IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
    Тигре,

    задаваш ми "отговори"!?!

    "Моята" част от 70-90% ( както си се изразил ) първо мечтая за един тунел, който да свързва Търново и Горна под Арбанаси. Предполагам, че до 3-5 години ще успея да осигуря финансирането ( около 30 милки ), после става сложното да се постигне съгласие с местните власти, които ... ( няма да коментирам ).

    Ако успея с този проект, после до 15-20 години ще се опитам да изчистя публичния дълг на БГ-стан, за да олекне на 'орицата откъм данъчна тежест.

    Не знам дали ще успея, но това са ми целите и ще опитам, па каквото сабя покаже. Та, "твоите" 70% как би трябвало да се "превеждат" от гледна точка мащаб, щот' тря'а се гадае?

    П.П. Вгледай се в ценностната си система, кое те кара да се чувстваш щастлив - там ще намериш "отговорите"

    Успех!
    Браво майна! Дори и да не стане, пробвай!
    Не става с пълзене...........аман от елегантно пълзящи с достойнство интеуектуалци!
    Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от valio1900 Разгледай мнение
      А останалите 70-90% как да ги разпределим?
      Тигре,

      задаваш ми "отговори"!?!

      "Моята" част от 70-90% ( както си се изразил ) първо мечтая за един тунел, който да свързва Търново и Горна под Арбанаси. Предполагам, че до 3-5 години ще успея да осигуря финансирането ( около 30 милки ), после става сложното да се постигне съгласие с местните власти, които ... ( няма да коментирам ).

      Ако успея с този проект, после до 15-20 години ще се опитам да изчистя публичния дълг на БГ-стан, за да олекне на 'орицата откъм данъчна тежест.

      Не знам дали ще успея, но това са ми целите и ще опитам, па каквото сабя покаже. Та, "твоите" 70% как би трябвало да се "превеждат" от гледна точка мащаб, щот' тря'а се гадае?

      П.П. Вгледай се в ценностната си система, кое те кара да се чувстваш щастлив - там ще намериш "отговорите"

      Успех!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
        Ако си бизнес-притежател и сам решаваш днес дали да бачкаш, в колко и с коя/къде да си легнеш и в колко с коя/къде да станеш - 30% от свободния ти капитал за имотка макс. и то с ясното съзнание какво ще я правиш, демек и ликвидност при бъдещ форсмажор, ако се наложи. Горещо препоръчвам 10%, за да не стават сакатлъци ....
        А останалите 70-90% как да ги разпределим?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          Tа така, де - пишете си, защото тази тема след Бисери и вицове и Политика, ми е третата по важност за оправяне на настроението. Чиърс
          Absolut+но!
          Ша зема да почета малко в Политика кво се пише

          Коментар


          • Първоначално изпратено от sillyboy Разгледай мнение
            А как ще е другата година ? И по-другата ?


            Наздрави !!!
            Първо искам да кажа, че когато чета сладко бебе Груйчи винаги ме кара да се усмихвам - много е свеж

            Второ, нямам идея от каква гледна точка ти е насочен въпроса? Инвестиционна/лична и т.н.

            Доста пъти съм го казвал, ама да припомня.

            За да се плей на имоти.гейм добре, ако си на заплатка, дириш ценово макс. 2 годишния си семеен доход. Ако ще ползваш заемен ресурс - 5 години срок и в мноу краен случай 10.

            Ако си бизнес-притежател и сам решаваш днес дали да бачкаш, в колко и с коя/къде да си легнеш и в колко с коя/къде да станеш - 30% от свободния ти капитал за имотка макс. и то с ясното съзнание какво ще я правиш, демек и ликвидност при бъдещ форсмажор, ако се наложи. Горещо препоръчвам 10%, за да не стават сакатлъци ....

            Ако си се "разпознал" в горните условия, едва ли ще ти пука колко ще са имотките догодина или по-догодина, както ме питаш? В БГ-стан ли ще са или другаде?

            Чиърс!
            Last edited by marandi; 06.08.2011, 12:49.

            Коментар


            • хехе, в тази тема пак е станало цирк - за пореден път се убеждавам, че българина е доста тъп по отношение на имотите. Защо мисля така:
              1. Задават се всякакви въпроси в анонимен форум и се очкават някакви мега точни прогнози и т.н. Абе аланкоолу, те огромни фирми с бая скъпи звена, не могата да кажат какво ще стане, вие очкавате от маранди (наздраве) да го направи. Кефя се на маранди, че има енергия да драска и да ограмотява и вече си е създал секта от последователи, но е меко казано несериозно подобно поведение с такива цифрички и прочие.
              2. явно е, че поне в софия, масовата нагласа на пишещите тук е да си купят имот на цената, която могат да платят - няма лошо, ама да наричаш всичко кочина и да мечтаея за заветната панелка е също меко казано смешно
              3. огромна част от ъпърите са или набълбукани с кредити "гроди собственици" или рентиери, чиито наеми падат, а наемателите са ги ибушили с някой наем и са напуснали към по-евтин имот и сега те бесни на целия свят и особено на "сривльовците"
              4. масовият плювач по имотите пък в 90% мечтае да си купи същият, ама просто няма толкова пари или по-точно няма достатъчно изискуем доход, за да му отпусне кредит банката. Точно този път при либерализирането още малко на кредитирането (което не го знам кога ще стане)ще се изсипе пак на пазара и пак ще бъде лъган от пишман строители да купува мухлясали стени с артистични скосявания и протекъл покрив. Тук изключвам андрей, който е единствения с ясна позиция (60к евро за 4-стаен в белите брези с гараж - пожелавам му да успее да реализира тази сделка) и whyasker-a дето не мога да го разбера къв - ЧСИ, студентче, върнало се от бригада в щатите с 15к долара или просто си драска, за да си запълва времето, че на държавната служба и без тва няма какво да се прави 8 часа

              Та така, де - пишете си, защото тази тема след Бисери и вицове и Политика, ми е третата по важност за оправяне на настроението. Чиърс
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                Батка, трудничко ще е ... В самата си същност книжните пари са ... дълг. Та, колкото повече чиляк се стреми към тях в стандартния случай, толкова повече дълг или риск трябва да поема и то в "рамка и мащаб", които не си е избрал той самият., а са му "спуснати".

                В частност за БГ-стан, нещата не са толкова зле все още и дано 'орицата успеят да блокират напъните на държавата да ги назоби с още дълг в името на "благородни" каузи. Тоже ме дразнят и "промивките", че сме били "малка" и "бедна" държава и т.н., които се насаждат. С третокласно мислене, трудно се води първокласен живот

                Честит бирен празник и на тИбя!
                Мъдри мисли.....имотите верно ще олекнат. Марандьо, знаеш ли, че вече има доста градове в Бг, в които населението е по-малко от броя на имотите. на човек се падат примерно 1.8 имота. Тва също е фактор който рано или късно ще повлияе локално на цените.
                Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                Коментар


                • А другата ?

                  Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                  Мхм ...,

                  тая годинка ще е "лека" за имотЯта

                  Чиърс!

                  П.П. Хостинг-а на тоя сайт нещо е у лево май, а?

                  А как ще е другата година ? И по-другата ?


                  Наздрави !!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                    А как телюгите да се противопоставят на това нещо
                    Батка, трудничко ще е ... В самата си същност книжните пари са ... дълг. Та, колкото повече чиляк се стреми към тях в стандартния случай, толкова повече дълг или риск трябва да поема и то в "рамка и мащаб", които не си е избрал той самият., а са му "спуснати".

                    В частност за БГ-стан, нещата не са толкова зле все още и дано 'орицата успеят да блокират напъните на държавата да ги назоби с още дълг в името на "благородни" каузи. Тоже ме дразнят и "промивките", че сме били "малка" и "бедна" държава и т.н., които се насаждат. С третокласно мислене, трудно се води първокласен живот

                    Честит бирен празник и на тИбя!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от winner Разгледай мнение
                      Оу, благодарско!

                      Честит да е на всички бебетата сладки! Аз го подкарах вече

                      П.П. Мастър Подритващ Злобно, коя прогноза съм си променил, че мноу съм давал и не зацепвам коя от всички точно визираш? Обяснявай кат' на Блонди на 2 бирки ...
                      Last edited by marandi; 05.08.2011, 17:05.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                        Не ме четеш внимателно. Именно, че няма разлика. Става въпрос за бъдещ дълг, който да се поема от телюгите.

                        П.П. Ако толкова те притеснява АЕЦ-а ( щот' си спец там и все подскачаш по темата, може да го замениш със "зелена" енергия, рециклиране на боклука, разделно сметосъбиране, "глобално" затопляне, запазване на птичките и пчеличките и т.н. и т.н. ).

                        Накрая като удариш калема все ще е дълг за 'орицата ( първо кредитен, а после и данъчен )

                        П.П.П. Не ми се обяснява ти казах, а и не съм длъжен.

                        Чиърс!
                        А как телюгите да се противопоставят на това нещо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                          Мхм ...,

                          тая годинка ще е "лека" за имотЯта

                          Чиърс!

                          П.П. Хостинг-а на тоя сайт нещо е у лево май, а?
                          защо се отказа от първоначалната си прогноза?

                          щатската икономика ли те притесни

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                            Мхм ...,

                            тая годинка ще е "лека" за имотЯта

                            Чиърс!

                            П.П. Хостинг-а на тоя сайт нещо е у лево май, а?
                            Честит празник!

                            http://www.dnes.bg/mish-mash/2011/08...irichka.125680

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                              И на мен ми е приятно, въпреки че имаш леки бичи уклони за имотите , а това не е на добре. Рано, много рано е за такива очаквания.

                              Поздрави.
                              Мхм ...,

                              тая годинка ще е "лека" за имотЯта

                              Чиърс!

                              П.П. Хостинг-а на тоя сайт нещо е у лево май, а?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                                Мхм,

                                ако може да перифразирам уеко: "Кой, каквото и да говори и накрая все до кеша се стига." ( а, уж не бил важен и често е повод за подигравки )

                                П.П. Радвам се да те видя, бебе Анончи!
                                И на мен ми е приятно, въпреки че имаш леки бичи уклони за имотите , а това не е на добре. Рано, много рано е за такива очаквания.

                                Поздрави.

                                Коментар

                                Working...
                                X