ме за любопитството?!
                  До 17.30 и имам едно дете. Няма проблем - тук вече сме си близки....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marinbg Разгледай мнение
                    Аз съм уж в квартал близо до центъра - не повече от 3-4 км.. Водя дете на градина и тн. то тр. да се взима следобед... Но много ми е интересно, при условие че по закон дете не може да се движи без придружител до определена възраст, как може да се справят, напр. двама работещи родители без човек, който да помага?! А ако децата са повече от едно?!
                    Ами ти сам си отговаряш - Наемат се хора, там където има млади баби те вършат тази работа. Често пъти жените не ходят на работа а си гледат децата итн. Примерно разбирате се със съседа и един ден той кара "ремаркетата" един ден ти итн.... Ама познах че си градско чедо, много съм добър.... Всъщност не е трудно - в психологията синдрома на хората родени и отраснали в мегаполиси (изследванията са най вече за Ню Йорк и Токио, но и за София са на 30% вярни) е много интересно явление - развива се една много спечифична привързаност към града и страх от дивата природа.... Разбира се ти го казвам с добро...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
                      Или ти си поредното градско чадо дето си мисли че извън града хора не живеят.. Как ли гледат хората деца в село Струпец или Боженица например....
                      Хората в Боженица, или Струпец си гледат децата също естествено, НО... Работят или на място, или в градО наблизо. Свършват работа в 4 часа следобед и отиват да си вземат детето от градина. Ти до колко часа работиш и колко деца гледаш, изивини ме за любопитството?!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marinbg Разгледай мнение
                        Аз съм уж в квартал близо до центъра - не повече от 3-4 км.. Водя дете на градина и тн. то тр. да се взима следобед... Но много ми е интересно, при условие че по закон дете не може да се движи без придружител до определена възраст, как може да се справят, напр. двама работещи родители без човек, който да помага?! А ако децата са повече от едно?!
                        Този проблем със закона стои независимо къде живееш.Ако живееш на 3 4 километра от центъра,а работиш на 15 километра от вас,каква е разликата?!За съжаление законодателят е помислил за сигурността на детето,а не е помислил,че родителите му трябва да работят,че да има въпросното дете какво да яде!Абе,сбъркана държава сме.
                        Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                          Нито съм безработен,нито съм построил комунизма.Разстоянието от нас до центъра е 9.5 километра,мислиш ли че от Люлин или Младост 4 е по-малко?Да,градския транспорт е нещо доста условно в нашия квартал,но затова има и коли
                          Аз съм уж в квартал близо до центъра - не повече от 3-4 км.. Водя дете на градина и тн. то тр. да се взима следобед... Но много ми е интересно, при условие че по закон дете не може да се движи без придружител до определена възраст, как може да се справят, напр. двама работещи родители без човек, който да помага?! А ако децата са повече от едно?!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marinbg Разгледай мнение
                            Ти явно си безработен, или си построил комунизма!
                            Или ти си поредното градско чадо дето си мисли че извън града хора не живеят.. Как ли гледат хората деца в село Струпец или Боженица например....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
                              Логично.... Има и един друг момент - голям апаратмент, вече влиза в конкуренцията на малка къща в престижен район та много хора избират двор, барбекю, куче и спокойствие пред мравуняците наречени престижни квартали на големите градове....
                              Прав си Рапана,

                              помня, че си почитател на къщите, като мен.

                              Едно съвсем повърхностно и бързо търсене за къщи около Варна дава следното:
                              http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act...355&f1=details

                              http://www.topimot.com/index.php?go=showad&id=290792

                              http://www.topimot.com/index.php?go=showad&id=290035

                              http://www.topimot.com/index.php?go=showad&id=185143

                              Та за цени 100-160К можеш да си купиш къща с двор, сносна...

                              Иначе за онези 2500 евра на мечтата на Веско какво ли можеш да си купиш - 40 кв - е та това е мечтата на Въсото - луксозна баня с кенеф...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marinbg Разгледай мнение
                                Ти явно си безработен, или си построил комунизма!
                                Нито съм безработен,нито съм построил комунизма.Разстоянието от нас до центъра е 9.5 километра,мислиш ли че от Люлин или Младост 4 е по-малко?Да,градския транспорт е нещо доста условно в нашия квартал,но затова има и коли
                                Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                                Коментар

                                Working...
                                X