IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    лемон тази геотермална къде е - горна баня, банкя?
    Че със студена вода термопомпа вода-вода не е на далавера.
    Иначе съвременните люкс апартаменти не стават за нормално живеене на 4 членно семейство
    Ех Бота друго е брат, чувстваш се жив човек.
    Сега вече напълно те разбирам, като ни разказваше, как си гледал пролетта как идва на двора. Този твой пост остави сериозна следа в мен тогава, бързаме в ежедневието завряни в дупки и пропускаме важни, а на пръв поглед семпли неща. България е уникална с четирите си сезона и природа ама ще я усерем. Ето днес например въздуха смрад, а на къщата свежо, приятно.. При теб как е?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Blueberry Разгледай мнение

      Защо още сега!? Ловя бас, че е още млад. Идея си няма каква пустиш ще бъде като дойде време за пенсиноира какво ще е Търново или около него. Ама вярно има да чакаш наченки на разумен живот - да купиш вила на майната си, докато си под наем в София!?
      Може ли да разбереш че си профукал парите на родителите си напразно и си си загубил времето в Холандия.Предполагам си харчил за наркотици и за едни други работи дето ако те прегледа военна комисия ще заключи че си негоден за военна служба.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        В зависимост от периода/политиката/соц-икономическото устройство правилните неща са различни.... та е несигурно кое е разумно или не :-))))
        Всички тук във форума мислят, че е правилна схемата ''учи мама да не работиш'' , но за да учиш качествено трябват много пари ама наистина много / около 2 двустайни апартамента по сегашни Софийски цени / и идва въпроса дали моЙто чаве ще е най-умното / всъщност за професионален успех акъла е важен, но не е най-важното или поне не единственото важно нещо/ и инвестираните средства в образУвание не е много сигурно доколко ще се изплатят. Какво го грее средният Немец , че се е изучил и получава 3К след данъците, когато апарт в Мюнхен в нетурски квартал е между 500К и 1М без люксове... ?! Клонящо към никога да може да купи подобно нещо и обречен на имот в предградията с доживотна ипотека или наем и жълти жилетки....В същото време неговите родители вместо за харчат пари за обучението му 25 години назад можеха да са купили този апарт ... / да знам че е безплатно обучението в Германия и че най-умните учат в безплатните държавни училища... тва в кавички..../ Тогава немаше да е виШист , а некъв общак за 2К нето /вместо 3/ , но със собствено жилище....
        Накратко без да съм правил напоследък точната калкулация съм убеден, че има ОГРОМЕН балон в родителските очаквания за децата им след инвестирането на тонове пари в него, а резултата е съмнителен. Няма как всички деца да станат шефове или поне най-високо платените , за да оправдаят образователната инвестиция... Единици биха оправдали тази инвестиция...Сега гледам около мен има подобна спортна мания .... половин дузина девойки ще стават фигуристки / 500 кинта месечно разход, без лагерите и състезанията по чужбина, които в някои случаи могат и 5 цифрени да станат като месец лагер в Германия с мама/. Колко фигуристки ще изплатят инвестицията от хонорари...от реклами...от мъж може би....мъка....
        Тази стратегия ще бъде пълен провал за 95% от родителите и децата им най-малкото защото вида работа и типа работници след няколко десетилетия ще бъде съвсем различен от това за което тези деца ще се подготвят / тип средна класа работа ще бъде масово автоматизирана/...
        За къщурката браво на младежа....:-)
        Песи ма ти ного си заблуден бе момче.Какви пари ти трябват за да учиш???Че то човек реши ли да учи цялата Вселена му помага.Ученето е вътрешен процес не външен.Няма човек решил да научи нещо и да не го е научил.Когато не иска ако ще главата му да пробиеш и с кофа да наливаш не става.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

          Налага ми се да работя с няколко IT специалисти. Като оставим настрана факта, че биологичният им часовник е съвсем сбъркан, напоследък забелязвам в част от тях наченки на разумен живот.

          Единият от тях миналата година си купи бяла спретната къщурка на 5 минути с кола от Болярия /Велико Търново/ и каза, че ще продължи да живее под наем в Голямо село.

          Хипотетично, в необозримото бъдеще щял да си кара спокойните пенсионерски години там. Парите, които изкарва ги сбира и ще ги инвестира в отрочетата си, а след като те получат подходящо образование сами да се погрижат за жилище, където смятат да живеят
          Защо още сега!? Ловя бас, че е още млад. Идея си няма каква пустиш ще бъде като дойде време за пенсиноира какво ще е Търново или около него. Ама вярно има да чакаш наченки на разумен живот - да купиш вила на майната си, докато си под наем в София!?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

            Викаш да оставим на децата по един два апартамента, че да не стане Мюнхен положението и детето да вика "ейй, тати ако го беше купил онзи панел в престижния Младост 4, сега нямаше да съм на кофти наем в Елин Пелин.
            Кой знае...варианти много и различни и за различните хора правилните са пак различни и казвам, че това което е на пръв поглед правилното - учи мама да не работиш е почти сигурно грешно... или поне начина на изпълнението му. Има нужда не от учене, а от умения...., които много рядко се придобиват в училище....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Lemon's Разгледай мнение

              Каква е тази жлъч бе песимист? Не съм го очаквал. Кофти ти е, че продадох на цифра, която все още не може да се достигне ли? Или че от тези пари построи къща и ще ми останат за копторчето /ако поискам/. Прав си другите оферти в квартала още стоят при тоя "бум", а аз и
              Ботата се ширим в къщи, без холокухни на всичкото отгоре пък и с височина 3,40м
              Какво да ти кажа заслужава си продажбата изпълнен съм с удовлетворение, сега окомплектовам хардуера за смарт-хоум ще е
              невероятно.. От телефона докато съм в офиса настройвам температурата в къщи, преглеждам Моушън детекта от камерите, а като се прибера казвам само "светлина и музика" Как ти се струва продажбата песимист? А най ме кефи да гледам детето щастливо как тича от неговата стая до приземието, където е киносалона и после на колелото във фитнеса. Е това ме изпълва с удовлетворение. А като се сетя как се свирахме в тристаен четиричленно семейство.
              Не благодаря!
              Каквото повикало такова отговорило...., Цифрите са ясни в Изток за последните 2 години ръста на офертни цени е 25%. Сега ако съседите са глупаци и си им продал на 30% над пазарната цена към тогавашният момент евала....
              Разбирам че си под емоцията на финалната права и постигането на нещо което ти харесва и си мечтал/желал и искаш да се похвалиш... Радвам се за теб..., наистина. Осъществил си това за което си мечтал.
              В сравнителната част апартамент на топ място спрямо къща някъде е въпрос на спор предвид целите на даденият имот....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                Викаш да оставим на децата по един два апартамента, че да не стане Мюнхен положението и детето да вика "ейй, тати ако го беше купил онзи панел в престижния Младост 4, сега нямаше да съм на кофти наем в Елин Пелин.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Lemon's Разгледай мнение

                  Каква е тази жлъч бе песимист? Не съм го очаквал. Кофти ти е, че продадох на цифра, която все още не може да се достигне ли? Или че от тези пари построи къща и ще ми останат за копторчето /ако поискам/. Прав си другите оферти в квартала още стоят при тоя "бум", а аз и
                  Ботата се ширим в къщи, без холокухни на всичкото отгоре пък и с височина 3,40м
                  Какво да ти кажа заслужава си продажбата изпълнен съм с удовлетворение, сега окомплектовам хардуера за смарт-хоум ще е
                  невероятно.. От телефона докато съм в офиса настройвам температурата в къщи, преглеждам Моушън детекта от камерите, а като се прибера казвам само "светлина и музика" Как ти се струва продажбата песимист? А най ме кефи да гледам детето щастливо как тича от неговата стая до приземието, където е киносалона и после на колелото във фитнеса. Е това ме изпълва с удовлетворение. А като се сетя как се свирахме в тристаен четиричленно семейство.
                  Не благодаря!
                  лемон тази геотермална къде е - горна баня, банкя?
                  Че със студена вода термопомпа вода-вода не е на далавера.
                  Иначе съвременните люкс апартаменти не стават за нормално живеене на 4 членно семейство
                  Last edited by bota156; 16.01.2020, 19:17.
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Имаш напредък... Научил си една столица на несъществуваща реално държава...и да и там са по-високи от София...., Още малко ако потърсиш ще се увериш, че има и Африкански град в топ 50 по цени на света....По-скъп от Берлин и Виена около 2 пъти....
                    Всичко това няма да ти помогне да преглътнеш факта че в Изток /ако беше там/ от както продаде цените са 25% нагоре..., но си си построил къща с тези пари така че загубата може да я причислиш към разходите по строежа...

                    ПП Да не се чудиш - имам си около 4 къщи освен апартите. 2 от тях са в радиус под 50 км от центъра на София....
                    Каква е тази жлъч бе песимист? Не съм го очаквал. Кофти ти е, че продадох на цифра, която все още не може да се достигне ли? Или че от тези пари построи къща и ще ми останат за копторчето /ако поискам/. Прав си другите оферти в квартала още стоят при тоя "бум", а аз и
                    Ботата се ширим в къщи, без холокухни на всичкото отгоре пък и с височина 3,40м
                    Какво да ти кажа заслужава си продажбата изпълнен съм с удовлетворение, сега окомплектовам хардуера за смарт-хоум ще е
                    невероятно.. От телефона докато съм в офиса настройвам температурата в къщи, преглеждам Моушън детекта от камерите, а като се прибера казвам само "светлина и музика" Как ти се струва продажбата песимист? А най ме кефи да гледам детето щастливо как тича от неговата стая до приземието, където е киносалона и после на колелото във фитнеса. Е това ме изпълва с удовлетворение. А като се сетя как се свирахме в тристаен четиричленно семейство.
                    Не благодаря!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                      Налага ми се да работя с няколко IT специалисти. Като оставим настрана факта, че биологичният им часовник е съвсем сбъркан, напоследък забелязвам в част от тях наченки на разумен живот.

                      Единият от тях миналата година си купи бяла спретната къщурка на 5 минути с кола от Болярия /Велико Търново/ и каза, че ще продължи да живее под наем в Голямо село.

                      Хипотетично, в необозримото бъдеще щял да си кара спокойните пенсионерски години там. Парите, които изкарва ги сбира и ще ги инвестира в отрочетата си, а след като те получат подходящо образование сами да се погрижат за жилище, където смятат да живеят
                      В зависимост от периода/политиката/соц-икономическото устройство правилните неща са различни.... та е несигурно кое е разумно или не :-))))
                      Всички тук във форума мислят, че е правилна схемата ''учи мама да не работиш'' , но за да учиш качествено трябват много пари ама наистина много / около 2 двустайни апартамента по сегашни Софийски цени / и идва въпроса дали моЙто чаве ще е най-умното / всъщност за професионален успех акъла е важен, но не е най-важното или поне не единственото важно нещо/ и инвестираните средства в образУвание не е много сигурно доколко ще се изплатят. Какво го грее средният Немец , че се е изучил и получава 3К след данъците, когато апарт в Мюнхен в нетурски квартал е между 500К и 1М без люксове... ?! Клонящо към никога да може да купи подобно нещо и обречен на имот в предградията с доживотна ипотека или наем и жълти жилетки....В същото време неговите родители вместо за харчат пари за обучението му 25 години назад можеха да са купили този апарт ... / да знам че е безплатно обучението в Германия и че най-умните учат в безплатните държавни училища... тва в кавички..../ Тогава немаше да е виШист , а некъв общак за 2К нето /вместо 3/ , но със собствено жилище....
                      Накратко без да съм правил напоследък точната калкулация съм убеден, че има ОГРОМЕН балон в родителските очаквания за децата им след инвестирането на тонове пари в него, а резултата е съмнителен. Няма как всички деца да станат шефове или поне най-високо платените , за да оправдаят образователната инвестиция... Единици биха оправдали тази инвестиция...Сега гледам около мен има подобна спортна мания .... половин дузина девойки ще стават фигуристки / 500 кинта месечно разход, без лагерите и състезанията по чужбина, които в някои случаи могат и 5 цифрени да станат като месец лагер в Германия с мама/. Колко фигуристки ще изплатят инвестицията от хонорари...от реклами...от мъж може би....мъка....
                      Тази стратегия ще бъде пълен провал за 95% от родителите и децата им най-малкото защото вида работа и типа работници след няколко десетилетия ще бъде съвсем различен от това за което тези деца ще се подготвят / тип средна класа работа ще бъде масово автоматизирана/...
                      За къщурката браво на младежа....:-)
                      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 16.01.2020, 18:15.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Може разбира се, проблема е на друго място, че желаещите да ги ползват социали искат тези жилища да са на жълтите павета, а в Ихтиман не искат...и дворец да им дадеш без пари в Ихтиман предпочитат барака на паветата....:-)))
                        И сериозно тези идеи не са лоши, АКО вървят с прилежащата инфраструктура.... нека да има транспорт/метро/градинки/училища/болници/тротоари/паркоместа/асфалт по улиците/магазини и т.н. Не виждам защотогава човек не би живял в такова жилище... Уви при нас това няма никакъв шанс да се случи... инфраструктурата....
                        Налага ми се да работя с няколко IT специалисти. Като оставим настрана факта, че биологичният им часовник е съвсем сбъркан, напоследък забелязвам в част от тях наченки на разумен живот.

                        Единият от тях миналата година си купи бяла спретната къщурка на 5 минути с кола от Болярия /Велико Търново/ и каза, че ще продължи да живее под наем в Голямо село.

                        Хипотетично, в необозримото бъдеще щял да си кара спокойните пенсионерски години там. Парите, които изкарва ги сбира и ще ги инвестира в отрочетата си, а след като те получат подходящо образование сами да се погрижат за жилище, където смятат да живеят
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Една дървена къща от масивно дърво най-висок клас материали е от 600 до 900 лв завършена до ключ! Парцелите след Нови Искър и Божурище са жълти стотинки, Пожарево ей го е къде е, на 15 минути с колата от София. Перонците няма какво да чакат.

                          Коментар


                          • Виждам, че лека-полека навалицата се ориентира към живот в къща. Абе ще дойдете вие на моята, знаех си, че рано или късно навалицата ще започне да се усеща...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                              Все някога ще отмине тази мания - язе съм най-велик полага ми се палат на жълтите павета.
                              Младите като гледам други субстанции ги влекат и не вярват на дъртото че нищо не идва даром. Че има глад и като не работиш точно това те чака
                              Така е устроен мозъка. Урокът се научава по трудния начин, след личен сблъсък. Наготово трудно се възприема.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Ихтиман и Радомир са им прекалено далече, което и разбираемо. Ама ей ги на Божурище, Нови Искър и селата около тях. Гурмазово, Пожарево, Росоман ей ги къде са. На 5 минути с колата от Божурище и 10 от Люлин. Че и пътя е път и направо си се чудя защо стоят празни такива китни селца на такава удобна локация.

                                След Нови Искър надолу посока Своге също има хубави села Владо Тричков, Реброво и там парцелите са жълти стотинки. Да хващат лопатите и да си строят къщи.

                                Коментар

                                Working...
                                X