IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Бизнесът е като природата - не търпи празно място. Щом някъде се отвори нова пазарна ниша, веднага се намира кой да я заеме.
    При бизнеса с жилища под наем обаче не е така. Както вече писах, на Запад това е огромна индустрия със строги правила и солидни приходи и печалби. Много често цели жилищни сгради са собственост на някоя компания, фонд или даже отделен инвеститор и той отдва под наем всички жилища в сградата. Има си правилник, договорът за наем се сключва с фиксирана сума за фиксиран период и може да се прекрати само при изрично съгласие от двете страни. При дългосрочен период на наемане може да се уговори записана в договора промяна на наема примерно с темпа на инфлацията. Собственикът има грижата да поддържа общите части, както и за чистотата и реда в сградата. И се оказва, че това е успешен и работещ модел.
    У нас няма нито една подобна сграда. Пазарът на жилищните наеми е раздробен между дестки хиляди малки собственици - реститути и наследници - и е де факто изцяло в сивия сектор. Сключват се договори за наем с фиктивни минимални наеми и "анекси", никоя от страните реално не е задължена с нищо, договорът може да се променя по всяко време с едномесечно предизвестие и т.н.
    Та, питам аз - щом отдаването под наем е толкова суперизгодно, колкото ни обяснява лендлордът, как така пък никой досега не се е светнал да построи едно жилищно блокче и да отдава апартаментите под наем, както е на Запад? Защо хиляди апартаменти стоят празни, вместо собствениците им да ги отдават и да правят луди пари подобно на лендлорда? Защо никой не е заел тази изгодна пазарна ниша?
    Never underestimate the predictability of stupidity

    Коментар


    • Трейдър бе много си красноречив.Да не би от жегите да ти е прилошало или а си ударил едно за кураж.Не мое ти схвана мисълта.Той кат дойде цирка ще е само до имоти.Кога няма кво да ядеш и вода за пиене имотите не струват нищо

      Коментар


      • Бате Пешо

        Той цирка ще е толкова голям , че едва ли има значение 2007 ли си купил или 1907 , просто който има имот ще дойде време да може да го продаде и да вземе някакви пари..иначе никакви. Хората с ипотеки , които са удържали да не успее банката да им прилапа имота , понеже банките тези кредити ги даваха за да могат с чужди крака и ръце да си купят- обърнат парите в имоти.Та тези хора ги съветвам да направят всичко възможно да не им се отнеме и ще спечелят. Декември месец на ЕЦБ и подрязват яко крилцата и няма да може да поддържа фалшив курс на еврото
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Бате Пешо

          Това с капарото го има и аз съм против. Вземал съм си капаро от хора на които трудно бих повлиял и да ги притисна. В същото време разни дето мога да да ги смачкам с малкия си пръст са ми се вкопчвали за капарото и не искат да го връщат.Тези първите са страхотни хора и много богати. Пък тези които ми правиха проблем са едни просяци и боклуци.
          Само мога да кажа , че хората които не уважават правилото капарото да изгаря винаги са ми правили добро впечатление и с тях нещата са чисти и работата върви. Дори съм си пробвал хората така , питам капарото изгаря ли и правилно ли е да изгори и по отговора съм наясно какъв човек стои срещу мен.Каже ли човека , че капаро не връща и капарото изгаря без да го проверявам ми е ясно че това е някой цървул. Никой нормален и богат човек не би взел нечии пари срещу нищо !!!
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Лорда не мога да разбера какво искаш да докажеш на себе си?Ако смяташ че си сбъркал с покупката на НИ признай си ще ти олекне.След 13г ще върнеш кредита и пито платено.Ако смяташ че си спечелил добре само не се мъчи да убеждаваш други хора че инвестицията в НИ по всяко време е печеливша.Или пък искаш да си повярваш че сделките растат и цените също????!!!!!!!!!!Казвал съм много пъти какви са реалните цени.Докато не си дойдат на мястото или не мине време доходите да настигнат исканите цени строителството ще е в стагнация.Имотите са надценени от 1,5 до 2,0 пъти.Няма какво да се лъжем.Няма сила която може да накара разумен човек да купи на такива цени а с кредит абсурд.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
              Ти щур ли си бре? Първо си пропуснал три нули, второ-сделките са се увеличили с над 40 000 на година след кризата!
              http://blog.tbm2.net/?p=804
              Ще си купите имот в някой друг живот! Затова са ред сълзи, ред сополи. Играйте си комар , по-добра инвестиция е. Смешници
              А бе чиновничерска мишко не ми ги пробутвай тез числа!!!
              Не ме интересуват нивите на баба Гица от село Горночакаларе !!!
              Посочвам цифрата 3660 като брои сделки с НИ в София
              за първо тримесечие. Ако знаеш за второто кажи или ми
              коригираи цифрата, че е по памет !!!!!
              Ще черпя КРАДЛИВАТА МИЖАТУРКА малка биричка някога !!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от REDA Разгледай мнение
                Те купуват, ама само във фантазиите на набедения ЛАНДЛОРД )
                Сделките за първо тримесечие бяха, ако не ме лъже паметта само
                3660. Това число е най-ниското за последните 20 години !!!!
                П>П>Има ли данни за второ тримесечие за София излезли??????
                Ти щур ли си бре? Първо си пропуснал три нули, второ-сделките са се увеличили с над 40 000 на година след кризата!
                http://blog.tbm2.net/?p=804
                Ще си купите имот в някой друг живот! Затова са ред сълзи, ред сополи. Играйте си комар , по-добра инвестиция е. Смешници

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                  В нормалния свят отдаването на жилища под наем е сериозен бизнес със строги правила.
                  В България е кокошкарско хитруване на реститути и щастливи наследници с по 1-2 апартамента.
                  О, извинете - забравих, че тук във форума всички са МАСТИТИ ИНВЕСТИТОРИ и ФИНАНСОВИ ГУРУТА, които са купили с кеш през 1999 - 2002 година и сега отдават панелни гарсониери за по 300-400 Евро.
                  Точно като на БФБ - всички са купили през 2004-2006, продали са на върха, точно преди кризата от есента на 2007 и са с 500-600% печалба. А, има и "дългосрочни", извинете
                  Ma нямаш си и представа колко точно си описал нещата.Проблем е че няма закон който да урежда отношенията при покупко-продажба на имот и посредническата дейност.Като прибавим и проблемната съдебна система хаосът е пълен.Хитруване шмекерлъци и тарикатлъци.С българи да сключваш сделка е изключително трудна задача.Мисля си примерно когато двете страни стигнат до сделка и преди да подпишат договора да внасят примерно по 10% от стойността.И после ако няма сделка виновната страна духа супата а другата страна си тръгва с парите.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                    Не я разбирате ъпарската теория вие...

                    Т.к мангаляка напредва в малките градове, а и вече в по-големите, белите хора са принудени да се изнасят към София. Там купуват на килограм. След като в провинцията не остане един бял човек, започва настъпление по кварталите на София, като постепено панелните квартали се гетовизират или панелите сами си падат. През това време новото на добра локация расте експоненциялно. Накрая остава един апартамент на бял човек в София (сигурно ще е на Лендлорда), на опашката на коня, за 1 трлн. еуро. Това е в кратки линии.
                    Те купуват, ама само във фантазиите на набедения ЛАНДЛОРД )
                    Сделките за първо тримесечие бяха, ако не ме лъже паметта само
                    3660. Това число е най-ниското за последните 20 години !!!!
                    П>П>Има ли данни за второ тримесечие за София излезли??????
                    Ще черпя КРАДЛИВАТА МИЖАТУРКА малка биричка някога !!!

                    Коментар


                    • Не я разбирате ъпарската теория вие...

                      Т.к мангаляка напредва в малките градове, а и вече в по-големите, белите хора са принудени да се изнасят към София. Там купуват на килограм. След като в провинцията не остане един бял човек, започва настъпление по кварталите на София, като постепено панелните квартали се гетовизират или панелите сами си падат. През това време новото на добра локация расте експоненциялно. Накрая остава един апартамент на бял човек в София (сигурно ще е на Лендлорда), на опашката на коня, за 1 трлн. еуро. Това е в кратки линии.

                      Коментар


                      • В нормалния свят отдаването на жилища под наем е сериозен бизнес със строги правила.
                        В България е кокошкарско хитруване на реститути и щастливи наследници с по 1-2 апартамента.
                        О, извинете - забравих, че тук във форума всички са МАСТИТИ ИНВЕСТИТОРИ и ФИНАНСОВИ ГУРУТА, които са купили с кеш през 1999 - 2002 година и сега отдават панелни гарсониери за по 300-400 Евро.
                        Точно като на БФБ - всички са купили през 2004-2006, продали са на върха, точно преди кризата от есента на 2007 и са с 500-600% печалба. А, има и "дългосрочни", извинете
                        Never underestimate the predictability of stupidity

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от REDA Разгледай мнение
                          Абе набеден Ландлорд, то след
                          10-15 години българите ще са по-малко
                          от мангалите, а последните не плащат ни
                          жилища, ни наеми. Вероятно и в момента
                          едни 30-40 % от жилищата в София са празни.
                          Ще стават все по-празни щото няма от къде
                          да дойдат повече ХОРА, че страната е изчерпана
                          демографски. Коефицента на заместване е само 68%
                          и то от тия 68% повечето са мангусти.
                          Кви цени на НИ кви 5 лефа !!!!

                          Пак да приппомня. За миналата години 48% от първолаците НЕ СА Бългъчета ............
                          http://dnes.dir.bg/news/uchilishte-u...-11310979?nt=4
                          Last edited by toto; 10.07.2012, 16:53.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от REDA Разгледай мнение
                            Че то по тоя бряг има студия реално без пари.
                            Нали си много БАМБАШКА.
                            Да немаш 20 грама ланче и да му се
                            кумиш с него хапартамент да купуваш

                            Горе-долу+малко други бижута инвестиционни монети, и малко нумизматика.
                            Ама среброто ще го пазя за щерката , та тя да си купи в Банско след някое и друго десетилетие.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                              Не бе Пешо, чак през 2007-ма се сетиха, че може да изградят когенерационна мощност и евентуално да потребяват ток засобствени нужди:
                              http://www.dnevnik.bg/biznes/2007/01..._nezavisimost/
                              Иначе златото мисля да го сменя след некоя друга годинка, ама още ми не стига за размяна на студио в Слънчев бряг. Това ми е целта.
                              Че то по тоя бряг има студия реално без пари.
                              Нали си много БАМБАШКА.
                              Да немаш 20 грама ланче и да му се
                              кумиш с него хапартамент да купуваш
                              Ще черпя КРАДЛИВАТА МИЖАТУРКА малка биричка някога !!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                                Лордов ако не знаеш Кремиковци си имаше ТЕЦ.Та да не се окаже че не е бил консуматор а производител.Незнаех че рано или късно ще потегля към София.Мани тия 8000г гледай 30-40.След това златото нема да те тревожи.
                                Не бе Пешо, чак през 2007-ма се сетиха, че може да изградят когенерационна мощност и евентуално да потребяват ток засобствени нужди:
                                http://www.dnevnik.bg/biznes/2007/01..._nezavisimost/
                                Иначе златото мисля да го сменя след некоя друга годинка, ама още ми не стига за размяна на студио в Слънчев бряг. Това ми е целта.

                                Коментар

                                Working...
                                X