IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Като израснал в квартала също го смятам за най-доброто място за живот в София, затова си купих и още едно жилище тук.Иначе и на мен пари да ми дават няма да живея в селска къща, да гледам смърдящи животни, да газя лайна и кал, в къщата ми да кътам буркани и бидони и кир под ноктите.Затова страната ни е толкова хубава- има села за селяни и градове-за граждани.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
      Очевидно ти не си ходил скоро в НДК и района...
      Незнам на какво викате скоро.Ходих на стройкото ако не се лъжа преди два месеца.Та не ми се вярва за два месеца да са се случили чак такива големи промени.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
        Тук не мога да се съглася с теб.Баня Мадара е някаква мизерна клоака.Явно имаме различни представи за това какво е хубаво и чисто.Те колите винаги са били само от едната страна щото иначе улицата е без изход и келешите с джиповете изобщо никога не се качват по тротоарите.А това с ромите просто ме разсмива.Не ме карай да отида и да ги снимам как ровят по кофите я с количка я с каруца.А най не мога да разбера това с опиканото и грозно НДК и мизерната Витошка.Предполагам че в ендекато не си ходил от години.Изобщо всичко е подтискащо един грозен площад със шестахуйника.Мрамора и той грозен подлеза е ужасен и опикан.Самата сграда е помпозна и грозна а и пречи да видиш Витоша.Повечето сгради са стари олющени и грозни.Изобщо сиво и подтискащо.Ако не се лъжа там са били казарми навремето.
        Очевидно ти не си ходил скоро в НДК и района...
        Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
          В грешка си...определено!
          Живял съм в квартала (района около мадарската градинка) и родителите ми продължават да живеят там. Улицата е чиста, особено след въвеждането на синята и зелената зона паркирането е като в европата (няма коли по тротоари и са само от едната страна на платното). Няма роми, полицаите си въртят в района и вечер е спокойно. НДК и витошка са на пешеходно разстояние..южния парк тоже....

          поздрави
          Тук не мога да се съглася с теб.Баня Мадара е някаква мизерна клоака.Явно имаме различни представи за това какво е хубаво и чисто.Те колите винаги са били само от едната страна щото иначе улицата е без изход и келешите с джиповете изобщо никога не се качват по тротоарите.А това с ромите просто ме разсмива.Не ме карай да отида и да ги снимам как ровят по кофите я с количка я с каруца.А най не мога да разбера това с опиканото и грозно НДК и мизерната Витошка.Предполагам че в ендекато не си ходил от години.Изобщо всичко е подтискащо един грозен площад със шестахуйника.Мрамора и той грозен подлеза е ужасен и опикан.Самата сграда е помпозна и грозна а и пречи да видиш Витоша.Повечето сгради са стари олющени и грозни.Изобщо сиво и подтискащо.Ако не се лъжа там са били казарми навремето.

          Коментар


          • Е колко да взема 50евра е нищо .....това е една нущувка при сегашните цени.....на апартамент 100кв....до морето а ....ако се оправи инфрастуктората....цените ще скочат поне 20 евра на горе.....значи да вдигат таксите и за две три години щесе оправи всичко.....пари от каде,,,,,,,,,искаме европейско качество...но данеплащаме....Е това го няма никаде.....безплатни обяди няма....свършиха....комунизма си отиде вече живеем с капитализам.
            Животът е огледало.....усмихвай се

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
              По-високи данъци за дом край морето

              Собствениците на апартаменти в курортите над Варна ще бъдат сурвакани с 4 пъти по-високи данъци от Нова година. Идеята е на общинските съветници от финансовата комисия в местния парламент и предстои да се гласува. Новото данъчно зониране вдига и такса смет на имотите. Комплексите Златни пясъци, Ривиера, Слънчев ден, Св. св. Константин и Елена и Чайка ще се броят вече към втора зона на града. Сега собственик на апартамент от 100 кв. м в курорта Св. св. Константин и Елена например плаща годишен данък за него от 68 лв. и такса смет от 34 лв. След влизането на курортите във втора градска зона налогът му ще скочи на 310 лв., а отделно ще се дължи за битови отпадъци 155 лв.


              http://www.standartnews.com/regional...to-171759.html
              А нещо от Община Варна да се замислят за качеството на инфраструктурата? Нееееееееееееееее...

              Впрочем, въпросът е реторичен - няма друго толкова мафиотско управление...

              Коментар


              • http://www.investor.bg/analizi/113/a...gariia,144496/

                ---

                Добрите времена отново се отлагат, перспективите са помрачени заради кризата, високата безработица и нежеланието да се поемат дългове

                Осезаеми движения на цените и ръст на сделките не може да се очакват и през следващата година

                „Въпреки че цените на имотите се стабилизираха, несигурността на икономическата криза подтиква хората да са предпазливи и да избягват прекомерна задлъжнялост. Поради това не можем да очакваме да станем свидетели на ръст в цените на недвижимите имоти в България до края на 2013 г.“, посочват от агенцията.

                ---



                Да не се окаже само, за пореден път, че брокерчетата са били оптимисти.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  Около опиканото НДК изобщо не е гето там е рая на света.Стари порутени курници с тесни улици и таратайки.Боклуци навсякъде и велики претенции.Та този район е по зле от маалата у село.Свалете си розовите очила и влезте в реалността.Там пари да ми дават не мое изкарам два дена.
                  Ти не беше ли със софийски корен?!?!?
                  Явно не си или съм се объркал.
                  Този район винаги е бил един от най-читавите в София

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                    Около опиканото НДК изобщо не е гето там е рая на света.Стари порутени курници с тесни улици и таратайки.Боклуци навсякъде и велики претенции.Та този район е по зле от маалата у село.Свалете си розовите очила и влезте в реалността.Там пари да ми дават не мое изкарам два дена.
                    В грешка си...определено!
                    Живял съм в квартала (района около мадарската градинка) и родителите ми продължават да живеят там. Улицата е чиста, особено след въвеждането на синята и зелената зона паркирането е като в европата (няма коли по тротоари и са само от едната страна на платното). Няма роми, полицаите си въртят в района и вечер е спокойно. НДК и витошка са на пешеходно разстояние..южния парк тоже....

                    поздрави
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                      ехх... Гроздето е кисело нали?

                      Иначе това, което пишеш важи за Манастирски ливади например... И като те чета очезидно не си живял до НДК... Сигурно някъде в гетото около женския пазар...
                      бул. Витоша срещу градинката на НДК, не е женския пазар и от всичко изброено от мен единствено носталгията по родния дом беше "+" на имота. Всичко останало беше на лице. Не казвам че няма и качествени сгради, просто питам къде са? От всичките ми съученици и приятели в квартала, може би има един за който знам че е попаднал на качествено строителство до НДК (пак бул. Витоша) Съседите ми се изнесоха до един когато започнаха проблемите със сградата, а конкретния имот в който отраснах е вече препродаден 3 пъти... защо ли? Не се бъзикам за некачественото строителство, знаеше се че е пестен много материал и задигнати много пари още по време не строежа. А когато разбиха първите етажи заради магазините през 1999, трямвайчето започна не само да се чува, но и по-сериозно да друса... И защо ли падналите комини след последния трус бяха точно по тея сгради? Не съм сривльо, но съм против цената да се определя 100% на база локация...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                        ехх... Гроздето е кисело нали?

                        Иначе това, което пишеш важи за Манастирски ливади например... И като те чета очезидно не си живял до НДК... Сигурно някъде в гетото около женския пазар...
                        Около опиканото НДК изобщо не е гето там е рая на света.Стари порутени курници с тесни улици и таратайки.Боклуци навсякъде и велики претенции.Та този район е по зле от маалата у село.Свалете си розовите очила и влезте в реалността.Там пари да ми дават не мое изкарам два дена.

                        Коментар


                        • Иначе ми допада това плюене по центъра... За съжаление обаче не оказва отражение върху цените на НИ. А качествени имоти в идеалния център има и си държат висока цена, ако изобщо ги има обявени за продажба...

                          Иначе как е ? Събираш ли парички за заветния имот... Кредит не ти ли дават от банката, защото се осигуряваш на минимум?

                          Гледам говориш за носещи стени, 5см. плочи, половин тухла???
                          Очевидно нищо не разбираш от строителство, пък сме тръгнали за качествени имоти да си говориме...
                          Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nikkin Разгледай мнение
                            Къде ги тея качествени сгради около НДК, със запазени носещи стени на първите етажи, асансьори, поддържана етажна собственост, качествено строителство с тухли вместо вестници около прозорците, стени по-дебели от половин тухла между съседите и плочи по-дебели от 5см. между етажите? За липса на преходни помещения, чисти от хлебарки мазета, тишина, панорама и други екстри изобщо нямам претенции... За таквос чудо и 500 евра не давам, навремето избягах от това... ама като го санират и добие вид, може някой да се излъже...
                            ехх... Гроздето е кисело нали?

                            Иначе това, което пишеш важи за Манастирски ливади например... И като те чета очезидно не си живял до НДК... Сигурно някъде в гетото около женския пазар...
                            Last edited by Мажоритаря; 25.12.2012, 11:14.
                            Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                              Идеален център до НДК, качествените сгради 1500 Евро+
                              Къде ги тея качествени сгради около НДК, със запазени носещи стени на първите етажи, асансьори, поддържана етажна собственост, качествено строителство с тухли вместо вестници около прозорците, стени по-дебели от половин тухла между съседите и плочи по-дебели от 5см. между етажите? За липса на преходни помещения, чисти от хлебарки мазета, тишина, панорама и други екстри изобщо нямам претенции... За таквос чудо и 500 евра не давам, навремето избягах от това... ама като го санират и добие вид, може някой да се излъже...

                              Коментар


                              • Пазарна стойност на жилищата:
                                1)
                                В град Ню-Йорк през фискалната 2012г. (от 1 юли 2011г. до 30 юни 2012г.)
                                - 583.2 милиарда долара или по-малко от 926 МИЛИАРДА ЛЕВА (по данни на БНБ през интервала от 1 юли 2011г. до 30 юни 2012г. доларът варираше между 1.34885 лв. и 1.58727 лв.)
                                2)
                                Според Уникредит пазарната стойност на жилищата в България през 2011г. варираше:
                                - от над 207.9 МИЛИАРДА ЛЕВА до над 215.7 МИЛИАРДА ЛЕВА



                                Приходи от данък сгради:
                                1)
                                От жилищата в град Ню-Йорк
                                - през фискалната 2012г. бяха 10,257.8 милиона долара или над 10.2 милиарда долара или над 13.8 МИЛИАРДА ЛЕВА
                                2)
                                В България:
                                - през 2011г. бяха 226.6 млн. лв. или по-малко от 227 МИЛИОНА ЛЕВА


                                http://www.nyc.gov/html/dof/html/pub...property.shtml
                                http://www.unicreditbulbank.bg/bg/Ab...EHOLDS_T1_2012
                                http://www.minfin.bg/bg/page/4

                                Коментар

                                Working...
                                X