IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

    Не съм съгласен с тези изводи, за падналите цени напоследък, но как да разберем, че прогнозата за декември 2020г се е изпълнила, каква статистика да гледаме, че да се ориентираме колко нагоре или надолу са мръднали цените в посочените квартали?
    Цените напоследък не просто не са паднали, а ръста се ускорява за града като цяло, НО...
    Единственият начин е на база офертни цени...средни..., а не няколко ''случайно'' подбрани обяви. Не е перфектно, но няма друг вариант - никой не знае на какви пари минават реално сделките. Водя си разнообразна статистика, която пазя за години назад. Към края на 2019 за мен много изненадващо ръста на цените се ускори. Предполагам че е спекулативен тест за пазара от инвеститори по нови проекти дали може пазара да поеме тези нива.Предвид това че наемната рентабилност на тези нива липсва и съответно ипотечната за първо жилище на фона на сгоден наем този път се съмнявам да има свикване с нивата... Или по-скоро на инвеститорите ще им се наложи да свикнат с възможностите на пазара ако искат да продадат и съответно ще трябва да върнат някой и друг процент назад.... Ако нямат зор да продават тулите им ще си седят... също възможно.
    Много показателно за пазара ще бъде какво се случва с броя нови разрешителни....Те ще определят цените за следващите 5 години.... Няма да са закъсалите ипотекари на което се надява Ботича и други... Те са десетки пъти дори 100 пъти по-маловажни от броя разрешителни и последващите етапи по строежите...:-)
    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 06.01.2020, 11:40.

    Коментар


    • Вижте само разликите
      Турция предградията.
      https://www.google.bg/maps/@41.00559...7i13312!8i6656
      Случайно пуснато човече и
      София Витоша
      https://www.google.bg/maps/@42.64963...7i13312!8i6656
      Цигански катун - всякакви уникални гледки
      А цените са 5 пъти по ниски в Турция
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

        Не съм съгласен с тези изводи, за падналите цени напоследък, но как да разберем, че прогнозата за декември 2020г се е изпълнила, каква статистика да гледаме, че да се ориентираме колко нагоре или надолу са мръднали цените в посочените квартали?
        Ти ли беше на зелено, кога се очаква акт 16 и колко ако не е тайна ти се връзва метър квадратен.

        Съгласен съм с колегите, че сме някъде около въръхът на този цикъл по ред причини - външни и вътрешни. Напрежението се усеща навсякъде.

        Поздрави
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

          Не съм съгласен с тези изводи, за падналите цени напоследък, но как да разберем, че прогнозата за декември 2020г се е изпълнила, каква статистика да гледаме, че да се ориентираме колко нагоре или надолу са мръднали цените в посочените квартали?
          Почакайте търпение - ще разберете - някои по-рано, някои по-късно За който е активно в пазара е очевадно

          Коментар


          • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

            Не съм съгласен с тези изводи, за падналите цени напоследък, но как да разберем, че прогнозата за декември 2020г се е изпълнила, каква статистика да гледаме, че да се ориентираме колко нагоре или надолу са мръднали цените в посочените квартали?
            Не си съгласен, защото се наби на зелено, когато вече пазара е във края на цикъла си.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение

              Примерите са екстремни и не твърдя, че всичко е паднало 20-50% за няколко дни, но определено в края на годината очаквам да е минимум около 15%-20% във вади, витоша. В “луксозния нишов сегмент” може и да е повече - там както каза, всеки си прави каквото си иска и амплитудата ще е по-голяма.
              Не съм съгласен с тези изводи, за падналите цени напоследък, но как да разберем, че прогнозата за декември 2020г се е изпълнила, каква статистика да гледаме, че да се ориентираме колко нагоре или надолу са мръднали цените в посочените квартали?

              Коментар


              • За мен "Витоша", "Манастирски ливади" и прочее са мръсни думи. Баш вчера ми се наложи да ходя зад онази свинщина Макси. Уеуе, уеуе, във фавелите на Рио има повече градоустройство от това нещо. Чак GPSът започна да заеква, докато намеря адреса - криви улици, до тях тече дере, т.е. кварталната открита канализация и за мое стъписване над мен грамадна 6 проводна линия високо напрежение, за която съм убеден, че не беше спазен сервитутът. От габарита й до терасите на "елитната сграда" нямаше повече от 5 метра, което значи, че от остта нищо не е спазено. По-нагоре същият звяр минаваше покрай фасадата на "елитен хотел". Какъв идиот трябва да си, за да купиш нещо, от чията тераса до 100 kV те делят едни 5 метра. То е ясно, че общинарите продават разрешителни на поразия, защото имат да отчитат нагоре по веригата през самоковската самодива към титуляра, обаче нали уж пазарът регулирал нещата - щом се строи, значи има търсене и се купува. А, че се купува беше очевидно, защото всички прозорци светеха, а по улицата нямаше минаване от паркирали във всякакви конфигурации коли. Егати зверилника...
                Last edited by Oberst; 06.01.2020, 00:42.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Във Витоша / особено там/ и подобните му и аз очаквам тази година да са надолу цените....дори не бих се изненадал да е над 5%....ама тези цифри дето първоначално ги размята нямат общо с реалността...
                  Примерите са екстремни и не твърдя, че всичко е паднало 20-50% за няколко дни, но определено в края на годината очаквам да е минимум около 15%-20% във вади, витоша. В “луксозния нишов сегмент” може и да е повече - там както каза, всеки си прави каквото си иска и амплитудата ще е по-голяма.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от direktor4eto Разгледай мнение

                    Това и на мен ми направи много впечатление. Не са им рентабилни ли, което се съмнявам? Или конкуренцията е свирепа и се отсеяха? Или просто виждат добър момент да продадат и да спрат да се занимават с ядовете. Логично е да са първите две, пазара да се е наситил.
                    Ето ти пример за нивото на наемите:
                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=54n20u&f1=1
                    Това е на 440е, не мога да преценя къде е. Същият неуспешно се опитваха да го продадат години - по памет беше старт 180К и постепенно намаляваха, последно към 140К. Вероятно там някъде са решили, че ако свалят още е неприемливо и го пускат под наем. Къде ти подобен апартамент за 900 лв. 2008 - виж графиката на имот.бг за средните цени на наемите. В момента са по-ниски от 2008.
                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=54n20u&f1=1
                    580 лв. за старо копторче до Универсиада. Не е Хиподрума на майната си ако го сравним с примера на песимиста за "абсурдната оферта" от 500 лв.
                    Слагаш 300 лв отгоре и си на много добро обзавеждане на Коперник:
                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=54n20u&f1=1
                    Тези цени дори през 2008 са били рядкост в тези райони. Обявата е 2 агенции и освен ако съвсем са почнали да лъжат с едни и същи обяви, трябва да е реална. Никак не изглежда зле като за наем.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
                      Вижте, ясно е, че няма да паднат за 2 месеца 50% имотите, но важното е, че трендът е обърнат и “нормалните промоции” взеха да зачестяват все повече. НЕнормалните промоции показват чудесно бързането да се изхвърли горещия картоф.
                      Във Витоша / особено там/ и подобните му и аз очаквам тази година да са надолу цените....дори не бих се изненадал да е над 5%....ама тези цифри дето първоначално ги размята нямат общо с реалността...
                      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 05.01.2020, 21:37.

                      Коментар


                      • Вижте, ясно е, че няма да паднат за 2 месеца 50% имотите, но важното е, че трендът е обърнат и “нормалните промоции” взеха да зачестяват все повече. НЕнормалните промоции показват чудесно бързането да се изхвърли горещия картоф.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение

                          Парцелчетата първи падат когато строителите усетят дебелия край:В Драгалевци и Витоша има сума ти апартаменти с по -15%-20%
                          2-3 парцела в Лозен и околия са с по над 60% намаление... интересно

                          А тези, които са най-най-интересни, защото има и по-интересни от горните, естествено няма да ги пусна тук, но с малко мерак, ще си ги намериш

                          Ясно е, че каквото и да напиша ще го обявите за анекдотично, но за мен е очевидна ситуацията
                          Е не хем ти го написах и пак не приемаш или не гледаш какво пускаш. Двете допълнения са с възможни намаления да се случат реално ама СА МЕНТЕ

                          Първият е с 12% намаление нещо нормално при изхвърлена първоначално цена....и е намален с 20К. Какво пише в обявата ? ''Има възможност за закупуване на надземен гараж: 27 кв. м. на цена от 20 000 евро.''
                          Вторият с 50-те К намаления , който е ОФИС !!! - В цената не са включени надземен гараж с площ от 21 кв. м и парко място в двора. Като ги включиш цената става първоначалната айде с малко проимо :-))))

                          Нямам друго обяснение, освен че бъркаш желаното с реалното....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
                            В Драгалевци и Витоша има сума ти апартаменти с по -15%-20%
                            2-3 парцела в Лозен и околия са с по над 60% намаление... интересно

                            А тези, които са интересни, естествено няма да ги пусна тук, но с малко мерак, ще си ги намериш
                            Даваш парцели и магазини и там нещата са други. Темата е за жилищни имоти.
                            Този във Витоша няма нищо общо с намалението в предният пост , което си посочил дори да е истина а то най-вероятно и не е истинско. Схемата е пуска се нова обява и веднага се намалява цената за да влезе в справката с падащи цени и съответно генерира интерес. Ако не е било така то 2-те паркоместа са ги извадили от цената и вече са за наем или на допълнителна цена... Иначе този имот ще се продава вероятно години или още много ще му свалят цената... Това не е масов имот..., а нишов за много ограничен брой купувачи.... ценообразуването е различно. Купен е на смешни пари около 2000 година няма никакъв проблем да му свалят 20%.... пак на обявената цена са по 2 или по 3....стига да могат да го продадат...
                            Не моа да повярвам, че човек може толкова лесно да се върже на брокерските трикчета....:-)
                            Не търся нищо или поне няма да купувам нищо за да диря подобни ''имоти''....то просто няма такъв жилишен имот от 270 на 180 за няколко седмици или месеца......35% оф.... тва не е бързооборотна стока на примоция у Лидъло :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от direktor4eto Разгледай мнение

                              Това и на мен ми направи много впечатление. Не са им рентабилни ли, което се съмнявам? Или конкуренцията е свирепа и се отсеяха? Или просто виждат добър момент да продадат и да спрат да се занимават с ядовете. Логично е да са първите две, пазара да се е наситил.
                              Според мен - и трите профила на хората, които се занимават с bnb е търгаши, надушващи бързо далаверата и бягащи бързо когато е кофти ситуацията. Те, както и парцелите са лакмус какво предстои за нас “обикновените”

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
                                Направете си експеримента да разгледате посоката на цените за интересните ви райони в София в имот.бг . Доста е любопитно, как имоти почнали на 130 хиляди евро в момента са на 90000 (с възможност за коментар), а тези от 300000 са на 210000... 270000 на 180000 и т.н. Май се задава пазара на купувачите и тези промени в цените са само от последните 7-8 седмици. Не ми се мисли лятото какво ще е

                                Освен това си мисля, че по центъра на София bnb-тата се понаиграха, защото 15-20% от обявите са на действащи AirBnB-та.
                                Това и на мен ми направи много впечатление. Не са им рентабилни ли, което се съмнявам? Или конкуренцията е свирепа и се отсеяха? Или просто виждат добър момент да продадат и да спрат да се занимават с ядовете. Логично е да са първите две, пазара да се е наситил.

                                Коментар

                                Working...
                                X