IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от moderebov Разгледай мнение
    Аха, като ония немски баби дето продават не-карани Голфове на гастарбайтери ...

    Знаеш ли, всъщност съм съгласен че търсенето се "изкриви". По-скоро се "изправи" - вече не се купува малоумно с идеята че непременно догодина ще може да се изкарат 30% отгоре
    Просто нещата се нормализираха.
    Сега купуват само тези дето имат пари,
    а преди "купуваха" и таквиз дето нямаха,
    обаче и тоя цирк не е цирк Буш !!!!!
    --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
    http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
      По скоро можем да кажем че търсенето се изкриви, освен че намаля... Определено обаче сделките които се осъществяват, в голямата си част са в ниският сегмент - малки и евтини жилища... Е сега гледам пак в моите справки - декември 2010 - 106 кв.м на Патриарх Евтмий (тия с високите тавани) - реална цена на сделката 400 000 евро.... Брокерчето разправя че го е купила някаква баба емигрантка....
      Аха, като ония немски баби дето продават не-карани Голфове на гастарбайтери ...

      Знаеш ли, всъщност съм съгласен че търсенето се "изкриви". По-скоро се "изправи" - вече не се купува малоумно с идеята че непременно догодина ще може да се изкарат 30% отгоре

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
        Проблема ти е, че гледаш много повърхностно на нещата.... За строитерля важно да продаде апартаментите. Когато ги пхродаде тяй и останат непродаденти гаражи ще ги пусне и на 20 не се съмнявай в това. Освен това по наредба всеки апартамент ново строителство трябва да има осигурено паркомясто или гараж. Така, че когато клиент отива да си купи апратамент очаква съотвметно и това да е налице. Ако пък се откаже от гаража...строителя го пуска тоя гараж на 20 к... пък който иска.

        Така стана преди години в манастирски ливади... Продаваха апартаменти с гаражи, ама хората купуваха само апартаментите. И сега знаем каква е ситуацията. Ама имаше и хитреци, които купиха всичтките гаражи и сега ги дават под наем.
        Ъххх,

        не си чел цялата дискусия.

        Тука не става въпрос за строител с много апартаменти и гаражи, а за един апартамент и един гараж и не го продава строител.

        Иначе си прав за горното, ама за строителите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Веско Разгледай мнение
          Гледай сега, в добрия тон ще ти отговоря, макар отдавна да сме разбрали, че не четеш ами само пишеш. Ясно и че вчера излезе от пубертета, хормона още те тресе, бързаш да се доказваш, но живота си има други правила. Човек остарява, приоритетите се променят и трябва да си флексибъл, ако понимаеш чужди езици. Това, че свестен имот под 1000 евра няма да се види скоро ми стана ясно преди две години и отдавна купих на друго място. Даже мисля за още един вече, ама пак няма да е в София, така че мерси, ама недей ми търси повече. То докат ми намери и на студента му остана една година до дипломната работа
          И повярвай ми, доста апартаменти са ми минали през ръцете, още по орязаните снимки мога да разбера че не е читав и квадратурата не отговаря. И второ, ако ще купуваш ИМОТ дет да не падне с 30% цената му, не се рови в нета, ами се разходи, харесай си район, даже блок и тогава разпитай дали не се продава нещо и на каква цена.
          Ще останеш изненадан
          И аз в добрия тон ще ти отговоря.

          Виж си половината пост ти е за това какъв съм бил аз, аз и пак аз. Това няма как да го знаеш, нали?
          Така, махаме половината ти пост и вече навлизаме в зоната на това, което вече ти вярваш, ти виждаш, ти си чул, ти си имал експириънс, ако разбираш чужди езици. Това е важно и интересно за дискусията. Проблемът ти е, че ти се държиш и твърдиш, че това което казваш е истината и няма друго. Там е работата, че ти твърдиш, че няма имоти под 1000 евро в Лозенец. Това не е вярно. 30% от ОФЕРТИТЕ са за под 1000 евро. Това, че на теб не ти харесва дадения имот - обективно или в повечето случаи субективно е съвсем друг въпрос. Ти какво си мислиш - че имотите в Лозенец се различават коренно един от друг? 90% от жилищата са на едно и също ниво.
          А това, че си разбрал преди две гонини, че не можеш да си купиш в Лозенец за под 1000 евро - правилно си разбрал тогава, обаче сега можеш...

          П.П. Понеже виждам нещо човешко в теб, макар и дълбоко скрито, реших това да е последния ми пост с този подпис, който те цитира. Надявам се да спреш с директните обиди, а да си обективен. Като не ти харесва нещо, казвай, че не ти харесва, но не обиждай...
          Аи чао...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
            Възможно е, ако някой от съседния блок го поиска, да му се предложи на 14К.

            Това е парадокса български - като тръгнеш да продаваш - на 7К, ама ако някой иска да го купи - 14К...

            Та така е, вярно го казваш, ама аз не съм сигурен, че някой ще даде 14К Е дори и там за един гараж, защото ако е толкова лесно да го продаде на 14К, досега да е пуснал оферта за 20К само за гаража.
            Проблема ти е, че гледаш много повърхностно на нещата.... За строитерля важно да продаде апартаментите. Когато ги пхродаде тяй и останат непродаденти гаражи ще ги пусне и на 20 не се съмнявай в това. Освен това по наредба всеки апартамент ново строителство трябва да има осигурено паркомясто или гараж. Така, че когато клиент отива да си купи апратамент очаква съотвметно и това да е налице. Ако пък се откаже от гаража...строителя го пуска тоя гараж на 20 к... пък който иска.

            Така стана преди години в манастирски ливади... Продаваха апартаменти с гаражи, ама хората купуваха само апартаментите. И сега знаем каква е ситуацията. Ама имаше и хитреци, които купиха всичтките гаражи и сега ги дават под наем.
            Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
              Ама това е цената, ако купиш апартамента в сградата. Ако някой от съседната сграда го поиска цената ще бъде двойна бъди сигурен...
              Възможно е, ако някой от съседния блок го поиска, да му се предложи на 14К.

              Това е парадокса български - като тръгнеш да продаваш - на 7К, ама ако някой иска да го купи - 14К...

              Та така е, вярно го казваш, ама аз не съм сигурен, че някой ще даде 14К Е дори и там за един гараж, защото ако е толкова лесно да го продаде на 14К, досега да е пуснал оферта за 20К само за гаража.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от moderebov Разгледай мнение
                Именно. Търсенето е свито като цяло, а не търсенето на големи да се свива а на малки - да се държи на старите нива, още по-малко пък да се увеличава.
                По скоро можем да кажем че търсенето се изкриви, освен че намаля... Определено обаче сделките които се осъществяват, в голямата си част са в ниският сегмент - малки и евтини жилища... Е сега гледам пак в моите справки - декември 2010 - 106 кв.м на Патриарх Евтмий (тия с високите тавани) - реална цена на сделката 400 000 евро.... Брокерчето разправя че го е купила някаква баба емигрантка....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
                  Ами точно това показва. Търсенето е свито на 10% от нивата преди кризата. Сделките са по скоро единични и не може да се види тенденция. Макар че в последните месеци има някакво съживяване в София на ниво интерес, като питащите са от цялата страна. И от банките новините са че въпреки усилените кампании за ипотечни кредити търсенето им е символично..
                  Именно. Търсенето е свито като цяло, а не търсенето на големи да се свива а на малки - да се държи на старите нива, още по-малко пък да се увеличава.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от moderebov Разгледай мнение
                    И откъде тоя извод за търсенето - това показва че в момента НЕ се търсят жилища всъщност.

                    ПП: Като не си - да си. Сега се дръж прилично.
                    Ами точно това показва. Търсенето е свито на 10% от нивата преди кризата. Сделките са по скоро единични и не може да се види тенденция. Макар че в последните месеци има някакво съживяване в София на ниво интерес, като питащите са от цялата страна. И от банките новините са че въпреки усилените кампании за ипотечни кредити търсенето им е символично..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                      Сигурно не си очаквал, но ще се извиня. Явно в бързината да ти търся оферта съм сбъркал. ..., но цената на кв остава същата, а тя е 831Е
                      Гледай сега, в добрия тон ще ти отговоря, макар отдавна да сме разбрали, че не четеш ами само пишеш. Ясно и че вчера излезе от пубертета, хормона още те тресе, бързаш да се доказваш, но живота си има други правила. Човек остарява, приоритетите се променят и трябва да си флексибъл, ако понимаеш чужди езици. Това, че свестен имот под 1000 евра няма да се види скоро ми стана ясно преди две години и отдавна купих на друго място. Даже мисля за още един вече, ама пак няма да е в София, така че мерси, ама недей ми търси повече. То докат ми намери и на студента му остана една година до дипломната работа
                      И повярвай ми, доста апартаменти са ми минали през ръцете, още по орязаните снимки мога да разбера че не е читав и квадратурата не отговаря. И второ, ако ще купуваш ИМОТ дет да не падне с 30% цената му, не се рови в нета, ами се разходи, харесай си район, даже блок и тогава разпитай дали не се продава нещо и на каква цена.
                      Ще останеш изненадан

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
                        Но факта си е факт - продажба за един ден на апартамент няма от годимни в БГ - средно при логична цена едно жилище се продава за около 4 месеца... Това показва че в момента на пазара се търсят малки и евтини жилища...


                        ПС. Не напускам страната по лични причини. за съжаление изпуснах времето.

                        И откъде тоя извод за търсенето - това показва че в момента НЕ се търсят жилища всъщност.

                        ПП: Като не си - да си. Сега се дръж прилично.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                          Пробвай да си купиш само гараж... без апартамент... и друга песен ще запееш...
                          Гараж в Лозенец без апартамент не можеш да си купиш (пробвал съм)... Паркирането в района на ул. Бунтовник е такъв проблем че гаража е безценен. Естествено винаги я има еврейската логика че това което не се купува с пари се купува с много пари....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                            Не те разбирам!

                            Защо да купувам гараж, аз не търся! Други търсеха, ето има за 7К.
                            Ама това е цената, ако купиш апартамента в сградата. Ако някой от съседната сграда го поиска цената ще бъде двойна бъди сигурен...
                            Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                              Пробвай да си купиш само гараж... без апартамент... и друга песен ще запееш...
                              Не те разбирам!

                              Защо да купувам гараж, аз не търся! Други търсеха, ето има за 7К.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                                Сигурно не си очаквал, но ще се извиня. Явно в бързината да ти търся оферта съм сбъркал. Но това означава, че в 118кв не влиза гаража, като аз първоначално си мислих, че той е в квадратурата. Добре, гаража не е в цената, но цената на кв остава същата, а тя е 831Е. А и гараж в него район за 7К, при положение, че Ровъра ревеше, че нямало под 12К!
                                Пробвай да си купиш само гараж... без апартамент... и друга песен ще запееш...
                                Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X