IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
    Споко, ако получа инфаркт, няма да е заради имотите ми - генериращи непрекъснати доходи, докато седя и си пиша безгрижно с разни инвестори в злато, като гърнето на тома паша. Държат гърнето но то само по себе си никакъв текущ доход не носи, ако не го продадеш на печалба. Продавайки го обаче оставаш единствено с пари, които ги яде инфлацията.
    Разни пък форекс и БФБ играчи са направо за оплакване с техните краткокрочни премятания. Много енергия на халост- никаква печалба.
    Затова имота няма аналог и затова няма да стане колкото дачия - малолитражка. Да не е луд да продава някой с лека ръка нещо което му носи текущ доход. Аз поне не съм такъв. Вярвам и че по-голямата част от народа също.
    Познавам доста хора - собственици, които си държат празни апартаменти и нито ги отдават нито ги ползват. Но дори и не помислят да ги продават. Пазара го изкривиха единствено строителните предприемачи , но и те гледам си държат блокчетата, които не са достатъчно атрактивни за по-добри времена.
    Не ги мисли ти доходите на форекс играчите.


    В поста си взаимно отричаш твърденията си. Значи тези дето държат практически вечния актив злато в гърне са глупаци, пък тези строители/инвеститори/собственици дето държат празен и генериращ разходи стареещ актив като НИ са умници.

    И не на последно място - сам по себе си НИ не носи доход. Доходът ти се генерира от наемателите или продажбата му. Тези две неща са в криза в момента.
    Last edited by anon6706; 08.03.2011, 10:40.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
      Това е някаква закостеняла народопсихология,има много причини за подобно поведение,разбира се,една от тях е събитията от 96-97,но и това ще се промени с времето.Данъците ще се вдигат,ще се затегнат изискванията за поддържане на сгради и лека-полека тези хора ще започнат да продават.Ако това е и съчетано с по-дълга и мъчителна криза,тези имоти,искат не искат,ще излезнат на пазара.Лошото е,че тогава ще се сблъскат мечтите с реалностите,а именно,че цената на неползван с години имот не се качва
      Да но опитай да го обясниш на някой с имоти

      Коментар


      • Първоначално изпратено от low Разгледай мнение
        Тия хора ще да притежават специални имоти, които са вечни и не се амортизират и не се облагат, а пък какво са за тях пропуснатите доходи от вложените в празни апартаменти пари едно нищо на фона на печелившата им инвестиция в празен апартамент.
        Това е някаква закостеняла народопсихология,има много причини за подобно поведение,разбира се,една от тях е събитията от 96-97,но и това ще се промени с времето.Данъците ще се вдигат,ще се затегнат изискванията за поддържане на сгради и лека-полека тези хора ще започнат да продават.Ако това е и съчетано с по-дълга и мъчителна криза,тези имоти,искат не искат,ще излезнат на пазара.Лошото е,че тогава ще се сблъскат мечтите с реалностите,а именно,че цената на неползван с години имот не се качва
        Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
          Така е,

          обаче на някой индивиди им доставя удоволствие да манипулират, дори да нямат аудитория - то си им е натура.
          Други пък просто искат да видят каква ще е реакцията...

          Ама много се отклонихме от темата, та да се върнем в нея - има ли манипулация при обявяване на хода на цените от компаниите?
          Естествено,че има - нали всеки се надява да успее да надуе балона като през 2006-2008.Ама тия дни май трудно се получава
          Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
            Споко, ако получа инфаркт, няма да е заради имотите ми - генериращи непрекъснати доходи, докато седя и си пиша безгрижно с разни инвестори в злато, като гърнето на тома паша. Държат гърнето но то само по себе си никакъв текущ доход не носи, ако не го продадеш на печалба. Продавайки го обаче оставаш единствено с пари, които ги яде инфлацията.
            Разни пък форекс и БФБ играчи са направо за оплакване с техните краткокрочни премятания. Много енергия на халост- никаква печалба.
            Затова имота няма аналог и затова няма да стане колкото дачия - малолитражка. Да не е луд да продава някой с лека ръка нещо което му носи текущ доход. Аз поне не съм такъв. Вярвам и че по-голямата част от народа също.
            Познавам доста хора - собственици, които си държат празни апартаменти и нито ги отдават нито ги ползват. Но дори и не помислят да ги продават. Пазара го изкривиха единствено строителните предприемачи , но и те гледам си държат блокчетата, които не са достатъчно атрактивни за по-добри времена.
            Тия хора ще да притежават специални имоти, които са вечни и не се амортизират и не се облагат, а пък какво са за тях пропуснатите доходи от вложените в празни апартаменти пари едно нищо на фона на печелившата им инвестиция в празен апартамент.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
              Разни пък форекс и БФБ играчи са направо за оплакване с техните краткокрочни премятания. Много енергия на халост- никаква печалба.
              Е та това е за експертите от съседните теми. Там ще стане интересна дискусия!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                Могат да бъдат манипулирани единствено нискоинтелигентни и нискообразовани хора!
                Така е,

                обаче на някой индивиди им доставя удоволствие да манипулират, дори да нямат аудитория - то си им е натура.
                Други пък просто искат да видят каква ще е реакцията...

                Ама много се отклонихме от темата, та да се върнем в нея - има ли манипулация при обявяване на хода на цените от компаниите?

                Коментар


                • Споко, ако получа инфаркт, няма да е заради имотите ми - генериращи непрекъснати доходи, докато седя и си пиша безгрижно с разни инвестори в злато, като гърнето на тома паша. Държат гърнето но то само по себе си никакъв текущ доход не носи, ако не го продадеш на печалба. Продавайки го обаче оставаш единствено с пари, които ги яде инфлацията.
                  Разни пък форекс и БФБ играчи са направо за оплакване с техните краткокрочни премятания. Много енергия на халост- никаква печалба.
                  Затова имота няма аналог и затова няма да стане колкото дачия - малолитражка. Да не е луд да продава някой с лека ръка нещо което му носи текущ доход. Аз поне не съм такъв. Вярвам и че по-голямата част от народа също.
                  Познавам доста хора - собственици, които си държат празни апартаменти и нито ги отдават нито ги ползват. Но дори и не помислят да ги продават. Пазара го изкривиха единствено строителните предприемачи , но и те гледам си държат блокчетата, които не са достатъчно атрактивни за по-добри времена.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                    Не става въпрос дали е трудно на някого. Аз съм сигурен, че поне 90% от пишещите тука са образовани и разбират много добре.
                    Става въпрос за манипулация...
                    Могат да бъдат манипулирани единствено нискоинтелигентни и нискообразовани хора!
                    Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                      На когото му е трудно да разбира процентите може да ползва графика със средните цени ,за да му се изясни за какво става дума.
                      Не става въпрос дали е трудно на някого. Аз съм сигурен, че поне 90% от пишещите тука са образовани и разбират много добре.
                      Става въпрос за манипулация...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                        Затова беше и спорът с тези проценти. Как се били изчислявали.

                        Те се изчисляват по един единствен начин, но могат да се интерпретират по много, така че да послужат за една или друга кауза. Както си направих майтапа по-долу и Лорда щеше да получи инфаркт!
                        На когото му е трудно да разбира процентите може да ползва графика със средните цени ,за да му се изясни за какво става дума.
                        Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                          Предполагам,че говориш за Латвия :"Цените на жилищата в латвийската столица Рига например са се увеличили през 2010 г. с 21.18%, докато през 2009 г. е имало безпрецедентен спад от 52%".През 2009 средните цени на имотите са били под 500 евро на квадрат!,което означава,че след покачването са станали около или малко над 600 евро!така погледнато май нещата изглеждат по друг начин?Използването на аналогии с други пазари,без да се отчитат местните специфики, може да изиграе лоши шеги.
                          Затова беше и спорът с тези проценти. Как се били изчислявали.

                          Те се изчисляват по един единствен начин, но могат да се интерпретират по много, така че да послужат за една или друга кауза. Както си направих майтапа по-долу и Лорда щеше да получи инфаркт!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                            ....................
                            Ами тези анализатори предполагам гледат случващото се в други държави. Компенсаторния ръст след големия спад в Литва например е потресаващ. За една година има ръст с 25%. Ще да е логично и тук да има такъв компенсаторен ръст след като се наблюдават признаци за излизане от кризата.
                            Предполагам,че говориш за Латвия :"Цените на жилищата в латвийската столица Рига например са се увеличили през 2010 г. с 21.18%, докато през 2009 г. е имало безпрецедентен спад от 52%".През 2009 средните цени на имотите са били под 500 евро на квадрат!Което означава,че след покачването са станали около или малко над 600 евро!Така погледнато май нещата изглеждат по друг начин?Използването на аналогии с други пазари,без да се отчитат местните специфики, може да изиграе лоши шеги.
                            Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                            Коментар


                            • Landlord звучиш ми като хората които не си продадоха акциите и казват че не са отчели загуба. Но като си наясно с пазара на имоти мислиш ли че с парите от наем би си покрил разходите по кредита и поддръжката на имота ако си ги копил с кредит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                                ................
                                Аз не съм потърпевш от спада, щото не съм продал нищо през този период на спад, а обратното закупил съм. Обаче поскъпването предстои и тогава се притеснявам, че ще има масови и публични самоубийства на влогари пред НС.
                                За самоубийства при ъпа не съм чул, ама са самоубийства при срива - доста, така, че си пази здравето, не искаме да ни напуснеш...

                                Коментар

                                Working...
                                X