IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
    И защо да инвестират в нещо, което я върне, я не 50 аритметични процента след 5 години?!
    Друго са си 300% за 1 година. Да са живи и здрави платилите и инвестиралите, останали с горещия картоф в ръцете....
    има някои предприемачи които успяха да разпродадат и направиха дебела пачка но са доста малко . който се усетил усетил , който не , духа супата....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
      Водят се,повярвай ми
      Ти явно си безработен, или си построил комунизма!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
        Ако си 45-50 и децата вече могат сами да се грижат за себе си - ДА. Иначе чакам от вас да ми обясните как ежедневно се водят на училище, градини, занимания и т.н. в транспортния хаос, в които се намират големите БГ градове. Може - ако си наемете отделен човек за целта. Затова и хората със средни доходи ще се тъпчат в коплексите в обозримо бъдеще.
        Абе и така е и не е така.... По принцип си прав, макр че обратни примери от света има много. Скъпите села около София си имат повечето удобства на града. Те на практика са си квартали... А и наемането на човек е решение (аз така процедирам, въпреки че съм в апартамент в града).... Въпрос е на финансови възможности, но е факт че е много по уютно да живееш в къща от колкото в бетонна кутийка...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
          Всеки има право да си чупи главата както желае.
          Така си е
          Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
            Като изключим София Пловдив Варна другите не са чак толкова големи.
            Аз говоря за София.
            Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

            Коментар


            • Всеки има право да си чупи главата както желае.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                Водят се,повярвай ми
                Като изключим София Пловдив Варна другите не са чак толкова големи.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                  Ако си 45-50 и децата вече могат сами да се грижат за себе си - ДА. Иначе чакам от вас да ми обясните как ежедневно се водят на училище, градини, занимания и т.н. в транспортния хаос, в които се намират големите БГ градове. Може - ако си наемете отделен човек за целта. Затова и хората със средни доходи ще се тъпчат в коплексите в обозримо бъдеще.
                  Водят се,повярвай ми
                  Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
                    Логично.... Има и един друг момент - голям апаратмент, вече влиза в конкуренцията на малка къща в престижен район та много хора избират двор, барбекю, куче и спокойствие пред мравуняците наречени престижни квартали на големите градове....
                    Ако си 45-50 и децата вече могат сами да се грижат за себе си - ДА. Иначе чакам от вас да ми обясните как ежедневно се водят на училище, градини, занимания и т.н. в транспортния хаос, в които се намират големите БГ градове. Може - ако си наемете отделен човек за целта. Затова и хората със средни доходи ще се тъпчат в коплексите в обозримо бъдеще.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
                      Миро, Миро ... Нямам идея как се понасяш.. Ама твоя си работа...


                      Става сутрин...Пляс- пляс два шамара за добро утро и се развеселява..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
                        Логично.... Има и един друг момент - голям апаратмент, вече влиза в конкуренцията на малка къща в престижен район та много хора избират двор, барбекю, куче и спокойствие пред мравуняците наречени престижни квартали на големите градове....
                        Престижни квартали в София има само в главите на брокери и хора които няма с какво друго да се похвалят освен с факта че живеят в този град.За варианта българи живеещи в колективно жилище е смешно да се говори.По отвратително от това е само цигани в колективно жилище.За чудото бокс в хола какво да кажа освен да турят и кенефа там та да стане още по добре.Спални по 10-11 квадрата стават да туриш прасе да гледаш за друго не.А за прекрасните тераси по един квадрат.Това всичкото му викат лукс в престижен квартал.Като прибавим как и от кого е строено само безумци могат да си купят такива курници.На всичкото отгоре и прашките на комшииката му направо пред носа като седне да вечеря.Ако това е класа и престиж благодаря.Мисля си че такиква хора са за психическо освидетелствуване.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                          Съдя за себе си, като човек кайто е доста запознат с обстановката на пазара на НИ, защото го следя от бизо на практика от както той съществува и участвам активно в него...

                          Веднага ще ти кажа какви са моите виждания за напред. При очертаващия се недостиг на пари и високите лихви по ипотечните кредити хората ще заделят по-малко за жилище, но това не означава, че ще поевтинее квадратния метър, а че ще се смалят новите жилищата, които се пускат на пазара в бъдеще бъди сигурен. Жилищата ще стават все по-малки, а големите такива ще станат дефицитни особено за наистина хубавите локации. Причината за това ще бъде, че ако един строител реши да направи един апартамент 120 кв. ще го продаде за по-малко пари отколкото 2апартамента по 60 кв.м.... Чисто пазарен принцип. За вече построените сгради нещата могат да стоят различно на този етап, но за в бъдеще бъди сигурен, че ще стане точно както съм го написал.

                          Айде плюйте ме смело сега, но това е близкото бъдеще...
                          На "апартамент" 60 кв. като му махнеш общите части и стените ти остават 42-43 квадрата жилищна площ - това за повече от ергенска квартира не става!Хората,които си купуват такива кибритени кутийки аз не ги разбирам!
                          Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                            Общоизвестен факт е, че колкото е по-голяма площта на апартамента, толкова по-ниска е цената за кв. м. В този ред на мисли - да, по-лесно е да продадеш 40 квадрата за 50 000, отколкото 70 квадрата за 70 000. Причината е най-вече в ниските финансови възможности на купувачите. Дори да искат да купят по-големия апартамент, просто не им стигат парите, банката не им отпуска толкова голям кредит и се виждат принудени да купят по-малкото жилище. Това е пак типично нашенски манталитет - кенеф да е, мой да си е.
                            Логично.... Има и един друг момент - голям апаратмент, вече влиза в конкуренцията на малка къща в престижен район та много хора избират двор, барбекю, куче и спокойствие пред мравуняците наречени престижни квартали на големите градове....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
                              Каквото и българско и хайдутско да си имал - било е у дедите ти.
                              Хайдут и българин не си позволява "Булгаристан", "родолюбецо".
                              Миро, Миро много дребно и заядливо човече си... Нямам идея как се понасяш.. Ама твоя си работа...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                                В интерес на истината се замислих.
                                Няма логика да прилагаш исторически данни от центъра на Токио за България, ако ще и за центъра на София.
                                Ние не сме ограничени толкова от площ, а и нямаме такава гъстота на населението.
                                не съм добре запознат, но все си мисля, че строенето на малки апартаменти вдига себестойността на строежа. А когато няма платежоспособни, каква е файдата на инвеститора да прави кутийки? Влиза в най-долния сегмент на купувачите. Смяташ, че 40 квадрата за 50 000 евро ще ги продадеш по-лесно от 70 за 70 000 ли?
                                Общоизвестен факт е, че колкото е по-голяма площта на апартамента, толкова по-ниска е цената за кв. м. В този ред на мисли - да, по-лесно е да продадеш 40 квадрата за 50 000, отколкото 70 квадрата за 70 000. Причината е най-вече в ниските финансови възможности на купувачите. Дори да искат да купят по-големия апартамент, просто не им стигат парите, банката не им отпуска толкова голям кредит и се виждат принудени да купят по-малкото жилище. Това е пак типично нашенски манталитет - кенеф да е, мой да си е.
                                Never underestimate the predictability of stupidity

                                Коментар

                                Working...
                                X