IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
    БАХАХАХАХАХАХАХА, панелна гарсониера за 450 лева? ТИ НОРМАЛЕН ЛИ СИ, БЕ??? През 2008-а живеехме в двустаен ново строителство в Бели брези, напълно обзаведен и плащахме 350 лева!
    Спокойно, успокой се, дай да се договорим! Ще извикам наемодателката и ще я помоля да покаже договора. Ще и обещая да си разделим един месечен наем на който ще се хванем на бас с теб! Става ли?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
      Е та и аз да се включа вече в приказката дето си водите,

      нямаше ме известно време защото купих имот и ще ви кажа всички параметри.

      Варна, Траката, до 8-ма улица, готино блокче на 4 етажа с градинка и ограда, подземни паркоместа (за мен 2),
      210кв.м. всичко, 180 чжп, от тях 30 тераси, на първи етаж хол, кухня, трапезария, спалня, баня, тоалетна - 80кв.м.+терасата 30кв, на втори етаж - 3 спални, баня, тоалетна.
      Сградата е 4 етажна, аз сън на 3 и 4 етаж. На втория етаж има скосения. От терасата на първия етаж изглежда, че едва ли не ще се гмурна в морето. От горния етаж, две от спалните също. Завършеността е на ключ - демек долу е теракот, горе е ламинат - а бре само вкарвам мебели и техника.
      Цената за която се спазарих е 70000 евро бруто - демек всичко.
      Честито и със здраве да си го ползваш.
      Колко излиза чистата площ като евраци???
      Ще черпя КРАДЛИВАТА МИЖАТУРКА малка биричка някога !!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
        +1

        Знаех си, че тука с тия дето контактуваме не са много наред, щото са все под наем!
        Гарсониерата до мен в панеляка се отдаваше за 450лв. допреди 3 години. Видях по това време човека да се изнася. Питам го къде ще се мести? Отговори ми че в Дружба в комплекс "цариградски" си купува с ипотека за 750лв. на месец. След като критикарски го погледнах и му казах, че това е доста далеч от центъра, но предимство му е близостта до "Цариградско шосе", той ме погледна и каза: "Писна ми вече по чужди жилища" И двойно да плащам поне да си е мое!
        БАХАХАХАХАХАХАХА, панелна гарсониера за 450 лева? ТИ НОРМАЛЕН ЛИ СИ, БЕ??? През 2008-а живеехме в двустаен ново строителство в Бели брези, напълно обзаведен и плащахме 350 лева!
        Never underestimate the predictability of stupidity

        Коментар


        • Е та и аз да се включа вече в приказката дето си водите,

          нямаше ме известно време защото купих имот и ще ви кажа всички параметри.

          Варна, Траката, до 8-ма улица, готино блокче на 4 етажа с градинка и ограда, подземни паркоместа (за мен 2),
          210кв.м. всичко, 180 чжп, от тях 30 тераси, на първи етаж хол, кухня, трапезария, спалня, баня, тоалетна - 80кв.м.+терасата 30кв, на втори етаж - 3 спални, баня, тоалетна.
          Сградата е 4 етажна, аз сън на 3 и 4 етаж. На втория етаж има скосения. От терасата на първия етаж изглежда, че едва ли не ще се гмурна в морето. От горния етаж, две от спалните също. Завършеността е на ключ - демек долу е теракот, горе е ламинат - а бре само вкарвам мебели и техника.
          Цената за която се спазарих е 70000 евро бруто - демек всичко.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
            Последната година апартаментът само си седеше, нито имах пари да го оправям отново, нито нерви да се разправям с майстори и наематели. И го продадох"
            Та така с бесния доход от отдаване под наем на жилища
            Нито един бизнес не е за всеки. А и аз не претендирам да е бесен доход, само достатъчен за да не се наложи да си мръдна пръста за някой друг докато съм жив.
            От 10 години съм наемодател и все още научавам нови клаузи в договорите за наем.
            Трябва да си доста грамотен юридически за да се оправяш с тази сган наемателите.
            Не всички са такива, като намеря добър, гледам да си го коткам и да не му се меся.
            Този сега на магазинчето ми е занаятчия-супер пич. Сам си боядиса, сложи климатик, сега иска други ремонти да прави. Преди него кандидат беше един нещасник-пияница, който ме покани в дома си след като се договорихме. Пак беше занаятчия, но като почна да ме уговаря да му сваля със 100лв. го усетих, че е от тия наематели дето пишат тука в темата-несериозни клошари демек! Фръцнах му се и му казах да ходи за гъби. След това ми стоя 6 месеца празен, но след като дойде новият наемател, не съжалявам нито за миг.

            Коментар


            • LANDLORD 31

              Още няма еврооблигации - истински на ЕЦБ . Германия не иска , тя иска да е в ЕС и да е все отгоре над другите гарантирано. 0-ла процента лихва за немските облигации напоследък , защото за южните е 6-7% , те плащат лихвата на парите които заемат немците. Германия яко лапа от нестабилната ситуация , обаче още 5 месеца и после да се разберат с китайците , че те вече правят японски коли с два пъти по ниска цена и екстри като за 3 мерцедеса , само камери в багажника не слагат засега. Урбанизацията работи за китайците , един скъп петрол да спрат немските лами - танкове , джипове , уаски и в града хората ще си купят по една двуместна електричка без риск някой танк одялан в Германия да ги прегази и немската икономика , ще изпусне въздух като спукана гума..
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                Свестните хора се борят да си купят жилище и да живеят под наем остават все едни при които нещо не е наред.При такива цени на жилищата е нормално хората да искат да купят..................
                +1

                Знаех си, че тука с тия дето контактуваме не са много наред, щото са все под наем!
                Гарсониерата до мен в панеляка се отдаваше за 450лв. допреди 3 години. Видях по това време човека да се изнася. Питам го къде ще се мести? Отговори ми че в Дружба в комплекс "цариградски" си купува с ипотека за 750лв. на месец. След като критикарски го погледнах и му казах, че това е доста далеч от центъра, но предимство му е близостта до "Цариградско шосе", той ме погледна и каза: "Писна ми вече по чужди жилища" И двойно да плащам поне да си е мое!

                Коментар


                • Миналата седмица един колега продаде наследствен тристаен апартамент в едно от високите ЕПК-та на бул. Тодор Каблешков, точно зад BILLA. Наследи го преди 4 години от свой починал чичо и в началото беше голяма еуфория - ремонтира го, обзаведе го и го даде под наем. Попитах го защо сега го продава и човекът най-чистосърдечно ми призна: "Защото съм на загуба от тоя апартамент. За 3 години три групи различни наематели му видяха сметката, беше за тотален ремонт и ново обзавеждане, отделно едните ме завлякоха с няколкостотин лева неплатени сметки. Последната година апартаментът само си седеше, нито имах пари да го оправям отново, нито нерви да се разправям с майстори и наематели. И го продадох"
                  Та така с бесния доход от отдаване под наем на жилища
                  Never underestimate the predictability of stupidity

                  Коментар


                  • В България хората не искат да живеят под наем , затова няма цели сгради под наем и текучеството на наематели е много голямо. Българите нямат тази сигурност за доходите си , че да са сигурни че ще могат да си плащат наема. А иначе отдаването под наем е скъпо , наемите са много високи спрямо доходите и цените на жилищата понеже рисковете за отдаващите под наем са много високи.Свестните хора се борят да си купят жилище и да живеят под наем остават все едни при които нещо не е наред.При такива цени на жилищата е нормално хората да искат да купят , трябва да станат 4-5 пъти по високи за да е изгодно да се живее под наем.И това ще стане , те банките има да данат сега под наем жилища и имоти чрез техни фирмички , нали за това ги отнемат от хората.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                      Божеееее, божееееееееееееееее, все едно продавачи на женския пазар да продават еврооблигации
                      Строителя строи да продава, не да отдава. Повечето празни жилищни блокове са все още с акт 15 и един електромер.
                      Ето как РАСТАТ СРЕДНИТЕ НАЕМИ

                      в София, колкото и да ви горчиво и кисело на душичките мизерни!
                      Сори, че пропуснахте, след 20 години ще иде нова криза, сори......
                      Цели 9 месеца нагоре
                      Че кой говори за строители , човека го интересуваше що няма крупни наемодатели, няма щото няма смисъл .
                      Тия смешни графики от тоя смешен сайт ги показвай на будалите да им се радват.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                        Божеееее, божееееееееееееееее, все едно продавачи на женския пазар да продават еврооблигации
                        Строителя строи да продава, не да отдава. Повечето празни жилищни блокове са все още с акт 15 и един електромер.
                        Ето как РАСТАТ СРЕДНИТЕ НАЕМИ

                        в София, колкото и да ви горчиво и кисело на душичките мизерни!
                        Сори, че пропуснахте, след 20 години ще иде нова криза, сори......
                        Цели 9 месеца нагоре
                        Само ще споделя, че като споменах на хазяйката, че ще си търсим ново жилище, и горката посивя. Ама дайте да се споразумеем, ще подменим обзавеждането, ще сложим енергоспестяващи крушки, ще купим миялна машина... Щото такъв наемател като мен не се намира хич лесно, да плаща наема до 5-о число без обяснения и никога да няма неплатени сметки. И не знам кои точно наеми се вдигат, ама моят не е мръднал за 3 години, откак сме в този апартамент.
                        Never underestimate the predictability of stupidity

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от art-lubitel Разгледай мнение
                          Че какво му е суперизгодното на даването под наем, то даже и изгодно не е.
                          Беше до преди десетина години, ама вече - цъ и все по-зле става.
                          А никой не е заел тази изгодна пазарна ниша понеже не е никва изгодна пазарна ниша.
                          Освен да се надцакваш с безбройните бабета кой по-евтин наем ще даде друго не ти остава.
                          Божеееее, божееееееееееееееее, все едно продавачи на женския пазар да продават еврооблигации
                          Строителя строи да продава, не да отдава. Повечето празни жилищни блокове са все още с акт 15 и един електромер.
                          Ето как РАСТАТ СРЕДНИТЕ НАЕМИ

                          в София, колкото и да ви горчиво и кисело на душичките мизерни!
                          Сори, че пропуснахте, след 20 години ще иде нова криза, сори......
                          Цели 9 месеца нагоре

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                            Ей комарджийо, ако те добарам ще ти разредя РЕДА! Тогаз ще видиш кой мишка, кой безимотно късорого говедо. Някъде посочил ли си, че става въпрос за София бе мунчо? И София България ли е? Факта е, че сделките растат навсякъде на излизане от кризата, а и мен сделките с такива мушмороци не ме интересуват. Не продавам тия години, още по-малко на мизерници дето всичко им е скъпо.
                            Ей чиновническа мишко не ми се много
                            дърви, че нали знаеш, че ни си анонимен!!!
                            Не ми е проблем да ти намеря адреса по ИП
                            и тогава ще разбереш какво е РЕД !!!!
                            Ще черпя КРАДЛИВАТА МИЖАТУРКА малка биричка някога !!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                              Бизнесът е като природата - не търпи празно място. Щом някъде се отвори нова пазарна ниша, веднага се намира кой да я заеме.
                              При бизнеса с жилища под наем обаче не е така. Както вече писах, на Запад това е огромна индустрия със строги правила и солидни приходи и печалби. Много често цели жилищни сгради са собственост на някоя компания, фонд или даже отделен инвеститор и той отдва под наем всички жилища в сградата. Има си правилник, договорът за наем се сключва с фиксирана сума за фиксиран период и може да се прекрати само при изрично съгласие от двете страни. При дългосрочен период на наемане може да се уговори записана в договора промяна на наема примерно с темпа на инфлацията. Собственикът има грижата да поддържа общите части, както и за чистотата и реда в сградата. И се оказва, че това е успешен и работещ модел.
                              У нас няма нито една подобна сграда. Пазарът на жилищните наеми е раздробен между дестки хиляди малки собственици - реститути и наследници - и е де факто изцяло в сивия сектор. Сключват се договори за наем с фиктивни минимални наеми и "анекси", никоя от страните реално не е задължена с нищо, договорът може да се променя по всяко време с едномесечно предизвестие и т.н.
                              Та, питам аз - щом отдаването под наем е толкова суперизгодно, колкото ни обяснява лендлордът, как така пък никой досега не се е светнал да построи едно жилищно блокче и да отдава апартаментите под наем, както е на Запад? Защо хиляди апартаменти стоят празни, вместо собствениците им да ги отдават и да правят луди пари подобно на лендлорда? Защо никой не е заел тази изгодна пазарна ниша?
                              Че какво му е суперизгодното на даването под наем, то даже и изгодно не е.
                              Беше до преди десетина години, ама вече - цъ и все по-зле става.
                              А никой не е заел тази изгодна пазарна ниша понеже не е никва изгодна пазарна ниша.
                              Освен да се надцакваш с безбройните бабета кой по-евтин наем ще даде друго не ти остава.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от REDA Разгледай мнение
                                А бе чиновничерска мишко не ми ги пробутвай тез числа!!!
                                Не ме интересуват нивите на баба Гица от село Горночакаларе !!!
                                Посочвам цифрата 3660 като брои сделки с НИ в София
                                за първо тримесечие. Ако знаеш за второто кажи или ми
                                коригираи цифрата, че е по памет !!!!!
                                Ей комарджийо, ако те добарам ще ти разредя РЕДА! Тогаз ще видиш кой мишка, кой безимотно късорого говедо. Някъде посочил ли си, че става въпрос за София бе мунчо? И София България ли е? Факта е, че сделките растат навсякъде на излизане от кризата, а и мен сделките с такива мушмороци не ме интересуват. Не продавам тия години, още по-малко на мизерници дето всичко им е скъпо.

                                Коментар

                                Working...
                                X