IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
    Е аз това казвам - медиите са за този, който плаща повече или им е собственик.

    Не са само 10%. Всички с кредити искат поскъпване на НИ, а това не е малък процент. Всички свързани със строителния сектор (обикновени работници, производства на стр. материали и обзавеждане, търговците от пирони до плазми и т.н.) всички тези хора искат поскъпване, защото поскъпването означава ново строителство, размразяване на вторичния пазар, новодомци и т.н. Това са почти 90% от обикновеното население в трудоспособна възраст.

    Затова и кризата в НИ повлече цялата държава.

    П.П. В държава като нашата няма да имаме скоро "здравословно" поскъпване на НИ.
    При нас е или "Юруш на маслините" или "Кой ми с*а в гащите".
    Донякъде си прав, но пак ще си направя коментара.

    Ако вземем един строителен работник или продавач в магазим за стр материали, на заплата 500 лв, той какво ще иска - да поскъпват или да падат цените на имотите? А ако иска същия човек да си купи жилище? Какво ще иска?

    Най-правилно е да се каже, че свързаните със строителния бранш искат раздижване на пазара, да има покупко-продажби, да има оборот. Но това не е задължително и само свързано с вдигане на цените.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
      Тука малко да те коригирам. Медиите не че са на страната на ъпърите, а че има кой да плаща за статии за ъп. Не знам обаче някой да отиди да плаща за статии и репортажи за спад в цените.
      Полза от поевтиняването имат поне 90% от хората, а 10% от поскъпването. Тука говоря за балонското поскъпване до 2008. Иначе в нормален пазар на НИ повечето имат интерес от нормално повишение, което в БГ го нямаше. Работата е там, че 10%те които искат ъп държат 90% от парите и тука е парадокса - как ще продават по-скъпо, като парите са в тях?
      Е аз това казвам - медиите са за този, който плаща повече или им е собственик.

      Не са само 10%. Всички с кредити искат поскъпване на НИ, а това не е малък процент. Всички свързани със строителния сектор (обикновени работници, производства на стр. материали и обзавеждане, търговците от пирони до плазми и т.н.) всички тези хора искат поскъпване, защото поскъпването означава ново строителство, размразяване на вторичния пазар, новодомци и т.н. Това са почти 90% от обикновеното население в трудоспособна възраст.

      Затова и кризата в НИ повлече цялата държава.

      П.П. В държава като нашата няма да имаме скоро "здравословно" поскъпване на НИ.
      При нас е или "Юруш на маслините" или "Кой ми с*а в гащите".
      Last edited by anon6706; 08.03.2011, 12:39.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
        това е вече игран мач

        НЕ МОЕ ДА ЗЕМЕШ НА БОСИЯ ЦЪРВУЛИТЕ
        Това си е перманентен процес.Има спадове,като сега,има пикове като преди 3 години.Кредитиране и пазар на имоти винаги ще има.Въпросът е колко големи и дълги ще са спадовете и пиковете.
        Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от moderebov Разгледай мнение
          Питай го довечера - да може да пита жената ...
          Хе хе, амчи тебе ли да питам? да не ми направиш баница! Сподели по-добре, като продаде на върха, кво направи с парите, пък може и да те послушам. И ще почерпя, аз благодарен на добри съвети

          Коментар


          • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
            Много е просто!ще ги дадат на заем!така хем ще си пробутат стоката скъпо,хем ще цицат и от лихви!Нищо сложно няма
            това е вече игран мач

            НЕ МОЕ ДА ЗЕМЕШ НА БОСИЯ ЦЪРВУЛИТЕ
            Баба ме научи на много неща.
            tnm

            Коментар


            • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
              Много е просто!ще ги дадат на заем!така хем ще си пробутат стоката скъпо,хем ще цицат и от лихви!Нищо сложно няма
              Вярно, забравих за това. Ще ги дадат и после ще цоцат 50 години...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                Нещо си ми се разсърдил вчера по отношение "главата на семейството".
                .... но за разлика от теб няма да ти ги оценявам по полезност.

                Мерси за добрия тон. Не съм искал да те обиждам и даже не си спомням че ти си казал нещо за "главата". Виж сега вече сигурно ще те запомня. Иначе за мен полезни мнения са били тези на мастъра, уинър, неграмотен, петер немски, йоанка и други хора дето отдавна спряха да пишат или се обаждат епизодично сред общата бълвоч. Даже маранди ми харесва, макар да по-словоохотлив отколкото е нужно
                Успех в бизнеса

                Коментар


                • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                  Тука малко да те коригирам. Медиите не че са на страната на ъпърите, а че има кой да плаща за статии за ъп. Не знам обаче някой да отиди да плаща за статии и репортажи за спад в цените.
                  Полза от поевтиняването имат поне 90% от хората, а 10% от поскъпването. Тука говоря за балонското поскъпване до 2008. Иначе в нормален пазар на НИ повечето имат интерес от нормално повишение, което в БГ го нямаше. Работата е там, че 10%те които искат ъп държат 90% от парите и тука е парадокса - как ще продават по-скъпо, като парите са в тях?
                  Много е просто!ще ги дадат на заем!така хем ще си пробутат стоката скъпо,хем ще цицат и от лихви!Нищо сложно няма
                  Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                    А дискусия няма, защото няма прозрачен пазар и данни за цените на НИ. Всеки си разтяга каквито си поиска ластици. Медиите са на страната на ъпърите, защото интересите на държавата, банките и големите пари са в тази посока. Никой, освен хората запазили кеша си по време на набалончването, няма полза от поевтиняващи имоти, а това са много малко хора. Затова и е много трудно доказуемо каква точно е реалната цена на НИ. Защончо прави едни опити тук с ЧСИ, но това е капка в морето.

                    Споровете за бензина, олиото, еврото и т.н. имат смисъл, защото или отиваш в магазина, на колонката или в чейндж бюрото и веднага виждаш ПАЗАРНИТЕ им цени, а не написаните в интернет или "публикувани" в някоя платена медиа.
                    Тука малко да те коригирам. Медиите не че са на страната на ъпърите, а че има кой да плаща за статии за ъп. Не знам обаче някой да отиди да плаща за статии и репортажи за спад в цените.
                    Полза от поевтиняването имат поне 90% от хората, а 10% от поскъпването. Тука говоря за балонското поскъпване до 2008. Иначе в нормален пазар на НИ повечето имат интерес от нормално повишение, което в БГ го нямаше. Работата е там, че 10%те които искат ъп държат 90% от парите и тука е парадокса - как ще продават по-скъпо, като парите са в тях?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Веско Разгледай мнение
                      Ами като ти гледам бройката на мненията за две години само, явно си много ценен за нивото на дискусията Ама нещо не си спомням някакъв ценен твой съвет. За да е интересна дискусията няма нужда да се цитира НСИ, линкове към рекламни статии или спор как се смята процент. Това са неща които са видими и достъпни за всеки. Предпочитам да виждам обосновани лични мнения с тайминг и всеки да си прави изводите. Лично мойто, ако си чел преди да се регистрираш, е че след 30-50 години у нас ще има гета за бели в големите градове, където цените ще са безумно високи при почти нулев пазар. Останалите къщи ще имат почти нулева стойност. Пък ако ти си "инвистирал" в бетонен кенеф в Слънчев Бряг, може би наистина си тъп и дискусия е безсмислена.
                      Нещо си ми се разсърдил вчера по отношение "главата на семейството".
                      Като знам що "половинки" повлякоха мъжете си по нанадолнището от пустите им комплекси, цяло щастие е, ако до теб стои свестен човек. Пожелавам ти го и снощния ми пост изобщо не е бил насочен конкретно към теб или нея.

                      Не съм ти чел стари постове. Откакто съм се регистрирал, оттогава съм чел, но за разлика от теб няма да ти ги оценявам по полезност.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                        Значи след 50 години ще си говорим
                        Някаква по-краткосрочна прогноза имаш ли - за след 3 до 5 години?
                        Питай го довечера - да може да пита жената ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                          Ааааа,с това съм съгласен!Аз си говоря за ситуацията у наше село
                          Ваше село или опустява, или влиза у свет!
                          Още ли не си го разбрал

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Веско Разгледай мнение
                            Ами като ти гледам бройката на мненията за две години само, явно си много ценен за нивото на дискусията Ама нещо не си спомням някакъв ценен твой съвет. За да е интересна дискусията няма нужда да се цитира НСИ, линкове към рекламни статии или спор как се смята процент. Това са неща които са видими и достъпни за всеки. Предпочитам да виждам обосновани лични мнения с тайминг и всеки да си прави изводите. Лично мойто, ако си чел преди да се регистрираш, е че след 30-50 години у нас ще има гета за бели в големите градове, където цените ще са безумно високи при почти нулев пазар. Останалите къщи ще имат почти нулева стойност. Пък ако ти си "инвистирал" в бетонен кенеф в Слънчев Бряг, може би наистина си тъп и дискусия е безсмислена.
                            Значи след 50 години ще си говорим
                            Някаква по-краткосрочна прогноза имаш ли - за след 3 до 5 години?
                            Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от moderebov Разгледай мнение
                              Така е, но това не е водещото.
                              Хората са по-динамични от нас (в България) и не прекарват целия си живот в един град. Местят се където има по-добра работа, кариера, климат и т.н. - и покупката на НИ не е акт на отчаяние
                              Ааааа,с това съм съгласен!Аз си говоря за ситуацията у наше село
                              Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                                Ти пък щото вдигна нивото на дискусията:
                                и Веско пак написа в същия си пост: "И ако не си изключително тъп, пътя е нагоре."

                                Е как да вляза в дискусия с теб, като предварително ме обявяваш за ТЪП
                                Ами като ти гледам бройката на мненията за две години само, явно си много ценен за нивото на дискусията Ама нещо не си спомням някакъв ценен твой съвет. За да е интересна дискусията няма нужда да се цитира НСИ, линкове към рекламни статии или спор как се смята процент. Това са неща които са видими и достъпни за всеки. Предпочитам да виждам обосновани лични мнения с тайминг и всеки да си прави изводите. Лично мойто, ако си чел преди да се регистрираш, е че след 30-50 години у нас ще има гета за бели в големите градове, където цените ще са безумно високи при почти нулев пазар. Останалите къщи ще имат почти нулева стойност. Пък ако ти си "инвистирал" в бетонен кенеф в Слънчев Бряг, може би наистина си тъп и дискусия е безсмислена.

                                Коментар

                                Working...
                                X