IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение


    Още няма големи промота. На картинка цените паднаха, почват от 500 евро. Специално за зеленото някъде към 350-400мисля е максимума. Готови ново има по 800, което според мен е високо с оглед на кутийките, които се предлагат.
    Чакам още приземяване. С оглед на няколкото много големи комплекси, които се започват и дострояват сега. Аз гледам отстрани с пуканки.
    Ами поне варна ще се осъзнаят първи.
    Ето ви малко инфо за Истанбул.
    https://www.investor.bg/po-sveta/453...oemvri-274367/
    Там е типичен спихнал балон - почва се яко строителство за да се съживи икономиката и сега се чудят какво да ги правят тея тули.
    Още изчакваме да отлепят че още копаят дъното. Абе търся си повод да не сменям вярата, а уж съм атеист
    Иначе и БГ трябва така да прави - взема имот макето, сърбина и взема БГ гражданство и си перка в Европа
    Last edited by bota156; 11.01.2020, 21:08.
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      По статистика си е отвсякъде Варна. Полакс ли кой беше оттам да дава инфо за спада.
      Дето се вика сега у Варна морето до колене на есен в София искъро до колене
      Само да не стане като у перник - само винкел да има без вода в мелницата

      Още няма големи промота. На картинка цените паднаха, почват от 500 евро. Специално за зеленото някъде към 350-400мисля е максимума. Готови ново има по 800, което според мен е високо с оглед на кутийките, които се предлагат.
      Чакам още приземяване. С оглед на няколкото много големи комплекси, които се започват и дострояват сега. Аз гледам отстрани с пуканки.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Blueberry Разгледай мнение
        03.01.2020, 12:44



        днес:

        София - 43 432/ 17 315
        Пловдив - 21803 пр/ 5005 наеми
        Бургас - 4 397 пр / 677 наеми
        Варна - 21 951 пр / 8932наеми
        По статистика си е отвсякъде Варна. Полакс ли кой беше оттам да дава инфо за спада.
        Дето се вика сега у Варна морето до колене на есен в София искъро до колене
        Само да не стане като у перник - само винкел да има без вода в мелницата
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • 03.01.2020, 12:44

          Първоначално изпратено от Blueberry
          В имот.бг:
          София - 42772 продажби/ 17047 наеми
          Пловдив - 20740 пр/ 4 498 наеми
          Бургас - 4 388 пр / 669 наеми
          Варна - 21 990 пр / 8 747наеми

          Къде първи ще глътнат водица първи? Плд хич не стои добре. София е доволно обезпечена също. Варна да е първа с МЯУ?
          днес:

          София - 43 432/ 17 315
          Пловдив - 21803 пр/ 5005 наеми
          Бургас - 4 397 пр / 677 наеми
          Варна - 21 951 пр / 8932наеми

          Коментар


          • да пусна и аз нещо по темата:

            начи очекувам яки понижения на цените на имотите само след още 2 месеца. -30-40% дискаунти (+отделно -15% с пазарлъка), МЯУ-то ще е повсеместно, лихвите ще се качат на 10%, а доходите ще се удвоят, за да може секи перонообитател да стане собственик на поне 3 имота.

            Който е съгласен нека натисне опцията "Харесвам"
            Last edited by cupwinner; 09.01.2020, 20:48.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              то и 40г запуснати жени са най-сгодни ама всеки иска 20г манекенка
              Бота пак се обърка.Кой ти е казал че всеки иска 20г манекенка?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                Ботич, нещата в целия свят са такива. И така ще бъде ако го има света поне в нашия живот. Да не кажа и столетия. Тези дългове са неизплащаеми. Така ще тркалят и само ще сменят лостовете и механизмите на въздействие. А цените си растат. Даже да се случи да има движение надолу пак след недълго тренда обръща.
                Що още не си го заковал този имот в Красна? Щом е толкова изгоден...
                то и 40г запуснати жени са най-сгодни ама всеки иска 20г манекенка
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                  А в европа - смях, смях и сълзи
                  https://euractiv.bg/section/финанси/...-рецеси/
                  Иначе погледнах едни ЕПК-а дето в обеля били по 1200€
                  У кармазъ поляните 3 = накавръка има и по 700
                  https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=54zsy1&f1=6

                  У дианабад па и много други прилични квартали е по 1000€
                  Ботич, нещата в целия свят са такива. И така ще бъде ако го има света поне в нашия живот. Да не кажа и столетия. Тези дългове са неизплащаеми. Така ще тркалят и само ще сменят лостовете и механизмите на въздействие. А цените си растат. Даже да се случи да има движение надолу пак след недълго тренда обръща.
                  Що още не си го заковал този имот в Красна? Щом е толкова изгоден...
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    То по прогнозата за 2020 аз съм дори повече от теб за тази тема :-)))) , но аргументацията и очакванията на главните и обитатели ме бутат към другата :-))))

                    ПП Ботич сопри са бе. И тоя Истанбул не можа да избие търсенето ти на копторни и несравними обяви....с обективна цена сравнени с ЕПК люкс в Обелята...дори и Евго призна че е напраен за поне 300 леуа наем :-)))
                    сфинята си търси кочинката. С некъв измислен "лукс" не моеш я впечатлиш.
                    Па и колкото и да е люкс и като прекрачиш прага и цопваш в калта - ебем ти и лукса и румбата не мое го чисти 24/7 да работи
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Whats_up Разгледай мнение
                      Някакво деление настанало в темите. Нещо съм пропуснал....
                      Аз като очаквам права водоравна линия на цените и много по-трудни и бавни продажби тази година с тенденция на примоции при продавачите къде да пиша
                      Ако гледаме средносрочно съм за тази тема
                      То по прогнозата за 2020 аз съм дори повече от теб за тази тема :-)))) , но аргументацията и очакванията на главните и обитатели ме бутат към другата :-))))

                      ПП Ботич сопри са бе. И тоя Истанбул не можа да избие търсенето ти на копторни и несравними обяви....с обективна цена сравнени с ЕПК люкс в Обелята...дори и Евго призна че е напраен за поне 300 леуа наем :-)))

                      Коментар


                      • Някакво деление настанало в темите. Нещо съм пропуснал....
                        Аз като очаквам права водоравна линия на цените и много по-трудни и бавни продажби тази година с тенденция на примоции при продавачите къде да пиша
                        Ако гледаме средносрочно съм за тази тема
                        Last edited by Whats_up; 09.01.2020, 16:16.

                        Коментар


                        • А в европа - смях, смях и сълзи
                          https://euractiv.bg/section/финанси/...-рецеси/
                          Иначе погледнах едни ЕПК-а дето в обеля били по 1200€
                          У кармазъ поляните 3 = накавръка има и по 700
                          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=54zsy1&f1=6

                          У дианабад па и много други прилични квартали е по 1000€
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • В другата тема /при ипотечните мЕлЕонери/ е настъпила всенародна радост, заради новина от много "достоверен източник" като БЛИЦ, а
                            пък ако е от ПИК сигурно ще се насерат. ХаХаХа

                            Ето нещо за размисъл:
                            https://www.capital.bg/biznes/imoti/...chna_euforiia/

                            За да се завихри ипотечното кредитиране в България до фурията, каквато виждаме в момента, си има фундаментални причини. А потребителите най-малко могат да бъдат винени, че се поддават на изкушението, като се възползват от благоприятните обстоятелства. Факт е, че рискове има и те не са за подценяване, още повече че уроците от последната криза са все още пред очите ни. Минали са едва десет години от удара на глобалната финансова криза, когато имотният пазар и строителството се сринаха. Това повлече със себе си много бизнеси и работни места, а хиляди новодомци се върнаха пак като наематели, този път преследвани и от събирачи на вземания.

                            По-достъпно от всякога

                            Няма друго поколение, като това на 25+- годишните в България, за които притежаването на собствено жилище да е било толкова достъпно. При лихви на ипотечните заеми от около 3%, колкото между другото е и средногодишната инфлация, инвестицията изглежда напълно оправдана.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                              Вода има, ама е изтекла. У пещерите ще намерят. Язовира ще се напълни пак, де ще иде.
                              Не знам какво ще намерят.Като дете много летни и зимни ваканции съм прекарал там.Чудесно място имам много приятели.Ма като гледам то направо са възкръснали селата Попово и Крапец.Боката и у Чуйпетлово и у Духлата да копа се тая.Източиха язовиро и откраднаха кинтата

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от direktor4eto Разгледай мнение

                                Зукерберг не различава парцели от гаражи. Ако интернет консумацията ти е от части в сферата на НИ, то веднага те пъха в тази категория, и който си е плати Ad-чета с този target (явно брокери на нови кооперацийки в "елитни квартали" на "промоционални" цени) ще те бомбардира по стената.

                                И работи. От скоро се вглеждам в тези неща, и вече Bulgarian Properties се е позиционирало стабилно в моето съзнание като брокер на зелено и прочие. Използвам да питам какво мнение имате за тях (убеден съм, че както за всичко друго ще е лошо и си тъпанар ако се вържеш т.н.).

                                Та, обратно по темата: Мисля си аз, че голям фактор за начина на разсъждаване в тази тема е бруталната корекция/пукане на балона 2008-ма. Като гледам цифрите: 1250 евро квадрат и 750 лева бруто заплата (говоря от памет, но не мисля, че е далеч от това) се чудя как изобщо е била възможна такава бруталия. Не трябва да забравяме и действието на инфлацията при съвпоставянето на тези цифри. Добави най-сериозната икономическа криза след голямата Депресия (според някои дори по-сериозна) и айде, срив.
                                Малко вероятно ми се струва да се доближим до тази картинка, растежа е по-устойчив този път. Стрес-теста на ЕЦБ, при утежнения си вариант заложи 17-18 процента спад на цените за две години. Ако инвестираш и се изпотиш в такава ситуация, то ти си забравил най-важното правило.

                                По принципа na Confirmation Bias, търсим и даваме важност на фактите, които подкрепят нашите аргументи. Също така е много важно да се спомене, че като хора и като инвеститори се намираме на различни места в живота, с различни цели, срокове и възможности. Не е същото да купуваш продаваш в рамките на 12 месеца като да buy&hold-ваш имоти за 30 години.
                                Което ме навежда до мисълта: с целия този песимизъм, някой реално мисли ли, че ако е купил сега дългосрочно дори и да е pre-Мяу, след 20 години ще съжалява за направената инвестиция в растящ град на (стопяваща се, да) държава в процес на развитие? 2040 четох, че четвърт България ще е в София. Ама центъра е само един. Не знам, може би този оптимизъм само ще ми докара проблеми.

                                При всички случаи каквато и да е нашата ос на мислене, тези заядки, които цъфват почти на всяка страница на нищо не приличат. Бих съм активен в десетки форуми на няколко езика и досега такова чудо не бях виждал. И то в форум, които уШ цели да събере хора със зряло мислене и цели. Срамна работа.
                                +1

                                Добро утро,

                                аз съм работил с Bulgarian Properties и имахме сделка чрез тях. Внимавайте, защото брокерът е готов винаги да ви подхлъзне и не купувайте на зелено.
                                Иначе клиенти водят и са оправни.

                                Относно пукането на балона през 2008 г., навярно не помниш тези времена, но още през 2004г. появи ли се малко по-хубав софийски имот и веднага излизаше в червено в имотния сайт. И почнаха да се строят блокчета по кварталите. И беше юрош на маслините, "Край, свърши се". Единствено стояха по обявите стари панели, от 60-те и 70-те години, които много не се купуват.

                                Има хора, купиха двустайни по 30 000-35 000 евро при заплати по 800 лв през 2005 г. в СФ.


                                А ти ще купуваш ли?

                                Поздрави

                                Коментар

                                Working...
                                X